Irek Bieleninik zasłynął prowadzeniem 'Tele Gry'. Nadal pracuje w mediach, ale dziś zajmuje się czymś zupełnie innym

Irek Bielennik był kiedyś jedną z największych gwiazd TVN-u. Sławę przyniosły mu w szczególności gry telewizyjne, których był gospodarzem. Prezenter postanowił jednak pójść w znacznie inną stronę.
Irek Bieleninik Irek Bieleninik KAPIF.pl

Początki

Mimo że Irek Bieleninik kojarzony jest głównie z programami telewizyjnymi, to jego medialna kariera rozpoczęła się w częstochowskim Radiu Marconi. Potem przyszedł czas na ogólnopolskie rozgłośnie: RMF FM oraz Radio Zet. Na falach "Zetki" Bieleninik wkręcał słuchaczy.

Strong Man, Warszawa Strong Man, Warszawa KAPIF.pl

"Siłacze"

W telewizji zadebiutował dopiero w 2001 roku jako prowadzący programu "Siłacze". Swego czasu był to jeden z najpopularniejszych programów TVN-u.

) Irek Bieleninik z hostessami 2005-05-29
KAPIF.pl

Relacjonowanie zawodów strongmanów okazało się być dla Bielninika przepustką do prawdziwej kariery.

Irek Bieleninik Irek Bieleninik Youtube/Irek Bieleninik

Gry telewizyjne

Irek Bielennik bardzo długo prowadził gry telewizyjne. Najpopularniejszą była "Tele Gra", którą współprowadził z Agnieszką Wróblewską. Widzowie mogą kojarzyć go też z takich programów jak: "Graj o raj", "Salon gier", "No to gramy" czy "Fabryka gry".

Irek Bieleninik Irek Bieleninik KAPIF.pl

Konferansjerka

Dziennikarz był związany z TVN-em. W swojej karierze wielokrotnie prowadził ogólnopolskie festiwale i wydarzenia plenerowe organizowane przez stację, między innymi finałowe koncerty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Irek Bieleninik Irek Bieleninik KAPIF.pl

TVN Trubo

Jedną z pasji Irka Bielennika jest motoryzacja. Mężczyzna przez kilka lat był gospodarzem programów poświęconych właśnie tej tematyce. Pamiętacie ''Szkołę Auto" i "Szkołę Auto - Ucz się z nami"?

Irek Bielennik i Tomasz Jacykow Irek Bielennik i Tomasz Jacykow KAPIF.pl

Działalność społeczna

W 2015 roku Bieleninik został jedną z twarzy akcji "Ramię w ramię po równość", tym samym okazując swoje poparcie dla środowisk LGBT.

Ireneusz Bieleninik Ireneusz Bieleninik Plotek Exclusive

Ulubieniec reklamodawców

Prowadzenie wielu programów telewizyjnych przełożyło się na jego sporą popularność. u szczytu kariery, widzowie określili go jednym z najbardziej zaufanych nazwisk z show-biznesu. Dzięki temu został on zaangażowany w kampanię reklamową jednego ze środków czyszczących.

Irek Bielninik Irek Bielninik KAPIF.pl

Nowy rozdział w życiu

Gry telewizyjne to już przeszłość. Od kilku lat Irek Bieleninik jest "ring-announcerem" podczas gal Profesjonalnej Ligi MMA emitowanych w Telewizji Puls. Jak widać, poszedł w zupełnie innym kierunku.

Więcej o:
Komentarze (13)
Irek Bieleninik zasłynął prowadzeniem "Tele Gry". Nadal pracuje w mediach, ale dziś zajmuje się czymś zupełnie innym
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: 009

  Oceniono 8 razy 6

  "jego medialna kariera rozpoczęła się w częstochowskim Radiu Marconi."
  to były czasy, Irek przyszedł tam jako amator po szkole średniej i został prezenterem, radio było pirackie i nigdy nie dostało koncesji, ale po pewnym czasie miał już doświadczenie radiowe, więc dostał robotę robotę w częstochowskim oddziale RMF, a jak trafił to Zetki to już był "dziennikarzem" pełną gębą, stamtąd do telewizji i tak został gwiazdą, piękny przykład, że jak się chce to można, trzeba mieć tylko pozytywne nastawienie i pewien rodzaj bezczelności życiowej

 • Gość: gosc

  Oceniono 5 razy 5

  Bieleninik czy Bielennik...zdecydujcie sie. facio wyglada jak Davis Butthead

 • kate-bush

  Oceniono 2 razy 2

  Irek Bielenik prowadził kiedyś wszystko co się da. W latach jego świetności pamiętam jak "otwierał" osiedlowy super sam oraz prowadził imprezę, prezentację popularnego płynu do mycia naczyń.

 • calidris

  Oceniono 1 raz 1

  Bieleninik koszmarnie irytujący, ale z drugiej strony Silacze to super program.

 • aa1000

  0

  Elegancja ludzi znanych z tego, że są znani : dyżurne dżinsy do tego marynarka, muszka i oczywiście lakierki [ostatnie foto].

 • Gość: lolo

  Oceniono 8 razy -4

  Dadzą rodzice na imię Ireneusz, robiąc taką krzywdę synowi, że ten mimo 55 lat na karku, oficjalnie każe nazywać się Irkiem. Te wszystkie dzisiejsze Zosie, na zawsze zostaną Zosiami, bo będą mieć taki sam stosunek do Zofii jak Irek do Ireneusza...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX