Była gwiazdą 'Złotopolskich', później zniknęła z show-biznesu. Jak dziś wygląda i co robi Renata Gabryjelska?

Renata Gabryjelska była jedną z największych gwiazd serialu 'Złotopolscy', gdzie wcielała się w postać Ewy. Miała wszystko, czego mogłaby zapragnąć młoda dziewczyna. Była topmodelką, popularną aktorką, a jej zdjęcia znajdowały się na okładkach magazynów. W pewnym momencie postanowiła jednak na dobre zrezygnować z aktorstwa. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje? Zobaczcie.

Początek kariery

Gabryjelska karierę rozpoczęła w 1993 roku, zdobywając tytuł I Vice-Miss Polonia. Z konkursu piękności trafiła prosto na paryskie wybiegi, a już w 1995 roku zadebiutowała u Juliusza Machulskiego w filmie 'Girl Guide'. W latach 1997-2003 występowała w serialu Złotopolscy, gdzie grała Ewę Kowalską. To właśnie ta rola przyniosła jej największą popularność. Jednak w 2004 roku postanowiła zrezygnować z aktorstwa.

Po drugiej strony kamery

Stanęła wtedy po drugiej stronie kamery. W 'Dzień Dobry TVN' w 2016 roku opowiedziała, jak to się stało, że zainteresowała ją reżyseria:

Moja kariera aktorska to był taki duży pozytywny zbieg okoliczności. To, że stoję teraz po drugiej strony kamery, to jest taka kontynuacja. Chyba lepiej się czuję jako reżyserka niż jako aktorka - mówiła w materiale.

Ukończyła między innymi Wydział Reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

Renata Gabryjelska Renata Gabryjelska Facebook.com/ Renata Gabryjelska

Zmiany

Mówiła wtedy również o zmianach, które zaszły w jej życiu:

Myślę, że dojrzewałam do pewnej zmiany. Cisza wokół moje osoby była spowodowana tym, że stałam po drugiej stronie kamery. I te lata, kiedy mnie nie było w serialach, poświęciłam na naukę. Robiłam dokumenty, krótkometrażowe filmy, reżyserowałam reklamy. Dużo się w moim życiu działo - opowiadała gwiazda.

Na swoim koncie ma wiele produkcji, między innymi film 'Pogodna' czy sześcioodcinkowy dokument o chirurgii plastycznej. 

Renata Gabryjelska Renata Gabryjelska TOMASZ URBANEK / EAST NEWS

"Powierzchowność dzisiejszych mediów mnie przeraża"

Nie żałuje decyzji o odejściu od aktorstwa. O polskim show-biznesie wypowiada się bardzo niepochlebnie:

Od lat z premedytacją odmawiam udziału w programach telewizyjnych czy kolorowych gazetach. Powierzchowność dzisiejszych mediów mnie przeraża. Spłaszczanie wszystkiego, przeinaczanie faktów i szukanie sensacji. To nie mój świat. Nie moja bajka - mówiła w rozmowie z portalem Gazetakrakowska.pl.
Renata Gabryjelska Renata Gabryjelska Instagram.com/ renata_gabryjelska

Życie w biegu

Nie ukrywa, że żyje w ciągłym biegu. Obowiązki zawodowe związane z pracą w nowoczesnej wytwórni filmowej Alvernia Studio, która należy do jej męża, założyciela RMF FM, Stanisława Tyczyńskiego, wymagają od niej wiele zaangażowania. Ale kocha to, co robi.

Główną przyczyną, dla której zrezygnowała z kariery aktorskiej na rzecz tworzenia filmów, była ciekawość, która zawsze pchała ją do dalszych wyzwań:

To, co mnie napędzało, to zawsze był rozwój. Zaczęło się od jednego dokumentu 'Nibylandia'.(...) Poczułam, że mogę dać coś wspaniałego ludziom. Coś od siebie, coś wykreować, a nie tylko występować przed kamerą - mówiła w 'DDTVN'.
Renata Gabryjelska Renata Gabryjelska EAST NEWS

Nienaganna figura

Była gwiazda "Złotopolskich" mimo wszystko nie unika branżowych imprez i pojawia się na ściankach. Dzięki temu możemy zobaczyć, że dalej zachwyca urodą i ma nienaganną figurę.

vPHOTO: VIPHOTO/EAST NEWS WARSZAWA 06.06.2017 GALA FOREVER YOUNG MARKI VARILUX SERIES - ESSILOR N/Z: RENATA GABRYJELSKA
EAST NEWS

Renata Gabryjelska Renata Gabryjelska Facebook.com/ renata.gabryjelska

Forma

Żeby utrzymać świetną figurę uprawia sport. Na jej profilach w mediach społecznościowych znajduje się wiele zdjęć, na których pokazuje, jak ćwiczy.

#trening #passion #energy

Post udostępniony przez Renata Gabryjelska (@renata_gabryjelska) Lut 11, 2018 o 11:18 PST

Renata Gabryjelska Renata Gabryjelska Instagram.com/ renata_gabryjelska

Dojrzałe piękno

Renata Gabryjelska 7 marca skończy 46 lat. Zachwyca dojrzałą urodą i nie wygląda na swój wiek. Prawda, że wygląda pięknie?

Więcej o:
Komentarze (24)
Renata Gabryjelska była gwiazdą "Złotopolskich", później zniknęła z ekranów. Tak dziś wygląda
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: SP

  Oceniono 23 razy 13

  Tekst sponsorowany ewidentnie. A to, że na zlecenie piszecie o niej, że "była jedną z największych gwiazd Złotopolskich" to szczyt bezczelności. Była sepleniącym drewnem, które nawet nie pojawiało się w czołówce serialu. Więc naprawdę przystopujcie, bo ludzie to nie tacy debile jak wam się wydaje.

 • Gość: bebe

  Oceniono 51 razy 13

  Krytykuje powierzchownosc a sama przypomina Fantomasa czyli gumowa twarz.

 • Gość: Magda

  Oceniono 17 razy 11

  Tyle świetnych nazwisk PRAWDZIWYCH AKTORÓW, którzy zagrali w "Złotopolskich" - a wy o tej paniusi, że była tam jedną z największych gwiazd... Nie ośmieszajcie się!

 • Gość: Tralala

  Oceniono 5 razy 5

  Nie znam jej. Pamiętam ją z polowy lat 90-tych, jak przychodzila na castingi do reklam i stała na korytarzu z zadartym nosem. W tamtych czasach miała jakiś tytuł wicemiski bodajże.

 • kreciarobota59

  Oceniono 13 razy 5

  Jak wszystkie kariery kończą się marnie,a szczególnie te szybkie przez łóżko.

 • Gość: daro

  Oceniono 10 razy 4

  Jak się ma zaplecze w postaci Pan Tyczyńskiego to można sobie ryzykować.

 • Gość: max

  Oceniono 7 razy 3

  zbotoksowala sobie twarz,kolejna maska

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX