Kamil Stoch ma piękną żonę. Jakie jest prywatne życie mistrza

Wiedzieliście, że jest taka ładna?
Kamil Stoch Kamil Stoch Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Osiągnięcia

Kamil Stoch już od najmłodszych lat przejawiał zadatki na mistrza. Urodził się  w najwyżej położonej wsi w Polsce - Zębie. Stamtąd pochodzą tacy mistrzowie, jak Stanisław Bobak, Józef Łuszczak czy Stanisław Ustupski. Najpierw nauczył się chodzić, ale niewiele lat później jeździł już na nartach. Pierwszy raz miał je na nogach jako trzylatek, gdy miał sześć lat już skakał. Sukcesy i złote medale zbiera już od 1999 roku, miał wtedy 12 lat.

Z trybun wyglądało to na niesmaczny żart. Na belce startowej Wielkiej Krokwi w Zakopanem usiadło dziecko. Waga: 28 kilogramów, wzrost: 138. [...] Po krótkiej chwili chłopiec pruł chłodne, górskie powietrze. Leciał tak długo, aż wylądował na 128. metrze. [...]Za nim czekało kilkudziesięciu profesjonalistów. Wpatrywał się w nich jak na idoli, herosów, ale w trakcie konkursu żaden z nich nie skoczył dalej niż 125 metrów!  - czytamy na Natemat.pl.

01.03.2013 Predazzo . Kamil Stoch podczas dekoracji za mistrzostwo swiata na duzej skoczni podczas Mistrzostw Swiata w narciarstwie klasycznym w Val di Fiemme .      Fot . Kuba Atys / Agencja GazetaFot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Zaszokował wtedy ówczesnego zwycięzcę Pucharu Świata, czterokrotnego medalistę olimpijskiego, Norwega Bjarte Engen Vika. Z biegiem lat zyskiwał coraz większe rzesze fanów. Od dawna ma swój Fan Klub.

01.03.2013 Predazzo . Kamil Stoch podczas dekoracji za mistrzostwo swiata na duzej skoczni podczas Mistrzostw Swiata w narciarstwie klasycznym w Val di Fiemme .      Fot . Kuba Atys / Agencja GazetaFot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Kamil Stoch, Adam Małysz Kamil Stoch, Adam Małysz Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Sukcesy

Z długiej listy jego osiągnięć warto wspomnieć, że zajął trzecie miejsce na Letnich Mistrzostwach Polski 2012. W noworocznym konkursie w Garmisch-Pertenkirchen Stoch zajął szóste miejsce. 4 stycznia w Innsbrucku Kamil zajął drugie miejsce Jest też pięciokrotnym zwycięzcą Pucharu Świata, pięciokrotnym mistrzem Polski, dwukrotnym medalistą Letniego Grand Prix oraz zwycięzcą Letniego Pucharu Kontynentalnego 2010.

Kamil StochEwa Bilan-Stoch/screen z Facebook

Ukończył Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, a następnie Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie. 7 sierpnia 2010 w kościele oo. Paulinów na Bachledówce w Zakopanem ożenił się z Ewą Bilan.

Kamil Stoch, Ewa Stoch Kamil Stoch, Ewa Stoch FOT . MAREK PODMOKLY / AG

Żona

Poznali się w Słowenii podczas tamtejszych konkursów Pucharu Świata w Planicy w 2006 roku, czyli aż 900 kilometrów od Zakopanego, gdzie mieszkali zaledwie kilka kilometrów od siebie. W dzieciństwie chodzi też do jednej szkoły. Jak mówi Ewa, było to zauroczenie od pierwszego wejrzenia, które z czasem przerodziło się w miłość. Przez wiele lat była związana ze sportami walki, ale ze względu na stan zdrowia musiała zrezygnować z tego hobby.

02.03.2013 Predazzo . Kamil Stoch w objeciach zony Ewy po ogloszeniu wynikow ( braz dla Polski ) konkursu druzynowego na duzej skoczni podczas Mistrzostw Swiata w narciarstwie klasycznym w Val di Fiemme .      Fot . Kuba Atys / Agencja GazetaFot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Wśród skoczków narciarskich panuje przesąd, że po ślubie skaczą co najmniej 10 metrów krócej. W przypadku Kamila było wręcz odwrotnie.

02.03.2013 Predazzo . Kamil Stoch w objeciach zony Ewy po ogloszeniu wynikow ( braz dla Polski ) konkursu druzynowego na duzej skoczni podczas Mistrzostw Swiata w narciarstwie klasycznym w Val di Fiemme .      Fot . Kuba Atys / Agencja GazetaFot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Ewa Bilan-Stoch, Kamil stoch Ewa Bilan-Stoch, Kamil stoch REPORTER/klag/REPORTER

Ona o nim

Jako świeżo upieczony mąż Kamil Stoch był pewny siebie i skakał znacznie dalej niż przed ślubem.

Obserwuję jego przemianę z chłopaka, w którym się zakochałam ponad 6 lat temu, w dorosłego mężczyznę, który został moim mężem; czuję się przy moim mężczyźnie szczęśliwa i bezpieczna - wyznała w wywiadzie dla Gazetykrakowskiej.pl.

Nic w tym dziwnego. Ewa to piękna kobieta, startowała kiedyś w wyborach miss, zdarza jej się czasami pozować do zdjęć, ale twierdzi, że sport jest bardziej emocjonującym zajęciem. Co mówi o swoim mężu?

 

Kamil Stochscreen z Facebook

Kamil na ekranie telewizora jest tą samą osobą co w domu. Nie udaje kogoś, kim nie jest. Nie stara się być taki, jakim chcieliby go widzieć inni. Jest po prostu sobą. Imponuje mi jego szczerość - powiedziała w wywiadzie dla Ciacha.net.

Jak każda kobieta, lubi dostawać prezenty. Co kupuje jej mistrz?

Cieszy mnie każdy drobiazg, a Kamil lubi zaskakiwać. Jest jednak pewna rzecz z której żartuję i śmieję się, by bez tego Kamil nie wracał do domu. To japońskie wydanie miesięcznika "Vogue" - pakiet inspiracji dla fotografa i nie tylko.

Kamil StochLogo

Ewa Bilan-Stoch Ewa Bilan-Stoch REPORTER/klag/REPORTER

Kim jest?

Ewa Bilan-Stoch jest fotografem. Zrobiła kalendarz dla fan klubu Kamila Stocha, który można kupić tutaj. Towarzyszy mężowi na najważniejszych zawodach, ale zajmuje się nie tylko fotografią sportową. Jej ulubionym stylem fotograficznym jest, jak sama go nazywa, subiektywny dokument:

Mogę opowiadać cudze historie, nadając im jednak własny wątek. Obecnie pracuję nad projektem o życiu cygańskich dzieci, to jedna z przygód mojego życia. Poza tym gatunkiem lubię akt artystyczny - powiedziała w wywiadzie dla Ciacha.net.

Mąż bywa pierwszym krytykiem jej prac.

Kamil stał się nawet krytykiem moich prac, potrafi udzielić konstruktywnych rad, które często biorę pod uwagę. Cieszę się, że już nie chce być DJ-em, choć był czas, że to zajęcie go fascynowało. Teraz zauroczyła go muzyka klasyczna, Szopen na przykład, ale słucha też heavy metalu; zależy od nastroju - wyznała w wywiadzie.

Ewa Bilan-StochEwa Bilan-Stoch

Więcej o:
Komentarze (23)
Kamil Stoch ma piękną żonę. Jakie jest prywatne życie mistrza
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • babsko

  Oceniono 173 razy 163

  To najlepsze co moze spotkac faceta z sukcesami-zona ktora z nim byla zanim te sukcesy (i kase) mial. No bo z dobrze skaczacego dzieciaka moze byc skoczek albo i nie.
  Wie, ze jesli mu sie noga podwinie(Boze bron) to i tak ona z nim bedzie.Takie szczescie mial Boniek i Malysz.

 • martuskaaa123

  Oceniono 104 razy 86

  naprawdę ładna para... <3

 • jablonexkociak

  Oceniono 59 razy 45

  Czyli za chwilę:tv śniadaniowa,viva,gala,reklama bułki z bananem...
  Dajcie im żyć.

 • seipsam

  Oceniono 95 razy 31

  Kiedy coś mi się nie udaje, wtedy oddaje się pod opiekuńcze skrzydła Pana Boga. Wiem wtedy, że jest przy mnie, czuję to – mówi Kamil Stoch, tegoroczny mistrz świata w skokach narciarskich.
  25-latek z Zakopanego jest osobą wierzącą w Pana Boga. Wiarę wyniósł z domu, od rodziców i dziadków. Choć starty w Pucharze Świata mu tego nie ułatwiają, w każdą niedzielę stara się uczestniczyć we Mszy św. Jeśli nie jest to możliwe, wtedy pozostaje modlitwa. Kiedy szczególnie rozmawia z Panem Bogiem? – Kiedy coś mi się nie udaje, wtedy oddaje się pod opiekuńcze skrzydła Pana Boga. Wiem wtedy, że jest przy mnie, czuję to. Modlę się o to, by żadnemu z zawodników nic się nie stało. Bym umiał cieszyć się ze zwycięstwa i godnie przyjął porażkę. Dziękuję za wszystko Panu Bogu, bo Jemy wszystko zawdzięczam – mówi Kamil Stoch. Kim był dla Kamila bł. Jan Paweł II? – Żałuję, że nie spotkałem się osobiście z Ojcem Świętym. Jeszcze niedawno nie do końca chyba rozumiałem znaczenie, jakie ma Jego nauka. Dopiero później dotarło do mnie bardzo ważne przesłanie, jakie zostawił młodym ludziom: „Musicie od siebie wymagać, nawet, gdyby inni od was nie wymagali”.

  Stoch mówi również o relacjach w drużynie polskich skoczków: „Mamy bardzo dobrą atmosferę w grupie. Bardzo się lubimy, wspieramy i jesteśmy przyjaciółmi. To ważne. Myślę, że ta drużyna już się wykształciła, bardzo mnie to cieszy” - mówi lider naszej kadry i tegoroczny mistrz świata.

  Świetne świadectwo!

 • ska3kanelly

  Oceniono 39 razy 27

  Co tam żona, to Stoch jest ładny. Dolne zdjęcie na slajdzie number 3 to mój faworyt.

 • forfiter_jr

  Oceniono 41 razy 25

  Początek małyszomanii 2.

 • kopalny

  Oceniono 36 razy 22

  A czyje to zwłoki walają się w drewutni państwa Stochów ? foto nr.5 na dole

 • 100lej

  Oceniono 32 razy 10

  taka se

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX