HOT

Związek z prezenterką i z miss, bywanie na salonach i praca z ojcem. Co wiemy o Tobiasie Solorzu? [DZIEDZICE FORTUN]

alex
03.02.2013 08:03
A A A Drukuj
Mógłby żyć z pieniędzy ojca, woli pomagać mu w prowadzeniu biznesu.

Kapif

Ten przystojny, wysoki brunet to Tobias Markus Solorz, syn jednego z najbogatszych Polaków, Zygmunta Solorza-Żaka i jego pierwszej żony, Ilony Solorz. Urodził się w Niemczech w 1980 roku, jednak studia skończył w Polsce, na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Zarządzania. Potem wyjechał na kilka lat do Niemiec do pracy, skąd ostatecznie wrócił i teraz pomaga ojcu prowadzić rodzinny biznes. Co o nim wiemy?

Sopot Top Trendy 2011 FOT. WBF/PodlesWBF/

Tobias Solorz ma dwójkę przyrodniego rodzeństwa z małżeństwa ojca z Małgorzatą Żak: Piotra i Aleksandrę. Nieco tajemniczy, rzadko się wypowiada o swoim życiu prywatnym. Jednak ostatnio jakby częściej zaczął się pojawiać na salonach.

tobias solorz, zygmunt solorz-żakForum

Od majątku Zygmunta Solorza może się zakręcić w głowie - w 2011 roku "Wprost" wyceniło go na prawie 8 miliardów złotych. Twórcy telewizji Polsat, nie można też odmówić brawury. Z "Wprost" dowiadujemy się, że żeby kupić sieć telefonii komórkowej Plus, sprzedał niemal wszystko, co posiadał i zaciągnął gigantyczny kredyt. Udało się, biznes okazał się strzałem w dziesiątkę, a transakcja była największą tego typu w Europie w 2011 roku. Jednak raty jakie teraz musi Solorz spłacać, są ogromne: to ponad 100 milionów złotych miesięcznie!

Zygmunt SolorzKAPIF

Zygmunt Solorz, oprócz Plusa, ma jeszcze szereg innych firm, to m.in.: Sferia, Polisa Życie, InvestBank i Powszechne Towarzystwo Emerytalne Polsat.

Zobacz więcej na temat:

 • 7
 • 5
Komentarze (10)
Zaloguj się
 • avatar
 • avatar

  Oceniono 35 razy 27

  Jak każdy ojciec naucza dziedzica prowadzenia firm przynoszących kokosy.
  Teraz powinien go jeszcze nauczyć jak zmieniać nazwiska.Brakuje mu jeszcze Zygmunt Stary z dynastii Jagiellonów.

 • avatar
 • avatar

  Oceniono 34 razy 18

  Szczyt bezczelności taki njus o dziedzicu fortuny pana Piotra Kroka, Zygmunta Kroka czy też Piotra Podgórskiego. Pardon, obecnie fortuny pana Zygmunta Solorza-Żaka. Można się pogubić w tych zmianach.

 • avatar

  Oceniono 10 razy 8

  Co się czepiacie faceta. Czy to jego wina, że urodził się w takiej rodzinie a nie innej? Czy on odpowiada za to co robił jego ojciec? Już na pierwszy rzut oka widac, że to fajny chłopak, wykształcony i coś w życiu robi poza leżeniem na kanapie i oglądaniem TV. Myślę, że on sam o sobie takich artykułów nie pisze i wątpię czy jest zadowolony jak czyta podsumowanie swojego życia na serwisach plotkarskich. :D Życzę mu powodzenia i to nie tylko w interesach, bo są w życiu ważniejsze rzeczy niż kasa i dające o wiele więcej szczęścia i satysfakcji :)

 • avatar

  Oceniono 6 razy 2

  Oby się nie okazało potem, że była miss Polonia nastolatek w międzyczasie odwiedzała Cannes, Emiraty Arabskie lub inne piękne miejsca słynące z bardzo ciekawego życia towarzyskiego, jak możnabyło się ostatnio dowiedzieć z prasy...

 • avatar

  Oceniono 4 razy 2

  Związek z prezenterką i z miss, bywanie na salonach. Co wiemy o Tobiasie Solorzu? [DZIEDZICE FORTUN]

  Nie za bardzo rozumiem, co to znaczy "związek z miss"
  No i dziwi mnie, to drugie zdjęcie ????
  U wos w Warszawie na wychodki, kible i ubikacje mówi sie "salony" ????
  Dziwne ???????

 • avatar
 • avatar

  Oceniono 5 razy -1

  Co on takiego zrobił, osiągnął że tak o nim ostatnio piszecie siwiec nie wyskakuje z lodówki to on zaczyna. Jak chce mieć powód do chwały to niech przyjedzie do nas do Wrocławia i powie że nazywa się solorz zobaczymy czy będzie taki samodzielny i usmiechniety!! Jak widzę ich to mnie krew zalewa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX