Tajemnice Violetty Villas

Czego o niej nie wiedzieliście.
Violetta Villas Violetta Villas AG

Poznała syna, gdy miał 4 lata

Dziś Violettę Villas chwalić będzie niemal każdy. Bo o zmarłych nie mówi się źle. Ale gloryfikować Villas na pewno nie będzie jej syn Krzysztof Gospodarek. Jak wspominał dwa lata temu w magazynie "VIVA!", matkę poznał dopiero, gdy miał... 4 lata. Gospodarek nie widział w matce wielkiej artystki dumy narodu. Dla niego była matką, która nie poświęcała mu wiele czasu.

Violetta Villas Violetta Villas AG

Tajemnice willi pod Warszawą

Gdy Violetta Villas wróciła ze Stanów Zjednoczonych, zamieszkała pod Warszawą. Jej dom krył wiele tajemnic. Jak na tamte czasy to była willa rodem z Hollywood. Przyzwyczajona do amerykańskich standardów, artystka wygody przeniosła do Polski. W jej willi mieściła się sauna, na zewnątrz był basen z podgrzewaną wodą oraz... studio nagraniowe. Dziś to standard w domach gwiazd. Kiedyś miała to tylko ona.

Violetta Villas Violetta Villas AG

Zachcianki w teatrze "Syrena"

Violetta Villas pod koniec lat 70. występowała na deskach teatru "Syrena" w Warszawie. Legendą owiana są jej dziwaczne zachowania. Potrafiła na przykład 5 minut przed przedstawieniem zniknąć. Ówczesny dyrektor teatru szukał jej w całym budynku. Znalazł ją w barze obok teatru jak... zajadała się pierogami.

Violetta Villas Violetta Villas AG

Kto wymyślił jej pseudonim?

Violetta Villas to tak naprawdę Czesława Maria Cieślak. Pseudonim Violetta Villas miał kojarzyć się z luksusem a dokładnie z... pięknymi willami i lasem. Pseudonim Violetta Villas wymyślił sama artystka wraz z, uwaga, Władysławem Szpilmanem.

Violetta Villas Violetta Villas AG

Różowa sypialnia

Violetta Villas, jak przystało na gwiazdę o karierze światowej, miała swoje zachcianki. W jednej z willi miała sypialnię, która była cała... różowa. Jak tamte czasy, gdy w Polsce nie było odpowiednich materiałów do wystroju wnętrz, taka sypialnia Villas była prawdziwym fenomenem. Różowe ściany, a nawet różowy telewizor!

Więcej o:
Komentarze (23)
Tajemnice Violetty Villas
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • rezun

  Oceniono 6 razy 6

  Było pięknie, skończyło się na przegniłym materacu w ruderze.
  Do końca otoczona hienami które odciągały ja od syna.
  Byle jeszcze zarobić parę groszy z kuponów od V.V.

 • ewa51328

  Oceniono 13 razy 5

  W Polsce jest dziesiatki pseudo-artystów ...a V.V....była prawdziwą ,jedyną artystką i nie pozwole pisać o Niej tych wszystkich bzdur !!!....to polskie władze zabrały jej paszport i zakonczyły jej kariere ....środowisko estradowe, zawistne o Jej głos i sławe dokonczyły dzieła ....nikt jej nie chciał pomóc ...najzdrowszy człowiek by tego nie wytrzymał ...!!!!!

 • karakuliambro

  Oceniono 9 razy 5

  Szpilman w ogóle nie znał V. V. Pseudonim wymyślili E.Czerny i P. Zdzitowiecki - ojcowie chrzestni jej radiowego debiutu. Kolejny mit powielany przez V.V., zweryfikowany przez autorów rzetelnej, opartej na udokumentowanych faktach biografii V.V. "Redakcja" Plotka jak zwykle wiarygodna...

 • uullaa

  Oceniono 6 razy 4

  Artystka zajmowała się także działalnością charytatywną. W latach 60. wspierała fundusz budowy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, w późniejszym czasie częściowo sfinansowała aparaturę medyczną.

  Dlaczego nikt nie pisze o takich rzeczach tylko nawet po smierci staracie sie czlowieka obsamrowac.

 • andrea

  Oceniono 6 razy 4

  No, z tym synem, to trochę przegięła, a co jej syn przeszkadzał w karierze?
  Jak on się musi czuć, gdy teraz cała Polska wie, że był przez matkę o d t r ą c o n y ?
  trochę lipa z tym synem, że tak źle go traktowała.

 • bettii

  Oceniono 12 razy 4

  Wszystkie pieniądze zarobione przebuczała za młodu, a na starośc ludzie mieli się na nią zbierać i wielkie specjalne renty dla niej od państwa - GŁUPOTA LUDZKA NIE ZNA GRANIC!

 • czeyo

  Oceniono 6 razy 4

  Urodzona w roku tygrysa kpila z nakazow logiki,emocje braly gore nad rozsadkiem,Jej brawura graniczyla z szalenstwem.Osoby urodzone pod znakiem tygrysa sa namietne,romantyczne,nieprzewidywalne.Chciala byc pania samej siebie i to robila.Szkoda,ze umarla posrod motlochu.

 • weronkasoffia

  Oceniono 14 razy 2

  bycie matką nie jest łatwe,wiem coś na ten temat,zwłaszcza jak samemu się wychowuje,natomiast KRYTYKOWANIE WAM POLAKOM WYCHODZI TO NAJLEPIEJ POWIEDZ TY CO TAK KRYTYKUJESZ POMOGŁEŚ KOMUŚ,CZY POMOŻESZ MATCE Z WÓZKIEM......USTĄPISZ MIEJSCA,SPRAWY RODZINIE NIECH ZOSTANĄ W TEJ RODZINIE DLA NAS TO BYŁA PRZEDE WSZYSTKIM ARTYSTKĄ

 • rypalski

  Oceniono 7 razy 1

  @gagula
  majac do wyboru ludzi i zwierzeta ... wybrala te drugie ... najczesciej przesladowane przez malpy ludzkie. Widzisz "gagula" ... to nie twoja wina ale bedac Polakiem i zyjac w Polsce nie masz szans by zrozumiec tak trudne wybory ... podobnie jak twoi zasciankowi rodacy, ktorzy zamkneli Ta wielka Artystke w domu wariatow.
  Nie zapomnij wperdolic dzisiaj schabowego i poprawic galaretka ze swinskich nozek ... no i setka czystej do tego koniecznie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX