Pamiętacie Alutkę z 'Rodziny zastępczej'? Trzepiecińska, która ją grała, zniknęła z show-biznesu. Teraz powróciła i wygląda zjawiskowo

Joanna Trzepiecińska podbiła serca Polaków dzięki roli Alutki w serialu 'Rodzina zastępcza'. Aktorka jakiś czas temu zniknęła z show-biznesu, choć wciąż spełnia się aktorsko - jest związana z kilkoma teatrami warszawskimi. Teraz jednak powróciła i to w wielkim stylu. Do tego niemal wcale się nie zmieniła. Zobaczcie sami.
Joanna Trzepiecińska Joanna Trzepiecińska AKPA

Joanna Trzepiecińska

Joanna Trzepiecińska jakiś czas temu zniknęła z show-biznesu. Aktorka ostatnio nie gra dużych ról w serialach czy filmach. Na przestrzeni ostatnich lat gościnnie pojawiła się jedynie w pojedynczych odcinkach takich produkcji, jak: "Ojciec Mateusz", "Barwy szczęścia" czy "Na dobre i na złe". 

Teraz jednak 53-letnia aktorka powróciła na salony. 24 maja artystka pojawiła się bowiem na premierze spektaklu "Borys Godunow" w Teatrze Polskim. Na tę okazję Trzepiecińska wybrała czarną sukienkę z tiulowym wykończeniem oraz szerokim pasem w metalicznym odcieniu. Do tego welurowa marynarka i ciemna kopertówka. 

Trzeba przyznać, że aktorka prezentowała się fantastycznie. 

Trzepiecinska Joanna2019-05-24
KAPIF.pl

maj 2019, Premiera spektaklu Borys Godunow, Joanna Trzepiecińska
AKPA

Joanna Trzepiecińska w 'Rodzinie zastępczej' Joanna Trzepiecińska w 'Rodzinie zastępczej' Fot. Alina Gajdamowicz / AG

Rola Alutki w "Rodzinie zastępczej"

Joanna Trzepiecińśka sławę zyskała dzięki roli Alicji Kosoń w "Rodzinie zastępczej". Choć od zakończenia emisji serialu minęło już 10 lat, Polacy doskonale pamiętają gadatliwą i roztrzepaną poetkę Alutkę. 

Z sentymentem wspomina tę postać też sama artystka. 

Zanim zagrałam Alutkę, nie powierzano mi ról komediowych, nie byłam postrzegana jako aktorka charakterystyczna. Mnie samą wtedy ta propozycja zaskoczyła, ale z ciekawością ją przyjęłam, a potem niezwykle polubiłam. To był wdzięczny materiał do grania, z talentem pisany. Mogłam w nim w dowcipny sposób żonglować zgromadzonymi dzięki teatrowi umiejętnościami. Bardzo dobrze wspominam tę pracę - przyznała w jednym z wywiadów.

15.02.2006 WARSZAWA - RADOSC - PLAN SERIALU
Fot. Alina Gajdamowicz / AG

15.02.2006 WARSZAWA - RADOSC - PLAN SERIALU
Fot. Alina Gajdamowicz / Agencja Gazeta

Joanna Trzepiecińska i Piotr Machalica w 1989 roku Joanna Trzepiecińska i Piotr Machalica w 1989 roku Fot. Robert Kowalewski/ Agencja Gazeta

Joanna Trzepiecińska w 1989 roku

Kariera aktorska Trzepiecińskiej rozpoczęła się jednak już w 1987 roku. To wtedy artystka zagrała w serialu "Rzeka kłamstwa". Później pojawiła się w filmie "Dotknięci". W 1989 roku zagrała w "Sztuce kochania" u boku Piotra Machalicy. 

Trzepiecińska w latach 90. często występowała też w spektaklach telewizyjnych. Obecnie związana jest z kilkoma teatrami warszawskimi - gra m.in. w Teatrze Polskim. 

Joanna Trzepiecińska w 2007 roku Joanna Trzepiecińska w 2007 roku KAPIF.pl / Tth4h-?FeOqb=?FGf#z:~&`Vc+s_c]m/M]t-s*L6>1[kss?d;R[_oT2kk

Joanna Trzepiecińska w 2007 roku

Trzepiecińska cieszyła się popularnością również w 2007 roku, kiedy to pojawiła się w polsatowskim programie "Jak oni śpiewają", gdzie zajęła szóste miejsce. 

Joanna Trzepiecińska W 2008 roku Joanna Trzepiecińska W 2008 roku fot. Grażyna Jaworska/AG

Joanna Trzepiecińska W 2008 roku

Joanna Trzepiecińska próbowała swoich sił również w dubbingu. Na tym polu także odniosła wielki sukces. Prawdziwą furorę zrobiła udzielając głosu rybce Dorry w animacjach "Gdzie jest Nemo?" oraz "Gdzie jest Dory?", a także głównej bohaterce filmów o Bridget Jones. 

Joanna Trzepiecińska w 2009 roku Joanna Trzepiecińska w 2009 roku Fot. Michał Grocholski / AG

Joanna Trzepiecińska w 2009 roku

Joanna Trzepiecińska w 2009 roku wystąpiła w Opolu, gdzie zaprezentowała swój talent muzyczny. 

Joanna Trzepiecińska w 2011 roku Joanna Trzepiecińska w 2011 roku Fot. Jarosław Kubalski / Agencja Gazeta

Joanna Trzepiecińska w 2011 roku

W 2011 roku wzięła natomiast udział w koncercie piosenki Agnieszki Osieckiej. 

15.03.2011 KIELCE PIOSENKI AGNIESZKI OSIECKIEJ SPIEWAJA AKTORZY . JOANNA TRZEPIECINSKA
FOT. JAROSLAW KUBALSKI / AGENCJA GAZETA
Fot. Jarosław Kubalski / Agencja Gazeta

Joanna Trzepiecińska z synami w 2015 roku Joanna Trzepiecińska z synami w 2015 roku Mariusz Grzelak/REPORTER/East News

Joanna Trzepiecińska z synami w 2015 roku

Joanna Trzepiecińska prywatnie jest mamą 18-letniego Wiktora oraz 16-letniego Karola. Obaj synowie są owocem jej małżeństwa z Januszem Andermanem. Aktorka rozwiodła się jednak z pisarzem w 2009 roku. 

AG 

Więcej o:
Komentarze (53)
Pamiętacie Alutkę z "Rodziny zastępczej"? Trzepiecińska, która ją grała, zniknęła z show-biznesu. Teraz powróciła i wygląda zjawiskowo
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Jan

  Oceniono 130 razy 126

  Świetna aktorka i prawdziwa gwiazda, nie jak Wieniawa i jej podobne!!!! Wspaniała piękna kobieta, cieszę się że wróciła, pokaże tym pseudoaktorkom, prawdziwy kunszt aktorski, dużo jest jeszcze takich aktorek " gwiazd" zapomnianych, może wrócą i uratują kulturę filmową !!!

 • Gość: Meg

  Oceniono 104 razy 94

  Joanna zyskała sławę dzięki „Rodzinie zastępczej”?!?! Wstyd! „ dziennikarz” do zwolnienia!

 • algreg

  Oceniono 93 razy 87

  Niezwykle kobieca ,zmysłowa i pełna sexapealu.

 • Gość: Alka90

  Oceniono 85 razy 81

  Gdzie ona zniknęła. Znakomita aktorka teatralna oraz sceniczna. Ma co robić .:) Kto tu pisze artykuły.

 • Gość: 72Udh j

  Oceniono 76 razy 76

  Po pierwsze: Alutka Kossoń. Po drugie: nigdzie nie zniknęła, gra w teatrze bo jest prawdziwą aktorką nie i po trzecie, można w wieku 50 lat ubrać się z klasą bez pokazywania d u pska.

 • Gość: d

  Oceniono 77 razy 69

  Prywatnie jest mamą... Jezu... Zatrudnijcie kogoś po maturze chociaż.

 • sztucznypolak

  Oceniono 72 razy 68

  Dlaczego nie wspominacie filmu "Papierowe malzenstwo", w ktorym zagrala razem z Gary Kempem (lider Spandau Ballet).

 • Gość: Gość

  Oceniono 57 razy 57

  Pani Trzepiecińska gra w Teatrze Polskim. To jest prawdziwy SALON. A państwo z Plotka może poszliby chociaż raz do teatru, zobaczyliby sztukę Borys Godunow. Tam grają gwiazdy. Podpowiem: pan Seweryn, Marta Jurzak, Szymon Kuśmider- nieznane nazwisko Państwu?

 • Gość: Aaa

  Oceniono 56 razy 56

  Co za żenujący poziom dziennikarstwa. Nie powróciła na salony, pojawiając się na premierze, bo jest aktorką tego teatru! Obecna była na każdej premierze!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX