One kiedyś rozgrzewały antenę

Pierwsze gwiazdy telewizji.
Edyta Wojtczak Edyta Wojtczak FORUM/Jerzy Plonski

Edyta Wojtczak

Edyta Wojtczak karierę spikerki w Telewizji Polskiej rozpoczęła w 1957 r. Wkrótce występowała w programie rozrywkowym "Wielokropek". W latach 80. prowadziła pierwszy wielogodzinny blok programowy "Studio 2". Przez wiele lat polski sylwester nie mógł odbyć się bez Wojtczak, która zapowiadała tego wieczoru programy. Prezenterka tworzyła program "Między kuchnią a salonem" w telewizji TVN. 28 stycznia skończy 76 lat.

Krystyna Loska Krystyna Loska FORUM/Jerzy Plonski

Krystyna Loska

74-letnia Krystyna Loska to legenda telewizji. Swoją przygodę ze szklanym ekranem rozpoczęła w latach 50. w Telewizji Katowice. Po 10 latach pracowała już w Telewizji Polskiej w Warszawie. W latach 70. prowadziła program rozrywkowy "Studio Gama". Loska zapowiadała mecze naszej drużyny piłkarskiej, a że było to za czasów Kazimierza Górskiego, gdy odnosiliśmy sukcesy w tej dziedzinie sportu, uważano, że Loska przynosi drużynie szczęście. W wieku 22 lat urodziła córkę Grażynę Torbicką, która poszła w ślady mamy.

Krystyna Loska

Bogumiła Wander Bogumiła Wander FORUM

Bogumiła Wander

Bogumiła Wander była prawdziwą gwiazdą telewizji w czasach PRL. Niezwykła uroda, piękne blond włosy i nienaganna dykcja. Swoją przygodę z telewizją zaczęła w latach 60. w łódzkim ośrodku TVP. Szybko jednak trafiła do warszawskiej placówki. Wander prowadziła głównie programy na żywo. Dziś ma 68 lat i wydaje się, że czas się dla niej zatrzymał.

Bogumiła Wander

Bożena Walter Bożena Walter EAST NEWS

Bożena Walter

Bożena Walter zaczęła występować w Telewizji Polskiej w latach 70. Wtedy współprowadziła programy "Telewizyjny Ekran Młodych" i "Studio 2". Dziennikarka kojarzona jest też z programem "Czar par" w TVP1. Walter jest żoną współwłaściciela TVN-u Mariusza Waltera. Aktualnie zajmuje się fundacją "Nie jesteś sam", którą założyła.

Bożena Walter

Irena Jagielska Irena Jagielska

Irena Jagielska

Irena Jagielska nie była może taką gwiazdą jak Wojtczak czy Loska, ale na pewno na stałe wpisała się do historii polskiej telewizji. Jej powściągliwość na wizji kojarzy się nam z Anitą Werner z TVN. Prezenterka była twarzą "Dziennika Telewizyjnego" w latach 80.

Irena Falska Irena Falska Youtube.com

Irena Falska

Irena Falska ma dziś 83 lata. Jej nazwisko kojarzone jest przede wszystkim z "Dziennikiem Telewizyjnym", który prowadziła w latach 80. i z ostrą krytyką działań "Solidarności". Dziś Falska jest prezesem fundacji "Ika", która pomaga m.in. rodzinom borykającym się z problemem przemocy.

Więcej o:
Komentarze (28)
One kiedyś rozgrzewały antenę
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • inka83

  Oceniono 44 razy 40

  Tekst mówiący,że dla Bogumiły Wander czas stanął w miejscu,to miał być chyba żart?

 • sentence

  Oceniono 38 razy 34

  Czas się zatrzymał dla pani Wander? Chyba przyśpieszył o jakieś 20 lat! No i ten makijaż, ratunku!!!

 • rabarbara

  Oceniono 36 razy 30

  Po informacji, że czas się zatrzymał dla pani Wander, wyskoczyło na mnie zdjęcie monstrum z rozmazaną szminką!
  Nie ma co, macie w Plotku mistrza suspensu!

 • wrobel_swirek

  Oceniono 23 razy 17

  Bożena Walter w czasach młodości baaaardzo przypomina Kazimierę Szczukę...

 • 23adam55

  Oceniono 15 razy 15

  Oj pismaki z Plotka czego sie nie dotkniecie to zaraz plama.Jak mozna byc tak -no wlasnie,zeby przy opisie pani Wander taka konkluzja.Tytul rozgrzwaly antene, piszacy to zastanowil sie przez chwile.Nie przyszlo wam do glowy ,ze pani Wojtczak ,Loska, Wander moga sie glupio czuc porownywane z pania Falska.Pani Falska to rozgrzewala ale czerwony sztandar PZPR- ru i przekazywala" zlote mysli generala". Z rodzicami pogadajcie dziennikarskie siurki.

 • koopa

  Oceniono 15 razy 11

  To są właśnie prawdziwe kobiety, z krwi i kości, a nie silikonu, uniwersalne naturalne piękno, inteligencja i wysoka kultura, wykształcenie na miarę kariery. Patrz, Dodzia, nauczyć się już nie nauczysz, ale może jakaś refleksja pewnego dnia cię najdzie, że nie goły tyłek i przekleństwa stanowią o sukcesie, w każdym razie nie na stałe.

 • browaryr

  Oceniono 13 razy 11

  piszac" rozgrzewaly antene"-co pismak mial na mysli-a konkretnie jaka antene?czyja?haha

 • maklakiewicz

  Oceniono 12 razy 10

  plotek, a wlasciwie autor arta chciał byc wybiórczo miły i niepotrzebnie na końcu akapitu o pani Bogumile walnął ten wyświechtany frazes! Oczywiscie pani Bogumiła Wander była najładniejszą laska z tych tu wymienionych, od początku jak się tylko pojawiła do lat swoich 50tych, to nie ulega kwestii, Loska czy Wojtczak były może błyskotliwsze (lepiej czytały z kartki, miały może jakąs grację czy charyzmę) ale oceniając urodę to BW i długo długo nic (dorównouje Jej w tej kategorii Loska-juniorka czyli Grazyna Torbicka, ktora zawsze imponowała świetnym przygotowaniem do rozmowy jako dziennikarka no i urodą), ale trudno oceniać ostatnie 60lat jej wyglądu ;)

  zatem ostrzeżenie dla plotka! pani Bogumiła poradziła sobie bez waszej fałszywej oceny, po 50tce jedna jak każdy człowiek, także i pani Bogumiła zestarzała się niewspółmiernie, ale na szczęście to wiek, w którym nikt rozsądny tego już nie ocenia.
  ps. pani E.Wojtczak tez byscie niepoznali, chyba że zrobicie nalot paparazzi na jej dom! :) troche nie fair pokazywać kogoś w latach 60tych potem 80tych i mówić o dzisiejszym dniu (pani Bogumiła Wander ma dystans do siebie i co prawda nie pokazuje się publicznie, ale przynajmniej nie ukrywa się broń boże)

 • babazbroda

  Oceniono 12 razy 8

  Jestem wielbicielką pani Loski,jak ona zapowiadała dobranocki..."a zaraz po dobranocce zapraszam starszych widzów na dziennik telewizyjny a wam ,drogie dzieci mówimy już dobranoc":)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX