18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Jak wygląda klasyczny dzień z życia w rodzinie królewskiej? Królowa Elżbieta pobudkę ma już o 7:30 przy wyjątkowej muzyce

Wydawałoby się, że bale i pozowanie fotoreporterom to codzienność brytyjskiej rodziny królewskiej. Nic bardziej mylnego. Zobaczcie, co królowa Elźbieta, księżna Kate, a także książę Harry i książę William robią w ciągu dnia.
Królowa Elżbieta II Królowa Elżbieta II Fot. Frank Augstein / AP Photo

Królowa Elżbieta

Z racji wieku królowej Elżbiety II (ma 92 lata) mogłoby się wydawać, że ta od dawna jest na emeryturze i wiedzie dość spokojny tryb życia. Jednak nic z tych rzeczy.

Jak donosi portal 'Mirror', zazwyczaj już o 7.30 budzą ją dźwięki dud. Dudy, drewniany instrument dęty, jest ponoć jej ulubionym. Jeszcze przed śniadaniem królowa zasiada do 'papierkowej' roboty. Sporo czasu spędza na odpowiadaniu na listy.

Kolejny ważny aspekt jej codzienności to spotkania. W 2015 roku, kiedy królowa miała 89 lat, obliczono, że w ciągu jednego roku odbyła aż 342 spotkań. To więcej niż książę Harry, książę William i księżna Kate razem wzięci.

księżna meghan, meghan markle, książę harry, królowa elżbieta
John Stillwell / AP / AP

Królowa Elżbieta jest ponoć wyjątkowo zorganizowana. Każdemu przydziela po 20 minut i podświadomie wie, kiedy ten czas minął.

Królowa Elżbieta II
Twitter

Wczesnymi wieczorami studiuje zaś dzienne raporty z posiedzeń parlamentarnych, a w każdą środę królowa przyjmuje na prywatnej audiencji w Pałacu Buckingham premiera Wielkiej Brytanii, by omówić bieżące sprawy polityczne, donosi brytyjski portal 'Mirror'.

AThe Queen and Prince Andrew in the grounds of Balmoral, Scotland.
EastNews


Po wypełnieniu obowiązków czas natomiast na... spacer z jej ukochanymi psami. Ponadto królowa, podobnie jak księżna Kate, uwielbia fotografię, czym w wolnym czasie się zajmuje.

Karol i Camilla Karol i Camilla EAST NEWS

Książę Karol

Być może, gdy już zostanie królem, pojawi się więcej szczegółów dotyczących jego życia. Na razie wiemy, że jest szefem 13 organizacji charytatywnych.

Książę Karol jest także autorem dwóch książek o ekologii. Jednak to nie wszystko. Syn królowej Elżebiety sporo czasu poświęca także na kolejne hobby, malarstwo akwarelowe.

Książę William i księżna Kate Książę William i księżna Kate AP Photo/Kirsty Wigglesworth, file

Książę William

W 2015 roku książę William zaczął pracować jako pilot charytatywnej śmigłowcowej służby ratownictwa medycznego East Anglian Air Ambulance. Całą pensję przeznaczał wówczas na cele dobroczynne. Jednak półtora roku temu wnuk królowej Elżbiety porzucił to zajęcie, by całkowicie poświęcić się rodzicielstwu i królewskim obowiązkom.

Jestem ojcem i bardzo poważnie podchodzę do obowiązków wobec mojej rodziny. Chcę, aby moje dzieci były dobrymi ludźmi z ideą służby dla innych - mówił William.

W wolnym czasie lubi jeździć na nartach.

Meghan i Harry Meghan i Harry EAST NEWS

Książę Harry

Książę Harry natomiast przez 10 lat służył w armii. Brał udział również w misji w Afganistanie. W wojsku przeżył zatem prawdziwą szkołę życia. W tym czasie książę wydoroślał i przestał być nazywany 'leniwym imprezowiczem', a stał się wyjątkowo zdyscyplinowanym mężczyzną.

Ponadto oficjalna strona Pałacu Kensington anonsuje, że Harry udziela się charytatywnie.

Książę Harry wspiera organizacje charytatywne i pomaga królowej - czytamy.

Bliska sercu księcia jest organizacja, która zajmuje się pomocą niepełnosprawnym sportowcom.

Księżna Kate Księżna Kate EAST NEWS

Księżna Kate

Księżna Kate jest pełnoetatową mamą, ale, podobnie jak William, przejęła ostatnio więcej obowiązków królewskich. Towarzyszy mężowi w wielu oficjalnych podróżach. W 2017 roku wraz z księciem Williamem i księciem Harrym otworzyła charytatywną fundację, co z pewnością także pochłania sporo czasu. Księżna szczególnie angażuje się w działania służące dzieciom. Ponadto jest patronką w sumie ośmiu innych stowarzyszeń.

Dodatkowo, podobnie jak królowa Elżbieta, jest zapalonym fotografem. Otrzymała nawet honorowe dożywotnie członkostwo w prestiżowym Royal Photographic Society, najstarszym stowarzyszeniu fotograficznym na świecie, które uznało jej 'talent i pasję'.

Brytyjska rodzina królewska Brytyjska rodzina królewska Matt Porteous / AP / AP

George, Charlotte i Louis

George, Charlotte i mały Louis z pewnością mogliby być najbardziej rozpieszczonymi dziećmi Wielkiej Brytanii. Ale tak nie jest, bo, jak się okazuje, księżna Kate i książę William to surowi rodzice. Książęca para wierzy, że w wychowywaniu dzieci najważniejsze są zasady.

Jestem bardzo skoncentrowany na roli ojca. Traktuję moje obowiązki bardzo serio - mówił swego czasu William.

Księżna Kate nigdy nie ukrywała, że własne dzieci chce wychowywać według zasady, którą kierowali się także jej rodzice: 'Kochaj, ale wymagaj'. Podobnie jak księżna Diana uważa, że George, Charlotte i Louis, zanim staną się wyjątkowi, muszą nauczyć się 'zwyczajnego' życia. Rozpieszcza je zatem tylko od święta, a na co dzień życiem maluchów rządzi nudna rutyna.

Pory ich posiłków, drzemek i kąpieli brane są pod uwagę przy planowaniu oficjalnych wizyt rodziców. Jak donoszą brytyjskie media, księżna Kate jest ponoć bardzo niechętna na ustępstwa w tej kwestii. Twierdzi, że wybite z rytmu dzieci stają się drażliwe i niespokojne.

Natomiast sam płacz nie robi na niej wrażenia - zdradziła niegdyś osoba z otoczenia pałacu.

Księżna daje dzieciom ponoć tylko jedno ostrzeżenie, a gdy te nie posłuchają... kończy ich zabawę. Kiedy George wyrwie siostrze zabawkę lub zaczyna 'tarzać się' po podłodze czy też dręczyć psa, zostaje odesłany do drugiego pokoju, by się uspokoił. Brzmi znajomo? Tak! W końcu podobne zasady z 'karnym jeżykiem' wprowadzała niegdyś w Polsce Dorota Zawadzka znana jako Superniania.

A gdy dziecko marudzi przy jedzeniu, wówczas podobno żegna się z posiłkiem. Okrutne? To prawda, ale... podobno działa. Książęca para pilnuje także, by dzieci zawsze sprzątały po zabawie i pomagały im przy innych codziennych obowiązkach. Dbają także, by nie były przestymulowane zabawkami. Choć trzeba przyznać, że Williamowi wyrwało się kiedyś, że ulubioną zabawką Georgea jest iPad, rodzice starają się raczej stawiać na książki.

Więcej o:
Komentarze (13)
Jak wygląda klasyczny dzień z życia w rodzinie królewskiej? Królowa Elżbieta pobudkę ma już o 7:30 przy... wyjątkowej muzyce
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Dbdiana

  Oceniono 12 razy 10

  William to nie syn Królowej Elżbiety tylko wnuk poprawcie 😂

 • Gość: Gość

  Oceniono 9 razy 9

  Skąd autorka wzięła te sensacje???
  Przecież rozkład zajęć królowej jest oficjalnie znany, tak jak zakres obowiązków wszystkich członków rodziny!
  A William i Harry mają etaty, Harry w armii a Willi w lotnictwie ratunkowym.
  Kate oficjalnie ma 6 osób służby i nie musi zmywać naczyń!
  Polecam poczytać oficjalne strony pałacu a nie tabloidy dla kucharek

 • Gość: Ada

  Oceniono 14 razy 8

  Królowa ma audiencję u premiera????? To premier ma audiencję u królowej!

 • Gość: Naser

  Oceniono 8 razy 6

  "Jak wygląda klasyczny dzień z życia w rodzinie królewskiej? Królowa Elżbieta pobudkę ma już o 7:30 przy wyjątkowej muzyce"

  A teraz napiszcie to drogie "redaktorki" po polsku.

 • Gość: GOŚĆ

  Oceniono 4 razy 4

  Kate jest patronem towarzystwa fotograficznego ponieważ historia fotografii była tematem jej dyplomu. Oczywiście robi też zdjęcia, ale ich poziom jest bardzo, bardzo dyskusyjny.
  Za to jakimś dziwnym trafem Plotek pominął te najbardziej pracowite osoby!
  Przypomnę tylko, że królowa oprócz obowiązków królowej ma jeszcze kilkaset (!!! ) patronatów, kilkaset patronatów maja Camilla i Karol. Anna słynie ze swojej pracowitości tak jak Zofia!
  O Meghan i Harrym już nawet nie wspominam, którzy oprócz własnych, dużych projektów przejmują patronaty krolowej i Karola

 • Gość: Bino

  Oceniono 10 razy 4

  "Jednak półtora roku temu wnuk królowej Elżbiety porzucił to zajęcie, by całkowicie poświęcić się rodzicielstwu i królewskim obowiązkom."

  Drogie blondynki z Plotka przepiszcie to raz jeszcze, ten pan nie ma królewskich obowiązków bo nie jest królem.

  Wiem, ze to trudne, potraktujcie jako wyzwanie dla waszej inteligencji.

 • Gość: M

  Oceniono 2 razy 2

  W opisie nr 3 wkradł wam się błędzik🤔Droga Redakcjo ....😌

 • Gość: Judyta

  Oceniono 1 raz -1

  Redaktorku dlaczego napisałeś takie bzdury ! Królowa ma 92 lata i jest atrapą władzy i my dobrze to wiemy.

 • Gość: kk

  Oceniono 13 razy -1

  "A gdy marudzi przy jedzeniu - żegna się z posiłkiem"
  Zakładam, ze to zle tłumaczenie, albo daleko idące uproszczenie!
  Dziecko może marudzić z wielu powodów: złego samopoczucia, zaczynajacej sie choroby, przeżyć w ciągu dnia, problemów z jakimi sobie nie umie poradzić, i tp. Jeśli faktycznie w takiej sytuacji jedyną reakcją byłoby pozbawienie dziecka posiłku, to nic bardziej bezdusznego, głupiego i bezmyślnego nie mozna by zrobić.
  Nawet jak powodem byłaby złośliwośc, czy fanaberia, pozbawianie dziecka posiłku, to okazanie bezradności i słabości rodziców,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX