Jakub Gierszał ma dziś urodziny! Czego mu życzycie?

26 lat temu w Krakowie urodził się jeden z najbardziej utalentowanych i najpopularniejszych w dzisiejszych czasach aktorów młodego pokolenia w Polsce. Wszystkiego najlepszego!

Skąd pochodzi?

Młody aktor jest synem znanego reżysera teatralnego, Marka Gierszała. Zamiłowanie do grania ma we krwi. Dorastał w Niemczech, a w 11. roku życia zamieszkał z rodzinnym mieście swojej matki - Toruniu.

Debiut

Zadebiutował rolą Kazika w filmie "Wszystko, co kocham". Pamiętacie ten film?

Od razu zyskał sympatię widzów

Za rolę Pawełka Leo w filmie "Milion dolarów" otrzymał Złotą Kaczkę. Niedługo później dostał kolejną - za wcielenie się w postać Dominika Santorskiego w "Sali samobójców". Pokochały go tysiące nastolatek. Za co? Po pierwsze za to, że występuje w filmach, których tematyka może być im bliska. Nietrudno też zauważyć, że jest niezłym przystojniakiem...

Jakub GierszałFacebook

Jakie zdanie mają o nim starsi aktorzy?

W programie Kuby Wojewódzkiego gościł kiedyś kultowy aktor, Bogusław Linda. Bardzo chwalił Jakuba Gierszała!

Gdybyś miał wskazać aktora, który teraz jest takim tobą, kto ma zadatki na bycie aktorem kultowym, to kogo byś wskazał? - spytał Kuba.
Wiesz co... Hmm... - Linda długo zastanawiał się nad odpowiedzią. - Jeśli chodzi o takie najmłodsze pokolenie, to jest taki chłopak... Nie pamiętam nazwiska. Grał w tym filmie, no, nie pamiętam tytułu.
Może "Sala samobójców"? - podsunął rozbawiony gospodarz.
O właśnie! Gierszał. Jakub Gierszał. To jest świetny aktor. Będzie miał wielką przyszłość.

Jednak nie wszyscy starsi aktorzy są nim zachwyceni. Jego rolę w "Sali samobójców" sparodiował Maciej Stuhr.

Nie spoczywa na laurach

Głównym atutem tego młodego chłopaka jest jednak to, że absolutnie nie uważa się za gwiazdora. Jest skromny, otwarty i bardzo pracowity. Nie zamierza spoczywać na laurach! Choć jego grafik w pracy jest niezwykle napięty, Jakub nie zamierza rezygnować z nauki. Jest obecnie studentem krakowskiej PWST. Być może zależy mu więc na karierze teatralnej? Jak dotąd jest kojarzony głównie z rolami kinowymi. Życzymy mu, aby spełniły się wszystkie jego marzenia - nie tylko te związane z aktorstwem, lecz także i te skrytsze... Nie wiadomo, czy udało mu się znaleźć miłość życia ;) Chciałabyś nią być?

Więcej o: