Jaki jest prywatnie szef WOŚP?

Jurek Owsiak i jego rodzina.
Jerzy Owsiak Jerzy Owsiak Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta

Jurek Owsiak

Jerzy Owsiak. To dzięki niemu od 20 lat gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kim jest prywatnie ten wulkan energii, który pomaga chorym dzieciom, a w tym roku również starszym? To dziennikarz radiowy i telewizyjny, witrażysta, a z wykształcenia... psychoterapeuta. Co robi poza WOŚP i Przystankiem Woodstok? Kim byli jego rodzice?

09.01.2008  WARSZAWA HOTEL KYRIAD WIELKA ORKIESTRA SWIATECZNEJ POMOCY KONFERENCJA PRASOWA JERZY OWSIAK  Fot. Albert Zawada / AG

Urodził się w 1953 roku w Gdańsku, jednak to z Warszawą związał swoją przyszłość.

Jerzy Owsiak, archiwum prywatne

Dziadkowie

Dziadek i babcia, rodzice ojca Jurka, tworzyli nietypowy związek. On był piłsudczykiem ona należała do oddziałów Hallera. Na początku lat 20. ginęli w tajemniczych okolicznościach i osierocili Zbigniewa, ojca Jurka Owsiaka.

I po dziś dzień to jest niewyjaśniona historia, nad którą nawet ja się nie pochylam, bo rozumiem, że to jest trudna sprawa dla mojego taty - mówi w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów Extra".

08.01.2012 ZAKOPANE JERZY OWSIAK PODCZAS OTWARCIA XX WIELKIEJ ORKIESTRY SWIATECZNEJ POMOCY NA ROWNIACH KRUPOWYCH W ZAKOPANEMFOT.  MAREK PODMOKLY / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE:JERZY OWSIAK GORALE ZAKOPANE WIELKA ORKIESTRA SWIATECZNEJ POMOCY WOSP FINAL ZAKOPANE WOLONTARIAT ZBIORKA PIENIEDZYFot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta

Jerzy Owsiak w 2010 r. podczas Przystanku Woodstock Jerzy Owsiak w 2010 r. podczas Przystanku Woodstock Fot. Daniel Adamski / Agencja Gazeta

Ojciec

W wywiadzie dla "Wysokich Obcasów Extra" Jurek Owsiak opowiedział historię swojego ojca. Jego losy nadają się na scenariusz filmowy i dowodzą, że los potrafi zaskakiwać. Zygmunt, po śmierci rodziców trafił do domu dziecka, a później do rodziny zastępczej. W wieku 17 lat pracował jako rolnik, później zaangażował się w sprawy Polski, został funkcjonariuszem milicji. Awansował. Dostał tytuł pułkownika, a później komendanta od spraw gospodarczych w Komendzie Głównej.

28.02.2006 WROCLAW SAD OKREGOWY ZAKONCZENIE SPRAWA FUNDACJA WOSP / WIELKA ORKIESTRA SWIATECZNEJ POMOCY REPREZENTOWANA PRZEZ JUREK OWSIAK PRZECIWKO FUNDACJI LUX VERITATIS WLASCICIELOWI TELEWIZJA TRWAM KTORA EMITOWALA FILMOWI O PRZYSTANEK WOODSTOK OCZERNIAJACY WOSP . SAD WYDAL WYROK POZYTYWNY DLA WOSP N/Z JERZY OWSIAK ( JUREK OWSIAK ) , ADWOKAT STEFAN JAWORSKI Fot. Paweł Kozioł / AG

Matka

Matka Maria pracowała w sądach jako protokolantka, później jako księgowa w Banku PKO. Zawsze kazała powtarzać, że jest pracownikiem umysłowym:

Wtedy był bardzo wyraźny podział na inteligentów i warstwę robotniczą i mama bardzo podkreślała, że należymy do inteligencji - wyznaje Owsiak w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów Extra".

09.01.2013 Warszawa ,  prezes zarzadu Fundacji WOSP Jerzy Owsiak podczas konferencji prasowej WOSP na Torwarze .   Fot. Agata Grzybowska / Agencja GazetaFot. Agata Grzybowska / Agencja GazetaFot. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta

Lidia Niedźwiedzkiej-Owsiak. Jerzy Owsiak Lidia Niedźwiedzkiej-Owsiak. Jerzy Owsiak Kapif

Ślub

Od 1976 roku Jurek jest mężem Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, z którą ma dwie córki. Ponoć jako hipis chciał wziąć ślub we własnoręcznie uszytej koszuli w kwiaty, za namową rodziny jednak zgodził się na garnitur. Lidia jest dyrektorem ds. medycznych Fundacji WOŚP.

Lidia Niedźwiedzkiej-Owsiak. Jerzy OwsiakKapif

Ewa Owsiak, Jerzy Owsiak Ewa Owsiak, Jerzy Owsiak Kapif

Córki

Jurek Owsiak ma dwie córki: 33-letnią Olę i 23-letnią Ewę. Ola przez kilka lat pracowała w fundacji WOŚP jako specjalista PR w kontaktach międzynarodowych. Ewa jest studentką.

Ewa Owsiak, Jerzy OwsiakKapif

Cała rodzina wspiera go w realizacji celów, jakie przyświecają mu w WOŚP.

Więcej, na temat życia prywatnego Jerzego Owsiaka, znajduje się w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów Extra".

Więcej o:
Komentarze (6)
Jaki jest prywatnie szef WOŚP?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • marta0322

    Oceniono 39 razy -9

    Z tą WOŚP to wszystko fajnie,cele szczytne, tyle sprzętu,aparatury dla ośrodków zdrowia,nowych karetek, sam mój Lębork ma dzięki Owsiakowi specjalistyczną karetkę reanimacyjną,która do dziś dzień ratuje życie tym najbardziej potrzebującym...Ale nikt nie mówi jak gigantyczne środki, podatki się płaci za zgromadzone środki i organizację..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX