Jak oni zaczynali cz. 4

Początki polskich gwiazd w show-biznesie.
Nergal. Nergal. Agencja Gazeta

Nergal

Czy to możliwe, by gwiazda hardcorowego, black metalowego zespołu, znanego na całym świecie, a ignorowanego w polskich mediach stała się nagle... sympatycznym celebrytą, przez te media hołubionym? Jak najbardziej!!!!

Nergal, jako członek grupy Behemoth, odnosił sukcesy na arenie międzynarodowej. Uwagę polskich dziennikarzy zwrócił na siebie dopiero gorącym romansem z Dodą, a później - walką o życie, gdy zachorował na białaczkę.

Adam Darski, zanim został Nergalem, używał m.in. pseudonimu "Holocausto". "Nergal" bardziej nam się podoba - trudno wyobrazić sobie, by jednym z jurorów w show telewizji publicznej był "Holocausto"...

Hanna Lis. Hanna Lis. Agencja Gazeta

Hanna Smoktunowicz-Lis

Hanna Smoktunowicz-Lis (41 l.) pierwsze kroki w dziennikarstwie stawiała w TVP w 1992 roku, mając 22 lata. Zaczynała jako prowadząca "Teleexpress", byłą też gospodynią programów "Klub dobrej książki" i "Stop klatka".

Ma na swoim koncie tez rolę filmową - w komedii pt. "Rób swoje, ryzyko jest twoje".

w 2007 roku wyszła za mąż za Tomasza Lisa. To niejedyne, co łączy ją z Kingą Rusin, pierwszą żoną dziennikarza - panie studiowały na jednym roku italianistykę!

Joanna Brodzik. Joanna Brodzik. Agencja Gazeta

Joanna Brodzik

Joanna Brodzik (38 l.) debiutowała (jak wielu aktorów...) w telenoweli "Klan". W 1998 roku wcieliła się w rolę Renaty, seksownej pielęgniarki w klinice Pawła Lubicza. Zagrała też w innych serialach, między innymi "Graczykowie, czyli Buła i spóła" czy "Świat według Kiepskich". Dopiero tytułowa rola w serialu komediowo-obyczajowym "Kasia i Tomek" przyniosła przełom w jej karierze (a także w życiu osobistym - jej partnerem życiowym jest obecnie Paweł Wilczak, tytułowy Tomek).

Oprócz roli Kasi, Brodzik kojarzona jest głównie z kultową "Magdą M." oraz z serialową adaptacją sagi Małgorzaty Kalicińskiej "Dom nad rozlewiskiem".

Piotr Adamczyk. Piotr Adamczyk. Agencja Gazeta

Piotr Adamczyk

Piotr Adamczyk ma dopiero 39 lat. A na swoim koncie filmografię, jaką obdzielić mógłby już kilku aktorów! Biorąc pod uwagę jego zdjęcie z 1997 roku, nikt nie przypuszczał chyba, że stanie się on amantem polskiego kina...

Debiutował w 1991 r. epizodem w ekranizacji "Ferdydurke" Gombrowicza. Wcielał się w role ważnych Polaków - papieża Jana Pawła II ("Karol. Człowiek, który został papieżem" i "Karol. Papież, który pozostał człowiekiem") i Chopina ("Chopin. Pragnienie miłości").

Reni Jusis. Reni Jusis. agencja gazeta

Reni Jusis

Od początku swojej kariery Reni Jusis przeszła wielką metamorfozę. Zaczynała w latach 90. jako szalona wokalistka z pogranicza r'n'b, funk i disco - w 1998 ukazała się jej pierwsza płyta "Zakręcona". Teraz, jako żona Tomka Makowieckiego i eko-mama Teofila, namawia w "Dzień Dobry TVN" do prania w specjalnych kamieniach, zamiast w proszku do prania.

Więcej o:
Komentarze (14)
Jak oni zaczynali cz. 4
Zaloguj się
 • lady_vv

  Oceniono 2 razy 2

  Nergal nie jest hołubiony przez polskie media, wręcz przeciwnie. piszą o nim najgorsze brednie nie zważając że facet walczy z rakiem.

 • ola20

  Oceniono 1 raz 1

  ja tej eko mamy słuchac juz nie mogę czego to ludzie nie zrobia dla pieniedzy taka zakrecona była a jaka sie poukładana zrobiła
  najlepiej jak doradzała podpaski wielokrotnego uzytku ekologicznie bardzo

 • tarja88

  Oceniono 1 raz 1

  Zanim Nergal został sławny, był dzieckiem.

 • ulka96

  Oceniono 1 raz 1

  Nergal <3

 • karakuliambro

  Oceniono 5 razy 1

  Brodzik wygląda jak dobrze utrzymana pięćdziesiatka

 • andrzej533

  Oceniono 5 razy 1

  Chyba w żeńskim klasztorze,gdzie jest uwielbiany za rolę Papieża i żadna zakonnica nie mówi na niego inaczej jak Wasza Ekscelencja.

 • tochybaswistak

  0

  hm... no czego się to człowiek nie dowie... jak to się pierze za pomocą kamieni? niech ktoś mnie oświeci

 • glizelda

  0

  bardziej mi pasuje zamias holokausto.......... debilnynie ma w tym czlowieku pokory, nieciekawa postac, ktos tu zapytal czym bedzie on jak przestanie byc slawny,mysle ze dalej debilem

 • augenthaler

  0

  A kim beda jak przestana byc slawni?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX