Związek z prezenterką i z miss, bywanie na salonach i praca z ojcem. Co wiemy o Tobiasie Solorzu? [DZIEDZICE FORTUN]

Mógłby żyć z pieniędzy ojca, woli pomagać mu w prowadzeniu biznesu.
1 Tobias Solorz Tobias Solorz Kapif

Rodzina Tobiasa Solorza

Ten przystojny, wysoki brunet to Tobias Markus Solorz, syn jednego z najbogatszych Polaków, Zygmunta Solorza-Żaka i jego pierwszej żony, Ilony Solorz. Urodził się w Niemczech w 1980 roku, jednak studia skończył w Polsce, na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Zarządzania. Potem wyjechał na kilka lat do Niemiec do pracy, skąd ostatecznie wrócił i teraz pomaga ojcu prowadzić rodzinny biznes. Co o nim wiemy?

Sopot Top Trendy 2011 FOT. WBF/PodlesWBF/

Tobias Solorz ma dwójkę przyrodniego rodzeństwa z małżeństwa ojca z Małgorzatą Żak: Piotra i Aleksandrę. Nieco tajemniczy, rzadko się wypowiada o swoim życiu prywatnym. Jednak ostatnio jakby częściej zaczął się pojawiać na salonach.

tobias solorz, zygmunt solorz-żakForum

Od majątku Zygmunta Solorza może się zakręcić w głowie - w 2011 roku "Wprost" wyceniło go na prawie 8 miliardów złotych. Twórcy telewizji Polsat, nie można też odmówić brawury. Z "Wprost" dowiadujemy się, że żeby kupić sieć telefonii komórkowej Plus, sprzedał niemal wszystko, co posiadał i zaciągnął gigantyczny kredyt. Udało się, biznes okazał się strzałem w dziesiątkę, a transakcja była największą tego typu w Europie w 2011 roku. Jednak raty jakie teraz musi Solorz spłacać, są ogromne: to ponad 100 milionów złotych miesięcznie!

Zygmunt SolorzKAPIF

Zygmunt Solorz, oprócz Plusa, ma jeszcze szereg innych firm, to m.in.: Sferia, Polisa Życie, InvestBank i Powszechne Towarzystwo Emerytalne Polsat.

2 Tobias Solorz Tobias Solorz Kapif

Jest dobrze przygotowanym biznesmenem

Tobias Solorz pomaga ojcu w zarządzaniu gigantyczną fortuną. Jest m.in. członkiem zarządu firmy telekomunikacyjnej Sferia, prezesem spółki Spartan Capital Holding, a także członkiem zarządu Polkomtela. Ojciec uważa, że syn świetnie się nadaje do piastowania tak ważnych stanowisk:

Długo przygotowywał się do tego typu funkcji i na pewno sobie poradzi, z korzyścią zarówno dla spółki, jak i dla siebie. Nie oznacza to jednak, że mu przekazuję spółkę. Oprócz tego, że jest moim synem, jest obecnie moim współpracownikiem biznesowym - powiedział "Pulsowi Biznesu" Zygmunt Solorz.
3 Aleksandra Fajęcka i Tobias Solorz. Aleksandra Fajęcka i Tobias Solorz. East News

Stracił dla niej głowę

Kiedy Tobias Solorz miał 24 lata, jego serce zdobyła prezenterka Polsatu, Aleksandra Fajęcka. Znali się od dziecka, jednak Tobias aż do matury mieszkał w Niemczech, a Ola w tym czasie była w Polsce. Spotkali się w okresie, kiedy oboje akurat przechodzili miłosny zawód. Narodziła się pomiędzy nimi miłość.

Poważnie traktujemy nasz związek - mówiła 20-letnia wtedy Ola w wywiadzie dla Se.pl. - Ale jestem jeszcze za młoda na małżeństwo. Na razie wyprowadziłam się od rodziców na swoje. Nie było mi łatwo, bo mama długo nie chciała mnie wypuścić z domu. Pół roku temu miałyśmy małą wymianę zdań. Wzięłam rzeczy i po prostu wyszłam.

Aleksandra FajęckaScreen z Facebooka

Związek Tobiasa Solorza z Aleksandrą Fajęcką nie przetrwał próby czasu.

 

Aleksandra FajęckaScreen z Facebooka

 

4 Tobias Solorz, Michał Niemczycki. Tobias Solorz, Michał Niemczycki. WBF

Tobias Solorz i Michał Niemczycki

Oprócz miłości, warto też mieć w swoim życiu trochę miejsca na przyjaźń. Tobias Solorz, bywając na salonach, spotyka się z Michałem Niemczyckim, synem kolejnego z najbogatszych Polaków, Zbigniewa Niemczyckiego. Obaj panowie świetnie sobie radzą w biznesie, a na polu towarzyskim utrzymują dobre relacje.

5 Tobias Solorz, Monika Suchocka Tobias Solorz, Monika Suchocka Forum

Już nie jest do wzięcia

Tobias Solorz coraz częściej pokazuje się na salonach w towarzystwie pięknej brunetki. Wszystko wskazuje na to, że jest to urodzona w 1993 roku Monika Suchocka, Miss Polski Nastolatek 2009.

06.09.2009, Plock, wybory Miss Nastolatek, fot. Robert Kobyliński (tel. 661861000)Fot. Robert Kobyliński

Tobias Solorz, Monika SuchockaKapif

6 Tobias Solorz, Monika Suchocka. Tobias Solorz, Monika Suchocka. Kapif

Razem bywają na salonach

Minęły czasy, kiedy Tobias Solorz musiał sam chodzić na imprezy. Teraz chodzi na nie w towarzystwie swojej partnerki. Byli razem na meczu Polska-Grecja na Euro 2012.

Tobias Solorz, Monika SuchockaKapif

Podczas uroczystego prezentowania jesiennej ramówki Polsatu w ubiegłym roku.

Tobias Solorz, Monika SuchockaWBF

Na charytatywnej imprezie Gwiazdy Dobroczynności wyglądali na swobodnych i zrelaksowanych.

Tobias Solorz, Monika SuchockaKapif

Komentarze (10)
Związek z prezenterką i z miss, bywanie na salonach i praca z ojcem. Co wiemy o Tobiasie Solorzu? [DZIEDZICE FORTUN]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • errore

  Oceniono 52 razy 32

  A to pocieszające, jednak mam coś wspólnego z Solorzem,też spłacam raty !

 • wariograf

  Oceniono 38 razy 28

  Jak każdy ojciec naucza dziedzica prowadzenia firm przynoszących kokosy.
  Teraz powinien go jeszcze nauczyć jak zmieniać nazwiska.Brakuje mu jeszcze Zygmunt Stary z dynastii Jagiellonów.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 34 razy 18

  Szczyt bezczelności taki njus o dziedzicu fortuny pana Piotra Kroka, Zygmunta Kroka czy też Piotra Podgórskiego. Pardon, obecnie fortuny pana Zygmunta Solorza-Żaka. Można się pogubić w tych zmianach.

 • mariette

  Oceniono 14 razy 12

  Co się czepiacie faceta. Czy to jego wina, że urodził się w takiej rodzinie a nie innej? Czy on odpowiada za to co robił jego ojciec? Już na pierwszy rzut oka widac, że to fajny chłopak, wykształcony i coś w życiu robi poza leżeniem na kanapie i oglądaniem TV. Myślę, że on sam o sobie takich artykułów nie pisze i wątpię czy jest zadowolony jak czyta podsumowanie swojego życia na serwisach plotkarskich. :D Życzę mu powodzenia i to nie tylko w interesach, bo są w życiu ważniejsze rzeczy niż kasa i dające o wiele więcej szczęścia i satysfakcji :)

 • faustino1

  Oceniono 8 razy 2

  Oby się nie okazało potem, że była miss Polonia nastolatek w międzyczasie odwiedzała Cannes, Emiraty Arabskie lub inne piękne miejsca słynące z bardzo ciekawego życia towarzyskiego, jak możnabyło się ostatnio dowiedzieć z prasy...

 • wilkowiecko

  Oceniono 4 razy 2

  Związek z prezenterką i z miss, bywanie na salonach. Co wiemy o Tobiasie Solorzu? [DZIEDZICE FORTUN]

  Nie za bardzo rozumiem, co to znaczy "związek z miss"
  No i dziwi mnie, to drugie zdjęcie ????
  U wos w Warszawie na wychodki, kible i ubikacje mówi sie "salony" ????
  Dziwne ???????

 • tosemja

  Oceniono 8 razy 0

  Co on takiego zrobił, osiągnął że tak o nim ostatnio piszecie siwiec nie wyskakuje z lodówki to on zaczyna. Jak chce mieć powód do chwały to niech przyjedzie do nas do Wrocławia i powie że nazywa się solorz zobaczymy czy będzie taki samodzielny i usmiechniety!! Jak widzę ich to mnie krew zalewa

 • palewpiecu2

  Oceniono 15 razy -3

  tacy to wiedzą że żyją

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX