'Był gburem', 'zdarzył się kosmos'. Jak poznały się sławne pary z Fryderyków?

Fryderyki to nie tylko wręczanie nagród i parada modnych strojów, ale także okazja pochwalenia się swoją ukochaną lub ukochanym. I chociaż zdecydowana większość gości przyszła na galę solo, to jednak pojawiło się też kilka sławnych par.
Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk Kapif

Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk

Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk to modelowy przykład pary o której można powiedzieć: kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością. Ona ma za sobą nieudany związek z menadżerem gwiazd Jakubem Sićko, on z kolei rozstał się z Anetą Zając z którą ma dwójkę dzieci.

FRYDERYKI, Teatr Polski, 25.04.2013, fot. WBFWBF

Poznali się na planie serialu "Pierwsza miłość". I tak jak w serialu, ich miłość rozkwitła szybko i gwałtownie. Poczuli, jakby znali się od dawna.

Gdyby mierzyć czas ilością przegadanych godzin, to można powiedzieć, że jesteśmy już ze sobą całe wieki - powiedział Krawczyk Vivie! - Spotyka się dwoje ludzi i nagle zdarza się między nimi "Kosmos", jak my to nazywamy. Wszystko się nagle sprzęga, łączy w całość, popycha ich ku sobie i nie ma już na to lekarstwa.

Agnieszka Włodarczyk, Mikołaj KrawczykScreen z Facebook.com

Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk Kapif

Zaręczyli się?

Kiedy się pojawili na czwartkowej Gali Fryderyków, na palcu Agnieszki Włodarczyk można było zobaczyć dyskretnie połyskującą biżuterię. Czyżby to był TEN pierścionek? Jeżeli para faktycznie się zaręczyła, zapewne niebawem wszyscy się o tym dowiemy.

FRYDERYKI, Teatr Polski, 25.04.2013, fot. WBFWBF

Sylwia Ślotała, Borys Szyc Sylwia Ślotała, Borys Szyc WBF

Borys Szyc i Zosia Ślotała

Borys Szyc i Zosia Ślotała spotykają się od ponad roku i co jakiś czas pojawiają się plotki o ich zaręczynach. Borys Szyc jest aktorem o ugruntowanej pozycji zawodowej, który usiłuje również zawojować rynek gastronomiczny. Właśnie niedawno otworzył restaurację "Akademia". Zosia Ślotała jest z kolei coraz śmielej sobie poczynającą stylistką i projektantką mody. A odkąd spotyka Szycem, udało jej się nawet poprawić jego styl, co wcześniej wydawało się niemożliwe. Teraz aktor należy do grona najlepiej ubranych mężczyzn w polskim show-biznesie.

Borys Szyc, Zosia ŚlotałaWBF

Borys Szyc, Zofia ŚlotałaKapif

Ania Rusowicz, Hubert Gasiul Ania Rusowicz, Hubert Gasiul WBF

Ania Rusowicz, Hubert Gasiul

Ania Rusowicz i Hubert Gasiul to muzyczna para. Ona - wokalistka, on perkusista. Poznali się w sposób mocno odbiegający od romantycznych wyobrażeń - to była wręcz konfrontacja. Jednak zamiast wzajemną niechęcią, skończyło się małżeństwem. Ania Rusowicz tak to wspomina w wywiadzie dla "Pani":

Bydgoszcz, zima, 7 lat temu. Wysiadam z pociągu, odbiera mnie muzyk z zespołu Deziree i wiezie samochodem na przesłuchanie - szukają wokalistki. Chcę usiąść z przodu, stopuje mnie: "Gdzie się pchasz?". Myślę, "co za gbur, nie polubimy się, szkoda, przecież mamy grać w jednej kapeli. Dziś się z tego śmieję, bo ten gburowaty muzyk to był Hubert, mój obecny mąż. Kiedy dołączyłam do zespołu, nadal nie pałał do mnie miłością. Nagle zmienił strategię, przysyłając sms: "pójdziesz ze mną do kina?". Odpisałam: "sorry, to pytanie pewnie nie do mnie".

 

Ania Rusowicz, Hubert GasiulWBF

 

Raptem kilka miesięcy im wystarczyło, żeby stwierdzić, że chcą sobie powiedzieć sakramentalne "tak". Są szaleni, spontaniczni i nie żałują podjętych decyzji. Oczywiście tworzą harmonijny związek.

Kto rządzi? - zastanawia się Ania - To się zmienia jak w kalejdoskopie. Decyzje podejmujemy spontanicznie, jak ostatnio: "Przeprowadźmy się na Pragę, ona jest bigbitowa". I już się tym pomysłem nakręcamy: szukamy lokum, wynajmujemy je, zamawiamy wóz transportowy. Mieszkamy w starej kamienicy, w otoczeniu zwykłych ludzi, jeździmy na rowerach.

Mówiąc krótko - bigbitowa para!

Ania Rusowicz, mążfot. KAPIF

Sidney Polak, Małgorzta Polak Sidney Polak, Małgorzta Polak WBF

Sidney Polak, Małgorzata Polak

Sidney Polak, perkusista zespołu T.Love, jest typowym muzykiem z rockową biografią.

23 lata paliłem papierosy i jak ostatnio podliczyłem, wypiłem w swoim życiu 30 tysięcy piw - wyznał portalowi Londynek.net.

Wszystko się zmieniło, kiedy poznał swoją żonę Małgorzatę.

Dopiero poznanie, w 2006 roku, mojej obecnej żony Małgorzaty wprowadziło ład w moje życie. Stopniowo, powoli, zacząłem odzyskiwać równowagę - wspomina na swojej stronie.
Sydney Polak Sydney Polak WBF

Niezwykły karnawał w Rio

Karnawału w Rio, na który się wybrał z żoną, nie zapomni pewnie nigdy:

Poszliśmy sobie na nocny spacer po Copacabanie. Przechodziliśmy koło dużej nadbrzeżnej dyskoteki, przed którą był uruchomiony naprawdę spory ogródek z jedzeniem i drinkami. Ludzi tłum, muzyka, taniec na ulicy, słowem - zabawa. Godzina 1. w nocy. Nagle usłyszeliśmy bardzo głośny "syk", trwający kilkanaście sekund. Bardzo głośny i bardzo dziwny, jakby ktoś rzucił petardę z gazem łzawiącym (ten dźwięk pamiętam jeszcze z czasów "komuny"). Cały ogródek, dosłownie wszyscy siedzący i stający wokół, w jednej sekundzie zerwali się z miejsc i, tratując stoliki, parasole, a także siebie nawzajem, zaczęli w popłochu uciekać. Ugięły nam się nogi z wrażenia i tez zaczęliśmy biec razem z nimi. Moja żona krzyczała: "Jezu, chyba strzelanina zaraz będzie! Trzeba się położyć na chodniku!" Nie oglądając się za siebie, biegliśmy dobre kilkaset metrów z całym tłumem, około 200 osób. Niesamowite wrażenie. Pierwszy raz przeżyłem atak zbiorowej paniki. Odbiegliśmy na bezpieczną odległość, ale strzałów nie usłyszeliśmy. Inni tez się zatrzymali i po kilku minutach wypatrywania i upewnieniu się, że nic się nie stało, powoli zaczęli wracać. Po mniej więcej 15 minutach ogródek był już posprzątany. My także wróciliśmy, bo byliśmy bardzo ciekawi, co się stało.

Na szczęście nic się nie stało - taksówkarzowi rozszczelniła się butla z gazem.

Marek Kościkiewicz, Agata Kościkiewicz Marek Kościkiewicz, Agata Kościkiewicz WBF

Marek Kościkiewicz, Agata Kościkiewicz

Marek Kościkiewicz pojawił się na gali Fryderyków w towarzystwie swojej pięknej żony Agaty. I choć już od prawie ćwierć wieku jest obecny na scenie muzycznej, jego małżeństwo jest dalekie od rockandrollowego stylu bycia i uchodzi za wręcz wzorowe. Pomijając kryzys, który dotknął ich kilka lat temu i który omal nie skończył się rozwodem, Agata i Marek Kościkiewiczowie stanowią zgodne małżeństwo. Wychowują troje dzieci: 10-letniego Jasia, 8-letniego Mikołaja oraz Majkę - córkę Marka z poprzedniego małżeństwa.

 

FRYDERYKI, Teatr Polski, 25.04.2013, fot. WBFWBF

 

Są ze sobą od 16 lat.

Zakochałam się nie w rockmanie, nie w biznesmenie, tylko w Marku, bardzo ciepłym, fajnym, wrażliwym człowieku. Nawet nie znałam jego repertuaru, nie znałam wtedy jego piosenek - wspomina Agata w wywiadzie dla Vivy!

A o kryzysie, który prawie skończył się rozwodem, mówi tak:

Właśnie na tym polegała moja niedojrzałość - przyznaje. I dodaje, że kolejny raz nie popełniłaby już takiego błędu. - Ta sytuacja bardzo wiele mnie nauczyła.
Marek Kościkiewicz, Agata Kościkiewicz Marek Kościkiewicz, Agata Kościkiewicz WBF

Są domatorami

Oboje sobie cenią czas, jaki mogą poświęcić rodzinie. Nawet Marek Kościkiewicz przyznaje, że ma w sobie coś z domatora.

Zdecydowanie wolę dziś spędzać więcej czasu w domu. Lubię nasze wspólne wieczory, kiedy dzieci już śpią, a my oglądamy dobry film i smakujemy przy tym dobre wino. Jeśli gdzieś po drodze zdarza nam się wyjść razem na imprezę, nie zapominam o obowiązkach następnego dnia. Mam większą świadomość tego, co warto, a czego nie. I czym jest czas.
Więcej o: