Są ze sobą wiele lat, ale nigdy nie wzięli ślubu

Na czwartkowej premierze filmu 'Sztos 2' pojawili się Joanna Brodzik i Paweł Wilczak. Nie da się ukryć, że aktorzy tworzą jedną z najbardziej udanych par polskiego show-biznesu. Są razem już 10 lat, mają dwóch synów i nie zdecydowali się na ślub. Zobacz inne gwiazdorskie pary, które żyją ze sobą od lat, są szczęśliwe i nie mają w planach małżeństwa.
Joanna Brodzik i Paweł Wilczak. Joanna Brodzik i Paweł Wilczak. Kapif

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak

Ich związek zaczął się na planie "Kasi i Tomka". 10 lat po premierze serialu, który przyniósł im ogromną popularność, nadal są razem - zakochani i szczęśliwi. W 2008 roku na świat przyszły ich dzieci - bliźniaki - Jan i Franciszek. Joanna Brodzik i Paweł Wilczak są świetnym dowodem na to, że niesformalizowanie związku nie ma wpływu na jego jakość.

paweł wilczak, joanna brodzik

paweł wilczak, joanna brodzik

Anna Mucha i Marcel Sora. Anna Mucha i Marcel Sora. KAPIF.PL/KAPIF

Anna Mucha i Marcel Sora

Anna Mucha poznała swojego partnera, Marcela Sorę, na planie programu "Jak oni śpiewają" w 2008 roku. Ania była uczestniczką show, a Marcel drugim reżyserem. Od 4 lat są szczęśliwa parą, a kilka tygodni temu przyszła na świat ich córeczka Stefania. Anna Mucha znana z bardzo liberalnych poglądów, jasno określa swoje podejście do konwencjonalnych związków:

Związek, małżeństwo, dzieci nie ograniczają nas ani nie definiują naszego jestestwa. Patrzę na moich znajomych, przyjaciół i widzę, że można być bardzo szczęśliwym ojcem, nie mieszkając z matką dziecka. Można być fantastycznym partnerem, nie mając obrączki na palcu - mówi w wywiadzie.

anna mucha i marcel sora

Anna Przybylska i Jarosław Bieniuk. Anna Przybylska i Jarosław Bieniuk. Forum

Anna Przybylska i Jarosław Bieniuk

"Polscy Beckhamowie" od lat tworzą udaną parę. Anna Przybylska jest jedną z najpiękniejszych polskich aktorek, a Jarosław Bieniuk piłkarzem. Z dala od kontrowersji i skandali wychowują trójkę dzieci, córkę Oliwię i synów Jana i Szymona. Nie wykluczają zawarcia małżeństwa, ale jak przyznaje Ania, nie jest to takie proste - ciągle brakuje im czasu na ceremonię, która według niej powinna być wyjątkowa.

Chcemy mieć fajny ślub, zaprosić mnóstwo gości, poszukać sukni, ale nie ma kiedy. Tyle przeprowadzek, ciąż, porodów. Chciałabym, żeby ten dzień był wyjątkowy. Najpierw Jarek musi skończyć grać, wtedy przestaniemy podróżować i będziemy mogli zostać mężem i żoną - wyznała w "Twoim Stylu".

anna przybylska i jarosław bieniuk

 jarosław bieniuk, anna przybylska

Anna Dereszowska i Piotr Grabowski. Anna Dereszowska i Piotr Grabowski. Forum

Anna Dereszowska i Piotr Grabowski

Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia na planie filmu "Tajemnica Twierdzy Szyfrów". Do dziś twierdzą, że miłość dopadła ich jak grom z jasnego nieba. Mimo że oboje byli w stałych związkach, postanowili poddać się temu nagłemu uczuciu i opuścili dotychczasowych partnerów. Do dziś nie wzięli ślubu, ale z przekonaniem mówią, że są najszczęśliwsi na świecie. W 2008 roku przyszła na świat ich córeczka Lenka. Anna Dereszowska o formalizowaniu związku mówi wprost:

Noszę pierścionek, ale moim zdaniem papierek sprawia, że ludzie przestają się bać o miłość - powiedziała w "Twoim stylu".

dereszowska anna, grabowski piotr

dereszowska anna, grabowski piotr

Kamil Sipowicz i Kora. Kamil Sipowicz i Kora. Forum

Kora i Kamil Sipowicz

Przez wiele lat Kora była żoną Marka Jackowskiego, z którym założyła zespół Maanam. Z obecnym partnerem, Kamilem Sipowiczem, jej drogi zeszły się wówczas, gdy ten pracował przy organizacji koncertów Maanamu. Jest to związek oparty na niezależności partnerów, którą Kora często podkreśla. Wyznała również, że nie przepada za spędzaniem nocy ze swoim partnerem w jednym łóżku:

Od zawsze preferuję osobne sypialnie. Jestem patologicznie uczulona na obecność drugiej osoby przez cały czas, w tym w sypialni - powiedziała w programie "Kulisy Sławy".

kora

kora

Anna Głogowska i Piotr Gąsowski Anna Głogowska i Piotr Gąsowski Kapif

Anna Głogowska i Piotr Gąsowski

Poznali się dzięki programowi "Taniec z gwiazdami" w 2005 roku. Głogowska tańczyła w jednej parze z Piotrem i tak zaczęła się ich miłość. Od lat żyją ze sobą w nieformalnym związku. Ślub traktują jako "zbędny wydatek".

Legalizacja nie gwarantuje trwałości uczuć. Wesele to niepotrzebny wydatek. Pieniądze można przeznaczać na szczytniejsze cele - powiedziała "Życiu na gorąco" Anna Głogowska.

W 2007 roku przyszła na świat ich córeczka Julka.

 piotr gąsowski, anna głogowska

anna głogowski, piotr gąsowski

Parycja Markowska i Jacek Kopczyński Parycja Markowska i Jacek Kopczyński KAPIF.PL/KAPIF

Patrycja Markowska i Jacek Kopczyński

Patrycja Markowska, córka lidera Perfectu, Grzegorza Markowskiego i aktor filmowy Jacek Kopczyński również nie palą si.e do ślubu. Żyją razem już od kilku lat, a w styczniu 2009 roku przyszedł na świat ich synek Filip. Para nie wyklucza ślubu, ale ceremonia od dawna jest przesuwana ze względu na nawał obowiązków i spraw zawodowych. Jacek Kopczyński tak usprawiedliwia fakt, że jeszcze nie jest mężem Patrycji Markowskiej:

Poprzedni rok był dla nas obojga intensywny zawodowo. Poza tym kupiliśmy mieszkanie, wyremontowaliśmy je, a potem przeprowadziliśmy się. W związku z tym mieliśmy mnóstwo spraw na głowie - tłumaczy w "Twoim imperium" Jacek Kopczyński.

patrycja markowska, jacek kopczyński

kopczyński jacek, markowska patrycja

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor. Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor. Kapif

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor

Są parą już prawie 10 lat. Ona - popularna aktorka z roku na rok piękniejąca w oczach, on rozchwytywany prezenter telewizyjny i dziennikarz - syn Katarzyny Dowbor. W 2009 roku Joanna i Maciej zostali szczęśliwymi rodzicami małej Janinki. Co sadzą o życiu w niesformalizowanym związku? Jak się okazuje, mają dość pragmatyczne podejście, ponieważ twierdzą zgodnie, że to właśnie zobowiązania kredytowe cementują związek.

Nie będę się żenił dlatego, że mam dziecko. Jesteśmy razem od wielu lat i bardzo nam dobrze ze sobą. Nie jestem przeciwnikiem ślubu, ale uważam, że kredyt hipoteczny bardziej wiąże dwójkę ludzi niż papier z urzędu - wyznał w "Twoim imperium" Maciej Dowbor.

 Maciej Dowbor, Joanna Koroniewska

joanna koroniewska, maciej dowbor

joanna koroniewska

Katarzyna Niezgoda i Tomasz Kammel. Katarzyna Niezgoda i Tomasz Kammel. Forum

Katarzyna Niezgoda i Tomasz Kammel

Mimo wielu kontrowersji, jakie działy się wokół nich na przestrzeni kilku ostatnich lat, nieprzerwanie są razem. Na trwałość ich związku nie wpłynęła ani słynna "Kammelgate", ani też wyrzucenie Tomasza Kammela z TVP. Gdy Katarzyna  Niezgoda również straciła posadę, oboje na łamach prasy twierdzili, że problemy wręcz cementują ich związek. Zgodnie twierdzą, że są małżeństwem, ale bez ślubu, Tomasz wyznaje, że Kasia jest jego miłością od chwili kiedy ją ujrzał.

Małżeństwem, tyle że bez ślubu jesteśmy z Kasią od paru lat. Myślę, że prędzej zaczniemy planować, z ilu osób powinna za chwilę składać się nasza rodzina. Jesteśmy klasycznym dowodem na istnienie miłości od pierwszego wejrzenia i chęci zdobycia kobiety, z którą chce się być. To szczęście, że ją spotkałem - opowiadał w "Vivie" Tomasz Kammel.

katarzyna niezgoda, tomasz kammel

katarzyna niezgoda, tomasz kammel

Egurrola Agustin i Nina Tyrka. Egurrola Agustin i Nina Tyrka. KAPIF

Agustin Egurrola i Nina Tyrka

Kiedy ponad dwa lata temu urodziła się ich córeczka Carmen, wszyscy spodziewali się szybkiego ślubu. Podobno Augustin dwa dni po przyjściu dziewczynki na świat poprosił Ninę Tyrkę o rękę. Do wielokrotnie planowanej ceremonii do dziś nie doszło. Partnerka choreografa woli żyć w niesformalizowanym związku:

Czasami mam dość tej presji otoczenia. wszyscy pytają, kiedy ślub. Wiem, że to piękna ceremonia, suknia, łzy i tak dalej, ale mi ona do szczęścia zbędna.Tak naprawdę akt małżeństwa przed niczym nie chroni - zwierza się "Vivie" Nina Tyrka.

Egurrola Agustin, Tyrka Nina

nina tyrka, carmen, agustin egurrola

Więcej o:
Komentarze (52)
Są ze sobą wiele lat, ale nigdy nie wzięli ślubu
Zaloguj się
 • ossa

  Oceniono 32 razy 26

  Pisałam już ale powtórzę dla fanatyków - wzory opisywanej przez was "ślubnej" dojrzałości to panowie: Wiśniewski, Marcinkiewicz, Pazura, Borcuch, Józefowicz, Borkowski i inni...
  Jakoś wolę tych trwających przy swoich niezakontraktowanych, ale serio traktowanych partnerkach.

 • wladek

  Oceniono 22 razy 14

  jutro piekny artykul o gwiazdach, ktore nie lubia sera plesniowego, 20 slajdow do przewiniecia, zdjecia serow z calego swiata i gwiazd krzatajacych sie w kuchni

 • dziecko.neo

  Oceniono 25 razy 13

  Ech, w naszym kraju ślub i biała suknie są dla kobitek NAJWAŻNIEJSZE..
  Kij tam z miłością, szacunkiem, zrozumieniem wzajemnym.
  Najważniejszy jest ŚLUB.

 • rysiek

  Oceniono 14 razy 10

  do zwolenników formalności:
  taa, szczególnie trwałeokazały się więzy małzeńskie zawarte przez dojrzałych i odpowiedzialnych: wiśniewskiego (trzy czy cztery żony), pazure (trzy żony, ostatnia w wieku córki) ROTFL

 • koopa

  Oceniono 45 razy 9

  Po pierwsze: opowiadanie na lewo i prawo, że ślub to taki staromodny zwyczaj jest w przypadku kobiet tłumaczeniem się, dlaczego nie były i nie są na tyle wyjątkowe, żeby faceci im się oświadczyli. Znam wiele związków, które trwały latami i jakoby brak ślubu jeszcze bardziej łączył partnerów, a potem się nagle okazywało, że facet poznawał tę prawdziwą miłość i w ciągu miesiąca się oświadczał, a wieloletnia niepoślubiona partnerka zostawała na lodzie. Panie, co to mają powodzenie, a nie mają wzięcia, próbują po prostu trzymać fason udając niechęć albo obojętny stosunek do instytucji małżeństwa. A panowie? Mówią, że ślub nie jest im potrzebny do miłości, a jego brak powoduje, że jakoby się lepiej starają i cały czas zabiegają, a realia są takie, że nie mają odwagi lub nie chcą sprawić przykrości partnerkom, co do których nie mają pewności, czy to te właściwe, na dobre i złe. A że w tym wszystkim gdzieś tam po drodze przewijają się dzieci? Niezdecydowanego i nie przekonanego o miłości faceta nawet dziecko nie jest w stanie skłonić do poślubienia niekochanej partnerki. Kobieta przekonana o własnej wartości i pewna tego, że jest kochana nie musi długo czekać na deklarację kochającego faceta, każdy, nawet najbardziej zatwardziały kawaler w końcu się oświadczy, bo... kocha. Nie ma co wierzyć takiemu, co to mówi, że papierek nie jest mu do niczego potrzebny, bo to oznacza, że mamy do czynienia z asekurantem, człowiekiem niepoważnym i zostawiającym sobie furtkę na szybkie i bezproblemowe pod względem formalnym opuszczenie jednej piaskownicy, aby przenieść swoje zabawki do innej. Kobieta gadająca stale o swoim olewczym stosunku do papierka z USC to na 99% pewności kłamczucha, maskująca frustrację z powodu tego, że jej koleżanki to mężatki, a ona w stadium przejściowym - ni to żona, ni kochanka, takie nie wiadomo co, a facet ani razu się nie oświadczył i nie widać perspektyw. W prawdziwej miłości ślub nie jest przeszkodą, nie trzeba też wielkich ceremonii, wystarczy para świadków i brak wesela w stylu 'wieś tańczy i śpiewa' nie uwłacza w niczym romantycznej chwili.

 • nkwd

  Oceniono 27 razy 7

  A co ten ślub zmienia?
  Chyba tylko tyle,że przy rozstaniu,boli nie tylko serce ale i kieszeń,bo rozwód to kosztowna imprezka.

 • elda22

  Oceniono 9 razy 5

  lol. A Muchę na co tu wepchęliście? Bo w porównaniu z innymi parami to ich staż jest śmiesznie krótki :] no ale wiadomo. Mucha wam płaci. Trza owada promowac.

 • dycha100

  Oceniono 4 razy 4

  Ja tam popieram Patrycje i Jacka. Jeśli się kochają to i bez ślubu przeżyją. Trochę to niekatolickie ale trudno nikt nie jest doskonały.

 • 23adam55

  Oceniono 8 razy 4

  Plotek jakie przeslanie zawarte jest w tym artykule-nie bierzcie slubu mozna bez niego byc szczesliwy- my to wiemy .Ale wzicie slubu nie oznacza, nieszczsliwego zwiazku- to tez wiemy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX