Aktor Liam Neeson szczerze o śmierci swojej żony: Te rurki należy odłączyć

Początkowo nic nie zapowiadało tragedii. Jadąc na nartach upadła i uderzyła się w głowę. Dopiero po kilku godzinach zaczęła się uskarżać na ból głowy. W szpitalu wykryto poważny obrzęk mózgu i wkrótce nastąpiła śmierć mózgowa. Przez dwa dni przebywała w stanie wegetatywnym, aż mąż zdecydował się odłączyć ją od aparatury. Od śmierci Natashy Richardson minęło już 5 lat. Jej mąż, znany aktor Liam Neeson, zdecydował się udzielić szczerego wywiadu stacji CBS w którym wrócił do dramatu sprzed lat.
Liam Neeson i Natasha Richardson Liam Neeson i Natasha Richardson AP/AKIRA SUEMORI

Liam Neeson i Natasha Richardson

Ich małżeństwo trwało aż 15 lat. Natasha Richardson, brytyjska aktorka i Liam Neeson pobrali się w 1994 roku i byli ze sobą aż do jej tragicznej śmierci w 2009 roku. Natasha Richardson to córka znanej aktorki Vanessy Redgreave i scenarzysty Tony'ego Richardsona. Liam Neeson nie był jej pierwszym mężem - w latach 1990-1993 była żoną Roberta Foxa. 16 marca 2009 roku podczas lekcji jazdy na nartach w kanadyjskim Mont-Tremblant Richardson upadła i doznała poważnego uszkodzenia mózgu. Zmarła w wyniku krwotoku do mózgu i krwiaka nadtwardówkowego.

 FILE -- In this April 26, 2005, file photo, actress Natasha Richardson is shown at her opening night performance in the Roundabout Theatre Company's Broadway production of "A Streetcar Named Desire" Studio 54 in New York. Richardson, 45, died Wednesday March 18, 2009 in New York. (AP Photo/Tina Fineberg, File)Fot. TINA FINEBERG AP

Liam Neeson i Natasha Richardson

Wypadek na nartach spowodował u Natashy Richardson śmierć mózgu. Żona Liama Neesona była przez 2 dni utrzymywana przy życiu przez maszyny.

Liam Neeson, synowie i cała rodzina są w szoku, przybici śmiercią ukochanej Natashy. Są głęboko wdzięczni za wsparcie, miłość i modlitwy wszystkich i proszą o uszanowanie ich prywatności w tym bardzo trudnym czasie - powiedział wtedy rzecznik rodziny.

O przerwaniu sztucznego podtrzymywania Natashy Richardson przy życiu zadecydował jej mąż, Liam Neeson.

Liam Neeson, Natasha RichardsonAP

Natasha Richardson Natasha Richardson Fot. MICHAEL CRABTREE AP

Liam Neeson i Natasha Richardson

Aktor wrócił teraz do tych smutnych wydarzeń w wywiadzie dla Andersona Coopera z Abcnews.go.com. Opowiedział jak wyglądały okoliczności odłączenia żony od aparatury podtrzymującej życie.

Jej życie było podtrzymywane... Wszedłem do niej i powiedziałem, że ją kocham. Kochanie, nie wyjdziesz z tego... uderzyłaś się w głowę.

Oboje wcześniej ustalili, co należy zrobić w podobnych okolicznościach. Aktor po prostu dotrzymał słowa...

Ona i ja zawarliśmy porozumienie, że jeżeli któreś z nas znajdzie się w stanie wegetatywnym, wyjmiemy wtyczkę. To była moja natychmiastowa myśl: "Ok, te rurki należy odłączyć". Odeszła.

Życie Natashy zostało przerwane dopiero dwa dni po stwierdzeniu śmierci mózgu. To był wystarczający czas, żeby rodzina mogła się z nią pożegnać.

Liam Neeson, Natasha RichardsonEast News

Liam Neeson i Natasha Richardson Liam Neeson i Natasha Richardson East News

Liam Neeson i Natasha Richardson

Chociaż od śmierci ukochanej żony minęło już 5 lat, aktor wciąż nie może się pogodzić ze stratą. Wciąż ma wrażenie, że w każdej chwili może się zjawić w drzwiach.

Są takie momenty, kiedy w naszej nowojorskiej rezydencji słyszę otwierające się drzwi, najczęściej było to w ciągu pierwszych kilku lat... ciągle słyszę, jak otwierają się drzwi i ciągle myślę, że zaraz ją usłyszę - mówił aktor w przejmującym wywiadzie.

Liam Neeson, Natasha RichardsonEast News

Liam Neeson i Natasha Richardson Liam Neeson i Natasha Richardson East News

Liam Neeson i Natasha Richardson

Chociaż Natasha Richardson umarła, jej organy pozwoliły uratować życie trzem innym osobom.

Oddała trzy swoje organy, więc teraz trzy osoby żyją dzięki niej. Jej serce, nerki i wątroba. To wspaniałe i myślę, że byłaby tym niezwykle podekscytowana i uradowana - powiedział Neeson.

Natasha RichardsonFot. KATHY WILLENS AP

Liam Neeson i Natasha Richardson Liam Neeson i Natasha Richardson East News

Liam Neeson i Natasha Richardson

W wywiadzie sprzed kilku lat, również dla Abcnews.go.com, aktor ze szczegółami opowiedział o tym, co się wydarzyło w szpitalu, do którego odwieziono po wypadku jego żonę. To był szpital w Montrealu, gdzie stan Natashy uznano za krytyczny. Niestety, początkowo nie miał do niej dostępu.

Patrzę na nich, zaczynam naciskać, to ja, k*rwa, wiem, że tam jest moja żona. Wyciągam telefon komórkowy, podchodzi strażnik i mówi: "Przepraszam, nie może go pan tutaj użyć", chcę go zapytać, czy wie kim jestem, ale on znika, odebrać telefon czy coś. Wychodzę na zewnątrz, na mróz i myślę: "Co ja mam robić? Jak ominąć zabezpieczenia?". Widzę dwie pielęgniarki palące papierosa. Podchodzę, na szczęście jedna z nich mnie rozpoznaje. Byłem k*rewsko uradowany - po raz pierwszy od nie wiem jak dawna. Rozpoznała mnie. Mówi: "Idź tylnymi drzwiami tam.

Potem było strasznie.

Ona tam była na sali, dostałem się tam. I wszyscy ci młodzi lekarze, którzy wyglądali najwyżej na 18 lat, mówią mi najgorsze rzeczy... najgorsze...

Liam Neeson, Natasha RichardsonEast News

Natasha Richardson Natasha Richardson East News

Natasha Richardson

Natasha Richardson w chwili śmierci miała 45 lat. Była cenioną brytyjską aktorką, którą mogliśmy obejrzeć w takich filmach, jak "Biała hrabina", "Pokojówka na Manhattanie", "Obłąkana miłość", czy "Nie wierzcie bliźniaczkom".

Liam NeesonEast News

Więcej o:
Komentarze (16)
Aktor Liam Neeson szczerze o śmierci swojej żony: Te rurki należy odłączyć
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • pan.malowany

  Oceniono 200 razy 180

  Kiedy czytam "aktor Liam Neeson" to wiem, ze czytam o aktorze filmowym i teatralnym. Na Plotku wiele pisze sie o aktorach i aktorkach a ja nadal nie wiem o kim pisza np "aktorka Anna Mucha" nic mi nie mowi....albo gwiazda Rabczewska...itp

 • mgr.nauk

  Oceniono 174 razy 154

  O tak poważnych sprawach jak śmierć obsada portalu plotek nie powinna pisać. To jest absolutnie poza ich poziomem wrażliwości i zasięgiem ich intelektu.

 • martuchaaaaaa

  Oceniono 98 razy 66

  pobrali się w 1994, ona umarła w 2009 i 25 lat byli małżeństwem? plotkowa matematyka :D

 • babsko

  Oceniono 47 razy 43

  Wartosc zycia nie polega na jego dlugosci.Smierc tak wczesnie zawsze rodzi bunt ale z drugiej strony trudno o zycie szczesliwsze i bardziej spelnione niz miala Natasha.

 • fanizymiko

  Oceniono 44 razy 42

  Małżeństwo trwało 15 lat. Poprawcie to.

 • fanizymiko

  Oceniono 28 razy 24

  Pierwszy mąż nazywał się Robert Fox. Przez jedno "x" - poprawcie to.

 • egon_olssen

  Oceniono 26 razy 18

  Niestety, poziom "artykułu" żenujący. Mylicie Państwo pojęcia śmierci mózgowej i stanu wegetatywnego.
  Śmierć (pnia) mózgu oznacza śmierć osobniczą i skutkuje odłączeniem aparatury medycznej "z automatu". Zgoda lub niezgoda rodziny nie ma tu znaczenia. Chyba, że zmarły miałby być dawcą narządów.
  Natomiast stan wegetatywny to stan, w którym żywy (i prawdopodobnie świadomy) człowiek nie jest w stanie kontaktować się z otoczeniem. I tu odłączenie aparatury medycznej jest morderstwem.
  Dla odróżnienia obu stanów wykonuje się wieloetapowe badania medyczne.

 • la.milou

  Oceniono 22 razy 18

  lubię Neesona, rola w Liście Schindlera pisana chyba specjalnie dla niego, ją mało widziałam w filmach

 • fanizymiko

  Oceniono 20 razy 16

  I chyba najbardziej znanymi filmami w jakich wystąpiła był "Gotyk" Kena Russela i "The Comfort of Strangers" Paula Schradera

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX