Kto ma szansę na statuetkę MTV EMA 2013? Poznaliśmy NOMINACJE

Justin Timberlake i Macklemore & Ryan Lewis z największą liczbą nominacji! Transmisja gali MTV EMA 2013 na żywo z Ziggo Dome w Amsterdamie w niedzielę, 10 listopada o godz. 21:00.

MTV EMA 2013

Dziś o godzinie 12:00 na kanale MTV odbyła się premiera programu 2013 EMA Nomination Special, który poprowadził Ron Burgundy - główny bohater filmu "Legenda Telewizji". W postać tę wcielił się oczywiście Will Ferrell - aktor znany z wielu komediowych kreacji. Ron ogłosił nazwiska artystów nominowanych do statuetek MTV EMA, którymi nagradzani są światowej klasy muzycy z największymi osiągnięciami w danym roku.

MTV EMAmat.prasowe

Tym razem wśród pretendentów do tych prestiżowych nagród znaleźli się m.in. Justin Timberlake i Macklemore & Ryan Lewis, którzy otrzymali najwięcej - bo aż pięć - nominacji. Szansę na zgarnięcie czterech statuetek mają natomiast Lady Gaga, Justin Bieber, Miley Cyrus i Robin Thicke.

Justin TimberlakeReuters/AP

Justin Timberlake, który na pewien czas zrobił sobie przerwę od muzyki, powraca ze zdwojoną siłą. Piosenkarz kontynuuje dobrą passę sprzed kilku lat, prowadząc wśród artystów z największą ilością nominacji. Muzyk będzie walczył o statuetki w kategoriach: Najlepszy Wykonawca, Najlepszy Występ Na Żywo, Najlepszy Wizerunek, Najlepszy Amerykański Wykonawca oraz Najlepszy Teledysk ("Mirrors"). Z kolei nominowani po raz pierwszy Macklemore & Ryan Lewis będą mierzyć się z pozostałymi artystami w kategoriach: Najlepszy Debiut, Najlepszy Wykonawca Hip Hopowy, Najlepsza Piosenka ("Thrift Shop" ft. Wanz), Najlepszy Amerykański Wykonawca oraz Najlepszy Wykonawca w serii World Stage za występ podczas MTV World Stage Wireless, który odbył się w czerwcu 2013 roku.

Miley CyrusBulls

Lady Gaga i Miley Cyrus stoczą bój o tytuł Najlepszej Artystki. Obie będą też konkurować z Robinem Thicke o statuetkę za Najlepszy Teledysk. Gaga ma również szansę na nagrodę za Najlepszy Wizerunek oraz Najwięksi Fani. Cyrus dodatkowo została nominowana w kategoriach: Najlepszy Wykonawca Pop i Najlepszy Amerykański Wykonawca. Thicke zawalczy z kolei o statuetkę za Najlepszą Piosenkę ("Blurred Lines" ft. T.I. & Pharrell), a także Najlepszy Amerykański Wykonawca i Najlepszy Wykonawca w serii World Stage za występ w Malezji. Justin Bieber, który rokrocznie otrzymuje nominacje do MTV EMA i tym razem nie został pominięty. Muzyk będzie konkurował z pozostałymi artystami w kategoriach: Najlepszy Wykonawca Pop, Najlepszy Artysta, Najwięksi Fani oraz Najlepszy Kanadyjski Artysta.

Taylor SwiftAP

Wśród nominowanych do tegorocznych nagród MTV znaleźli się również: Taylor Swift, Bruno Mars, Green Day, Thirty Seconds to Mars, Daft Punk, Rudimental, Icona Pop i One Direction, którzy mają szansę na trzy statuetki. Z kolei po dwie nominacje otrzymali: Rihanna, Katy Perry, Eminem, Jay Z, Bastille, Imagine Dragons, The Killers, Paramore, Rita Ora, Drake, Afrojack, Avicii, Calvin Harris oraz Iggy Azalea. Lista artystów, którzy wystąpią podczas gali, a także nazwiska prowadzących imprezę, w dalszym ciągu pozostają tajemnicą. MTV ogłosi je już niebawem.

MTV EMA 2013

MTV Europe Music Awards to wielkie muzyczne święto. Co roku na jednej scenie spotykają się gwiazdy z całego świata, które reprezentują najróżniejsze gatunki muzyczne. Wydarzenie przyciąga uwagę mediów, przedstawicieli rynku muzycznego, a co najważniejsze, fanów najróżniejszych brzmień. Od dziś, 17 września, wielbiciele muzyki mogą głosować na ulubionych artystów między innymi w kategoriach: Najlepszy Debiut, Najlepszy Wykonawca Na Żywo. Aby oddać głos wystarczy odwiedzić stronę MTV EMA www.mtvema.com. Bardziej mobilni mogą skorzystać z telefonu, klikając w link http://m.mtvema.com. Artystów wybierać można począwszy od dziś, aż do 8 listopada (piątek).

One DirectionReuters

Po raz kolejni widzowie zostali zaangażowani w EMA, poprzez platformy cyfrowe, gdzie od 30 sierpnia mogli zbierać punkty na konto swojego idola w kategorii Najwięksi Fani. Im mocniej fani zaangażują się w działania na platformach MTV w tygodniach poprzedzających galę, tym bardziej zwiększają szanse swoich idoli na otrzymanie specjalnej statuetki Najwięksi Fani 10 listopada.

Justin BieberReuters

Od dziś można też głosować na muzyków, którzy będą konkurować w kategorii Najlepszy Artysta Światowy. Głosowanie jest o tyle nietypowe, że składa się aż z trzech części. Pierwszy etap ma na celu wyłonić najlepszego lokalnego wykonawcę. W przypadku naszego kraju będzie to Najlepszy Polski Artysta. Lokalni zwycięzcy zmierzą się ze sobą w głosowaniu regionalnym. Druga faza wyłoni spośród nich 10 artystów, którzy będą walczyć o nagrodę Najlepszego Artysty Światowego. Lista zwycięzców drugiego etapu ogłoszona zostanie 1 listopada. Wtedy też rozpocznie się trzeci etap konkursu. O tym, kto otrzyma statuetkę dowiemy się już na gali.

Rihanna. Rihanna. East News

Najlepsza piosenka

Bruno Mars - "Locked Out Of Heaven"

Daft Punk- "Get Lucky" (ft. Pharrell Williams)

Macklemore & Ryan Lewis - "Thrift Shop" (ft. Wanz)

Rihanna - "Diamonds"

Robin Thicke - "Blurred Lines" (ft. T.I. & Pharrell)

Najlepszy wykonawca pop

Justin Bieber

Katy Perry

Miley Cyrus

One Direction

Taylor Swift

Najlepsza artystka

Katy Perry

Lady Gaga

Miley Cyrus

Selena Gomez

Taylor Swift

Najlepszy artysta

Bruno Mars

Eminem

Jay Z

Justin Bieber

Justin Timberlake

Beyonce. Beyonce. East News

Najlepszy występ na żywo

Beyoncé

Green Day

Justin Timberlake

P!nk

Taylor Swift

Najlepszy debiut

Bastille

Icona Pop

Imagine Dragons

Macklemore & Ryan Lewis

Rudimental

Najlepszy teledysk

Justin Timberlake - "Mirrors"

Lady Gaga - "Applause"

Miley Cyrus - "Wrecking Ball"

Robin Thicke - "Blurred Lines" (ft. T.I. & Pharrell)

Thirty Seconds To Mars - "Up In The Air"

Najlepszy wykonawca rockowy

Black Sabbath

Green Day

Kings Of Leon

Queens Of The Stone Age

The Killers

Najlepszy wykonawca alternatywny

Arctic Monkeys

Fall Out Boy

Franz Ferdinand

Paramore

Thirty Seconds To Mars

Beyonce i Jay Z podczas protestu w Nowym Jorku Beyonce i Jay Z podczas protestu w Nowym Jorku Fot. CARLO ALLEGRI REUTERS

Najlepszy wykonawca hip-hopowy

Drake

Eminem

Jay Z

Kanye West

Macklemore & Ryan Lewis

Najlepszy wykonawca muzyki elektronicznej

Afrojack

Avicii

Calvin Harris

Daft Punk

Skrillex

Najwięksi fani

Tokio Hotel

Thirty Seconds To Mars

One Direction

Justin Bieber

Lady Gaga

Najlepszy wizerunek

Harry Styles

Justin Timberlake

Lady Gaga

Rihanna

Rita Ora

Najlepszy wykonawca w serii Push

Karmin (Październik 2012)

Rudimental (Listopad 2012)

Imagine Dragons (Styczeń 2013)

A$AP Rocky (Luty 2013)

Bastille (Marzec 2013)

Austin Mahone (Kwiecień 2013)

Bridgit Mendler (Maj 2013)

Tom Odell (Czerwiec 2013)

Iggy Azalea (Lipiec 2013)

Icona Pop (Sierpień 2013)

twenty one pilots (Wrzesień 2013)

Najlepszy wykonawca w serii World Stage

Alicia Keys - WS Manchester 2012 (wyemitowany 7 grudnia)

fun. - WS Rock Am Ring 2013 (nagrany 7 czerwca)

Garbage - WS Mexico 2012 (wyemitowany 21 grudnia)

Green Day - WS Rock Am Ring 2013 (nagrany 9 czerwca)

Jason Mraz - WS Live In Myanmar 2012 (nagrany 16 grudnia)

Jessie J - WS Malta 2013 (nagrany 26 czerwca)

Linkin Park - WS Mexico 2012 (wyemitowany 26 października)

Macklemore & Ryan Lewis - WS Wireless 2013 (nagrany 13 czerwca)

No Doubt - WS Frankfurt 2012 (wyemitowany 28 grudnia)

Paramore - WS Rock Am Ring 2013 (nagrany 7 czerwca)

Rita Ora - WS Malta 2013 (nagrany 26 czerwca)

Robin Thicke - WS Malaysia 2013 (nagrany 8 września)

Snoop Lion - WS Durban 2013 (nagrany 18 maja)

The Black Keys - WS NY Webster City Hall 2012 (wyemitowany 12 października)

The Killers - WS Big Day Out 2013 (nagrany 18 stycznia)

Więcej o: