Książę William nie chciał ślubu z Kate. Wszystko przez księcia Karola

Książę William i księżna Kate uchodzą za idealne małżeństwo. Okazuje się jednak, że para mogła nigdy nie stanąć na ślubnym kobiercu, bo William nie chciał ślubu. Syn Diany i Karola długo bał się małżeństwa i zobowiązań.
William i Kate William i Kate AP

Książę William nie chciał ślubu

Książę Wiliam poślubił Kate w 2011 roku. Nim jednak powiedzieli sobie sakramentalne 'tak' spotykali się przez 8 lat. Okazuje się, iż przyczyną tego, że wcześniej nie stanęli na ślubnym kobiercu, były wątpliwości Williama dotyczące małżeństwa.

William doskonale wiedział, że małżeństwo księcia Karola i Diany było nieudane, a oni nieustannie się od siebie oddalali. Bał się więc, że on i Kate powielą ten sam schemat. 

Był świadkiem, jak małżeństwo jego rodziców rozpada się pod presją. Nie chciał podobnego losu - czytamy w książce Katie Nicholl 'The Making of a Royal Romance". 

Ale to jeszcze nie wszystko...

Książę William Książę William Max Butterworth

Za młody na męża?

Książę Cambridge wiedział również, że jego ojciec został zmuszony przez Pałac do ślubu z Dianą. William bał się więc, że książę Karol również wywrze na nim presję, by poślubił Kate. 

Był niechętny, by ulec podobnym naciskom i przysięgał, że nie spieszy się ze zmianą stanu cywilnego - donosi Nicholl w swojej książce. 

Najstarszy syn Diany nie krył wówczas przed mediami swoich poglądów dotyczących małżeństwa. Młody książę chciał się bawić i daleko mu było do przyjęcia roli męża, a tym bardziej ojca. 

Mam tylko 22 lata! Na Boga, jestem zbyt młody, by ożenić się w tym wieku. Nie chcę się żenić, dopóki nie będę miał co najmniej 28, może 30 lat - powiedział 14 lat temu podczas wywiadu dla 'International Business Times'.
Księżna Kate i książę William Księżna Kate i książę William Fot. Kensington Palace/Twitter

Początki znajomości

Kate i William poznali się w 2001 roku podczas studiów na Uniwersytecie St. Andrews w Szkocji. Oboje studiowali historię sztuki. Mieszkali nawet w tym samym domu studenckim. 

Przez niemal rok ich relacja nie miała romantycznego charakteru. William przyjaźnił się tylko z Kate. Jak sam przyznał, to ona go uwiodła... opowiadając pieprzne dowcipy. 

Kate ma naprawdę bardzo pikantne poczucie humoru, co mi bardzo pomogło, bo ja też lubię niegrzeczne żarty. Mieliśmy dużo śmiechu i dalej sprawy po prostu poszły naprzód - wyznał podczas jednego z wywiadów.  
Książę William i księżna Kate Książę William i księżna Kate AP Photo/Kirsty Wigglesworth, file

Rozstanie

Kate i William wydawali się parą idealną. Jednak w 2007 roku w ich związku nastąpił kryzys, którego skutkiem było rozstanie. 

Brytyjskie media donosiły wówczas, że Kate zmęczyło czekanie na pierścionek zaręczynowy, postanowiła więc zakończyć relację. Pojawiły się też plotki, że to królowa Elżbieta była przeciwna zaręczynom wnuka z Kate. Wszystko dlatego, że ta nie pochodziła z arystokratycznej rodziny.

Kate i William Kate i William AP

Po rozstaniu

Rozstanie okazało się trudne zarówno dla panny Middleton, jak i syna księcia Karola. Mimo zerwania nadal widywano ich razem. Kate przyszła m.in. na koncert, który William i Harry zorganizowali w 2007 roku na cześć swojej zmarłej matki. Wtedy, by nie budzić sensacji, usiedli osobno. Nie umknęło to jednak uwadze fotoreporterów. 

W tym samym roku jako przyjaciele pojechali na wspólne wakacje na na Seszele. Media od razu zaczęły spekulować, że to dowód na to, że do siebie wrócili. 

Kate i Will Kate i Will AP

Wielki powrót

Kate i William ogłosili, że znów są razem jednak dopiero w 2008 roku. W prasie nie brakowało nagłówków, w których przewidywano, że zakochani niebawem się zaręczą. Prawda okazała się jednak inna, bo książę nadal nie palił się do ślubu. 

William i Kate William i Kate AP

Zareczyny

Kate włożyła zaręczynowy pierścionek, dopiero dwa lata później. Nie była to jednak byle jaka błyskotka. William, by wyrazić swoją miłość do przyszłej żony, podarował jej ten sam pierścionek, który Diana dostała na zaręczyny od księcia Karola. 

Ślub książęcej pary odbył się w kwietniu 2011 roku. 

AG

Więcej o:
Komentarze (81)
Książę William nie chciał ślubu z Kate. Wszystko przez księcia Karola
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Ewka

  Oceniono 59 razy 43

  A ja im życzę jak najlepiej xxx

 • Gość: xyz

  Oceniono 52 razy 30

  Bazujecie na dzisiejszych wywiadach Kate dla biografa.
  A wszyscy wiedzą, ze kiedy W. ją zostawial parę razy, to ona nadal uparcie krążyła wokół niego, nawet gdy był z inną dziewczyną.
  Ona ciągle była obok, I żeby nie wyglądać śmiesznie, zabierala do towarzystwa siostrę.

 • Gość: Ed

  Oceniono 33 razy 25

  Przecież Karol nigdy nie kochał Diany. To była presja rodziców na żeniaczkę. Pierścionek podarowany z przymusu, pewnie nawet królowa wybierała...

 • Gość: Gość

  Oceniono 39 razy 21

  No jak zwykle zaczynacie wymyślać totalne bzdury. Wiadomo, ze jego pierwszym i najwazniejszym zadaniem bylo splodzenie kolejnego potomka. Kate przykleila się do niego na studiach, ale W. miał świadomość, że to nie jest odpowiednia partia na żonę króla.
  Więc szukał dalej. Ale wszystkie kolejne, dobrze urodzone dziewczyny baly się takiego związku. Królowa też niestety nie była zachwycona Kate i jej zgoda na ślub była warunkowa

 • laerke

  Oceniono 24 razy 12

  "Mielismy duzo smiechu" - a coz to za tandetne tlumaczenie najprawdopodobniej " we had a lot of laughs together".
  Tlumacz-kalosz !
  :))

 • kuba161048

  Oceniono 26 razy 12

  Nic tu romantycznego , takie normalne a wy robicie wielką opowieść .

 • Gość: gość

  Oceniono 48 razy 8

  Ożenił się z Kate pod presją, nie dojrzał do tego, żeby ją poślubić, jego uczucie nie było zbyt silne jak w przypadku Harrego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX