Żyli intensywnie i nie stronili od używek. Poznaj historie członków 'Klubu 27'

''Klub 27'' to określenie grupy legendarnych artystów, którzy zmarli w wieku 27 lat, często w niewyjaśnionych okolicznościach. Kto do niego należy?
 Curt Cobain Curt Cobain Curt Cobain

Kurt Cobain

Kurt Cobain to twórca i lider Nirvany, współodpowiedzialny za eksplozję mody grunge, ikona sceny alternatywnej lat 90. Zmagał się z uzależnieniem od heroiny i depresją. 5 kwietnia 1994 roku znaleziono go martwego w jego domu w Seattle. Popełnił samobójstwo - strzelił sobie w głowę.

Jim Morrison. Jim Morrison. KEYSTONEPICTURESUSA/KEYSTONE Pictures USA

Jim Morrison

Amerykański piosenkarz z grupy ''The Doors''. Był naczelnym prowokatorem epoki dzieci kwiatów, intrygującym autorem obrazoburczych tekstów, samozwańczym poeta i symbolem seksu popkultury lat 60. Morrison zmagał się z uzależnieniem od alkoholu. Zmarł 3 lipca 1971 roku w Paryżu, gdzie przeniósł się pod koniec życia. Oficjalną przyczyną śmierci był atak serca. Spekuluje się jednak, że Morrison przedawkował heroinę. Do dziś na temat jego zgonu krążą najbardziej fantastyczne teorie (m.in. że zażył heroinę, myśląc, że to kokaina). Jego grób na cmentarzu Pere-Lachaise jest wciąż miejscem pielgrzymek.

Janis Joplin. Janis Joplin. AP

Janis Joplin

Janis Joplin jest ikoną rocka. Miała niesamowity głos. Była legendą festiwalu Woodstock. Słynna zarówno ze względu na niezwykle emocjonalne interpretacje oraz niebywałą sceniczną ekspresję, jak i kontrowersyjny styl życia, pełen alkoholowych, narkotykowych i erotycznych ekscesów. Zmarła 4 października 1970 roku. Jej ciało znaleziono w hotelowym pokoju w Hollywood. Przez całe swoje życie zmagała się z uzależnieniem od używek. Oficjalną przyczyną śmierci było przedawkowanie heroiny.

Jimi Hendrix Jimi Hendrix Fot. AP

Jimi Hendrix

Jimi Hendrix był amerykańskim wokalistą i gitarzystą. Jest legendą muzyki rockowej. Był głównym artystą festiwalu Woodstock. Jeden z największych innowatorów i instrumentalistów w historii muzyki rockowej. Jego nowatorska technika oraz podejście do instrumentu wywarło wpływ na kilka pokoleń gitarzystów. Oprócz tego kolejna ikona hippisowskiej rewolty. Zmarł 18 września 1970 roku. Powodem było zachłyśnięcie się wymiocinami oraz zatrucie barbituranami (leki nasenne).

Brian Jones. Brian Jones. Forum

Brian Jones

Brian Jones był pomysłodawcą założenia The Rolling Stones, gdzie był gitarzystą. On też odpowiadał za odejście zespołu od klasycznego rhythm and bluesa w kierunku muzycznych eksperymentów - interesował się muzyką orientalną, wprowadzał do grupy nowe instrumenty. Ze względu na mocne zaangażowanie w ruch flower-power nazywany Księciem Hippisów. Tak jak wiele gwiazd Brian zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Jego ciało znaleziono w basenie przy domu muzyka. Lekarze stwierdzili w jego organizmie alkohol i narkotyki. Jimi Hendrix zadedykował mu piosenkę.

Amy Winehouse. Amy Winehouse. AP

Amy Winehouse

Amy Winehouse zmarła 23 lipca 2011 roku. Miała wielki talent. Śpiewała soul, R&B i jazz. Świat zapamięta ją dzięki utworom ''Rehab'' czy ''Back to black''. Była uzależniona od alkoholu i narkotyków. Cierpiała też na depresję. Przyczyną jej śmierci było zatrucie alkoholem.

Więcej o:
Komentarze (9)
Żyli intensywnie i nie stronili od używek. Poznaj historie członków 'Klubu 27'
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • browaryr

  Oceniono 15 razy 9

  bo prosze panstwa pic i palic to"trza umiec":)

 • marta220390

  Oceniono 16 razy 8

  Gdyby nie stany depresyjne, kto wie, może Kurt Cobain nie stworzyłby "kilku" kultowych dziś utworów.. : -)

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 22 razy 8

  A gdzie wy tu macie niewyjaśnione okoliczności śmierci? Zachlali się albo zaćpali.

 • seli2

  Oceniono 8 razy 4

  ci wszyscy powyżej wymienieni są świetnymi przykładami na to że przez sławę można się zatracić :/

  dziś można tylko o nich mówić ''Wiecznie żywi'':/

 • wykolejony

  Oceniono 7 razy 3

  ale to juz było........

 • gagula

  Oceniono 3 razy 1

  kokaina i heroina to najgorsze co może być ... myślę że jakby zalegalizowali marihuanę byłoby mniej takich przypadków.

 • cholera

  Oceniono 15 razy -1

  Przestancie ie juz rozckliwiac.... co roku to samo, czczenie smierci i szukanie tekstow ...rozczulanie sie jacy to muzycy byli. Chyba wszyscy to wiemy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX