5 powodów, dla których KOCHAMY Jakuba Gierszała

Za co uwielbiamy zdolnego aktora.
Jakub Gierszał. Jakub Gierszał. Forum

Powód 1: Jest dobry w tym, co robi

Jakub Gierszał to aktualnie jeden z najbardziej pożądanych polskich aktorów młodego pokolenia. Pochodzący z Krakowa przystojniak zdobył przychylność krytyków już po roli Kazika w filmie "Wszystko, co kocham". Jednak prawdziwą sławę przyniosła mu kreacja Dominika w "Sali samobójców". Gierszałowi nie można odmówić talentu; syn reżysera teatralnego z aktorstwem miał do czynienia od dziecka. Jakub studiuje na krakowskiej PWST, więc można przypuszczać, że nie pokazał jeszcze 100% swoich możliwości. A już teraz może pochwalić się zdobyciem nagrody dla najlepszego młodego aktora na Festiwalyu Filmowym w Berlinie, "Złotą Kaczką" i nominacją do najbardziej prestiżowej polskiej nagrody filmowej - "Orły 2012".

Actor Jakub Gierszal of Poland poses on red carpet as he arrives for the 'Shooting Star Award', a prize for the ten most promising young European actors, at the 62nd Berlinale International Film Festival in Berlin February 13, 2012.  REUTERS/Morris Mac Matzen (GERMANY - Tags: ENTERTAINMENT)

jakub gierszał

Kuba, czekamy na więcej!

Jakub Gierszał. Jakub Gierszał. Reuters

Powód 2: Jest prawdziwym ciachem!

O takim facecie marzy nie jedna dziewczyna. Wysoki, przystojny, zawsze świetnie wygląda: czy to w garniturze na oficjalnej gali, czy w zwykłych dżinsach na mniej formalnych spotkaniach. Gierszał to po prostu ciacho nie z tej ziemi.

Jakub Gierszał

Jakub Gierszal

Jakub Gierszał. Jakub Gierszał. Agencja Gazeta

Powód 3: Jest skromny

Choć jego kariera nabiera tempa, a jego twarz dzięki "Sali samobójców" kojarzą miliony Polaków, Jakub pozostał skromnym facetem. Nie gwiazdorzy, cierpliwie rozdaje autografy. Pracę z młodym aktorem bardzo chwaliła sobie m. in. Agata Kulesza, która w hicie Jana Komasy zagrała matkę głównego bohatera.

Agata Kulesza, Jakub Gierszał, Aleksandra Hamkało

Jakub Gierszał. Jakub Gierszał. Krzysztof Kuczyk

Powód 4: Nie romansuje z mediami

O życiu prywatnym Jakuba wiemy niewiele i... bardzo nas to cieszy! Aktor nie spowiada się w kolorowych pismach. Chętnie udziela wywiadów, jednak mówi wyłącznie o sprawach zawodowych. Umiał wytyczyć granicę i konsekwentnie się jej trzyma.

Jakub Gierszał. Jakub Gierszał. Kapif

Powód 5: Nie spoczywa na laurach

Jak na swój wiek, osiągnął już bardzo dużo. Gierszał nie zamierza jednak poprzestawać na swoich dotychczasowych dokonaniach. W tym roku zobaczymy go w dwóch produkcjach: "Chwilach nieulotnych" i "Yumie", gdzie pojawi się u boku Katarzyny Figury. Nie możemy się doczekać, by móc znowu podziwiać Jakuba na ekranach. A Wy?

12.01.2011 WARSZAWA , KATARZYNA FIGURA , JAKUB GIERSZAL NA PLANIE FILMU JUMA . FOT. ALINA GAJDAMOWICZ / AGENCJA GAZETA

jakub gierszał

Więcej o:
Komentarze (33)
5 powodów, dla których KOCHAMY Jakuba Gierszała
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • moris

  Oceniono 31 razy 27

  Nie piszcie o nim tego typu artykułów, nie róbcie z niego kolejnego bożyszcza nastolatek, kolejnego celebryty. Niech facet będzie po prostu aktorem. Pseudo "gwiazdek" mamy aż za dużo.

 • oojtam_oojtam

  Oceniono 27 razy 19

  Trzeba oddać Jakubowi sprawiedliwość: w Sali Samobójców był rewelacyjny!
  W naszym świadku aktorskim mamy więcej 'gwiazd' niż po prostu dobrych aktorów. Dlatego trzymam kciuki za jego karierę, wg mnie ma to coś by zostać dobrym aktorem.

 • babazbroda

  Oceniono 17 razy 15

  "O życiu prywatnym Jakuba wiemy niewiele i... bardzo nas to cieszy!",portal plotkarski pisząc taki tekst wypada jak zakład pogrzebowy który cieszy się że od dziś wszyscy będą nieśmiertelni...

 • dziecko.neo

  Oceniono 19 razy 11

  "O takim facecie marzy nie jedna dziewczyna."
  NIE JEDNA? A ile? Dwie, trzy?

 • ruda1303

  Oceniono 16 razy 6

  Kuba się nie ucieszy, że jest na tego typu portalu. Komu jak komu ale jemu taka 'promocja" nie jest potrzebna.

 • kate1988

  Oceniono 7 razy 5

  Z jednej strony podziwiam go za grę ale z drugiej tz przez tą otoczkę jaką mu robią odechciewa mi się go oglądać. Dajcie mu jeszcze czas, niech zagra w 2 czy 5 dobrych filmach. Dopiero wtedy będzie można o nim coś więcej powiedzieć. A grał tylko w paru filmach, spis http://dl4.pl/WideotekaJakubGierszal . Niech poleci nam jak orzeł którego dostał.

 • m.jackson4ever

  Oceniono 13 razy 5

  Długo Maciej Stuhr był sam na placu boju teraz nareszcie dołączył do niego świetny Jakub Gierszał!!

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 15 razy 5

  "Jakub studiuje na krakowskiej PWST, więc można przypuszczać, że nie pokazał jeszcze 100% swoich możliwości" - Brodzik i Żmuda-Trzebiatowska też skończyły szkoły teatralne, i co? Obie drewniane. Szkoła aktorska jeszcze o niczym nie świadczy.

 • gagula

  Oceniono 19 razy 3

  czy tylko mi się wydaje że ładniej wyglądał w sali samobójców w czarnych włosach ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX