Mylenie stacji i afera z Grotowskim. Widzowie zobaczyli (i usłyszeli!) więcej, niż gwiazdy chciały. Ten rok był pełen telewizyjnych wpadek

Gwiazdy w 2015 roku zaliczyły wiele wpadek - niektóre były zabawne, a inne otarły się o skandal. Zobaczcie, co się działo.
Hanna Lis Hanna Lis Kapif/screen z youtube.com

Hanna Lis zapomniała nazwiska swojego gościa w programie "Po przecinku"

Hanna Lis już drugi rok z rzędu gości w naszym rankingu telewizyjnych wpadek. W zeszłym roku pomyliła nazwę swojego programu i pożegnała się z widzami "Kropki nad i" (dla przypomnienia - w TVP info prowadzi program "Po przecinku"). Natomiast prowadząc "Panoramę", zostawiła na blacie paczkę papierosów, którą bez trudu uchwyciły kamery. Co przydarzyło się w tym roku? Dziennikarka w TVP Info prowadziła wywiad z prof. Adamem Rotfeldem. Pod koniec rozmowy Lis zapomniała, jak nazywa się jej gość. Sytuacja była dość niezręczna - dziennikarka wyraźnie się zająknęła i pospiesznie skończyła wywiad. Zobaczcie wideo - mina Lis jest absolutnie bezcenna:

Jak skomentowała wpadkę sama zainteresowana? Udzieliła komentarza portalowi wirtualnemedia.pl:

Miałam producentkę "na słuchawce" i nie wiedziałam, czy kończyć, czy dalej prowadzić rozmowę.
Miss Universe Miss Universe Screen ABC/John Locher / AP (AP Photo/John Locher)

Pomyłka przy ogłoszeniu wyników Miss Universe 2015

Na gali "Miss Universe" mogliśmy zobaczyć jedną z najbardziej spektakularnych wpadek w historii! Takiego skandalu jeszcze nie było. Najpiękniejszą kobietą Wszechświata ogłoszono Miss Kolumbii, Ariadnę Gutierrez. Okazało się, że doszło do pomyłki - prowadzący imprezę, Steve Harvey źle odczytał wynik. Miss Universe została Miss Filipin, a nie Miss Kolumbii. Gdy piękna Kolumbijka wkroczyła na scenę i cieszyła się z wygranej, wtedy dołączył do niej Harvey, ogłaszając:

Muszę przeprosić. Zaszła pomyłka... Miss Kolumbii została pierwszą wicemiss.

Na sali gwar, na twarzach najpiękniejszych kobiet świata konsternacja. Gutierrez przez chwilę uśmiechała się - myślała, że to żart. Harvey jednak kontynuował:

Miss Universe 2015 została Miss Filipin!

Wpadka totalna! Wszyscy obserwowali tę sytuację z niedowierzaniem. Przypomnijmy sobie jak to wyglądało:

Prowadzący przeprosił za ten błąd obie uczestniczki konkursu m.in. na swoim Twitterze. Jednak najlepszym komentarzem, podsumowującym tę całą sytuację są słowa Miss Kolumbii:

Wszystko się dzieje z jakiegoś powodu...
Marcin Prokop, Dorota Wellman Marcin Prokop, Dorota Wellman Kapif/screen z youtube.com

Marcin Prokop i jego pęknięte spodnie w "Dzień dobry TVN"

W zeszłym roku pisaliśmy o jego nieco sprośnym przejęzyczeniu Marcina Prokopa. Natomiast jego ostatnie "faux pas" było związane z... pękniętymi spodniami! Takiej sytuacji nikt się nie spodziewał. Podczas nagrania na żywo dziennikarzowi pękły spodnie w kroku. Współprowadząca, Dorota Wellman nie mogła ukryć rozbawienia:

Proszę Państwa. Musimy wezwać Wieśka, bo jest coś do naprawy niestety. - powiedziała dziennikarka do kamery.

Prokop próbował wytłumaczyć co naprawdę się stało, dając ciekawy wstęp:

Nie wiem, czy Wiesiek naprawia też złote klatki, które się...

I w tym momencie Wellman przerwała wypowiedź kolegi - powiedziała widzom o wpadce dziennikarza:

Marcinowi pękły spodnie! - dodała dziennikarka, nie przestając się śmiać.

Zobaczcie wideo z tego odcinka. Ten duet wie, jak zrobić dobry show dla widzów :)

Jest to jedna z najzabawniejszych wpadek telewizyjnych jakie kiedykolwiek widzieliśmy. ;) Ale jak tu się nie uśmiać? I ten tekst "z nowym rokiem, z nowym krokiem" - mistrz!

Anna Wendzikowska, Sigourney Weaver Anna Wendzikowska, Sigourney Weaver Kapif/Reuters

Anna Wendzikowska "zabłysnęła" niewiedzą podczas wywiadu z Sigourney Weaver

O tej wpadce było w tym roku bardzo głośno. Gdy Anna Wendzikowska przeprowadzała wywiad z Sigourney Weaver, został poruszony temat teatru. Okazało się, że jedną z ikon teatralnych dla amerykańskiej aktorki jest polski reżyser, Jerzy Grotowski. Gdy gwiazda "Obcego" spytała dziennikarkę, czy o nim słyszała, ta zaprzeczyła.

Czy wiesz, kto to był Grotowski? - spytała Weaver.
Nie wiem - odpowiedziała Wendzikowska.

Anna WendzikowskaPlotek.tv

W tym momencie amerykańska aktorka wyjaśniła dziennikarce, kim on jest:

Dzisiaj jesteś drugą osobą z Polski, która tego nie wie. To był naprawdę największy reżyser teatralny w historii. W latach 70. i 80. Ameryka zwariowała na jego punkcie. Mój mąż pojechał do Polski jako 17-latek, aby się uczyć u niego i to zmieniło jego życie.

Po tych słowach, dziennikarka wyraźnie wyglądała na zakłopotaną. Na stronie "Dzień dobry TVN" możecie zobaczyć wideo. Po jakimś czasie odniosła się do tej sytuacji - sprawę skomentowała w "Gali":

To była trzyminutowa rozmowa w obcym języku. Tam nie padło nazwisko "Grotowski", tylko "Gratałski". Amerykańskie gwiazdy ciągle pytają mnie, czy znam kogoś o polskim nazwisku, ostatnio był to futbolista amerykański, który ma polskie korzenie. "Are you from Warsaw? Do you know Gratałski?". W pierwszej chwili pomyślałam, że Weaver pyta mnie o jakiegoś znajomego... Potem zdecydowałam, że to czy ja wiem, czy nie wiem, kto to jest Grotowski, w tej sytuacji nie ma żadnego znaczenia. Najważniejsze jest to, że Sigourney Weaver wie. Uznałam, że to ma wartość i że szkoda się tego pozbywać z materiału. W imię czego? W imię ochrony mojego ego? - powiedziała.

Dodała też, że miała świadomość, jak bardzo jej "ignorancja" może rozbawić internautów, jednak skala zamieszania nawet ją zaskoczyła.

To było nawet zabawne. Zbiorowa histeria. Na kilka dni stałam się wrogiem publicznym numer jeden! Spodziewałam się, że coś z tego będzie, że może jakiś portal się ze mnie pośmieje. Na to byłam przygotowana, ale nie przewidziałam skali tej reakcji. - zakończyła wątek.

Czy wybrnęła z tej niekomfortowej sytuacji? Poniekąd tak, aczkolwiek internauci oraz koledzy z branży długo jej tego nie zapomną.

Program Program "Good Morning Britain" Screen z youtube.com

Brytyjska prezenterka pokazała na wizji... swoje śniadanie

Swoją przygodę na wizji miała jedna z prowadzących program "Good Morning Britain" stacji ITV. Susanna Reid chyba trochę za późno została poinformowana o "wejściu" i nie zdążyła usunąć z kadru talerza ze swoim śniadaniem. Sytuację próbowała ratować, odsuwając go stopą pod stół. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy:

Jak skomentowała wpadkę sama zainteresowana? Na Twitterze napisała:

Ten moment, kiedy twoje śniadanie pojawia się na wizji, a ty myślisz, że udało ci się je ukryć sekretnie za biurkiem - napisała Reid, dołączając klip z wpadką.

Wpis Susanny ReidScreen z twitter.com/susannareid100

Ana Andrzejewska, Edyta Górniak Ana Andrzejewska, Edyta Górniak Screen z youtube.com

Ana Andrzejewska, finalistka "The Voice of Poland", zapomniała tekstu piosenki

Ana Andrzejewska znalazła się w ścisłym finale muzycznego show "The Voice of Poland". Uczestniczka trafiła do drużyny Edyty Górniak, która od samego początku kibicowała Andrzejewskiej. Do tego stopnia, że... wybaczyła jej dość dużą wpadkę. Na etapie bitew młoda wokalistka zapomniała tekstu. Początek był obiecujący, ale po chwili zamilkła. W pewnym momencie krzyknęła:

Zapomniałam! Aaaa!

Zobaczcie wideo. Reakcja Górniak wyraża więcej niż 1000 słów:

Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a Andrzejewska przeszła dalej i wystąpiła w odcinkach "na żywo". W kolejnych odcinkach było znacznie lepiej, co nie zmienia faktu, że jest to jedna z największych wpadek z programów typu talent show.

Beata Tadla Beata Tadla Kapif

Beata Tadla w TVP info pożegnała się z widzami... TVN-u

Beata Tadla, podobnie jak Hanna Lis, popełniła duży błąd, prowadząc program w TVP info. Kończąc program "Dziś wieczorem", powiedziała do kamery:

To jest program "Dziś wieczorem" w TVN... TVP info.

Zobaczcie, jak to wyglądało:

Dziennikarka niezwłocznie się poprawiła, ale i tak sytuacja była niezręczna. Natomiast goście byli wyraźnie rozbawieni. Dziennik "Fakt" przytoczył też wypowiedź europosłanki PiS, Jadwigi Wiśniewskiej, która gościła w programie Tadli. Spytała się wprost:

Przechodzi pani? - powiedziała do Tadli.

Dodajmy, że Tadla pracowała w TVN-ie przez wiele lat.

Rita Ora w Rita Ora w "The One Show" Bbc.co.uk

Rita Ora w TV pojawiła się w żakiecie mocno eksponującym jej piersi

Rita Ora była gościem programu "The One Show" w stacji BBC (emitowany jest o 19 brytyjskiego czasu). Gwiazda, która słynie z odważnych kreacji mocno eksponujących jej wdzięki, pojawiła się na nagraniu w studiu w białym żakiecie odsłaniającym prawie całe piersi.

Rita Ora w Bbc.co.uk

Do stacji wpłynęło ponad 424 zażalenia na strój, w jakim pokazała się piosenkarka. Skąd cała afera? Program "The One Show" zbudowany jest podobnie jak np. polskie "Dzień dobry TVN" - przedstawiane są różne historie ludzie, wątki show-biznesowe, kulturowe. Taka mieszanka nie spodobała się widzom. Rzecznik prasowy BBC wystosował oficjalne pismo odnośnie kreacji Ory.

Goście "The One Show" sami wybierają swoje stroje, a gwiazdy pop często wkładają coś olśniewającego, w stylu glamour. Nie sądziliśmy, że strój Rity nie będzie się pokrywał z oczekiwaniami większości widzów wobec znaczącej gwiazdy popu, ale zdajemy sobie sprawę, że gusta są różne.

Piosenkarka sprawy nie skomentowała do dziś.

Ada Fijał, Marcin Prokop Ada Fijał, Marcin Prokop Screen z youtube.com

Ada Fijał opowiada kawał o "karpiu po żydowsku" w "Dzień dobry TVN"

Ada Fijał gościła w świątecznym odcinku programu śniadaniowego "Dzień dobry TVN". Rozmawiano o tym, czego powinno się życzyć, o czym nie powinno się rozmawiać i jakie są najbardziej kłopotliwe tematy poruszane przez członków rodziny. W tej miłej, pełnej luzu atmosferze Ada Fijał opowiedziała taki oto żart:

Chciałam powiedzieć kawał, ale to jest chyba jeden z tych kawałów, których się nie powinno mówić - wycofała się ze swojego pomysłu Ada Fijał.
Nie no, powiedz! - zachęcał Marcin Prokop. - My to ocenimy.
Jaka jest metoda, aby zrobić karpia po żydowsku...  - zaczęła Fijał i atmosfera w studiu momentalnie zgęstniała.

Marcin Prokop zaczął "ratować sytuację":

No to nie wiem, czy chcemy znać odpowiedź - powiedział z obawą w głosie Marcin Prokop.
Cholerka, po co ja się o to prosiłem - mówił zaniepokojony Prokop. - Przepraszamy wszystkich, którzy poczują się teraz urażeni.

Mimo wszystko, Fijał żart dokończyła:

Trzeba kupić karpia i sprzedać drożej - dokończyła żart Fijał po namowach ze strony gwiazd w studio.

Całą, nieco niezręczną sytuację (przynajmniej jak na program śniadaniowy), pokazuje wideo:

Czy to była duża wpadka? Po puencie, w studio rozległy się salwy śmiechu. Mniej wesoło zrobiło się natomiast w internecie. Film wywołał zażartą dyskusję w na różnych portalach:

Przepraszają za kawał? Coś tu nie gra...
Ta chwila przerażenia w oczach prowadzących... Bezcenne
Edyta Górniak Edyta Górniak Akpa/Screen z youtube.com

Edyta Górniak w "The Voice of Poland" - uczestnik z jej drużyny... złapał ją za pupę!

Edyta Górniak w tegorocznej edycji "The Voice Poland" nie miała lekko. Przynajmniej jeśli chodzi o uczestników. Jeszcze na etapach castingowych, jeden z wokalistów bardzo ją zaskoczył! Co się stało? Adrian Wojtków, w podzięce za to, że Górniak przyjęła go do swojej drużyny, przytulił gwiazdę, a jego ręce... wylądowały na jej pupie! Diwa, czując, że chłopak nieco się zagalopował, powiedziała:

Za pupę?! Nie za pupę! Super, że mnie uwielbiasz, tylko mnie nie dotykaj za pupę!

Uczestnik nie wydawał się być zażenowany sytuacją. Wręcz przeciwnie. Zmieszana była jedynie Górniak. Zobaczcie:

Takiej sytuacji na pewno się nie spodziewała. Rada na przyszłość? Być bardziej ostrożną w relacjach z fanami - w tym roku był mały psikus ;)

Billguun Ariunbaatar Billguun Ariunbaatar Screen z fanpage'a Billguuna Ariunbaatara/Akpa

Billguun Ariunbaatar w "Celebrity Splash" wykonał skok do wody... ze wzwodem

Billguun Ariunbaatar zaliczył jedną z najbardziej zaskakujących wpadek w polskiej telewizji. Z pozoru mało emocjonujący (a według wielu - wręcz żenujący) program o skakaniu do wody - "Celebrity Splash" - nagle był na językach wszystkich. Komik i prezenter był jednym z uczestników programu. W momencie, gdy wszedł na trampolinę i przygotował się do skoku wszyscy mogli zobaczyć... jednoznaczną wypukłość w jego kąpielówkach. Brzmi absurdalnie, ale to wideo nie kłamie:

Co na to jury? Tomasz Zimoch odpowiedział nieco wymijająco, a Danuta Stenka wyglądała na wyraźnie zmieszaną. Otylia Jędrzejczak była wyraźnie wkurzona. Powiedziała dosadnie, co myśli o tej sytuacji:

Ośmieszyłeś tę dyscyplinę. Dam dwa... Jednak nie, powinien być jeden punkt - skomentowała wyraźnie rozzłoszczona.

Ariunbaatar nie był zbyt wylewny, gdy dziennikarze prosili o komentarz do tej niezręcznej sytuacji. Szczerze? Wcale mu się nie dziwimy.

Helen Mirren Helen Mirren Screen z youtube.com

Helen Mirren przeklnęła w programie śniadaniowym

Helen Mirren, aktorka znana m.in. z roli w "Królowa", za którą otrzymała Oscara, była gościem w programie "Good Morning Britain". Brytyjka opowiadała w telewizji o sytuacji, jaka wydarzyła się w latach 80., na campingu w Kornwalii. Przebywała tam z ówczesnym chłopakiem, Liamem Neesonem. W pewnym momencie powiedziała:

Sz***ł jak deszcz. Non stop.

Prowadzący usłyszawszy to zamarli, od razu przeprosili widzów i ze śmiechem zwrócili uwagę aktorce:

Nie możemy mówić takich rzeczy o poranku.

Program był prowadzony na żywo. Zobaczcie, jak to wyglądało:

Helen wybaczamy wszystko ;)

Edyta Górniak Edyta Górniak Kapif/Screen z youtube.com

Edyta Górniak na jubileuszowym koncercie w Opolu zapomniała... tekstu własnej piosenki

Edyta Górniak zdecydowanie króluje w naszym rankingu wpadek. Jednak kolejne faux pas nie jest związane z "The Voice of Poland". Na jubileuszowym koncercie w Opolu podzieliła los Any Andrzejewskiej - podczas występu zapomniała tekstu swojej piosenki "Teraz tu". W pewnym momencie powiedziała do publiczności:

I zapomniałam tekstu. Super. Na ten moment czekałam cały wieczór.

Zobaczcie wideo:

Po krótkim zawahaniu i wymianie uśmiechów z publiką, piosenkarka kontynuowała show.

Tomasz Lis, Tomasz Karolak Tomasz Lis, Tomasz Karolak Screen z cda.pl

Tomasz Karolak w programie Tomasza Lisa ośmiesza córkę kandydata na prezydenta

Tomasz Karolak jednym występem w programie publicystycznym bardzo sobie zaszkodził zawodowo. Przesada? W żadnym wypadku. Popularny aktor postanowił wyrazić swoje poglądy polityczne podczas tegorocznej kampanii prezydenckiej. Niestety, uczynił to w dość mało elegancki sposób. W programie "Tomasz Lis na żywo" skomentował "wpis" Kingi Dudy, córki obecnego prezydenta (a wówczas kandydata). Na jednym z portali społecznościowych ukazał się kontrowersyjny post związany z wypowiedzią Andrzeja Dudy nt. wygranego Oscara dla polskiego filmu "Ida":

Dowiedziałem się, że córka pana Andrzeja wpisała na jednym z portali społecznościowych informację, że tata powiedział, że jeżeli zostanie prezydentem to odda Oscara, którego zdobył film "Ida".

Aktorowi wtórował prowadzący, Tomasz Lis, który zacytował wpis. W programie rozpoczęła się dyskusja. Przypomnijmy sobie, jak to wyglądało:

Po kontrowersyjnym odcinku, szybko okazało się, że wpis pochodził z fałszywego konta Kingi Dudy. Mimo przeprosin ze strony dziennikarza i aktora, niesmak pozostał. Karolak stracił kontrakt reklamowy - współpracował z jedną z sieci komórkowych. Natomiast program "Tomasz Lis na żywo" nie będzie emitowany w TVP - telewizja nie przedłuży umowy z dziennikarzem.

Więcej o:
Komentarze (15)
Mylenie stacji i afera z Grotowskim. Widzowie zobaczyli (i usłyszeli!) więcej, niż gwiazdy chciały. Ten rok był pełen telewizyjnych wpadek
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: jasko

  Oceniono 1 raz 1

  Najwieksza wpaddka jest wasza niewiedza o wpadce jakiej zaliczyl Lenny Kravitz. Cala reszta to przy tym 3-cia liga.

 • do_podziwu

  Oceniono 7 razy 1

  Przedstawione "wpadki" zdarzyly sie na "zywo"-poza jedna ,ta ktora wywolala najwiecej kontrowersji - prowadzaca swiadomie "puscila" wywiad .Czy byla tak "glupia" myslac -nic sie nie stalo?Czy raczej "naiwna" liczac na zrozumienie .Wydaje mi sie "naiwna" - w dobie internetu kiedy tysiace osob ma mozliwosc komentowania takie "kwiatki" nie przechodza .Coz pani Ania po tej "wpadce" do konca "kariery" bedzie postrzegana jako ta co ... ma wiatr miedzy uszami -:))).

  Inne wpadki ,smieszne lub mniej smieszne nie mialy wiekszego znaczenia dla "karier winowajcow".
  Pana Lisa i Karolaka - nie "klasyfikuje " to nie byla wpadka to bylo "swinstwo" podobne do "dziadka z Wermachtu".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX