Aleksandra Woźniak była gwiazdą '13 posterunku'. Dziś wygląda niemal tak samo, ale jej plany na przyszłość nie mają już nic wspólnego z aktorstwem

'13 posterunek' był przed laty jednym z najpopularniejszych seriali komediowych w Polsce. Po zakończeniu zdjęć, kariera Aleksandry Woźniak wyraźnie zwolniła tempo. Wiemy, czym aktorka zajmuje się dziś. Nas zaskoczyła i to bardzo.
'13 Posterunek' '13 Posterunek' mat. promocyjne

"13 posterunek"

Rok 1997. Na antenie Canal + debiutuje nowy serial w reżyserii Macieja Ślesickiego. Największą gwiazdą produkcji ma być Cezary Pazura. Szybko okazuje się jednak, że coraz większą popularnością zaczyna cieszyć się Aleksandra Woźniak, która wciela się w postać policjantki Kasi.

'13 posterunek'
mat. promocyjne

'13 posterunek' '13 posterunek' mat. promocyjne

Długie nogi

Serialową Kasię w szczególności upodobała sobie męska część widowni. Policjantka często nosiła krótkie spódniczki, odsłaniając tym samym swoje długie nogi. Po latach Aleksandra Woźniak nie najlepiej wspomina jednak te komplementy.

To żadna satysfakcja, bo nie zostałam aktorką dla urody, a nogi tylko odwracały uwagę od moich umiejętności - powiedziała w wywiadzie dla serwisu Pomponik.pl.

'13 posterunek'
mat. promocyjne

Aleksandra Woźniak Aleksandra Woźniak KAPIF.pl

Koniec z aktorstwem?

Mimo że Aleksandra Woźniak zapowiadała się na wielką gwiazdę, to ostatecznie zrezygnowała z kariery w aktorstwie. W tym samym wywiadzie zdradziła, że jej najbliższe plany zawodowe zupełnie nie są związane z graniem w filmach i serialach.

Obecnie kończę psychologię na uniwersytecie w Sopocie i za półtora roku chcę otworzyć własny gabinet. Z tym wiążę swoją przyszłość.
Aleksandra Woźniak Aleksandra Woźniak KAPIF.pl

"Oczekiwał ode mnie wyłączności"

Po zakończeniu "13 posterunku" aktorka występowała między innymi w serialach "Daleko od noszy" czy "Złotopolscy". Dopiero po latach przyznała, że związek z Maciejem Ślesickim znacznie utrudnił jej pracę.

Nikt nie wnikał w to, że w trakcie naszego związku nigdzie nie zagrałam, bo Maciek oczekiwał ode mnie wyłączności - wspominała rok temu w wywiadzie dla "Plejady".

Jak dodała, po zakończeniu związku "odwróciło się od niej pół środowiska".

Aleksandra Woźniak z mężem Aleksandra Woźniak z mężem Kapif

Życie prywatne

Aleksandra Woźniak bardzo długo nie miała szczęścia w miłości. Zanim związała się z Szymonem, którego żoną jest już od 5 lat, wcześniej była w dwóch małżeństwach.

Pierwszym mężem aktorki był kolega z liceum. Para pobrała się w klasie maturalnej, a rozstała już po dwóch latach. Niedługo potem wyszła za Tomasza Kuszłejko, jednak rozwód znów nastąpił bardzo szybko. Owocem ich miłości są bliźniaczki: Anna i Julia.

Aleksandra Woźniak Aleksandra Woźniak Kapif

Wielki powrót

W 2015 roku Woźniak po dłuższej przerwie wróciła na ekrany. Dołączyła wtedy do obsady serialu "Barwy Szczęścia". Wielu fanów myślało, że nowa rola zwiastowała wielki powrót ich ulubienicy. Tak się jednak nie stało. 

Aleksandra Woźniak Aleksandra Woźniak KAPIF.pl

Co dalej?

Aleksandra Woźniak pojawiła się też na ekranie rok temu w niemieckim filmie "Verliebt in Masuren", natomiast dwa lata temu dołączyła do obsady "Klanu". 

Biorąc pod uwagę jej najbliższe plany zawodowe, nie zapowiada się jednak na to, żeby jej kariera aktorska miała się rozwinąć. Woźniak stawia bowiem na psychologię. Będziecie za nią tęsknić?

Więcej o:
Komentarze (41)
Aleksandra Woźniak była gwiazdą "13 posterunku". Dziś z aktorstwem nie ma już nic wspólnego
Zaloguj się
 • Gość: Henje

  Oceniono 37 razy 37

  Ładna i naturalna

 • Gość: Marek

  Oceniono 22 razy 22

  Lubię ją. Szkoda że mało gra ale tak to już jest, niestety reżyserzy bardzo często idą na łatwiznę i szufladkują aktorów.

 • Gość: Kasia

  Oceniono 19 razy 19

  A Klan? Ostatnio grała tam żonę Michała.Czyżby zaniechała? Chyba nie miała parcia. Kobieta spełniona. Trzymam kciuki!

 • Gość: Fujara

  Oceniono 11 razy 11

  To że wpadła w łapy pana Ś.na wyłączność,
  bardzo zaszkodziło jej karierze.
  Miała potencjał i mogłaby osiągnąć znacznie więcej gdyby nie brudne łapy Ś.

 • Gość: gosc

  Oceniono 12 razy 10

  Dwoch mezow wymienionych z nazwiska, a Slesicki byl rownoleglym czy bez numeru?

 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 28 razy 6

  Ten serial to było dno wklęsłe. Pazura ubzdurał sobie, że jest komikiem. Plejada aktorskich beztalenci. Aż żal było patrzeć na Walczewskiego w tym towarzystwie.

 • a.k.traper

  Oceniono 3 razy 3

  Kobiety też mają ambicje a przy tym bywają ładne i zgrabne co często je szufladkuje, natomiast wybory życiowych partnerów są nadal zagadką mimo wieloletniego małżeństwa. Używanie słowa miłość czy szczęście w miłości jest dość infantylne, bo nie oznacza nic, hasło.

 • Gość: Fifi

  Oceniono 7 razy 1

  Ślesicki mocno zmarnował jej potencjał. 13 posterunek to g...niany serial. Ani śmieszny, ani inteligentny. Taki na poziomie wygłupów Pazury.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX