Paweł Kukiz to największa niespodzianka obecnych wyborów. Znamy go jako polityka i muzyka, zobaczcie, jaki jest prywatnie

Lepiej czuje się w ubraniu rockandrollowca, niż w garniturze, używa słów nieparlamentarnych i uznawanych za wulgarne, a mimo to zajął świetne, trzecie miejsce w wyścigu o stanowisko prezydenta. Jest silnie związany z rodziną, kocha swój kraj i przezwyciężył problem alkoholowy. Paweł Kukiz, fenomen obecnych wyborów.
Paweł Kukiz Paweł Kukiz AG

Paweł Kukiz

Paweł Kukiz to przykład jednej z najbardziej intrygujących karier ostatnich lat. Muzyką zajął się już jako nastolatek. Przez 19 lat był liderem zespołu Piersi, w międzyczasie brał też udział w w ogromnej liczbie pobocznych projektów muzycznych. Kilka lat temu zaczął coraz bardziej angażować się w sprawy społeczne i polityczne, aż w końcu stanął do walki o fotel prezydencki. Bez większego politycznego doświadczenia, bez wielkich struktur terenowych i wielkich pieniędzy, nieoczekiwanie zajął w tej walce wysokie, 3. miejsce. Do polityki rzuciła go twarda niezgoda na zastaną rzeczywistość, wręcz wściekłość.

Żyjemy w państwie bezprawia, klanów partyjnych, które robią z narodem, co im się podoba i są bezkarne. Jesteśmy po uszy w szambie - mówił niedawno w rozmowie z Kubą Wojewódzkim.

Dodał jednak od razu, że nigdy nie zrezygnuje ze swojej pierwszej miłości, muzyki. Jaki Paweł Kukiz jest prywatnie? Od 1991 roku jest w związku małżeńskim z tą samą kobietą, mają trzy córki. Muzyk w przeszłości zmagał się z problemem alkoholowym i bezsennością. Czuje też silną więź z rodzicami.

Paweł Kukiz z żoną Paweł Kukiz z żoną Lukasz Korzeniowski / EAST NEWS

Żona

Kiedy w niedzielny wieczór wyborczy Paweł Kukiz dowiedział się, że zajął trzecie miejsce z nadspodziewanie dobrym wynikiem, z jego ust padły słowa:

Dziękuję mojej cudownej żonie, to święta kobieta. Dziękuję moim cudownym dzieciom. Najbardziej na świecie chciałbym podziękować mojemu rodzinnemu domowi. Rodzinny dom - to jest moja mama. I w szczególności mój ojciec.

Z żoną, Małgorzatą, Paweł Kukiz w związku małżeńskim jest od 1991 roku. Małgorzata Kukiz jest nauczycielką w szkole podstawowej.

Paweł Kukiz z żoną w 2003 rokuEast News

Paweł Kukiz z żonąEast News

Paweł Kukiz z rodziną Paweł Kukiz z rodziną Lukasz Korzeniowski / EAST NEWS

Dzieci

Paweł Kukiz ma trzy córki: 24-letnią Julię, 21-letnią Polę i 15-letnią Hannę. Wszystkie towarzyszyły mu podczas wieczoru wyborczego.

U najmłodszej z córek kilka lat temu zdiagnozowano przewleką chorobę nerek. W 2006 roku lekarze przeszczepili Hani nerkę, jednak po jakimś czasie okazało się, że niezbędna jest kolejna operacja.

Po pierwszej transplantacji mieliśmy moment oddechu. Wydawało się, że będzie dobrze - mówił Paweł Kukiz w rozmowie z "Rewią". - W końcu okazało się jednak, że potrzebna jest druga operacja. Tuż przed kolejnym zabiegiem Hania miała dializy. Małgosia trzy razy w tygodniu zawoziła ją do szpitala.

Artysta radził sobie ze stresem przy pomocy alkoholu, zdał sobie jednak sprawę, że nie tędy droga.

Choroba dziecka spowodowała, że zdałem sobie sprawę, iż jestem uzależniony, i była początkiem szukania pomocy - powiedział w jednym z wywiadów.

Paweł Kukiz z rodziną w 2003 rokuEast News

Paweł Kukiz Paweł Kukiz Kapif

Rodzice

Matka Pawła Kukiza, Marianna, jest śpiewaczką operową, ojciec Tadeusz, lekarzem. 6-letni pobyt w Kazachstanie mocno odbił się na zdrowiu Tadeusza Kukiza. Ojciec muzyka musiał na nowo uczyć się chodzić. Z żoną poznał się w Warszawie, kiedy już był lekarzem, a ona jego pacjentką.

Ojciec jest konserwatystą. Nigdy nie poszedł na żaden układ z systemem. Prowadził pracę naukową w Warszawie, mógł zrobić karierę. W Państwowym Zakładzie Higieny na Chełmskiej w ich zespole było trzech chłopaków, dwóch doszło do profesury. Ojciec był najpracowitszy, ale został prowincjonalnym lekarzem, bo nie chciał zapisać się do PZPR. Do Niemodlina wziął ze sobą matkę. Ona jest warszawianką, w małym miasteczku czuła się jak na zsyłce. Nie chodzi o poczucie wyższości, tylko o to, że nie miała szans na spełnienie artystycznych marzeń - opowiadał Kukiz o swoim ojcu.

Pomiędzy ojcem i synem powstał konflikt, kiedy młody Paweł Kukiz postanowił po maturze zostać milicjantem, żeby "rozwalić komunizm od środka". Ojciec zasugerował mu, że lepiej przedtem skończyć prawo.

Pojednanie z ojcem trwało długo. Zbliżyliśmy się dopiero niedawno - mówił.

Kilka dni temu artysta na Facebooku ogłosił, że przerywa kampanię wyborczą ze względu na chorobę ojca.

Miłość do Polski zawdzięczam Jego wychowaniu. Bardzo przepraszam Olsztynian [miał się z nimi spotkać - red]. Osoby wierzące proszę o Modlitwę w intencji zdrowia mojego Taty. Wiem, że Modlitwa bardzo pomaga, a ja strasznie chciałbym, żeby był świadkiem naszego sukcesu, bo w ogromnej mierze jest jego współtwórcą. Dziękuję Wam - napisał.

Wpis na profilu Pawła KukizaScreen z Facebook.com/Paweł Kukiz

Paweł Kukiz Paweł Kukiz Kapif

Alkohol

Kiedy Paweł Kukiz niedawno odwiedził Kubę Wojewódzkiego w jego show, gospodarz zachęcił go do stuknięcia się szklanką z oranżadą. Kukiz odmówił: picie alkoholu rzucił, a stukanie się szklanką z oranżadą wydawało mu się bezcelowe.

Muzyk nie robił tajemnicy ze swoich problemów z alkoholem, jednak nie spodziewał się, że kiedyś obróci się to przeciwko niemu. Kilka lat temu ostro wystąpił przeciwko niemu Olivier Janiak.

Trudno wierzyć facetowi, który na śniadanie walił butelkę whisky przez lata, więc nie chciałbym, żeby on był orędownikiem moich myśli - mówił w 2013 roku Janiak w rozmowie z Romanem Czejarkiem w "Studio TTV".

Kukiz, jak potem przyznał, nie bardzo wiedział, kim jest Janiak, ale zapytany o tę konkretną wypowiedź, skomentował ją następującymi słowy:

12 lat temu zauważyłem, że mam problem z alkoholem. Wielu moich kolegów uważało, że piję "jak każdy", ale ja - nawet, jeśli tak było - uznałem, że zaczyna być niebezpiecznie i poszedłem na terapię. Ogłosiłem o tym w mediach po to, aby dać ludziom uzależnionym, a także ich rodzinom nadzieję, że można z tego wyjść. Byłem przekonany, że media to podchwycą jako pozytywny przykład, że "wystarczy chcieć" i pracować nad sobą. Nie przypuszczałem ani przez moment, że takie wyznanie spowoduje przylgnięcie łatki, którą można zdyskredytować każdą działalność - mówił Kukiz w rozmowie z "Frondą" w 2013 roku.

Kilka lat wcześnie, w jednym z wywiadów, porównał upojenie alkoholowe do matrixa, który staje się nową rzeczywistością.

Przyzwyczajenie, pewien rytuał, odrzucić nie jest łatwo. Również stan, w jakim człowiek znajduje się po piwku, staje się stanem normalnym. To nie odskocznia i zabawa, ale codzienność - tłumaczył. - Jak wypiłbym na święcie piwa jedno piwo, piłbym do święta piwa w przyszłym roku. Lepiej mi zadzwonić do swoich kolegów, którzy mają taki sam problem i obgadać sprawę.

Paweł KukizKapif

Paweł Kukiz Paweł Kukiz Kapif

Bezsenność

Niewiele wiemy o tym problemie Kukiza.

To coś potwornego, co powoduje, że człowiek przestaje być twórczy - opowiadał.

Nie chciał jednak zdradzić szczegółów, nie wiemy więc, co było jej przyczyną i czy wciąż nęka muzyka.

Moja bezsenność to moja sprawa i nie muszę o niej opowiadać.

Czytaj więcej na http://www.pomponik.pl/plotki/news-ciezka-choroba-corki-alkohol-bezsennosc-pawel-kukiz-z-zona-p,nId,1728732,nPack,7#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
o coś potwornego, co powoduje, że człowiek przestaje być twórczy

Czytaj więcej na http://www.pomponik.pl/plotki/news-ciezka-choroba-corki-alkohol-bezsennosc-pawel-kukiz-z-zona-p,nId,1728732,nPack,7#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Paweł Kukiz z córkami w 2005 roku Paweł Kukiz z córkami w 2005 roku Fotek/Reporter / REPORTER

Zdjęcia

Więcej zdjęć Pawła Kukiza z rodziną.

Paweł Kukiz z rodziną w 2003 roku

East News

Paweł Kukiz z córkami w 2005 roku

East News

Paweł Kukiz z rodziną w 2003 roku

East News

Więcej o:
Komentarze (208)
Paweł Kukiz to największa niespodzianka obecnych wyborów. Znamy go jako polityka i muzyka, zobaczcie, jaki jest prywatnie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Paweł Sikorski

  Oceniono 238 razy 128

  A mnie ciekawi program Kukiza. Bo na razie poza JOW-ami nie wiadomo nic na ten temat. A obietnicą JOW-ów nie da się ściągnąć młodych z emigracji
  wp.me/p5qgev-jv

 • Gość: Drag

  Oceniono 181 razy 107

  Ależ tego Kukiza wszyscy krytykują... Mam wrażenie, że społeczeństwo nie rozumie o co z nim chodzi. Nikt na niego nie głosował (a przynajmniej ja na niego nie głosowałem) przez to, że jest idealnym kandydatem na prezydenta czy nawet jakiegokolwiek polityka. Głos na Kukiza był głosem przeciw partiom. Przeciw finansowaniu partii z naszych pieniędzy, przeciw wydawaniu naszych pieniędzy przez NICH, przeciw obowiązkowej składce zdrowotnej, która nic nie wnosi poza mniejszą ilością pieniędzy w portfelu, a jak przychodzi co do czego to się wszystko załatwia i tak prywatnie. Przeciw stagnacji jaka panuje ostatnie 8 lat. Za zniesieniem podatku dochodowego czy uwolnieniu problemu biurokracji, który osiągnął dosłownie maksimum. Problem wszystkich partii w Polsce jest taki, że są te same od 25 lat i nie mają interesu zmiany czegokolwiek, a różnice pomiędzy nimi... PiS/PO/SLD/PSL... Szczerze mówiąc dawno przestałem zauważać. Może mają nieco inne programy, ale jak przychodzi co do czego to zawsze jest ta sama gadka, te same przekręty. Wszyscy tam się poustawiali tak, żeby IM było dobrze, a nie NAM. Dlatego... Głos na Kukiza to nie był głos personalnie na niego. To był głos na to, żeby wprowadzić zmiany, a nie spędzić kolejne 5 lat na bezczynności i patrzeniu o ile więcej pieniędzy czołowi politycy sobie przez ten czas zgromadzą na zagranicznych kontach.

 • buzhidao

  Oceniono 147 razy 89

  >używa słów nieparlamentarnych i zgoła uznanych za wulgarne

  Ojej, a ci panowie u "Sowy" to tylko literacka polszczyzna najwyższych lotów przeplatana cytatami z Miłosza, nie to co ten cham Kukiz.

 • Gość: Dolnoślązak

  Oceniono 81 razy 65

  Nie znam poglądów Pawła Kukiza na podstawowe tematy. Jeżeli miałbym głosować kiedyś w przyszłości na p.Pawła, to chciałbym znać odpowiedzi na:

  1. Podatki - progi/liniowy
  2. Waluta - euro/PLN
  3. Pozostać w UE - tak/nie
  4. Pozostać w NATO -tak/nie
  5. Pomagać obecnie Ukrainie - tak/nie (w jakim zakresie, jeżeli tak)
  6. Stosunek Paśtwo - Kościół (w tym Krzyż w miejscach publicznych)
  7. InVitro - czy za i jeżeli tak, to w jakim stopniu/zakresie
  8. Kara śmierci - za/przeciw
  9. Eutanazja - za/przeciw
  10. Małżeństwa par homoseksualnych - tak/nie
  11. Adopcja dzieci przez pary homoseksualne - tak/nie
  12. Legalizacja marihuany - za/przeciw

 • Gość: ślązak

  Oceniono 122 razy 60

  do Młodej Polki:
  cztery lata temu "Młody Polak" też miał swoje światełko w tunelu - nazywało się wtedy Janusz Palikot.

 • Gość: erdy

  Oceniono 52 razy 32

  Na litość czy tak trudno pojąć, że fenomen Kukiza wcale nie tkwi w haśle JOWy. Te całe JOWy nie są żadnym antidotum na problemy, które w opinii większości są o wiele ważniejsze. Otóż wyborcom znudziły się mordy przy żłobie. Chcą zmiany dekoracji. Na uczciwszą, na rzetelniejszą. Nie ma rozwoju innowacyjności, bez niego nie ma wzrostu płac. Same schematy zastepcze. Nikt rozsądny nie oczekuje, że w biednym kraju będzie nagle bogaciej. Natomiast każdy oczekuje że elity polityczne staracją się pomóc nie tylko wyłącznie sobie, ale żeby i tym głupszym biedniejszym, też jeszcze się jakoś żyło. Tymczasem co my widzimy? Widzimy wielką politykę, rakiety, radary, statki. Te 3 miliony, które wyemigrowało, żadną z partii nie rusza. Nowymi miejscami pracy mało kto się interesuje. Grunt to dobrze się spowinowacić i wtedy za miesiąc zostajesz prezesem pokomunistycznej elektrociepłowni, mają zakład fryzjerski i umiejąc dowoźić wódkę na Hel motorówką stać cie na zegarki za 30 tys zeta, jak jesteś ministrem gospodarki to będziesz też dobrym ministrem sprawiedliwości, jak jesteś belfrem z technikum w Anglii - to możesz być Profesorem Ministrem Finansów. Jak by byłeś Ministrem Spraw Wewnętrznych to możesz być Ministrem Spraw Zagranicznych. Cyrk i karuzela, a ludzie to tępaki, nieszczęśliwcy, nieboracy którzą przyjmą na swoje barki wszystko. W ogóle nie wiem jaki jest program Kukiza, mało mnie to interesuje. Zapewne jest on destrukcyjny. Trudno. Program tych inteligentnych z PO SLD PSL czy PISu też już przedstał dawno być konstruktywny. Coś się musi zmienić. Młodzi nie mają kompletnie żadnych perspektyw. Nie otake Polske my walczyli!

 • Gość: as

  Oceniono 136 razy 30

  No to bezczelność tego pana Kukiza jest porażająca - jeszcze nie tak dawno głęboko angażował się w Ruch Autonomii Śląska i był gorącym zwolennikiem odłączenia Śląska od Polski. Wpiszcie w Google "RAŚ Kukiz" a poznacie prawdę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX