Daniel Olbrychski sprzedał dom. Aktor miał specyficzne wymagania. Kwota też zwala z nóg!

Daniel Olbrychski w końcu sprzedał swój dom w Mięćmierzu pod Kazimierzem Dolnym. Wycena posiadłości może zaskoczyć, jednak ma ona wielką wartość sentymentalną i artystyczną.
Daniel Olbrychski z żoną Katarzyną Demską Daniel Olbrychski z żoną Katarzyną Demską Krzywkowski/FOTONOVA / WOJCIECH KRZYWKOWSKI/FOTONOVA

Daniel Olbrychski sprzedał dom

Już w zeszłym roku Daniel Olbrychski i jego żona Krystyna Demska-Olbrychska chcieli sprzedać swoją posiadłość w Mięćmierzu, nieopodal Kazimierza Dolnego. Mimo że dom miał dla nich ogromną wartość sentymentalną, to jednak nie spędzali w nim wystarczająco dużo czasu.

Doszliśmy do wniosku, że czas sprzedać tę naszą chałupę. Drugi dom mamy na Podlasiu i teraz to tam częściej bywamy - powiedziała Krystyna Demska-Olbrychska w "Życiu na Gorąco".
Daniel Olbrychski z żoną Katarzyną Demską Daniel Olbrychski z żoną Katarzyną Demską Krzywkowski/FOTONOVA / WOJCIECH KRZYWKOWSKI/FOTONOVA

Problem ze sprzedażą domu

Daniel Olbrychski miał jednak problem, aby sprzedać dom. Posiadłość w Mięćmierzu wymagała generalnego remontu, tymczasem aktor chciał, żeby nawet po sprzedaży nic się w niej nie zmieniło.

Chata wymaga remontu, zaś Olbrychski nie chce, by cokolwiek tam zmieniać - powiedział "Faktowi" jeden z niedoszłych kupców posiadłości.
Daniel Olbrychski z żoną Katarzyną Demską Daniel Olbrychski z żoną Katarzyną Demską Krzywkowski/FOTONOVA / WOJCIECH KRZYWKOWSKI/FOTONOVA

Ogromna wartość sentymentalna

Olbrychski kupił dom, jeszcze w czasie małżeństwa z Zuzanną Łapicką 1983 roku. Spędził tam dużą część swojego życia i to właśnie tam dorastały jego dzieci. Posiadłość była związana również z największymi polskimi artystami. To tutaj przyjeżdżali między innymi Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Magda Umer, Grzegorz Ciechowski czy Janusz Stokłosa.

Screen ogłoszenia Screen ogłoszenia ogłoszenie clivus.pl

Dom na sprzedaż

Na stronie, na której zostało zamieszczone ogłoszenie, możemy przeczytać o największych zaletach 150-metrowej posiadłości.

Niesamowita posiadłość w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w dzielnicy Mięćmierz. Ponad 1ha działka zabudowana domem o konstrukcji mieszanej o 3 kondygnacjach. Działka posiada ekspozycję na Wisłę oraz zamek w Janowcu. Ze względu na sposób zagospodarowania działki istnieje możliwość dalszego zabudowania nieruchomości - czytamy w ogłoszeniu.
Screen ogłoszenia Screen ogłoszenia ogłoszenie clivus.pl

Wysoka wycena posiadłości

Według ogłoszenia, dom w Mięćmierzu został wyceniony na kwotę 2 490 000 zł, czyli 16,6 tys. zł za metr kwadratowy. Nie tylko posiadłość jest przepięknym miejscem, ale również widok z niej robi ogromne wrażenie. Stoi na wzgórzu i dzięki temu można zobaczyć ogromny zamek w Janowcu oraz płynącą Wisłę.

Daniel Olbrychski, Krystyna Demska Daniel Olbrychski, Krystyna Demska WBF/Marek Kudelski

Tęsknota za wyjątkowym domem

Myślicie, że Olbrychski i Demska będą tęsknić za tą wyjątkową posiadłością?

KB

Więcej o:
Komentarze (140)
Daniel Olbrychski sprzedał dom. Aktor miał kuriozalne wymagania. Kwota też zwala z nóg!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  Oceniono 118 razy 98

  Jeśli pan Olbrychski sprzedaje dom, to nie rozumiem ,dlaczego przyszły nabywca -nowy właściciel nie ma prawa pozmieniać domu i go przebudować albo wyremontować-zmodernizować. Warunki to stawia tylko właściciel , ale jak weźmie kaskę za chałupę, to już nic do domu nie ma!!!

 • jxman

  Oceniono 92 razy 76

  Nie rozumiem jak mozna sprzedawac dom i zadac aby nic w nim nie zmieniano. Mysle, ze w swietle prawa i logiki to sie kupy nie trzyma. Chyba, ze jest to zabytek to inna sprawa. Jednak ktos kto zostaje pelnym wlascicielem nieruchomosci, moze robic co mu sie w nim podoba.
  Jezeli sie ma sentyment to sie nie sprzedaje.

 • bokaj

  Oceniono 65 razy 57

  Najbardziej rozczulają mnie te durne pytania, wieńczące każde wypracowanie gimbazy z plotka.
  Myślicie, że...
  To jest cudne!

 • dryl1

  Oceniono 76 razy 48

  Będzie za co spożywać.

 • Gość: kobitka

  Oceniono 46 razy 32

  Miejsce niewyobrażalnie piękne.Cena bardzo umiarkowana, przecież do kupna nie startuje Kowalski z bloków.

 • Gość: amp

  Oceniono 32 razy 28

  Piekne miejsce, piekne widoki, jedyne co odstrasza to najazdy turystow na Kazimierz Dolny, Podlasie jednak duzo spokojniejsze

 • pawelpap10

  Oceniono 45 razy 19

  Dom posiada ekspozycje?!? Nawet nie mogę sobie wyobrazić co by to mogło znaczyć.

 • Gość: Tadziusz

  Oceniono 22 razy 18

  Piękne miejsce, znam, wręcz przepiękne, natomiast dom rudera.

 • Gość: ja

  Oceniono 24 razy 18

  Mam dom z ekspozycją na dom sąsiadki, bez możliwości zmiany ekspozycji. Natomiast jak będę sprzedawała to potencjalny nabywca będzie mógł dokonać przebudowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX