Odsłaniała literki i prezentowała nagrody. Jak dziś wygląda i co robi hostessa z kultowego 'Koła Fortuny'? Nie zgadniecie!

Magda Masny była hostessą popularnego teleturnieju. Jesteście ciekawi, co dziś robi i jak wygląda?
1

Magda Masny

Magda Masny to hostessa, która asystowała w kultowym teleturnieju "Koło Fortuny". Program święcił triumfy w Polsce w latach 90. Był pokazywany w TVP2 w latach 1992-1998. Teleturniej szturmem zdobył ogromną popularność i zyskał oglądalność 10 milionów widzów! Dziś o takiej popularności teleturnieje mogą tylko pomarzyć. Razem z programem rozgłos zyskała też hostessa dzielnie odsłaniająca literki w hasłach i z gracją prezentująca nagrody gospodarstwa domowego jak miksery, czajniki czy żelazka.

Warszawa, 16.02.1993. Teleturniej "Kolo fortuny", studio telewizyjne podczas nagrania programu, n/z z lewej Wojciech Pijanowski. Fot. Roman Kotowicz/FORUMFORUM/Roman Kotowicz

Masny stała się ikoną - zawsze elegancko ubrana i profesjonalnie uśmiechnięta. Panie chciały wtedy wyglądać tak jak ona!

W programie była stylistka, były wypożyczane stroje, z wyjątkiem chyba trzech. Krążyła miejska legenda, że mam ogromną szafę, w której te stroje się kurzą, to nieprawda - powiedziała w rozmowie w "Pytanie na śniadanie".

Koło FortunyScreen z Youtube.com

2 Magda Masny, Wojciech Pijanowski. Magda Masny, Wojciech Pijanowski. FORUM/Roman Kotowicz

Zgrany Duet

Magda Masny była hostessą w "Kole Fortuny" przez 6 lat. Teleturniej prowadził charyzmatyczny Wojciech Pijanowski. Wydawać by się mogło, że Masny była w jego cieniu, ale swoją obecnością i gracją nadawała programowi ostatecznego sznytu! Razem tworzyli zgrany duet.

Warszawa, 16.02.1993. Teleturniej "Kolo fortuny", studio telewizyjne podczas nagrania programu, n/z z lewej Wojciech Pijanowski. Fot. Roman Kotowicz/FORUMFORUM/Roman Kotowicz

Kiedy zaczęła go prowadzić miała zaledwie 23-lata, ale garsonki, jakie zakładała, sprawiały, że wyglądała poważniej. Wcześniej Masny była fotomodelką. To właśnie fotograf, z którym współpracowała, wysłał ją na zdjęcia próbne do teleturnieju. Masny potrafiła zachęcić widzów do udziału w programie. Rozgłos, jaki ja spotkał dzięki roli hostessy, zaskoczył ją samą:

Ja dosyć późno się zorientowałam, że ta popularność jest tak ogromna. Nadal wychodziłam z dzieckiem, do przedszkola, na zakupy, w jeansach. Zupełnie to do mnie nie docierało. Myślę, że dotarło po roku, po pół roku najwcześniej, że program jest tak popularny - powiedziała w "Pytaniu na śniadanie".

Magda MasnyScreen z Youtube.com

Po 500. odcinkach, w 1995 roku, Pijanowski zdecydował się odejści z programu. Przyznał wtedy, że zwyczajnie ma już dosyć mówienia za każdym razem tego samego. Masny była bardziej wytrwała, bo była w teleturnieju do 1998.

Ty mało mówiłaś w programie - powiedział Pijanowski.
To prawda, ale ile chodziłam! - skomentowała Masny.

3

Magda Masny

Tak Magda Masny wyglądała w 2004 roku. Jeszcze  w trakcie pracy w teleturnieju skończyła polonistykę na Uniwersytecie Szczecińskim. Uczyła się także w studiu PR. Po zakończeniu "Koła Foruny" była specjalistką PR-u w firmie odzieżowej. Pracowała też jako prowadząca wiadomości w gdyńskiej telewizji Tele-Top. Próbowała też swoich sił w polityce: w 2005 roku startowała w wyborach do Sejmu, ale nie odniosła sukcesu. Jesteście ciekawi, jak dziś wygląda?

26.11.2004 SOPOT MAGDA MASNY FOTOMODELKA PRZEZ 7 LAT PRACOWALA W TELETURNIEJU KOLO FORTUNY  FOT. BEATA KITOWSKA / AGENCJA GAZETAfot. Beata Kitowska / AG

4 Magda Masny. Magda Masny. Kapif

Magda Masny

Magda Masny ma dziś 43 lata. Sympatyczna hostessa zrealizowała jedno ze swoich marzeń i otworzyła kwiaciarnię. Bardziej niż show-biznes, pociąga ją praca wymagająca skupienia:

Nigdy nie sądziłam, że telewizja to jest mój żywioł. Nie mam w sobie pazura dziennikarza - przyznała w rozmowie z Fakt.pl.

Magda MasnyKapif

Masny znalazła prawdziwą pasję, którą zaraziła ją babcia. Była asystentka ma kwiaciarnię:

Tutaj znalazłam swoje miejsce. Pracuję po 15 godzin dziennie - wyznaje w rozmowie z tabloidem.

Magda Masny zaczyna pracę już od 4 rano, wtedy jedzie na giełdę kwiatową.

Magda MasnyKapif

5 Magda Masny. Magda Masny. Kapif

Magda Masny

Doradzając klientom w kwestii wyboru odpowiedniej rośliny czy tworząc bukiet, czuje się jak ryba w wodzie. W końcu zachwalanie produktów ma opanowane do perfekcji!

Magda MasnyKapif

Komentarze (9)
Odsłaniała literki i prezentowała nagrody. Jak dziś wygląda i co robi hostessa z kultowego 'Koła Fortuny'? Nie zgadniecie!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • sensacja

  Oceniono 56 razy 52

  Skończyła polonistykę i PR, prowadziła wiadomości w telewizji, startowała do Sejmu. A teraz o 4 rano jeździ na giełdę kwiatową i pracuje 15 godzin, bo to było jedno z jej marzeń. Coś poszło nie tak, ale przynajmniej wzięła życie w swoje ręce i nie prowadzi życia pasożyta od imprezy do imprezy.

 • do_podziwu

  Oceniono 51 razy 23

  "Magda pocaluj pana"- powiedzial Pijanowski gdy jeden z uczestnikow wygral odgadujac ostatnie haslo. Co prawda w jednym z wywiadow tlumaczyl ,program byl nagrywany i zauwazyli niezrecznosc tego zdania ale postanowili je zostawic -czy tak bylo ?

 • ssij_suko_ssij

  Oceniono 34 razy 10

  kajak krzysztof ;-)

 • Gość: Jacek

  0

  Madziu pokaż panu cztery litery. Słynne powiedzenie Pijanowskiego.

 • koopa

  Oceniono 50 razy -34

  Dawniej modelka, gwiazda telewizji, prezenterka i niedoszły polityk, piękna, powabna, zgrabna i szczupła. Dziś nie wygląda na 43-latkę, ale na 50-latkę. Jest zaniedbana, przysadzista i niemodnie ubrana. Tak naprawdę wiele kobiet w tym wieku dopiero rodzi pierwsze dzieci i nie wpływa to na ich wygląd tak negatywnie, właściwie to w dzisiejszych czasach nawet niezamożne Polki, jeśli tylko chcą, nie są otyłe, a wyglądają nawet lepiej niż niektóre dwudziestolatki. Tę panią niestety ząb czasu bardzo naruszył, zapuściła się, zaniedbała, przedwcześnie postarzała. A tak naprawdę wystarczy schudnąć i nie ubierać się w takie workowate ciuchy, aby znowu wyglądać ładnie, ale tej pani chyba na tym nie zależy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX