Nie tylko Górniak i Chylińska nie mają matury. Tym gwiazdom brak wyższego wykształcenia nie przeszkodził w karierze

Edyta Górniak i Agnieszka Chylińska to najbardziej znane gwiazdy, które nie mają matury. Jednak takich osób jak one w show-biznesie jest znacznie więcej. Zobaczcie, kto także nie ma papierka.
Edyta Górniak Edyta Górniak KAPIF.pl

Edyta Górniak

Edyta Górniak bez wstydu przyznaje się do tego, że nie ma matury. Gwiazda była wtedy zajęta premierą musicalu 'Metro' na Broadwayu.

Choć sama nie podchodziłam do matury, bo w tym czasie los postawił mnie na scenie nowojorskiego Broadwayu (z premierą musicalu 'Metro'), to uwierzcie mi, że wysoki poziom stresu nie odstępuje mnie od lat. Rozumiem więc Wasze napięcia i obawy - napisała kiedyś na swoim Facebooku.

Jak widać brak wykształcenia nie przeszkodził jej w zrobieniu kariery.

Agnieszka Chylińska Agnieszka Chylińska KAPIF.pl

Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska już w liceum rozpoczęła swoją karierę muzyczną i zaczęła odnosić pierwsze sukcesy. Do egzaminu dojrzałości nawet nie podchodziła, bo wolała spełniać swoje marzenia o karierze na scenie. Wielokrotnie podkreślała, że ma gdzieś 'papierek'. 

Panie Boże, bardzo Cię proszę, żebym przed maturą została słynną piosenkarką, bo nie chcę zdawać matury - pisała jako nastolatka w pamiętniku.

Kiedy w 1996 roku odbierała Fryderyka dla najlepszego zespołu roku, ze sceny 'pozdrowiła' dawnych belfrów.

Nauczyciele - fu*k off! Nienawidzę was!

Paulina Młynarska Paulina Młynarska KAPIF.pl

Paulina Młynarska

Paulina Młynarska w wieku 16 lat wyjechała do Francji, gdzie zagrała w serialu erotycznym 'Różowa seria'. Ukończyła Education Comp w Paryżu i zdobyła podstawowe wykształcenie. Naukę przerwała w liceum.

Nie zrobiłam matury, nie skończyłam studiów, ale to nie znaczy, że się nie uczyłam, że nie pracowałam nad sobą - powiedziała w jednym z wywiadów Młynarska.

Mimo to nie ma kompleksów i nie czuje się źle z tego powodu.

Kayah Kayah KAPIF.pl

Kayah

Do grona gwiazd bez matury zalicza się także Kayah.

Tak się złożyło, że tuż przed maturą weszłam do studia, nagrywałam swoją pierwszą płytą i niestety matura już mnie ominęła. Później jeszcze raz dokonałam próby podejścia, próbowałam się uczyć wieczorowo, ale jakoś sytuacja ławkowa mnie nie nęci. Może nie powinnam się przyznawać do takich rzeczy. Mój syn zawsze na pytanie 'Uczysz się? Jesteś gotowy do szkoły?' odpowiada: 'Daj spokój, Albert Einstein, Steve Jobs rzucili szkołę'. Więc ja też rzuciłam szkołę - wyznała w programie 'Pytanie na Śniadanie' piosenkarka.

Piosenkarka jednak nie lubi o tym mówić i zawsze dbała o to, żeby jej syn nie powtórzył jej błędu.

Kamil Bednarek Kamil Bednarek KAPIF.pl

Kamil Bednarek

Kamil Bednarek pojawił się w programie "Mam Talent", gdy miał 19 lat. Po zakończeniu show jego kariera nabrała rozpędu i stał się jedną z największych gwiazd. Koncerty, nagrywanie płyt i wywiady sprawiły, że nie miał czasu na naukę. Podczas matur był w trasie koncertowej. Jak twierdzi, muzyka jest dla niego najważniejsza, dlatego nie żałuje swojej decyzji.

Zdałem szkołę, matury niestety nie zdążyłem ogarnąć, jak większości rzeczy w moim życiu, ale to z braku czasu. Trasa i koncerty, to wszystko po prostu wykańczało i, szczerze mówiąc, nie czułem się na siłach nawet, żeby podchodzić. Wolałem więc tego nie robić, bo skoro już mam zdawać maturę i być z tego zadowolony, to fajnie byłoby się do tego przygotować, a nie tak na wariata, na ostatnią chwilę. Największym priorytetem w moim życiu jest teraz muzyka - mówił w rozmowie z 24opole.pl.
Zbigniew Hołdys Zbigniew Hołdys KAPIF.pl

Zbigniew Hołdys

Zbigniew Hołdys sam często mówił w wywiadach o braku matury. Ubolewała nad tym jego matka, która jest z zawodu nauczycielką.

Obnosiłem się z faktem, że nie mam matury. Moja matka, nauczycielka, bardzo się tego wstydziła. Była przerażona, gdy mówiłem o tym w wywiadach. Ja jednak uważałem, że jest to powód do dumy. Znalazłem w sobie ogromną determinację, żeby brak wykształcenia nabytego drogą oficjalną zastąpić wykształceniem zdobytym samemu - wspominał po latach w 'Gali' Zbigniew Hołdys.

Robert Gawliński Robert Gawliński KAPIF.pl

Robert Gawliński

Robert Gawliński skończył szkołę w wieku 19 lat, ale nie podszedł do matury. Kiedyś miał nawet pomysł, żeby zorganizować koncert, na którym wystąpiłyby gwiazdy, które nie mają świadectwa dojrzałości.

Myślę, że wspólny koncert byłby jednym z lepszych - zdradził w wywiadzie dla Eski Rock.
Maciej Maleńczuk Maciej Maleńczuk KAPIF.pl

Maciej Maleńczuk

Maciej Maleńczuk chodził do kilku szkół podstawowych, a następnie do liceum zawodowego, gdzie jego specjalnością była obróbka skrawaniem. Jednak nie udało mu się go skończyć. Zamiast tego postawił na muzykę. Na początku swoją twórczość prezentował na ulicach Krakowa, Warszawy i wielu innych miast. Jako uliczny muzyk nie narzekał na brak publiczności. Jednak jego kariera nabrała tempa, gdy dołączył do zespołu Pudelsi.

Andrzej Wajda Andrzej Wajda KAPIF.pl

Andrzej Wajda

Andrzej Wajda jest reżyserem światowego formatu. Za swoją pracę został wyróżniony wieloma nagrodami, otrzymał nawet honorowego Oscara za całokształt twórczości. Tym bardziej zaskoczeniem dla wszystkich był fakt, że Andrzej Wajda nie ma matury. Jednak artysta ma solidne usprawiedliwienie, a mianowicie czasy, w których przyszło mu żyć. Podczas okupacji brał udział w tajnych lekcjach, tak zwanych kompletach, prowadzonych w czasie wojny. W ten sposób skończył gimnazjum i zdał 'małą maturę'.

Radek Liszewski Radek Liszewski KAPIF.pl

Radek Liszewski

Radek Liszewski z zespołu Weekend wcześnie się ożenił. Musiał utrzymać rodzinę, dlatego nie skończył szkoły.

Uczniem był raczej słabym, szkoły średniej nie ukończył - ustalił magazyn 'Rewia'.

Pracował jako murarz, kelner, pracownik rozlewni alkoholi i taksówkarz. Potem zajął się muzyką, jednak na sukces przyszło mu czekać aż 12 lat. Jego hit 'Ona tańczy dla mnie' zna chyba każdy Polak, a Radek jest jedną z największych gwiazd disco polo.

Dawid Kwiatkowski Dawid Kwiatkowski KAPIF.pl

Dawid Kwiatkowski

Do matury nie podszedł także Dawid Kwiatkowski. Wokalista zakończył edukację w drugiej klasie liceum. Pojawiły się doniesienia, że zamiast zdawać egzamin dojrzałości, wolał robić kurs prawa jazdy. Zdementował to i zapewnił, że chodzi jedynie o to, że chce się dobrze przygotować.
 

Szymon Majewski Szymon Majewski KAPIF.pl

Szymon Majewski

Szymon Majewski maturę zdawał w 1987 roku. Niestety, nie poszło mu z matematyką.

I tak nie zdaliśmy, ale za to fajnie wyglądaliśmy! - podpisał.

Robert Kubica Robert Kubica KAPIF.pl

Robert Kubica

Robert Kubica ma tylko podstawowe wykształcenie. Rajdowiec całkowicie poświęcił się wyścigom.

Lech Wałęsa Lech Wałęsa KAPIF.pl

Lech Wałęsa

Lech Wałęsa skończył Zasadniczą Szkołę Zawodową w Lipnie, ale nie zdał matury. Nigdy jednak nie miał z tego powodu kompleksów, tym bardziej że 16 uniwersytetów przyznało mu doktoraty honoris causa.

Więcej o:
Komentarze (48)
Nie tylko Górniak i Chylińska nie mają matury. Jednak to nie przeszkodziło im w karierze
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: M

  Oceniono 21 razy 15

  Bycie wykształconym a bycie inteligentnym i mądrym życiowo to dwie różne bajki

 • Gość: gość

  Oceniono 19 razy 13

  ale o czym z nimi rozmawiać ? o kasie, nawiedzeniach. zero wiedzy , a szmal to ich domena., Po za Wajdą, to czas wojny.Patrząc i słuchając Gorniak np. to zaprzeczenie inteligencji. Chylińska butą i chamstwem istnieje. to antytaleńcie , które chce być gwiazdą itd. itp. Szanuję Kayę- normalny człowiek. tak patrzę w lustro i wiem ,że nic nie wiem

 • Gość: R.T

  Oceniono 19 razy 13

  Niestety...te wszystkie gwiazdki się wysławić nie potrafią. ...kurcze...minimum to średnie wykształcenie, a tu prawie wszyscy po podstawówce. Edzia tylko pierwszą kasę ogrodniczego zaliczyła...ktoś powie ok,ale zrobili "kariery"...dla samego siebie by przynajmniej te średnie szkoly zaliczyli. ..a tak to patrzy rano w lustro i myśli. .."jestem gwiazdą, mam kasę i jestem tylko tumanem po podstawówce. .."super:(

 • Gość: shuman

  Oceniono 14 razy 12

  Tak, ale co zmienia fakt braku matury, w tym co robią nie jest im do niczego potrzebna. Potrafią robić to w czym w mniejszym lub większym stopniu są dobrzy lub udało im się wspiąć na wyżyny dzięki lansowaniu przez media. Czemu znalazł się w tej grupie Wajda? Mała matura w tamtych czasach jest więcej warta niż niejeden licencjat z tak zwanych "uczelni" To jest znikomy odsetek osób które nie mają matury, większości z tej reszty los nie okazał się być taki łaskawy.

 • Gość: ość

  Oceniono 11 razy 11

  nieuki , lenie śmierdzące, celebryty i gwiazdy, ciemota

 • szabepio

  Oceniono 26 razy 10

  Zeby nie zdac matury to naprawdę trzeba być głąbem. A żeby wogóle to olać to trzeba byc podwójnym głąbem.

 • Gość: gosc

  Oceniono 22 razy 10

  to dopiero głąby kapusciane ----pan wajda jest usprawiedliwiony .

 • Gość: sławek

  Oceniono 19 razy 9

  kubica i wszystko jasne, cudowny ignorant, na twarzy to widać niestety

 • rabbi.rozencwajg

  Oceniono 15 razy 9

  Od kiedy śpiewanie czy jazda samochodem wymaga wyższego wykształcenia?!
  To chyba jakiś cymbał pisał...
  i ten faktyczny szacunek do wyższego wykształcenia zawarty w określeniu go mianem "papierka".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX