WIELKA przemiana Moniki Brodki

Od Idola do polskiej ikony mody.
Monika Brodka Monika Brodka Fot. Paweł Sowa / AG

Gwiazda polsatowskiego Idola

Nie dość, że Monika Brodka została okrzyknięta najseksowniejszą zwyciężczynią show, to jeszcze jako jedyna polska artystka nosi kreacje słynnego projektanta Krzysztofa Stróżyny. Śledzimy karierę dziewczyny, która z niepozornej dziewczyny, stała się ikoną mody.

Brodka jest zwyciężczynią trzeciej edycji polsatowskiego programu "Idol". 16-letnia góralka, pojawiła się w programie i zachwyciła swoim głosem zarówno jurorów, jak i widzów, którym zawdzięcza pierwsze miejsce w muzycznym show. Początkowo charyzmatyczna wokalistka nie miała swojego stylu. Można powiedzieć, że była jedną z najmniej stylowych polskich gwiazd.

Monika Brodka

Monika Brodka. Monika Brodka. fot. FORUM/Adam Warzawa

Wykorzystana szansa Moniki Brodki

Młodziutka wokalistka dostała od widzów bardzo dużą szansę. Dzięki wygranej w programie "Idol", nagrała płytę "Album", która zdobyła w bardzo krótkim czasie status platynowej (sprzedała 35 tysięcy płyt). Wraz z nagraniem płyty zaczęła pracować nad swoim wizerunkiem. Było to jednak błądzenie we mgle, między stylem soulowych gwiazd, a znanymi raperkami.

Aktorka od 2005 roku spotykała się z wiele od niej starszym aktorem, Janem Wieczorkowskim. Wówczas często pojawiali się na pierwszych stronach gazet, a Brodka rozpoczęła swoją przemianę z dziewczynki w prawdziwą kobietę.

Jan Wieczorkowski, Monika Brodka,

Monika Brodka. Monika Brodka. FORUM/Radoslaw Nawrocki

Po rozstaniu z Wieczorkowskim - zmiany i praca

Piosenkarka, po rozstaniu Janem Wieczorkowskim, skupiła się na wydaniu kolejnej płyty- "Moje piosenki", która podobnie jak poprzednia sprzedała się w 35-tysięcznym nakładzie. Zaczęła intensywnie pracować nad swoim stylem i wizerunkiem, z coraz lepszymi efektami.  W końcu, w 2009 roku, doceniono jej wyczucie w modzie i gust i została Najlepiej Ubrana Kobietą 2009 roku wg. "Newsweeka" i "Vivy". Przeobrażała się wielokrotnie. Obcięła włosy, później je zakręciła, kombinowała z grzywką. Za każdym razem, gdy pojawiała się na salonach, słychać było zachwyt nad jej stylizacjami.

Monika Brodka

Monika Brodka

Monika Brodka. Monika Brodka. Fot. FORUM/Krzysztof Kuczyk

Brodka eklektyczna

Brodka zmieniła swój wizerunek wraz z wydaniem trzeciej, zdecydowanie dojrzalszej eklektycznej płyty " Granda". Połączyła w niej swoje góralskie korzenie, z folklorem i  różnorodnością muzyczną. Artystka wydając tę płytę pokazała swój prawdziwy muzyczny charakter.

Monika Brodka. Monika Brodka. Fot. KAPIF

Ikona stylu

Na przestrzeni lat, Brodka przechodziła wiele przemian wizerunkowych. Od typowej nastolatki, poprzez zbuntowaną chłopczycę doszła do wizerunku uznawanego przez wielu redaktorów branży modowej, za ikonę stylu. Za każdym razem, wokalistka pojawiając się na czerwonym dywanie, wykazuje się niesamowitym wyczuciem stylu, bawi się modą i przełamuje schematy. Potrafi bardzo spójnie i ciekawie zestawić swoje kreacje.

 

monika brodka

monika brodka

Monika Brodka Monika Brodka Monika Brodka

Doceniona jako najseksowniejsza

Czy spodziewalibyście się, że Monika Brodka może znaleźć się na międzynarodowej liście najseksowniejszych kobiet? Redakcja magazynu "Complex" zrobiła zestawienie "Najpiękniejszych laureatek talent show", a Monika Brodka znalazła się na 4 miejscu. Wyprzedziły ją tylko trzy gwiazdy: Leona Lewis, Cheryl Cole, Nicole Scherzinger. Gratulujemy!

Monika Brodka, Cheryl Cole, Nicole Scherzinger

Więcej o:
Komentarze (8)
WIELKA przemiana Moniki Brodki
Zaloguj się
 • naz_niepoprawna

  Oceniono 4 razy 4

  "jako jedyna polska artystka nosi kreacje słynnego projektanta Krzysztof Stróżynę" - ja pitolę. Rozumiem, że na Czerskiej macie swoje narzecze, ale nie każdy jest lingwistą.

  Brodka... Niby alternatywa, a w sumie główny nurt. Niby modnie, a dosyć karykaturalnie. Ale przynajmniej po swojemu. Kolejnej kopii mógłbym nie znieść.

 • armandoo

  Oceniono 2 razy 2

  Odnalazła swój styl. Bardzo fajny zresztą, własny, a nie skopiowany.

 • jkjk

  Oceniono 5 razy 1

  jaki słodki dziubek ma ona ma i jaki nosek i jakie usteczka też słodkie

 • babazbroda

  0

  kurczę,nawet mi się to wszystko podoba,wreszcie ktoś kolorowy ale nie przerysowany.

 • teona

  0

  najładniej wyglądała na początku kariery a teraz to jakaś taka blada jest.....

 • tadeusz65

  Oceniono 1 raz -1

  AkcjaZwierzak.pl - nie bądź obojętny, wejdź i klikaj!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX