Kim jest 'trenerka wszystkich Polek'? Poznajcie Ewę Chodakowską

Tysiące Polek ją pokochały.
Ewa Chodakowska Ewa Chodakowska Shape

Trenerka wszystkich Polek

O Ewie Chodakowskiej zrobiło się głośno w zeszłym roku. Jej zdjęcie zdobiło wtedy okładkę magazynu "Shape". Od tego momentu jej kariera nabrała tempa.

Chodakowska początkowo publikowała swoje filmiki tylko na Youtube.com, później płyty DVD z jej programem ćwiczeń dołączane były do magazynu "Shape". Prowadziła treningi w porannych telewizjach śniadaniowych, napisała i wydała książkę. Nie zamierza jednak na tym poprzestać. Marzy się jej sieć klubów fitness.

21.04.2013 Lodz . Ewa Chodakowska w czasie spotkania z czytelnikami w Empiku w manufakturze . Fot . Marcin Stepien / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: moda pokazy wybiegFot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta

Chodakowska prowadząc trening na ekranie komputera wydaje się zwracać prosto do ciebie. Motywuje, nie pozwala się poddać, każe kontynuować trening.

Ewa prowadzi te treningi tak, jakby prowadziła z nami dialog. Mówi: "Dasz radę?" dokładnie w tym momencie, kiedy mam kryzys. Kiedyś ją nawet zapytałam, jak wyczuwa ten moment, a ona na to "Kochanie, ja też mam wtedy kryzys". A kiedy na końcu wyznaje: "Jestem z ciebie dumna, że wytrwałaś do końca", czuję, że na to zasłużyłam - powiedziała Urszula Chincz. - Ćwiczę od kilku miesięcy, na dywaniku w sypialni. Słuchając Chodakowskiej mam czasem wrażenie, że przemawia do mnie amerykański kaznodzieja. Wszystko to są straszliwe frazesy, wiem, ale w jej ustach brzmią wiarygodnie. A ćwiczenia działają! Po kilku tygodniach widać efekty, mięśnie są ładnie zarysowane, a ja czuję się świetnie.

Ewa świetnie ma świetny kontakt z fanami. Motywuje je przez swojego Facebooka, na którym ma ponad 400 tysięcy fanów. Pokazuje także zdjęcia kobiet, które przeszły metamorfozę dzięki jej treningom.

Ewa bardzo dba o swój fanpage na Facebooku, tworzy relacje z wielbicielkami. Bo to już nie są tylko ćwiczące, te dziewczyny ją uwielbiają - mówi Monika Klimczak, redaktor naczelna "Shape".

Ewa ChodakowskaScreen Facebook.com

Ewa Chodakowska Ewa Chodakowska Screen Facebook.com

Ewa Chodakowska

Pochodzi z Sanoka. Ma 31 lat i dopiero niedawno stwierdziła, ze fitness i edukacja sportowa Polaków są jej powołaniem. Wcześniej studiowała stosunki międzynarodowe, próbowała również swoich sił w fotografii i aktorstwie. Wyjechała z Polski, osiadła w Londynie, ale deszczowy klimat wpędził ją w depresję. Musiała stamtąd uciec. Wybrała Grecję.

Ewa ChodakowskaScreen Facebook.com

 

W Naxos poznała Lefterisa Kavoukisa, znanego w Grecji trenera fitness. To dzięki niemu zajęła się sportem. Skończyła ateńską Akademię Pilates i otworzyła swój własny klub fitness.

Ewa i Lefteris są dobrani jak w korcu maku. Ona sama również zdaje sobie z tego sprawę i nazywa narzeczonego "Puzel". Jak twierdzi, pasują bowiem do siebie jak dwa puzzle. Niecały rok temu Puzel przeprowadził się do Polski. Umówili się bowiem, że zamieszkają tam, gdzie najlepiej będą szły interesy.

Polska jest jak Ameryka 20 lat temu: duży kraj, a nie było tu do tej pory żadnych kaset DVD z ćwiczeniami ani książek o zdrowym stylu życia. Postanowiliśmy zagospodarować tę rynkową niszę - wyznał Kavoukis.

Ewa ChodakowskaScreen Facebook.com

Ewa Chodakowska i narzeczony Lefteris KavoukisPlotek.pl

Ewa Chodakowska

Ostatnio Ewa Chodakowska była gwiazdą otwarcia słowackiego parku wodnego Tatrolandia. Towarzyszyła jej Natalia Siwiec.

15.06.2013 Slowacja , Tatralandia . Ewa Chodakowska i Natalia Siwiec podczas " Bitwy Gwiazd " na rozzpoczecie sezonu wakacyjnego na Slowacji Fot. Marek Podmokly / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: Tatralandia Przemyslaw Saleta Ewa Chodakowska Natalia Siwiec TMR biznes czas wony zabawa wypoczynek basenyFot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta

22 czerwca Ewa próbowała pobić rekord Guinessa w zbiorowym treningu na warszawskim Polu Mokotowskim. Choć nie udało się zebrać wymaganych 15 tysięcy uczestników, Ewa nie załamuje się i już planuje kolejny zbiorowy fitness.

Ewa ChodakowskaWBF

Ewa ChodakowskaWBF

Ewa jest także ambasadorką marki Adidas.

Ewa Chodakowskamat. reklamowe

Ewa Chodakowskamat. reklamowe

Mariola Bojarska-Ferenc. Mariola Bojarska-Ferenc. Kapif

Konflikt?

Mariola Bojarska-Ferenc, która do tej pory była główną propagatorką zdrowego trybu życia i uprawiania sportu w Polsce, bardzo krytycznie wypowiada się o metodach Chodakowskiej.

Mam nadzieję, że kiedyś ktoś odpowie za propagowanie tych bzdur. To co modne, nie znaczy dobre. Ja nie jestem za tym, żeby katować się na treningu. Jeśli w trakcie ćwiczeń ktoś wymiotuje, to powinno się natychmiast wyjść z sali gimnastycznej. To oznacza, że trener nie jest profesjonalistą tylko hochsztaplerem. My nie mamy prawa wymiotować ani mdleć podczas treningu. Na to mogą pozwolić sobie wyłącznie zawodowi sportowcy, którzy są pod kontrolą lekarzy. Trener, który zna świetnie anatomię i biomechanikę, może poprowadzić zawodnika i nawet jeśli dojdzie do skrajnego wysiłku, to się nic nie stanie. Normalni ludzie od takiego trenera powinni uciekać, bo może to się skończyć zawałem serca czy kontuzjami. Uważam, że każdy organizm powinien być potraktowany indywidualnie i stopniowo wprowadzony w wysiłek. Trener personalny powinien skończyć Akademię Wychowania Fizycznego. Wtedy mamy świadomość, że oddajemy się w ręce człowieka, który ma wiedzę i nie uszkodzi naszego organizmu. Osoba, która jest po trzymiesięcznym kursie instruktorskim musi się sama jeszcze dużo uczyć. To, że ktoś ma piękną sylwetkę nie oznacza, że jest dobrym trenerem. Do tego potrzebna jest wiedza, Na treningi z takimi instruktorami ludzie powinni przychodzić na własną odpowiedzialność - mówiła trenerka w wywiadzie z Anną Węglarczyk.

Chodakowska nie była obojętna na krytykę i w wywiadzie z Gazeta.pl podkreśliła:

Nigdy nikt nie zemdlał na moim treningu! Nigdy nikt nie wymiotował! Nigdy nie pozwoliłabym na coś takiego. Zawsze pytam, czy dziewczyny zjadły śniadanie, czy może zjadły dopiero co te śniadanie, bo jeśli tak to nie mogą ze mną ćwiczyć, bo wtedy faktycznie robi się niedobrze. Nie mogą też ćwiczyć ze mną na pusty żołądek. Tu jest pełna kontrola i panowanie nad sytuacją. W momencie, gdy komuś zaczyna się kręcić w głowie, ta osoba przestaje. nigdy nikomu krzywda się nie stała. To jest na najwyższym poziomie.

Ewa jest najlepszym dowodem na to, że jej metody działają. W roku 2006 ważyła 55 kg i miała 67 cm w talii, a w 2012 już 50 kg i mierzyła 60 cm w talii.

Ewa ChodakowskaScreen Facebook.com

Chodakowska ewa Chodakowska ewa Screen Youtube.com

Gwiazdy też ćwiczą z Ewą!

Polskie celebrytki, które nie ukrywają fascynacji metodami Chodakowskiej, to m.in. Beata Sadowska, Aleksandra Szwed i Karolina Malinowska. Chodakowska nagrała nawet z nimi "Trening z gwiazdami".

Ostatnio zachwycaliśmy się wysportowanym brzuchem szwed - teraz wiadomo, skąd taki efekt!

Aleksandra SzwedWBF

 

Aleksandra SzwedWBF

Więcej o:
Komentarze (37)
Kim jest 'trenerka wszystkich Polek'? Poznajcie Ewę Chodakowską
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • browaryr

  Oceniono 107 razy 77

  trenerka wszystkich polek...a z grycankami się nie udało-a taka dobra niby.

 • hot_summer

  Oceniono 81 razy 65

  Mam mieszane uczucia odnośnie Chodakowskiej.
  Czasem z nią ćwiczę - o skuteczności się nie wypowiem bo ruszam się też z innymi trenerkami

  Podoba mi się to jak na facebooku motywuje dziewczyny - to naprawdę fajne, tym bardziej, że wiele z nich dzięki jej pomocy zdobyło wymarzoną sylwetkę, ale...
  razi mnie to, że jej funpage powoli zaczyna przypominać "sektę" - na profilu Chodakowskiej nie można wypowiedzieć odmiennego zdania (nawet nie krytyki) niż uwielbienie w jej kierunku - od razu jest się zlinczowanym przez jej "wyznawczynie"...
  Wg mnie, gdyby była taką świetną osobą Chodakowska potrafiłaby się odnieść do innego zdania niż "Kocham Cię Ewa. Jesteś wszystkim - słoneczkiem, kwiatuszkiem, chmureczką, promyczkiem etc." a nie kasowała posty i blokowała użytkowników.

 • marcela823

  Oceniono 135 razy 29

  jakim cudem laska która w liceum maiła zawsze całoroczne zwolnienia z wf moze byc trenerka Polek??? jej ulubionym zajęciem w LO było tuszowanie rzęs ..... widać ze celebryta może zostac każdy pustak

 • griswold79

  Oceniono 60 razy 26

  Przecież to kolejne lokowanie produktu po Siwiec i Grycankach. Jakoś dziwne, że nie chwali się żadnymi kwalifikacjami. Samouk? Wątpie. Ciekawe kto na ten "produkt" dał kasę, kto ją wytrenował, kto tym zarządza z drugiego siedzenia. Anglia ma Davinę McCall, no to w Polsce wymyślono Chodakowską. Na forach sportowych itp. raczej jest krytykowana, niż chwalona. I niech przemyśli czasem "złote porady" udzielane na facebooku, bo naprawde świadczą o niewielkiej wiedzy (szczególnie mam na myśli dietetykę sportową.

 • qulqa

  Oceniono 83 razy 23

  Ohydne, zawistne i zakompleksione Polki.
  Zamiast się cieszyć, że ktoś odniósł sukces, a przy okazji rozruszał tysiące dziewczyn, litry jadu i żółci.

  Marcela823 - tym bardziej trzeba podziwiać dziewczynę, że olewając wf w szkole zajęła się ruchem później. A ty? Popatrz na siebie. Ćwiczyłaś, miałaś piątki, a teraz tu oponka, tam fałdka, zadyszka przy biegu do tramwaju. Oj, nieładnie krytykować.

  Grisworld79 - dziewczyna ma chociaż jakieś osiągnięcia, a co sobą reprezentują inni celebryci, choćby tak podziwiana pani Siwiec ? Jeśli po tym artykule choć jedna osoba zacznie ćwiczyć - super, cel osiągnięty. Tu nie chodzi o sprzedanie produktu, tu chodzi o twoje zdrowie.

  Jablonexkociak - ulżyło ci? wyleczyłaś kompleksy ?

  Wilkowiecko - pani Chodakowska ma niewątpliwie osiągnięcia w swojej dziedzinie. To nie pani Siwiec czy inna Jola Rutowicz. A skoro się nie ćwiczy i nie ma się kontaktu z tym środowiskiem, to się nie wie i jad wylewa.

  A teraz, drogie Panie, powiedzcie sobie (nie mi) uczciwie - warto było okazać się tak małostkowymi, jak się okazałyście ?

  TFU.
  Jedyny sensowny post to krytyka fanpage`u i wyznawczyń.

  Nie, nie znam pani Chodakowskie, nie ćwiczę, mam 52 lata, nie jestem z agencji PR. Przypadkiem otworzyła mi się ta dyskusja i wasze gadanie tak mnie wkur.wiło, że zarejestrowałam się w Plotku.

 • gargantua

  Oceniono 43 razy 17

  niestety figura tej pani przypomina ciało młodego mężczyzny z ginekomastią(biustem),o twarzy dyplomatycznie nie wypowiem się .Całość bardziej odpychająca niż zachwycająca.

 • zenio.karaluch

  Oceniono 23 razy 9

  A te "wszystkie Polki" to rozhisteryzowane anorektyczki z jej słitaśnego fanpejdża czy Rozenkowa? Jeśli tak to dziękuję bardzo:)

  PS. ciało to niestety nie wszytsko, twarz ważniejsza.

 • asyndrome

  Oceniono 25 razy 9

  chociaż ciało ma ładne

 • doktorka

  Oceniono 12 razy 6

  Osoba bez wyksztalcenia, ktora skonczyla kurs i podaje sie za eksperta to gotowa recepta na katastrofe. To tak jak kosmetyczki, ktore po tygodniowym szkoleniu otwieraja gabinety i zachowuja sie jak lekarze - troche tu wstrzykna, troche tam.. Ludziom sie wydaje, ze jak ktos jest szczuply to mu sie udalo i daje sie takiej osobie prawo do nauczania/informowania innych. Zamiast kolejny raz nabierac sie na 'produkt', ktory chce sie konsumentom wcisnac (bazujac na ich kompleksach i marzeniach) skupmy sie lepiej nad samoakceptacja i polubieniem siebie takimi jakimi jestesmy - czyt. z faldka czy bez. Nie trzeba wygladac jak wysuszony zrebak zeby byc postrzeganym jako jednostka atrakcyjna. Zdrowie jest najwazniejsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX