Loona od 'Bailando' wystąpiła w Polsce. Pamiętacie? Kiedyś sesja dla 'Playboya', teraz nieco przytyła

Był rok 1998 i w letnie upalne wieczory w niemal każdej dyskotece na świecie podnosiła się temperatura, kiedy didżej puszczał 'Bailando' w wykonaniu Loony. Seksowna piosenkarka miała wtedy 24 lata. Dzisiaj? Ma 41. Zobacz, jak wygląda.
Loona Loona Screen z Youtube.com

Loona i 'Bailando'

Czy jest na sali ktoś, kto nie zna tego nieśmiertelnego przeboju? Od jego radiowego, zatem i dyskotekowego, debiutu minęło już 17 lat, a mimo to wciąż można go usłyszeć w różnych składankach  wakacyjnych hitów. "Bailando" zaśpiewała Loona, Holenderka z pochodzenia, która tak naprawdę nazywa się Marie-Jose van der Kolk.

Marie-Jose van der Kolk urodziła się 16 września w IJmuiden, w północnej Holandii. Jako Loona rozgrzewała dyskotekowe parkiety także takimi przebojami, jak "Latino Lover", "Donde Vas" i "Mamboleo".

Loona Loona Akpa

Loona dzisiaj

Dzisiaj Loona ma 41 lat i wciąż niespożytą energię, z którą szaleje na koncertach. Udowodniła to w ostatni weekend podczas występu na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Jak widać, niewiele się zmieniła.

LoonaAkpa

LoonaLoona

LoonaAkpa

Loona i DJ Sammy w 2002 roku Loona i DJ Sammy w 2002 roku Chris Ashford / CAMERA PRESS

Loona i DJ Sammy

Zanim poznała DJ Sammy'ego, który uczynił z niej gwiazdę, była tancerką na Majorce z aspiracjami do bycia piosenkarką. DJ Sammy dał jej tę szansę. W 1996 roku zadebiutowała jako Carisma w piosence "Life Is Just A Game". Udało się, to był wielki przebój, który zapoczątkował nie tylko współpracę na polu zawodowym. Loona i DJ Sammy związali się ze sobą. Niedługo po tym, jak urodziła im się córka, Saphira Maria, para rozstała się.

Potem Loona była łączona między innymi z Giną-Lisą Lohfink. Ich związek elektryzował niemieckie magazyny i nic dziwnego. Bo do sieci trafiały na przykład takie perełki. Ustawka? Zapewne tak, ale to nieistotne.

Loona i Gina-Lisa LohfinkScreen z Bild.de

Potem Loona ponownie zwróciła się w stronę mężczyzn. Chętnie też pokazuje w internecie córkę, obecnie już 10-letnią.

Saphira Maria i LoonaScreen z Facebook.com/Loona

Saphira Maria i LoonaScreen z Facebook.com/Loona

Saphira MariaScreen z Facebook.com/Loona

Loona w 2011 roku Loona w 2011 roku PIOTR WYGODA / EAST NEWS

Loona, czyli Księżyc

Loona, jak wiadomo, oznacza Księżyc. W rozmowie z Aldoną Woldańską piosenkarka zdradziła, skąd wziął się jej pseudonim artystyczny.

16 lat temu, przy kończeniu piosenki "Bailando", wytwórnia muzyczna poprosiła nas o pseudonim artystyczny. Moje prawdziwe imię: Marie Jose, wiadomo, zbytnio nie pasowało, zaczęliśmy szukać skojarzeń z piosenką "Bailando": szczęście, słońce, plaża, morze, aż nagle padło słowo "księżyc". I tak zostało, Loona, to było zaledwie 10 minut. To magia prosto z nieba, prosto od Boga - powiedziała.

Loona Loona Playboy

Playboy

W 2012 roku zdjęcia Loony ozdobiły czerwcowe wydanie "Playboya". Trudno te zdjęcia nazwać dyskretnie erotycznymi, ponieważ piosenkarka zdecydowała się pokazać swoim fanom niemal wszystko.

LoonaPlayboy

LoonaPlayboy

Loona Loona Screen z Facebook.com/Loona

Na scenie

Loona uwielbia występy przed publicznością. Jej entuzjazm nie jest w żaden sposób udawany, a powyższe zdjęcie dowodzi, że nie traci animuszu nawet w trakcie niepogody. Do tego ma autentyczny dar porywania za sobą publiczności.

Zawsze jest tak, że przyjeżdżając do klubu, nie wiesz czego się spodziewać, czy ludzie będą bić brawo, ale gdy czuję energię z widowni stojąc na scenie, te wszystkie spojrzenia, gdy publiczność napełnia mnie energią, ja ja także daję od siebie - mówiła w cytowanym wywiadzie. - Gdy zaczynam śpiewać "Bailando", po chwili każdy śpiewa "Bailando" - dodała.

LoonaScreen z Facebook.com/Loona

LoonaScreen z Facebook.com/Loona

Loona Loona Screen z Facebook.com/Loona

Polska

Wspomniana na początku wizyta Loony w Ostródzie nie była jej pierwszą w Polsce. Wymieńmy tylko te najważniejsze: w 2000 roku odwiedziła Sopot, rok później przyjęła zaproszenie warszawskiego klubu "Explosion", w 2011 roku zawitała do Bydgoszczy na koncert "Hity na czasie", a ostatniego Sylwestra spędziła w Gdyni, gdzie na koncercie bawiła publiczność witającą Nowy Rok.

Loona jednak uważa, że to wciąż za mało i dlatego niedawno postanowiła jeszcze częściej przyjeżdżać do Polski, naturalnie z korzyścią dla fanów.

Po rozmowach z agencją reklamową ustaliłam, że chcę częściej odwiedzać Polskę, 1-2 razy w roku to za mało. Kocham ten kraj. Często widzę na Facebooku posty: Loona przyjedź do Polski. Obiecuję - będę przyjeżdżać częściej.

Loona w 2014 rokuKapif

LoonaKapif

LoonaKapif

LoonaKapif

Loona Loona Screen z Facebook.com/Loona

Facebook

Loona dobrze wie, do czego służy Facebook i jest na nim bardzo aktywna. Jeżeli zatem niedawno była w Ostródzie, dowiedzieli się o tym jej fani z całego świata. Jeżeli gościła w Bielsku Białej, na Facebooku pojawiły się stosowne zdjęcia. I tak dalej. Loona nie tylko traktuje Facebook jako pamiętnik, ale również album ze zdjęciami. I ma ich tam naprawdę sporo.

LoonaScreen z Facebook.com/Loona

LoonaScreen z Facebook.com/Loona

LoonaScreen z Facebook.com/Loona

LoonaScreen z Facebook.com/Loona

LoonaScreen z Facebook.com/Loona

LoonaScreen z Facebook.com/Loona

Więcej o:
Komentarze (9)
Loona od 'Bailando' wystąpiła w Polsce. Pamiętacie? Kiedyś sesja dla 'Playboya', teraz nieco przytyła
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: agnieszka

  Oceniono 17 razy 17

  o matko!!!! bailando a nie jakies bongo!!! ludzie!!!

 • Gość: Mysza

  Oceniono 15 razy 15

  Chyba "Bailando" a nie "Bailabongo". Tak trudno sprawdzić w internecie?

 • maciek1988

  Oceniono 4 razy 2

  Wykonanie Loony to cover zespołu Paradisio

 • Gość: Danusia

  0

  Znam Loonę osobiście a większość z tego co tu zostało napisane to bzdura. Loona wcześniej znana jako Carisma zadebiutowała wcześniej nie w 1996 roku. Life is just a game to nie pierwsza piosenka debiutancka a już na pewno nie ta, która zadecydowała o współpracy z DJ'em, Sammy'm. To nie zasługa DJ'a Sammy'ego ale takze ciężka praca ze strony Loony aby odnieść sukces. Odnosząc się do komentarza maciek1988 - to Paradisio zrobiło cover piosenki Bailando.

 • agentwrogiegouk

  Oceniono 2 razy 0

  5-minutowa gwiazdeczka, która wiedziała jak wykorzystać swój moment w odpowiednim łóżku

 • mika17

  Oceniono 2 razy 0

  a teraz kobita spiewa na festynach dla dzieci.

 • Gość: Gfok

  Oceniono 3 razy -3

  Bailando? a enrique iglesias tego nie śpiewał?

 • Gość: Swinger

  Oceniono 14 razy -6

  oj pamiętam ile fajnych panienek sie zaliczyło w liberty club ibiza przy tej muzyce pod ale to bylo tak wile lat temu,,, jak ten czas leci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX