Nazywają ich 'książętami Podhala'. Kim są bogaci krewni Alicji Bachledy-Curuś

16.12.2012 07:00
Alicja Bachleda-Curuś, Adam Bachleda-Curuś, n/z Adam Bachleda Curus , burmistrz Zakopanego, fot. Jacek Herok/Newsweek Polska/REPORTER

Alicja Bachleda-Curuś, Adam Bachleda-Curuś, n/z Adam Bachleda Curus , burmistrz Zakopanego, fot. Jacek Herok/Newsweek Polska/REPORTER fot. Jacek Herok/Newsweek Polska/REPORTER/ Kapif

Adam Bachleda-Curuś, stryj Alicji Bachledy-Curuś, inwestuje w światową modę.
Komentarze (26)
Nazywają ich 'książętami Podhala'. Kim są bogaci krewni Alicji Bachledy-Curuś
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • wessling

  Oceniono 279 razy 229

  Wielki świat w Zakopanem ? Hahahaha... hehehehe ....
  To jak kwiatek do kożucha pasuje, albo jak ekskluzywne, automatycznie rozsuwane drzwi z hartowanego szkła do góralskiej obory.
  Słowacy się z was śmieją, uciekła do nich wasza najlepsza klientela - ciekawe dlaczego, nie ?
  Dutków u was dużo, ale zero klasy.
  Klasę halny wywiał. Halny o nazwie "Pazerność"
  Ale gory mocie pikne !
  Chetnie psyjade !
  Ino jak wos tam nie bydzie !

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 220 razy 200

  Nie dość, że artykuł z 19 listopada - posucha w redachcji widoczna, to jeszcze wyjątkowo obrzydliwa laurka. Robi z siebie ofiarę PRLu. Szkoda, że nie opiszecie jak on doszedł do takich pieniędzy, bo zapewniam, że nie dorobił się na handlu goglami, jak próbuje to przedstawić.

  No i kuriozum - zapomniało się już, że zamierzał zostać właścicielem znaku towarowego góralskiego oscypka i jeszcze podczas sprawowania władzy zgłosił stosowny związek do urzędu patentowego. Górale w nerwach złapali za ciupagi, ale Bachleda Curuś zacikać się nie dał. Sobie tylko znanym sposobem zdołał wytłumaczyć staroście tatrzańskiemu, że chciał w ten sposób jedynie zabezpieczyć oscypka przed ceprami z Unii Europejskiej. Zapomniał tylko o tym powiedzieć góralom :D

 • stedo

  Oceniono 160 razy 158

  Tiaa, on tak wszystko pod siebie zgarnia z sentymentu;)))Pół Zakopanego, hotel Kasprowego, oscypka i teraz kolejkę linową.Niedługo zmieni nazwę Zakopanego na Curusiowo. Baczcie górale, cobyście nie zostali wyrobnikami u książąt Curusiów.Dlatego uważam że kolejką na Kasprowy należy pozostawić jako dobro narodowe w gestii społeczności lokalnej, jako własność gmin podhalańskich.To zdaje się projekt PiSu, co trochę mi kwaśno. Ale jak coś ma sens to przyznaję rację.
  P.S. Ale z tym oscypkiem to się przerżnął!!;)) Pazerność i bezczelność mu rozsądek przesłoniła. O instynkcie polityka nie wspomnę.

 • dinto

  Oceniono 100 razy 92

  Tak to, z downych zbojow i zbojnikow narodzili sie dziśejśi ' ksiazeta Podhala', hej !

 • trudek46

  Oceniono 94 razy 86

  Od dawna wiadomo,ABC,jak wcześniejsi Gąsienicowie,dorobili sie na zbujowaniu i przemycie,bo tak naprawdę to jak opowiadają "starzy" słyszałem to, o "nich ABC" mało kto słyszał i naglę mieli dużo pieniędzy i "kupowali kumotrów" pożyczali kase na lichwę a potem "przejmowali ich "poletka,łąki",lub po prostu "wykupowali" wiana,lub wchodzili w dzierżawy a potem je przejmowali,ten proceder trwa nadal,tylko jako "znany ród" nie moga już tak beszczelnie postępować,ale to nie tylko ABC,większość rodów w Nowym Targu,Zakopanem,zachowuja się tak jak by Tatry były ich własnością,ściezka nie przejdziesz jak tym szubrawcą mytta nie zapłacisz,szedłem przez jednego bacy łakę to mnie ze 100 m.gonił bo o zgodę nie poprosiłem,nigdy moja noga w okolicy Zakopanego nie stanie,a i rodzinie odradzam.Tfu.

 • blue911

  Oceniono 105 razy 83

  Niezla rodzinka - brrrrr. Moja noga juz w Zakopanem nie postanie po tym,jak poznalem z bliska "narod goralski".

 • stedo

  Oceniono 50 razy 44

  W kwestii formalnej - Curusie od Adama z Curusiami od Alicji zdaje się zbytnio nie kochają.

 • blue911

  Oceniono 49 razy 31

  Czy rodzina ABC tez inwestuje w tworzenie ONR-owskich oddzialow szturmowych majace na celu marsz na Warszawe I obalenie rzadu??? Bo wypowiedzi licznych przedstawicieli kleru wyraznie na to wskazuja.

 • pan.malowany

  Oceniono 62 razy 30

  Gorale to czyrak na dupie polskiego narodu: chciwe, leniwe chamy z wielkimi wyobrazeniami o swojej przebieglosci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane