Backstreet Boys, New Kids On The Block, bracia Hanson. Kochaliśmy ich przeboje. Tak wyglądają dzisiaj

Kilku słodkich przystojniaków rytmicznie porusza się na scenie i zharmonizowanymi głosami wyśpiewuje melodyjną piosenkę. Pamiętacie te czasy, kiedy na koncertach i na listach przebojów królowały boysbandy? Lata 90. to był dla nich cudowny okres.
Backstreet Boys Backstreet Boys mat. prasowe

Backstreet Boys

Najbardziej znany, bez mała kultowy boysband świata. Backstreet Boys tworzyło pięciu młodzieńców: Nicholas "Nick" Carter, Brian "B-Rock" Littrell, Howard "Howie" Dorough, Alexander "AJ" McLean oraz Kevin "Kev" Richardson. I oczywiście towarzyszył im cały sztab ludzi pilnujących, żeby maszynka do zarabiania pieniędzy, jaką był zespół, miała zawsze dobrze naoliwione tryby.

Grupa od początku istnieje w niezmienionym składzie, choć w 2001 roku był o włos od rozpadu. Fani musieli jednak aż 5 lat czekać na kolejny album i nową trasę koncertową. Zespół wciąż jest aktywny koncertowo, niedawno, sądząc po wpisach na Instagramie, bawił publiczność w Szwecji. Jedno z ostatnich zdjęć, jakie tam wrzucili, pokazuje jak idą ulicą i rozglądają się.

Są tu jakieś Pokemony? - pytają żartobliwie nawiązując do modnej ostatnio na całym świecie gry Pokemon Go.

Are there any Pokemon out here? #PokemonGo #BSBGo

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika backstreetboys (@backstreetboys) 12 Lip, 2016 o 11:08 PDT

Konto na Instagramie posiada także każdy z członków zespołu, dzięki czemu możemy zobaczyć, jak panowie wyglądają teraz.

Nick Carter w kwietniu tego roku został ojcem. Żona muzyka, Lauren Kitt, urodziła chłopca, któremu nadano imiona Odin Reign.

Brian Litrell.

Howard Dorough.

Alexander "AJ" McLean.

Kevin Richardson, tu z kolegą z zespołu, Alexandrem McLeanem.

Just 5 Just 5 Prończyk/AKPA

Just 5

Fala popularności boys bandów dotarła także i nad Wisłę. W efekcie dostaliśmy klona amerykańskiego Backstreet Boys o nazwie Just 5. Nazwa, jak widać, jest zagraniczna, ale zespół czysto polski. Tworzyli go Bartek Wrona, Grzegorz Kopala, Shadi Atoun, Daniel Moszczyński oraz Robert Kryla.

Zespół zadebiutował w 1997 roku albumem "Kolorowe sny", który okazał się sukcesem komercyjnym - sprzedano 108 tysięcy egzemplarzy.

Just 5 po latach, bez Roberta KrylyScreen z Facebook.com

Kiedy przeminęła moda na podrygujących na scenie przystojniaków, przeminął również i Just 5. Nie wszyscy członkowie zrezygnowali jednak z kontynuowania kariery muzycznej. Bartek Wrona nagrał 4 płyty, z czego rynek przyjął dobrze tylko dwie. Singiel "Maria" z 2005 roku zyskał nawet miano "przeboju lata" w Radiu Eska. Rok wcześniej muzyk wziął udział w reality show "Bar".  W 2007 roku ożenił się ze swoją dziewczyną Mariolą Kuźniak. Mają dwie córki, Amelię i Dalię Wiktorię. Grzegorz Kopala, wraz z żoną Julią, wszedł w nurt muzyki chrześcijańskiej. W 2005 roku utworem "Janie Pawle II" zwyciężyli w Międzynarodowym Konkursie Piosenki 2005 o Ojcu Świętym w Toronto, a ich album "Pro Life" został w 2009 roku uznany za album roku z muzyką chrześcijańską. Daniel Moszczyński, obok wokalnego, odkrył w sobie także talent kompozytora. Związany m.in  z Omni mOdO i Bibobit równie chętnie gra ostrego rocka jazz, big beatu czy hip-hopu.

Jedynie Robert Kryla całkowicie zrezygnował z twórczości muzycznej.

Los del Rio Los del Rio mat. prasowe

Los Del Rio

Los Del Rio to duet tworzony przez dwóch panów: Antonio Romero Mongę i Rafaela Ruiza. Świat usłyszał o nich dopiero w 1996 roku i to za sprawą utworu powstałego 3 lata wcześniej, podczas gdy panowie działają na scenie muzycznej aż od 1962 roku. Pochodzący z Andaluzji duet musiał zatem aż 34 lata czekać na swoje "5 minut". W ciągu 40 lat na scenie nagrali ponad 350 utworów i 37 albumów.

"Macarena" wpłynęła na nas i na cały świat, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. - mówił w rozmowie z "MQI" Rafael Ruiza i raczej nie przesadzał.

Dzisiaj Antonio Romero Monge i Rafael Ruiz to starsi panowie. Choć powoli zbliżają się do 70-tki, wciąż są aktywni zawodowo i mimo braku kolejnych przebojów na miarę "Macareny", potrafią skutecznie zapełnić sale koncertowe.

New Kids on the Block New Kids on the Block mat. prasowe

New Kids On The Block

New Kids On The Block to swego czasu najpopularniejszy boysband świata. Dodajmy też, że pierwszy, który odniósł sukces na taką skalę. Ich największy przebój to melodyjna piosenka "Step by step". Zespół bardzo intensywnie koncertował, dając w szczytowym momencie popularności nawet po 2 koncerty dziennie. Zespół rozpadł się w 1994 roku, kiedy już największy szał opadł. Fani NKOTB musieli aż 14 lat czekać, żeby panowie ponownie zagrali razem na żywo.

O ile ostatni album nagrali w 2013 roku, to wciąż są aktywni koncertowo. Zespół na jednym z najświeższych zdjęć.

Członkowie zespołu posiadają konta na Instagramie. Dzięki temu możemy zapoznać się z nimi bliżej.

Jordan Knight.

Jonathan Knight.

Joe McIntyre.

Donnie Wahlberg.

Danny Wood.

'N Sync 'N Sync mat. prasowe

'N Sync

Niektórzy być może jeszcze pamiętają, że Justin Timberlake był jednym z filarów kolejnego męskiego boysbandu o dźwięcznej nazwie 'N Sync. Oprócz niego tworzyli go JC Chasez, Chris Kirkpatrick, Joey Fatone i Lance Bass.

Zespół już nie istnieje, więc aktualnych wspólnych zdjęć już chyba nie zobaczymy. Tak grupa wyglądała w 2013 roku.

08/25/2013 - N'Sync - 2013 MTV Video Music Awards - Press Room - Barclays Center - New York City, NY, USA - Keywords: JC Chasez, Lance Bass, Justin Timberlake, Joey Fatone and Chris Kirkpatrick of N'Sync , Viacom Media Networks, MTV Networks, VMA, V.M.A. Orientation: Portrait Face Count: 1 - False - Photo Credit: Janet Mayer / PRPhotos.com - Contact (1-866-551-7827) - Portrait Face Count: 1Janet Mayer / PRPhotos.com / Janet Mayer / PRPhotos.com

Lance Bass jest aktywnym działaczem ruchu LGBT. Swój "coming out" miał w 2006 roku. W 2014 roku poślubił swojego partnera, Michaela Turchina. Chris Kirkpatrick jest wielkim fanem tatuaży. Choć boi się instytucji małżeństwa, w 2013 roku poślubił swoją wieloletnią partnerkę, Karly Skladany. Założył kapelę Nigels 11. Joey Fatone wystąpił m.in. w 4. sezonie amerykańskiego "Tańca z Gwiazdami". Pracuje też przy amerykańskie "Familiadzie" i udziela się w programach o gotowaniu.

JC Chasez próbował przez krótki okres czasu solowej kariery, ale potem skupił się na produkcji muzycznej i grze w serialach.

Hanson Hanson STF/FOX

Hanson

Pamiętacie tych trzech słodziaków? W 1997 roku z przejęciem zaśpiewali przebój "MMMBop", który nucił cały świat. Album "Middle of Nowhere", z którego pochodził popularny utwór, sprzedał się w 10 mln egzemplarzy. Dziś Zac, Taylor i Isaac są dorośli i mają między sobą 11 dzieci, z czego aż piątka przypada na Taylora. Tak wyglądają obecnie.

Bracia HansonPR Photos

Po sukcesie "MMMBop" przez trzy lata męczyli się z wytwórnią Island Def Jam Records. Odrzuciła aż 80 ich piosenek twierdząc, że nie da się ich sprzedać. Założyli więc własną wytwórnię 3CG Records. Wydany w 2004 roku własnymi siłami "Underneath" w pierwszym tygodniu sprzedał się w blisko 38 tys. kopii i trafił na miejsce 1. listy Billboard Top Independent Albums. Na 10. rocznicę zaprosili fanów do rodzinnej Tulsy w stanie Oklahoma. Dla setek osób zagrali akustyczny koncert w małym barze. Od tamtej pory wydali dwa kolejne albumy, z czego ostatni "Anthem" w 2013 roku. Finansowo wspomaga ich także sprzedaż własnego piwa, Mmmhops.

L. O. 27 L. O. 27 Prończyk/AKPA

L.O. 27

O zespole L.O. 27 mówiło się, że jest to polska odpowiedź na braci Hansonów. Tworzyli go uczniowie szkoły podstawowej: Kuba Molęda (wokal), Bartosz Wojciechowski (gitara basowa), Bartosz Szopiński (instrumenty klawiszowe), Szymon Szopiński (perkusja), Łukasz Lach (gitara) oraz Yura Bondarev, który jednak opuścił zespół przed wydaniem pierwszej płyty.

Zespół zadebiutował w 1997 roku płytą pod wymowny tytułem "Mogę wszystko", która szybko pokryła się złotem. Jednak już drugi krążek, "Przyjaciele", okazał się finansową porażką, która zakończyła krótki żywot tego sympatycznego boysbandu.

Co potem? Kuba Molęda z bratem Maciejem założył zespół Molęda. W 2014 roku wziął udział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo", w którym zajął siódme, przedostatnie miejsce.

Bartosz i Szymon Szopińscy założyli zespół Boogie Boys i nagrali kilka płyt. Wynajmują się także jako muzycy sesyjni.

Bartosz Szopiński.

Bartosz Wojciechowski nawiązał współpracę m. in. z Andrzejem Piasecznym, a Łukasz Lach został frontmanem zespołu L.Stadt.

Łukasz Lach.

Łukasz LachDariusz Stepien / EAST NEWS

Łysy i Cygan z Zero Łysy i Cygan z Zero Screen z Facebook.com/pages/ZERO-Bania-u-Cygana

Zero

Założony w 1998 roku we Wrocławiu zespół od początku gra muzykę dance. Przebój "Bania u Cygana" został uznany przez polskie pismo "DJ's Magazine" za najlepszy kawałek roku 1998. Sama grupa zajęła wówczas drugie miejsce w kategorii Zespół Roku. Kolejny singiel, "Jedziemy na maxa" wyszedł w roku 2000. Po drodze Cygan i Łysy pożegnali Maxa a przywitali w składzie DJ'a Carlosa. Tytułowy Cygan, czyli Robert Cygan, ma dziś żonę i prawie dorosłego syna. Rok temu panowie spotkali się w starym składzie, co uwiecznili na zdjęciu umieszczonym potem na Facebooku.

Boysband Boom Box Boysband Boom Box Screen z Youtube.com

Boom Box

Boysband Boom Box, dzięki hitom jak "Noc i Dzień" czy "Salsa", podbijał w latach 90. polskie listy przebojów. W szczytowym okresie popularności byli największą konkurencją dla Just 5. Zespół rozpadł się, a z trójki tworzącej Boom Boxa muzyką zajmuje się tylko dwóch. Ogniwem zespołu był laureat "Szansy na sukces", nastoletni wówczas Andrzej  Lampert. Obok niego występowali Krzysztof Świętek i Rafał Gołąbowski.

Andrzej Lampert, późniejszy lider popowego zespołu PIN (ale i śpiewak operowy) z boysbandem nagrał dwie płyty "Boom Box" (1998 rok) i "Czysta energia" (1999 rok). Krzysztof Świętek zmienił branżę i ostatnio pracował w agencji reklamowej. Rafał Gołąbowski nadal grywa koncerty i współpracuje z chorzowskim "Teatrem Moich Marzeń".

Andrzej Lampert wygląda dzisiaj tak:

Andrzej LampertARTUR BARBAROWSKI / EAST NEW

"Hi Street" "Hi Street"

Hi Street

Założony w 1997 roku boysband Hi Street (w składzie Maciej Adamek, Waldemar Goszcz, Farid Lakhdar, Marek Sośnicki i Radosław Wojak) nagrał tylko jedną płytę. Pod nazwą "Hi Street" ukazała się w 1998 roku. Goszcz po latach tłumaczył, że założył boysband podążając za modą.
Wtedy była na to koniunktura, a my byliśmy pełni wiary i optymizmu, poza tym dość dobrze tańczyliśmy i wyglądaliśmy i chyba nieźle śpiewaliśmy, może nie tak jak Boys to Men, ale nieźle, dlatego wszystkie znaki na niebie wskazywały, że będzie sukces. Trudno jest przewidzieć gust ludzi, ale obecnie trzeba raczej robić to, co po prostu nam się podoba, a jeśli to jest prawdziwe, na pewno się sprzeda - mówił w jednym z wywiadów.

Waldemar Goszcz zmarł tragicznie w wypadku samochodowym w styczniu 2003 roku. Marek Sośnicki po Hi Street założył własny zespół, grupę Tamerlane. Współpracował też z Michałem Wiśniewskim gdy ten nagrywał program "Jestem, jaki jestem" w 2003 roku (Sośnicki m.in. przeprowadzał casting w domu Wiśniewskich na kolejną wokalistkę zespołu Ich Troje). Wyprodukował też singiel Mandaryny "Heaven". Farid Lakhdar nagrywał z Kasią Rodowicz piosenki dla dzieci. Był wokalistą i gitarzystą zespole Marka Kościkiewicza, Ocean Front.

Marek Sośnicki po latach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA