Blanchett, Bellucci i inne: Kto odważył się pokazać na okładce bez retuszu?

Trzeba mieć nie lada odwagę, by w dzisiejszych czasach, kiedy retuszowi poddawane są praktycznie wszystkie komercyjne zdjęcia, zdecydować się na publikację zdjęcia na okładce bez magicznego dotyku Photoshopa. Są jednak gwiazdy, które z pokazaniem swojej prawdziwej twarzy nie mają problemów. Kto odważył się na zdjęcia bez obróbki?
Cate Blanchett. Cate Blanchett. PR Photos

Cate Blanchett

Aktorka niejednokrotnie podkreślała w wywiadach, że żal jej koleżanek po fachu, które nie mogą pogodzić się z upływającym czasem. Blachett ma 42 lata i wygląda rewelacyjnie. Nie odczuwa potrzeby odmładzania się za pomocą operacji plastycznych czy choćby Photoshopa, dlatego zdjęcie, które zdobi okładkę magazynu "Intelligent life" nie zostało poddane retuszowi.

cate blanchett

Widać, że aktorka ma kilka zmarszczek koło oczu i ust, jednak trudno zaprzeczyć temu, że wygląda świetnie. Przyjemnie jest popatrzeć wreszcie na prawdziwą kobietę, a nie komputerowy twór, jak chociażby Demi Moore w kampani dla "Heleny Rubinstein".

demi moore

Marion Cotillard. Marion Cotillard. East News

Marion Cotillard

Nieczęsto mamy do czynienia z sesjami, które, za zgodą gwiazd, nie są retuszowane. Na szczęście jest kilka wyjątków! Dwa lata temu na okładce włoskiej edycji "Vanity Fair" mieliśmy okazję podziwiać Marion Cotillard. Laureatka Oscara z 2008 roku pokazała swoją prawdziwą twarz. I zachwyciła! Bo spoglądała na nas z pierwszej strony magazynu prawdziwa, świadoma swojego ciała, seksowna kobieta z krwi i kości.

Marion Cotillard

Eva Herzigova. Eva Herzigova. PA WIRE/PRESS ASSOCIATION IMAGES/EAST NEWS/Lewis Whyld

Eva Herzigova

Swego czasu na nieretuszowaną okładkę zgodziła się też supermodelka Eva Herzigova. Piękna Czeszka skończy w przyszłym roku 40 lat, ale nie musi poprawiać komputerowo swoich zdjęć! Taka uroda broni się sama, co udowodniła sesja dla francuskiej edycji "Elle".

eva herzigova

Monica Bellucci. Monica Bellucci. Joel Ryan AP

Monica Bellucci

Najseksowniejsza Włoszka również zdecydowała się na nieretuszowaną sesję dla "Elle". Co z tego, że jej twarz nie jest idealnie gładka? Bellucci dobiega pięćdziesiątki i jest niesamowicie sexy. To dopiero sztuka, wyglądać tak zmysłowo bez poprawek grafików!

monica bellucci

Sophie Marceau. Sophie Marceau. Fot. Tomasz Wawer / AG

Sophie Marceau

Redakcja "Elle" do nieprzekłamanej sesji namówiła też Sophie Marceau. Aktorka słynie z ogromnego dystansu do siebie i dużego poczucia humoru. Nie miała więc żadnych oporów, by pokazać czytelniczkom, jak wygląda naprawdę. Niczego nie straciła, wręcz zyskała.

sophie marceau

Kate Moss. Kate Moss. EAST NEWS/REX FEATURES

Kate Moss

Modelka nie ma nieskazitelnej cery, jednak wie, jak pomóc sobie makijażem. Retusz nie jest konieczny, by zachwycać. Na okładce magazynu "New York" opublikowano zdjęcie Moss, którym nie zajęli się specjaliści od Photoshopa. Porównajcie efekty tej sesji z wyretuszowaną okładką z Kate dla "Harper's Bazaar".

kate moss

kate moss

Małgorzata Bela. Małgorzata Bela. Kapif

Małgorzata Bela

Z okładki wiosennego wydania "The Last Magazine" spogląda na nas polska modelka Małgorzata Bela. Piękność z Krakowa może pochwalić się nie tylko brakiem retuszu zdjęć, ale i jedynie lekkim makijażem, jaki miała na sobie w czasie sesji. Wygląda na to, że uroda broni się sama. Bez sztuczek grafików czy wizażystów.

małgorzata bela

Która z gwiazd, których niewyretuszowane zdjęcia pokazaliśmy, wygląda najlepiej? Zagłosuj w sondzie.

Więcej o:
Komentarze (23)
Blanchett, Bellucci i inne: Kto odważył się pokazać na okładce bez retuszu?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • pixxxie

  Oceniono 39 razy 29

  bez photoshopa czyli mniej pohotoshopa niż zawsze

 • fikumikum

  Oceniono 24 razy 18

  wątpię, żeby te okładki były niedotknięte photoshopem, ale i tak te wszystkie kobiety wyglądają naprawdę pięknie

 • milunia1234

  Oceniono 22 razy 16

  No i to mi sie podoba. Tak powinni pokazywać kobiety. Wiadomo,że mają już swój wiek i nigdy już nie będą wygladać jak za młodu ,ale na tym właśnie polega piękno kobiety i podziwiam je ,że pokazały się w naturalnych odsłonach. Piękne są.

 • rysiek

  Oceniono 16 razy 14

  i to jest włąsnie klasa. nie to co gesslerowa na okładce newsweeka. sfotoszopowana na osiemnastolatkę twarz przyklejona do szczupłego ciała:D

 • shopaholic

  Oceniono 18 razy 12

  Jakoś nie wierzę, żeby Bela była na tym zdjęciu bez retuszu.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 17 razy 11

  Zastanawiające jest to, że ludzie w dalszym ciągu kupują te kłamstwa, w dodatku za własne pieniądze.

 • krystin9

  Oceniono 13 razy 9

  Kłamstwo!
  Wszystkie zdjęcia są retuszowane. Monika i Katy mają wyraźnie usunięte zmarszczki wokół oczu, ust i na szyi.
  Podobny efekt można uzyskać przez silne oświetlenie twarzy ze wszystkich stron (niestety nie zawsze skuteczny)

 • olcia111991

  Oceniono 11 razy 5

  Czasu oszukać wiadomo się nie da i jestem zachwycona, że niektóre panie to wiedza i potrafią się z tym pogodzić i to wcale nie czyni ich brzydkimi, Ba! uważam, ze są piękne, a uwielbiam naturalne piękno

 • chlopskirozum

  Oceniono 12 razy 4

  A na którym zdjęciu moss jest bez makijażu, bo nie bardzo zauważam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX