Miss Świata Nastolatek: Dlaczego mamy się wstydzić tego, że jesteśmy piękne? Kim jest Weronika Szmajdzińska

Niedawno cały kraj obiegła wiadomość, że Polka, Weronika Szmajdzińska została uznana za najpiękniejszą nastolatkę świata - wygrała konkurs Miss Global Teen 2012 odbywający się w Buenos Aires. Co wiemy o uroczej 18-latce?
Weronika Szmajdzińska. Weronika Szmajdzińska. FORUM/Maciej Biedrzycki

Weronika Szmajdzińska

O Weronice Szmajdzińskiej zrobiło się głośno po tym, jak wygrała konkurs Miss Global Teen, czyli mówiąc została uznana za najpiękniejszą nastolatkę! Nasza polska uroda została doceniona, ale Szmajdzińska nie tylko zachwyca urodą, ale i urokiem osobistym i niezwykłą skromnością.

Weronika Szmajdzińska ma 18 lat i chodzi do maturalnej klasy do prywatnego liceum im. Leonarda Piwoniego. Miss Nastolatek jest rodowitą Szczecinianką, ma 175 cm wzrostu i może pochwalić się wymiarami: 90-66-90.

Weronika Szmajdzińska. Weronika Szmajdzińska. FORUM/Maciej Biedrzycki

Weronika Szmajdzińska

Przygodę z wyborami nastolatka zaczęła niedawno:

Występuję od 2011 roku , wszystko się zaczęło od wyborów Miss Pomorza Zachodniego. Tam udało mi się wygrać, później automatycznie przeszłam do Miss Polski. W Miss Polski również sukces i agencja wysłała mnie na konkursy międzynarodowe i tak to się wszystko zaczęło - powiedziała w rozmowie w "Dzień dobry TVN".

Szmajdzińska pokazała, że sukces można odnieść nie mając dużego doświadczenia i znajomości:

Ja zaczęłam od niczego: od Szczecina, w którym byłam zwykłą osobą i to jednak się udało, odniosłam sukces i jestem z siebie dumna i mam nadzieję, że pokażę to też innym.
Weronika Szmajdzińska. Weronika Szmajdzińska. FORUM/Maciej Biedrzycki

Weronika Szmajdzińska

Szmajdzińska zdobyła koronę Miss Global Teen, który miał miejsce w Brazylii:

Odbył się on w Buenos Aires i było spokojnie, czego się nie spodziewałam się. Myślałam, że będzie większy stres, większe skupienie. Organizatorzy zadbali o nas i o to, żebyśmy mogły zobaczyć Buenos Aires. Mogłyśmy zobaczyć i te ładne miejsca i te, które nie są odwiedzane przez turystów - powiedziała w "Dzień dobry TVN".

Wbrew pozorom na konkursach Miss uczestniczki wcale nie podkładają sobie nóg:

Na zgrupowaniu zawsze jest przyjaźnie, dziewczyny chcą się poznawać, chcą poznawać różne kultury, bo taka szansa jest raz w życiu praktycznie, żeby porozmawiać z osobami z tylu miejsc ze świata - powiedziała w "Dzień dobry TVN".
Weronika Szmajdzińska. Weronika Szmajdzińska. FORUM/Michal Tulinski

Weronika Szmajdzińska

Miss Nastolatek jest nie tylko piękna, ale też ma poczucie misji:

Nie ma się czego wstydzić. Uważam, że w Polsce jest niezbyt dobre podejście do wyborów, dziewczyny nie chcą tam iść przez stereotypy, które należy łamać. Dlaczego mamy się wstydzić tego, że jesteśmy piękne? - powiedziała w "Dzień dobry TVN".

Szmajdzińska chce zmienić postrzeganie finalistek konkursów piękności jako tych, które nie grzeszą intelektem:

Poza tym na konkursach nie liczy się tylko wygląd. Cały czas z nami rozmawiają i mogę przysiąc, że dziewczyny, które uważają się za najpiękniejsze, nie wygrywają, bo trzeba mieć coś w głowie, bo trzeba mieć skromność. Uroda moim zdaniem to nie wszystko - powiedziała w "Dzień dobry TVN".
Weronika Szmajdzińska. Weronika Szmajdzińska. FORUM/Michal Tulinski

Weronika Szmajdzińska

Finalistka konkursu ma już spore doświadczenie w kwestii modelingu:

Pracowałam w Mediolanie, w Monachium, w Monte Carlo, no i w Polsce - powiedziała w "Dzień dobry TVN".

Weronika Szmajdzińska

Bycie modelką sprawia jej frajdę, dlatego nie zamierza z tego rezygnować:

Jest to część życia, która sprawia mi radość, a myślę, że to jest ważne, żeby robić w życiu to, co sprawia nam przyjemność. Myślę, że przy tym zostanę - wyznała w "Dzień dobry TVN".

Miss Nastolatek na modelingu nie ma zamiaru poprzestać:

Dalej chcę studiować dziennikarstwo i zająć się sprawami wyborów, żeby zmienić stereotypy w Polsce, żeby zachęcić dziewczyny do wzięcia udziału, bo jest szansa, to nie jest prawda, że wszystko jest w życiu ustawione - zdradziła.

Weronika Szmajdzińska o chłopaku

Serce pięknej nastolatki niestety jest już zajęte, jej chłopakiem jest student Akademii Pomorskiej w Szczecinie, Patryk Śmietana. Jej ukochamy jest dla niej oparciem, chociaż sukces jego dziewczyny jest dla niego nową sytuacją:

On mnie bardzo wspierał podczas zgrupowania. Cały czas mieliśmy kontakt i cieszy się, że wygrałam. Jest to też dla niego trudne, bo przez to całe zamieszanie ja też mam dla niego mniej czasu, ale cały czas staram się umacniać go w tym, że nic się nie zmieni we mnie, że jestem taka sama i myślę, że to działa - wyznała w "Dzień dobry TVN".

Partnerowi Miss Nastolatek nie jest obca zdrowa zazdrość:

Jest troszkę zazdrosny, ale myślę, że niezależnie od wygranej. Każdy chłopak jest troszkę zazdrosny o swoją dziewczynę i z wzajemnością, ale myślę, że to normalne - powiedziała w rozmowie.

Weronika Szmajdzińska

Szmajdzińska jest bardzo szczuplutka. Nienaganną sylwetkę nie zawdzięcza wcale drakońskim dietom:

Lubię jeść, nie mam żadnej diety, chyba taka natura. Nie dbam o dietę, nie odchudzam się, nie jem samych surówek ani owoców, jem wszystko - odpowiada z rozbrajającą szczerością z w rozmowie z TVN.

Weronika Szmajdzińska

Szmajdzińska zdradziła, jak wyglądały wyboru Miss Global Teen:

Wchodziłyśmy we cztery do pokoju, siadałyśmy, musiałyśmy opowiedzieć coś o sobie, a później do każdej dziewczyny było inne pytanie, ja akurat trafiłam na takie, że Polska jest tak daleko od Argentyny i jak przebiegła podróż i czy akceptuję tamtejszą kulturę - wyznała w rozmowie z TVN.

Weronika Szmajdzińska

Miss Nastolatek nie powiela hasła o słynnym pokoju na świecie:

Pokój na świecie jest ważny, ale myślę, że ten tekst jest troszkę przereklamowany. To nie jest tak, że wszystkie dziewczyny pragną tylko pokoju na świecie, bo są też takie, które mają dużo mądrego do powiedzenia i dużo dobrego robią w swoich krajach i za to je podziwiam, że w tak młodym wieku chcą działać - wyznała w rozmowie z TVN.

Weronika Szmajdzińska

.

Weronika Szmajdzińska

.

Weronika Szmajdzińska

.

Weronika Szmajdzińska. Weronika Szmajdzińska. Agencja Gazeta

Weronika Szmajdzińska

W sierpniu tego roku Weronika Szmajdzińska jako zwyciężczyni Miss Polski Nastolatek wzięła udział w wyborach Miss World w Chinach. Co prawda korony nie otrzymała, ale zdobyła doświadczenie w udziale w konkursach piękności, które, jak widać, zaprocentowało!

Weronika Szmajdzińska. Weronika Szmajdzińska. Agencja Gazeta

Weronika Szmajdzińska

Weronika Szmajdzińska wygrała wybory Miss Polski Nastolatek 2011, które odbywały się w Płocku

Weronika Szmajdzińska

.

Weronika Szmajdzińska ze Szczecina została nową Miss Świata Nastolatek Weronika Szmajdzińska ze Szczecina została nową Miss Świata Nastolatek https://www.facebook.com/pages/Miss-Global-Teen/138129906199637?ref=ts&fref=ts

Weronika Szmajdzińska

.

Więcej o:
Komentarze (9)
Miss Świata Nastolatek: Dlaczego mamy się wstydzić tego, że jesteśmy piękne? Kim jest Weronika Szmajdzińska
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • forfiter_jr

  Oceniono 28 razy 16

  Śliczna dziewczynka. Fajnie, że wygrała.

 • leila

  Oceniono 19 razy 15

  W końcu pokazujecie naprawdę ładną i naturalną dziewczynę, bo od tej plastikowej Siwiec już mi się niedobrze robiło :p

 • andrea

  Oceniono 25 razy 11

  śliczna dziewczyna !

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 44 razy 8

  Prowincjonalny konkurs piękności. Nie ma co szumu robić. Takich konkursów są setki.

 • lenore

  Oceniono 27 razy -7

  Byłaby ładna, gdyby nie te dziwne, podpuchnięte, żabie oczka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX