Kinga Duda grała seksbombę na scenie. Agata Duda zwiedziła stopem Europę. Ich urodą zachwyca się Kalisz. Co jeszcze o nich wiemy?

Obie intensywnie wspierały Andrzeja Dudę w trakcie kampanii wyborczej. Żona Agata jest germanistką w jednym z krakowskich liceów, córka Kinga studiuje prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Teraz zapewne czeka je przeprowadzka do Warszawy.
Kinga Duda Kinga Duda Screen z Facebook.com/Kinga Duda

Kinga Duda

Kinga Duda ma 19 lat i jest świeżo upieczoną studentką prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zrobiło się o niej głośno, kiedy wraz matką, Agatą Kornhauser-Dudą, włączyła się w kampanię prezydencką. Wspierała oficjalnie ojca, ale trudno znaleźć jakiekolwiek informacje o niej w mediach społecznościowych. Jej profile na Facebooku i Instagramie zostały dokładnie wyczyszczone z informacji dostępnych osobom spoza kręgu znajomych.

Poza jednym, profilowym zdjęciu z Facebooka, dostępne są wyłącznie jej zdjęcia z oficjalnych imprez, na których pojawia się u boku ojca.

Kinga DudaFot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Kinga Duda Kinga Duda Youtube.com/print screen

Duda jako seksbomba

Jedną z niewielu rzeczy dotyczących jej prywatnego życia, jakie pojawiły się w internecie, był film z "Szopki Nowodworskiej", w której zagrała jako uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego w Krakowie. Jej rola w przedstawieniu była zaprzeczeniem grzecznego wizerunku, jaki prezentowała podczas kampanii wyborczej. Ubrana w seksowną mini i różowe boa, kręciła biodrami i wykonywała zmysłowe gesty.

W mojej gestii jest utrzymać tu ład, dyscypliny smak. Moja droga, nie ubieraj się tak - śpiewała w przedstawieniu.

Całe przedstawienie zobaczycie na filmie poniżej. Kinga Duda pojawia się w 50. minucie nagrania.

Kinga Duda z mamą - konwencja wyborcza PiS 7/2/2015 Kinga Duda z mamą - konwencja wyborcza PiS 7/2/2015 East News

Wsparcie dla ojca

Pierwszy raz oficjalnie zobaczyliśmy Kingę Dudę podczas konwentu inaugurującego kampanię wyborczą. Siedziała wtedy na sali obok matki, dziadków i Jarosława Kaczyńskiego. Wtedy po raz pierwszy można ją było ocenić jako kandydatkę na "pierwszą córkę". Pod wrażeniem jej wdzięku był wtedy Ryszard Kalisz, osoba wielce wrażliwa na kobiece wdzięki.

Córka i żona, muszę powiedzieć, chapeau bas - mówił wtedy.

Od tamtej pory Kinga Duda stawała u boku ojca w kluczowych momentach kampanii, jak na przykład podczas pierwszej tury wyborów.

Ja będę stawiała na energię, na kompetentność, na uczciwość i dobre serce, bo taki jest właśnie mój tata - mówiła.

24.05.2015 Krakow . Kandydat Andrzej Duda glosuje wraz z zona Agata i corka Kinga w Krakowie w gimnazjum przy ul Mackiewicza . Fot . Mateusz Skwarczek / Agencja GazetaFot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

24.05.2015 Krakow . Kandydat Andrzej Duda glosuje wraz z zona Agata i corka Kinga w Krakowie w gimnazjum przy ul Mackiewicza . Fot . Mateusz Skwarczek / Agencja GazetaFot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Andrzej i Agata Dudowie Andrzej i Agata Dudowie Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Agata Duda

Agata Kornhauser-Duda, żona Prezydenta Elekta, jest córką Juliana Kornhausera, poety i pisarza. Pracuje w jednym z krakowskich liceów jako nauczycielka niemieckiego. Z oficjalnych materiałów wynika, że męża poznała jeszcze w liceum, a pobrali się jako studenci w 1994 roku. Agata Kornhauser wybrała germanistykę, Andrzej Duda prawo. Kinga Duda urodziła się kilka miesięcy później.

Poznałem Agatę w trzeciej klasie liceum na imprezie. Chodziliśmy do konkurujących ze sobą szkół. Nie od razu między nami zaiskrzyło. Nasz związek wykluwał się powoli. Jesienią 1990 roku zostaliśmy parą - mówił Andrzej Duda w rozmowie z "Super Expressem".

Andrzej Duda z żonąFot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Andrzej Duda z żoną Andrzej Duda z żoną Fot. Jacek Marczewski / Agencja

Autostopem przez Europę

Z okresu studiów Andrzej Duda z przyjemnością wspomina podróż autostopem przez Europę.

Pojechaliśmy do Holandii, a później przez Niemcy, Austrię do Włoch. To była spontaniczna podróż, praktycznie bez pieniędzy. Codziennie jedliśmy chleb z Nutellą. Od tamtej pory nie chce jej na oczy widzieć - mówił.

Agata DudaFot. Jacek Marczewski / Agencja

Agata DudaFot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Andrzej Duda z rodziną Andrzej Duda z rodziną Fot. Sawomir Kamiski / Agencja Gazeta

Agata Duda

W trakcie kampanii wyborczej Agata Duda mocno wspierała męża. Na zarzuty, że za jej mężem stoi Jarosław Kaczyński, odpowiadała z humorem, że tak naprawdę, stoi za nim tylko ona.

Ja mam to szczęście, że nie muszę głosować przeciw, nie muszę wybierać mniejszego zła. Ja po prostu wybieram najlepszego kandydata - mówiła też.

W trakcie wieczoru wyborczego, tuż po zwycięstwie męża powiedziała, że postara się spełnić obietnice wyborcze.

Postaram się być dobrą pierwszą damą - dodała.

Teraz Agatę Dudę i jej córkę, Kingę, czeka zapewne rychła przeprowadzka z Krakowa do Warszawy.

Andrzej Duda z rodzinąFot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta

Więcej o:
Komentarze (170)
Kinga Duda grała seksbombę na scenie. Agata Duda zwiedziła stopem Europę. Ich urodą zachwyca się Kalisz. Co jeszcze o nich wiemy?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • kk

  Oceniono 501 razy 189

  Pełne nazwisko pierwszej damy - Agata Kornhauser-Duda. Ojciec śląski poeta, dziadek Żyd. Jak to się wpisuje w narodową czy też "narodowcową" poetykę PiS oraz elektoratu ? Ja osobiście jestem za otwartością i tradycją wielokulturowości (bo z tego wyrosła I silna RP :)) ale PiS opiera swoją popularność na zdecydowanie odmiennych hasłach...

 • Kot Morski

  Oceniono 218 razy 146

  Przypominajcie Prezydentowi o obietnicach:
  Wsparcie finansowe dla rodziców, podwyższenie kwoty wolnej od podatku, obniżenie wieku emerytalnego i bezpłatne przedszkola - to gospodarcze obietnice wyborcze Andrzeja Dudy. Jesteście też za to odpowiedzialne

 • Gość: DdDd

  Oceniono 405 razy 109

  Nie wiem co takiego jest w tej 'babie', ale dziala na mnie jak płachta na byka.Na sam jej widok moje cisnienie skacze. Czasami nie znamy kogoś, ale nie darzymy go sympatią za sam wygląd i tak właśnie jest z żoną pana Dudy. Nie mam nawet ochoty jej poznać. Sprawia na mnie wrażenie niesympatycznej ,zimnej i wyrachowanej osoby. Ten jej sztuczny uśmiech i machanie ze sceny, te przemówienia w których zachowuje sie jak by to ona została wybrana. To wszystko działa mi na nerwy.

 • art_102

  Oceniono 231 razy 109

  Żona Dudy, to trochę starszy klon siostry Justyny Steczkowskiej, Magdy, a córeczka, to lustrzane odbicie Gosi Andrzejewicz.

  ps. ta gazeta ma lekką paranoję, nie mogę wysłać linków, bo ich tresć jest niedozowlona. Chyba www:)

 • Gość: Pat

  Oceniono 167 razy 101

  Na pewno ta pierwsza dama nie wygląda tak źle jak poprzednia. Swoją drogą, pani Kaczyńska nie była ofiarą bzdurnych poglądów męża, to ta może też nie jest. Najlepiej będzie się prezentował jednak pierwszy mąż, kiedy za 5 lat Biedroń wygra wybory.

 • Gość: jendza

  Oceniono 146 razy 76

  jędzowate trochę

 • Gość: ewa

  Oceniono 135 razy 73

  a Kinga ma ciągle taką sama minę,wytrenowana przed lustrem?

 • Gość: Ala

  Oceniono 131 razy 71

  Gosia Andrzejewicz zamieszka w Pałacu Prezydenckim? koniec świata

 • forfiter_jr

  Oceniono 175 razy 67

  Córkę ma ładną, to fakt. Póki co to jedyna pozytywna sprawa, jaką można o kandydacie ze stajni Jarosława powiedzieć. Oby zaskoczył jednak pozytywnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX