Jedno zdjęcie toples zniszczyło życie 16-latki. Powiesiła się

Tragiczna historia nastoletniej Kanadyjki.
Amanda Todd. Amanda Todd. Screen Youtube.com

Amanda Todd

Amanda Todd w wieku 13 lat poznała przez internet mężczyznę, który namówił ją do pozowania toples. Nastolatka przez trzy lata bezskutecznie walczyła z publikacją, jakiej dopuścił się jej wirtualny znajomy. Amanda zmieniała szkoły i znajomych, kilkakrotnie się przeprowadzała, ale wszystko na nic. Dziewczynka totalnie się zagubiła, uzależniła się od alkoholu i narkotyków. Liczne ataki paranoi i stany lękowe przyczyniły się do silnej depresji. Po kilku bezskutecznych próbach samobójczych, powiesiła się w swoim pokoju, w domu niedaleko Vancouwer.

Amanda Todd. Amanda Todd. Screen Youtube.com

Amanda Todd

Ratując utraconą niewinność, Amanda wpadła na pomysł nagrania filmiku, który umieściła na Youtube. Nagranie zatytułowane "Moja historia: Walka, prześladowanie, samobójstwo i samookaleczenie", obejrzały miliony internautów.

Hello! Zdecydowałam, że opowiem wam moją historię. Trzy lata temu, w siódmej klasie używaliśmy z przyjaciółmi kamer internetowych, żeby poznawać nowych ludzi. Poznałam kogoś, kto nazwał mnie piękną, idealną - brzmi wstęp do filmu Amandy.

 

Amanda Todd. Amanda Todd. Screen Youtube.com

Amanda Todd

Rodzice Kanadyjki postanowili zabrać głos w sprawie tragedii, jaka ich dosięgła. Angażują się w społeczną debatę dla dobra innych dzieci, którzy nieustannie narażeni są na podobny przypadek:

Cieszę się, że nagrała ten film, to była odważna dziewczynka. Powiedziała mi, że robi to, żeby ostrzec innych, żeby nikogo nie spotkał taki sam koszmar. Ja z kolei chcę podzielić się moją historią z rodzicami, którzy powinni mieć świadomość, co grozi ich dzieciom i próbować temu zapobiec - powiedzieli rodzice Amandy w wywiadzie dla gazety "Vancouver Sun".

W zamieszczonym nagraniu na Youtube, premier Brytyjskiej Kolumbii, Christy Clark potępiła prześladowanie oprawcy Todd. Złożyła także kondolencje rodzinie ofiary.

 

Amanda Todd. Amanda Todd. Screen Youtube.com

Amanda Todd

Międzynarodowa grupa hakerów Anonymus postawiła sobie za cel odnaleźć prześladowcę Amandy. Podobno jest to 32-letni mężczyzna z New Westminister.

To pedofil, człowiek, który zniszczył Amandę - napisali na swojej stronie internetowej.

Hakerzy, w akcie zemsty, postanowili upublicznić dane oprawcy: nazwisko, adres, datę urodzenia. Kanadyjska policja  chce namierzyć mężczyznę, ale na razie nikogo nie aresztowała.

Amanda Todd. Amanda Todd. Screen Youtube.com

Amanda Todd

Tragiczna historia Kanadyjki poruszyła wielu ludzi. Wśród nich jest Raffi, sławny piosenkarz i pisarz, który zajmuje się obroną praw dzieci. Postanowił stworzyć projekt "Czerwony kapturek", który zajmuje się lobbowaniem na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa dzieci w internecie.

Martwimy się o 200 mln dzieciaków poniżej 17 roku życia używających Facebooka. Nie możemy zapomnieć wołania o pomoc Amandy Todd. Dlatego jasno mówimy serwisom społecznościowym: to przez was drapieżnicy w sieci mają łatwy dostęp do swoich młodych ofiar. Prosimy Facebooka, Twittera, YouTube'a i inne firmy: okażcie serce, zacznijcie działać! - napisał Rafii w otwartym liście do szefowej operacyjnej Facebooka, Sheryl Sandberg.
Więcej o:
Komentarze (10)
Jedno zdjęcie toples zniszczyło życie 16-latki. Powiesiła się
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • naz_niepoprawna

  Oceniono 103 razy 55

  "Amanda Todd w wieku 13 lat poznała przez internet mężczyznę, który namówił ją do pozowania toples" - jeden wniosek stąd płynie - internet, jak i inne używki, nie jest dla wszystkich, a szczególnie nie dla naiwnej smarkaterii. 13 lat to cielęcy wiek, można różne głupoty robić. Pytanie jest takie: gdzie byli rodzice, że dziewczynka się uzależniła od alkoholu i prochów? Skąd je miała?

 • plotek_zdurnial

  Oceniono 55 razy 45

  13-letnim dzieciom się wydaje, że wygląd ma jakiekolwiek znaczenie. Stąd te masowe próby dowartościowania się i sprzedawania w sieci swoich ciał za marny okrzyk zachwytu wujka pedofila lub smarkatego kolegi z gimnazjalnej klasy. Prostytucja mentalna.

 • necesse

  Oceniono 44 razy 40

  gdzie jest ten co rozprzestrzenił zdjęcia ? ... chyba powinien dostac jakąs kare !

 • lochalocha

  Oceniono 80 razy 22

  Tak to jest, jak rodzice nie pilnują co 13 letni smarkacze robią w necie. A potem wszyscy winni tylko nie oni.

 • forfiter_jr

  Oceniono 46 razy 12

  Idealny przykład tego, że internet powinien być dozwolony pełnoletnim. A gó...arzerii tylko głupoty w głowach.

 • zewszadiznikad

  Oceniono 8 razy 0

  Nie ma czegoś takiego jak "alcohol + drugs". Alkohol to narkotyk - jeden z najgroźniejszych.
  A swoją drogą nie ma co, wspaniały materiał dla Plotka, w sam raz do poczytania obok nowin o wpadkach odzieżowych tej czy tamtej celebrytki.

 • jagger2009

  Oceniono 14 razy 0

  nie tylko to jedno zdjecie to byl bullying for some time i nie tylko w internice ale byla rowniez pobita i nie rozumiem jak rodzice nie reagowali bo szkoly to tak roznie zalezy od zespolu jak reaguje na tego typu sprawy dziewcze zmienilo szkole ale to nie wiele pomoglo wiec przestroga dl arodzicow miejcie oczy i uszy szeroko otwarte zwlaszcza w dzisiejszych czasach gdzie nie tylko dzieci moga byc molestowane fizycznie a le rowniezw sieci

 • pani_noc

  Oceniono 28 razy -6

  http://blogi.newsweek.pl/Tekst/swiat/649672,sprawa-amandy-todd-czyli-o-tym-jak-niewinna-dziewczyna-piersi-na-czacie-obnazala-dreczona-przez-innych-byla-a-w-koncu-rozdzial-zamykajac-%E2%80%93-sama-.html

  "7 września 2012 roku, na Youtubie pojawił się materiał filmowy noszący nazwę My Story: Struggling, bullying, suicide and self harm. Zamieściła go Amanda Michelle Todd, a historia pokazana była w formie karteczek, bez podkładu dźwiękowego.Opowiedziała w nim o tym, jak mając 13 lat weszła na video-chat aby poznać nowych, interesujących ludzi. A jak najłatwiej poznać nowych, interesujących ludzi? Poza obnażaniem swoich skromnych piersi, biedna, niewinna Amanda miała w zwyczaju również całkowicie się rozbierać i masturbować dla starszych panów którzy na tego typu portalach prezentują swoje męstwo"

  Bardzo niewinna dziewczynka...

 • dinto

  Oceniono 61 razy -41

  Powinna zostac blogoslawiona internetu - Amanda Todd, a potem swieta hakerow,oraz internetu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX