18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Renata Dancewicz skończyła 50 lat. Jej łóżkowe sceny były bardzo odważne, a Marek Kondrat płakał, gdy zobaczył jej biust [GORĄCY PIĄTEK]

Renata Dancewicz w latach 90. uchodziła za jedną z najpiękniejszych i najseksowniejszych aktorek. Wtedy też w wielu filmach widzowie mogli zobaczyć ją w łóżkowych scenach. Później pojawiła się też na okładkach 'Playboya' I 'CKM'. Piękność 7 lutego 2019 roku świętowała 50. urodziny. Z tej okazji przypominany jej najgorętsze odsłony.
Renata Dancewicz Renata Dancewicz Okładka 'Playboya', kwiecień 2003 rok

Renata Dancewicz w "Playboy" 2003 rok

Renata Dancewicz ma na swoim koncie wiele erotycznych scen filmowych, a także rozbieganych sesji zdjęciowych. Aktorka aż dwa razy znalazła się na okładce 'Playboya'. Nie odmówiła też sesji dla magazynu 'CKM'. 

Renata Dancewicz, Playboy, kwiecień 2003.
Playboy, kwiecień 2003.

Renata Dancewicz
Playboy, kwiecień 2003

Renata Dancewicz Renata Dancewicz CKM, listopad 2001

Dancewicz w CKM w 2001 roku

Przy takim dorobku dziwi fakt, że Dancewicz w jednym z wywiadów przyznała, że niechętnie pokazuje swoje nagie ciało przed kamerą.  

Rozbieranie się przed kamerą do miłych nie należy. Nie jest ani przyjemne, ani pożądane przez aktorów. Jak się uważa, że warto, to się to robi. Nie jestem jednak fanką pokazywania swoich wdzięków - wyznała w rozmowie z 'Super Expressem' 

Renata Dancewicz
CKM, listopad 2001

Renata Dancewicz Renata Dancewicz Playboy, czerwiec 1996

Renata Dancewicz w "Playboy" 1996 rok

Renata Dancewicz zadebiutowała na wielkim ekranie w 1993 roku w filmie Feliksa Falka 'Samowolka'. Jednak dopiero role w takich produkcjach, jak 'Ekstradycja', 'Pułkownik Kwiatkowski', czy 'Tato' przyniosły jej sławę. 

Renata Dancewicz w 'Diabelskiej edukacji' (1994) Renata Dancewicz w 'Diabelskiej edukacji' (1994) Kadr 'Diabelska edukacja', reż. J. Majewski, prod. Héritage Films

Renata Dancewicz w "Diabelskiej edukacji" (1994)

Dancewicz w 1994 zagrała również w erotyku wyreżyserowanym przez Janusza Majewskiego 'Diabelska edukacja'. W produkcji nie zabrakło wielu odważnych, rozbieranych scen, z którymi młodziutka wówczas aktorka poradziła sobie.

Renata Dancewicz w filmie ''Diabelska edukacja'
Kadr 'Diabelska edukacja', reż. J. Majewski, prod. Héritage Films

Po latach Dancewicz z sentymentem wspominała postać Gosi, w którą się wcieliła. 

To była moja pierwsza duża rola. Miałam duże wątpliwości, czy ją przyjąć ze względu na ilość scen, w których musiałam się rozebrać. To wtedy był dla mnie problem - wyznała.

Aktorkę przekonało jednak to, że produkcja wyglądała na ambitną i zaproszono do niej samych utalentowanych aktorów. 

Obecność Anny Dymnej, Marka Kondrata, to że 'Edukację...' reżyserował Janusz Majewski - przekonało mnie to. (...) Nie żałuję. To bardzo ładny film, taka malarska impresja. Bardzo dobrze to wspominam - przyznała podczas jednego z wywiadów. 

Renata Dancewicz w
Kadr 'Diabelska edukacja', reż. J. Majewski, prod. Héritage Films

Renata Dancewicz w 'Pułkownik Kwiatkowski' (1995) Renata Dancewicz w 'Pułkownik Kwiatkowski' (1995) Kadr z filmu 'Pułkownik Kwiatkowski', reż. K. Kutz, prod. Agencja Produkcji Filmowej Ikam Ltd., Telewizja Polska

Renata Dancewicz w 'Pułkownik Kwiatkowski' (1995)

W 1995 roku Renata Dancewicz znów zagrała u boku Marka Kondrata i również nie uniknęła rozbieranych scen. W filmie Kazimierza Kutza 'Pułkownik Kwiatkowski' aktorka wcieliła się w postać Krysi - ukochanej tytułowego bohatera.

Sekwencja, w której Krysia rozbiera się przed żołnierzem, a ten na widok jej nagich piersi wybucha płaczem, stała się wręcz kultowa. Po latach okazało się, że scena został dokręcona w ostatniej chwili. 

Tej sceny w scenariuszu nie było. Kaziu Kutz ją wymyślił. Jest krótka, ale wiele mówiąca, można powiedzieć, że to znak rozpoznawczy w filmie - opowiadała aktorka. 

Co ciekawe, sceny nie chciał zagrać Marek Kondrat. Obawy przed nią miała również Dancewicz, która w wywiadzie dla 'Super Expressu' przyznała:

Marek Kondrat nie chciał jej kręcić, w sensie nie chciał płakać. Mówił: 'Ale, Kaziu, tutaj leży naga kobieta, z cyckami na wierzchu, na kogo ja wyjdę'. Myślę, że ten płacz dużo mówi o jego historii, niedostatkach jako postaci. Dziś ten epizod uznawany jest za jedną z najlepszych scen erotycznych w polskich filmach - mówi Dancewicz. - Wtedy ta scena również była dla mnie trudna do zagrania.

Renata Dancewicz w
Kadr z filmu 'Pułkownik Kwiatkowski', reż. K. Kutz, prod. Agencja Produkcji Filmowej Ikam Ltd., Telewizja Polska

Renata Dancewicz w 'Ekstradycji' (1995) Renata Dancewicz w 'Ekstradycji' (1995) Kadr z serialu 'Ekstradycja', reż. W. Wójcik, R. Brutter, prod. Studio D.T. Film s.c.

Renata Dancewicz w 'Ekstradycji' (1995)

Renata Dancewicz zagrała z Markiem Kondratem również w "Ekstradycji". Aktorka także na planie tego serialu nie uniknęła łóżkowych scen. 

Renata Dancewicz w
Kadr z serialu 'Ekstradycja', reż. W. Wójcik, R. Brutter, prod. Studio D.T. Film s.c.Renata Dancewicz w filmie 'Deborah' (1995) Renata Dancewicz w filmie 'Deborah' (1995) Kadr z filmu 'Deborah', reż. R. Brylski, prod. Studio Filmowe im. Karola Irzykowskiego

Renata Dancewicz w filmie 'Deborah' (1995)

W 1995 roku aktorka zagrała również w mniej znanym filmie - melodramacie wojennym 'Deborah'. Tu również pojawiły się sceny erotyczne. Tym razem filmowym partnerem Dancewicz był Olgierd Łukaszewicz. 

Deborah
Kadr z filmu 'Deborah', reż. R. Brylski, prod. Studio Filmowe im. Karola Irzykowskiego

Renata Dancewicz 2018 Renata Dancewicz 2018 VIPHOTO/East News

Renata Dancewicz dziś

Dziś aktorka nie gra już tak często. Ostatnie film z jej udziałem, "58/52" miał premierę w 2015 roku. Dancewicz częściej jednak występuje w teatrze. Jest aktorką warszawskiego Teatru Kwadrat.

AG

Więcej o:
Komentarze (33)
Renata Dancewicz skończyła 50 lat. Jej łóżkowe sceny były bardzo odważne, a Marek Kondrat płakał, gdy zobaczył jej biust [GORĄCY PIĄTEK]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Mimamima

  Oceniono 36 razy 34

  A dlaczego jej w ogóle nie ma na ekranach? Piękne naturalne walory. Te aktualnie promowane silikony, plastiki i glonojady są żałosne.

 • Gość: wujowypandomu

  Oceniono 16 razy 12

  Nic nie straciła ze swojego seksapilu. Co tam piątka z przodu... Szarpałbym jak Reksio szynkę.
  PS. Te pompowane lampucery pokroju wujowej pani domu i jej podobne, powinny brać z niej przykład, jak z KLASĄ!!! zaliczać kolejne dekady życia.

 • xynat

  Oceniono 9 razy 9

  Renat Dancewicz jest zaprzeczeniem a może raczej wyjaśnianiem pozorni męskich podniet. Ponoć my faceci uwielbimy wielkie balony. Bzdura! Wielkie balony zwykle bywają obwisł i nie ładne. Tak naprawdę najładniejsze i najbardziej podniecające są kształtne piersi niezależnie od wielkości. Takie jak Renatki.

 • agje

  Oceniono 9 razy 9

  Zawsze była lubiana.To moja kumpela z ogólniaka!

 • dodosdontquack

  Oceniono 8 razy 6

  Zapamietalem jako bardzo duze, a teraz wydaja mi sie skromne przy tych moich ukochanych. Wlosy miala piekne.

 • Gość: Dópa

  Oceniono 7 razy 5

  Smutna dusza w kształtnym ciele

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX