Jak oni zaczynali: Avril Lavigne

Kto by pomyślał, że ta dziewczyna, śpiewająca covery country w księgarni Chapters w Kingston, zamieszka kiedyś w Los Angeles i sprzeda 30 milionów płyt? Kanadyjska gwiazda pop-rocka do dziś podbija listy przebojów swoimi piosenkami. Chcecie przypomnieć sobie, jak zaczynała Avril Lavigne?

Skromna dziewczyna

Wysportowana młodziutka Avril lubiła jeździć na desce i grać w hokeja bądź w baseball. Gdy pytano ją o to, kim chce zostać w przyszłości, odpowiadała: policjantką. Lubiła słuchać Shanii Twain, Alanis Morisette i Metalliki. Uczyła się grać na gitarze. Jako czternastolatka dzięki wygranej w konkursie zaśpiewała w duecie z Shanią Twain.

Bunt we krwi

Szansą na zrobienie kariery okazała się współpraca podjęta ze Stephenem Meddem - na jego płycie znalazły się trzy utwory Avril. Zaśpiewała wtedy folkowe "Temple of Life", "Touch the Sky" i "Two Rivers". Później jej 15-minutowy występ sprawił, że zainteresowała się nią wytwórnia Arista. Avril miała śpiewać pisane dla niej piosenki. Początkowo się zgodziła, ale potem zdecydowała, że nie zamierza tego robić. Oznajmiła przedstawicielom wytwórni, że sama pisze teksty. Prace nad debiutancką płytą rozpoczęły się od nowa ;)

2002: Let Go

Buntownicza postawa Avril i ciągle wykłócanie się z producentami o swoje pomysły opłaciły się. Promowany piosenką "Complicated" album rozszedł się w nakładzie ponad 16 milionów egzemplarzy.

2002: Sk8er Boi

Kolejny singiel z płyty, wydany w sierpniu 2002 "Sk8er Boi" okazał się hitem końca lata. Image prezentowany przez wokalistkę w teledysku zaczęły naśladować miliony nastolatek na całym świecie. Charakterystyczna kreska pod oczami wylansowana przez Avril jest modna do dziś :)

2002: I'm With You

Wzruszająca ballada "I'm With You" - trzeci singiel promujący płytę wokalistki - okazała się niesamowitym hitem. Dorosłe dziś dziewczyny potrafiłyby dziś wyrecytować jej tekst bez żadnego zająknięcia :)

2003: Losing Grip

Ostatnią piosenką promującą pierwszy album wokalistki był utwór "Losing Grip", trochę bardziej refleksyjny i mroczny niż poprzednie single Avril. Mimo to został bardzo dobrze odebrany przez fanów.

2004: Under My Skin

Wydana w 2004 roku druga płyta piosenkarki, "Under My Skin", była ostrzejsza niż jej pierwsza produkcja. Sprzedała się w 6 milionach egzemplarzy. Najbardziej zapamiętanymi hitami są "My Happy Ending" i "Nobody's Home".

Avril z nastolatki zaczynała stawać się dorosłą kobietą. Już dwa lata później wyszła za mąż za wokalistę zespołu Sum 41.

Zbuntowana czy dojrzała?

Więcej o: