Galeria

Nazywają ich "książętami Podhala". Kim są bogaci krewni Alicji Bachledy-Curuś

zuz
16.12.2012 07:00
A A A Drukuj
Adam Bachleda-Curuś, stryj Alicji Bachledy-Curuś, inwestuje w światową modę.

Fot. Krzysztof Karolczyk / AG

Adam Bachleda-Curuś to jeden z najbardziej znanych przedsiębiorców w Polsce. Czegokolwiek się nie dotknie, zaraz przynosi to zyski. Dwa lata temu jego rodzinna firma "Bachleda Grupa Inwestycyjna" (BGI) sprowadziła do Polski luksusowe ubrania z metką Carolina Herrera.

To marka konserwatywna i my jesteśmy konserwatywni. Pasujemy do siebie - powiedział Andrzej Bachleda-Curuś (na zdjęciu poniżej pierwszy z prawej), współzałożyciel spółki i prezes zarządu, w wywiadzie dla Forbes.

Magdalena Schejbal, Andrzej Bachleda-CuruśEastNews

Najpierw otworzono ekskluzywny butik z ubraniami od słynnej projektantki w Warszawie, przy Mysiej. Potem przyszedł czas na rodzinne Podhale. Inauguracja sklepu w pasażu handlowym przy zakopiańskich Krupówkach odbyła się z wielką pompą.

Bachleda- CuruśWBF

Do stolicy Tatr zjechały się tłumy gwiazd. Z pewnością celebrytów przyciągnęło nie tylko nazwisko Herrera, lecz także Bachleda-Curuś. Nosi je nie tylko współzałożyciel spółki BGI i najbogatszy góral - Adam, lecz także piękna aktorka Alicja, dla której biznesmen jest stryjem.

 

Małgorzata Socha, Magdalena Szejbal, Marta Żmuda TrzebiatowskaEastnews

Butik Herrery mieści się przy ulicy Krupówki 29 i stanowi część inwestycji BGI - Fashion Street Krupówki 29, gdzie można kupić ubrania sportowe innych luksusowych marek np. Escady, Emporio Armani. W tej branży na pewno pozytywnie na interesy biznesmena może wpłynąć kochana przez fotografów Alicja Bachleda-Curuś. Nie od dziś wiadomo, że każde wydarzenie, w którym ona bierze udział, jest medialną sensacją.

Małgorzata Socha, Bogna SworowskaEastNews

Jak czytamy na Forbes.pl , ten adres jest jednak istotny z jeszcze jednego powodu. Podobno to tam przyszedł na świat Adam Bachleda.

Zobacz więcej na temat:

 • 2
 • 5
Komentarze (26)
Zaloguj się
 • avatar

  Oceniono 279 razy 229

  Wielki świat w Zakopanem ? Hahahaha... hehehehe ....
  To jak kwiatek do kożucha pasuje, albo jak ekskluzywne, automatycznie rozsuwane drzwi z hartowanego szkła do góralskiej obory.
  Słowacy się z was śmieją, uciekła do nich wasza najlepsza klientela - ciekawe dlaczego, nie ?
  Dutków u was dużo, ale zero klasy.
  Klasę halny wywiał. Halny o nazwie "Pazerność"
  Ale gory mocie pikne !
  Chetnie psyjade !
  Ino jak wos tam nie bydzie !

 • avatar

  Oceniono 219 razy 199

  Nie dość, że artykuł z 19 listopada - posucha w redachcji widoczna, to jeszcze wyjątkowo obrzydliwa laurka. Robi z siebie ofiarę PRLu. Szkoda, że nie opiszecie jak on doszedł do takich pieniędzy, bo zapewniam, że nie dorobił się na handlu goglami, jak próbuje to przedstawić.

  No i kuriozum - zapomniało się już, że zamierzał zostać właścicielem znaku towarowego góralskiego oscypka i jeszcze podczas sprawowania władzy zgłosił stosowny związek do urzędu patentowego. Górale w nerwach złapali za ciupagi, ale Bachleda Curuś zacikać się nie dał. Sobie tylko znanym sposobem zdołał wytłumaczyć staroście tatrzańskiemu, że chciał w ten sposób jedynie zabezpieczyć oscypka przed ceprami z Unii Europejskiej. Zapomniał tylko o tym powiedzieć góralom :D

 • avatar

  Oceniono 160 razy 158

  Tiaa, on tak wszystko pod siebie zgarnia z sentymentu;)))Pół Zakopanego, hotel Kasprowego, oscypka i teraz kolejkę linową.Niedługo zmieni nazwę Zakopanego na Curusiowo. Baczcie górale, cobyście nie zostali wyrobnikami u książąt Curusiów.Dlatego uważam że kolejką na Kasprowy należy pozostawić jako dobro narodowe w gestii społeczności lokalnej, jako własność gmin podhalańskich.To zdaje się projekt PiSu, co trochę mi kwaśno. Ale jak coś ma sens to przyznaję rację.
  P.S. Ale z tym oscypkiem to się przerżnął!!;)) Pazerność i bezczelność mu rozsądek przesłoniła. O instynkcie polityka nie wspomnę.

 • avatar
 • avatar

  Oceniono 94 razy 86

  Od dawna wiadomo,ABC,jak wcześniejsi Gąsienicowie,dorobili sie na zbujowaniu i przemycie,bo tak naprawdę to jak opowiadają "starzy" słyszałem to, o "nich ABC" mało kto słyszał i naglę mieli dużo pieniędzy i "kupowali kumotrów" pożyczali kase na lichwę a potem "przejmowali ich "poletka,łąki",lub po prostu "wykupowali" wiana,lub wchodzili w dzierżawy a potem je przejmowali,ten proceder trwa nadal,tylko jako "znany ród" nie moga już tak beszczelnie postępować,ale to nie tylko ABC,większość rodów w Nowym Targu,Zakopanem,zachowuja się tak jak by Tatry były ich własnością,ściezka nie przejdziesz jak tym szubrawcą mytta nie zapłacisz,szedłem przez jednego bacy łakę to mnie ze 100 m.gonił bo o zgodę nie poprosiłem,nigdy moja noga w okolicy Zakopanego nie stanie,a i rodzinie odradzam.Tfu.

 • avatar
 • avatar

  Oceniono 50 razy 44

  W kwestii formalnej - Curusie od Adama z Curusiami od Alicji zdaje się zbytnio nie kochają.

 • avatar
 • avatar

  Oceniono 49 razy 31

  Czy rodzina ABC tez inwestuje w tworzenie ONR-owskich oddzialow szturmowych majace na celu marsz na Warszawe I obalenie rzadu??? Bo wypowiedzi licznych przedstawicieli kleru wyraznie na to wskazuja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX