'Cureczka' i 'efekt zająca': 12 największych WPADEK telewizyjnych w 2012! Działo się

W 2012 nie zabrakło wpadek także i w telewizji.
Agnieszka Cegielska. Agnieszka Cegielska. Screen z DD TVN

Horwacja

Czy ktoś słyszał o takim państwie jak HORWACJA? Osoby z ekipy "Dzień dobry TVN" najwyraźniej mają jakieś specjalne mapy.

Reni Jusis urodziła cureczkę Reni Jusis urodziła cureczkę Screen DD TVN

cUreczka

W "Dzień dobry TVN" zaliczono w tym roku jeszcze jedną znamienną wpadkę. Dowiedzieliśmy się, że Reni Jusis urodziła CURECZKĘ.

Agnieszka Szulim, prof. Jędrzejko Agnieszka Szulim, prof. Jędrzejko fot. kapif / TVP

Szulim i marihuana

Sporą wpadkę zaliczyła też dziennikarka TVP Agnieszka Szulim. Ponoć przed wejściem na antenę w programie "Pytanie na śniadanie", podzieliła się ze swoim gościem - profesorem Mariuszem Jędrzejko, reprezentującym Mazowieckie Centrum Profilaktyki Uzależnień, że od piętnastu lat pali marihuanę. Na wizji wszystkiego się wyparła.

Ja jestem wewnętrznie zdruzgotany, jeśli Pani Redaktor - tu wskazał na Szulim - przed chwilą mi mówi, że pali marihuanę od piętnastu lat! Pracuje Pani w publicznej telewizji! (...) Jest Pani pracownikiem publicznej telewizji i mówi Pani:  łamię od 15 lat prawo...
Ja sobie nie przypominam, żebym to Panu mówiła, Panie Profesorze. - Szulim nadal zaprzeczała spokojnym tonem.
To znaczy, że w tej chwili, na antenie publicznej Pani ŁŻE! - dobitnie podsumował gość.

A Pan Profesor nie okazał się być dżentelmenem...

Katarzyna Kępka Katarzyna Kępka Polsat

Talent show

Określeniem "jedna wielka wpadka" można nazwać tegoroczne stylizacje w polskich talent-show. Niezależnie od stacji, na której dany program był emitowany, co tydzień styliści dawali plamę. A to prześwitywały majtki, a to wyłaziły wałeczki tłuszczu, to znów młodą dziewczynę ubrano zbyt poważnie, a dojrzałą kobietę, jak nastolatkę. KOSZMAR!

Elżbieta ZapendowskaWBF

Ewa FarnaKAPIF

Skoro jesteśmy przy temacie wpadek w talent-show, na specjalne wyróżnienie w tej kategorii zasługuje Joanna Liszowska. Piękną i zmysłową aktorkę styliści sukcesywnie wciskali w za małe lub nieforemne ubrania. Artystka z taką konsekwencją pojawiała się na wizji w żle dobranych ubraniach, że można się zastanowić, gdzie kończyła się inwencja stylistów Polsatu, a zaczynała Liszowskiej.

 

Joanna LiszowskaKapif


 

Przeczytaj więcej o wpadkach w polskich talent-show!

Małgorzata Rozenek. Małgorzata Rozenek. KAPIF

PPD czyści

Mówi się często o magii telewizji, jednak w przypadku Perfekcyjnej Pani Domu możemy mówić jedynie o kiepskich trikach. Okazuje się, że tzw. "uciążliwy brud" faktycznie nie musi być problemem. Nie w jej programie.

W jednym z odcinków naszego ulubionego show Małgorzata Rozenek przekonuje, że przypalone żelazko bardzo łatwo doczyścimy solą. Tak, ten sposób jest wyjątkowo dobry, szczególnie jeśli ślady spalenizny zostały przyklejone taśmą klejącą.

wpadka, New Jersey. wpadka, New Jersey. Screen youtube.com

"Nju Dżerzi"

Chyba najgłośniejszą wpadkę w tym roku zaliczyli dziennikarze TVN24. Nie sprawdzili dokładnie, kim jest i gdzie się znajduje ich rozmówca: "Mateusz z Atlantic City". Mężczyzna zamiast być w USA, o swoich wrażeniach z wyborów prezydenckich w Stanach opowiadał z mieszkania na Ursynowie!

Zobacz, jak dali się nabrać dziennikarze TVN!

Andrzej Sołtysik Andrzej Sołtysik KAPIF.PL/KAPIF

Metka na bucie

Do zacnego grona osób, które zaliczyły wpadkę, dołącza też Andrzej Sołtysik. Prezenter zapomniał odkleić z buta metkę z ceną. W trakcie programu "Dzień dobry Wakacje" wszystko wyszło na jaw! Obejrzyjcie wywiad na stronie "Dzień dobry wakacje", polecamy szczególnie minutę 6:47. ;)

Zawodniczki wodnego polo. Zawodniczki wodnego polo. Screen NBC

Naga pierś na Olimpiadzie

Nie tylko dziennikarze występujący na żywo zaliczają wpadki. Podczas tegorocznej Olimpiady dość zabawny wypadek zdarzył się wodnym piłkarkom. Sprawczynią niefortunnej przygody była amerykańska zawodniczka Kami Craig, która tak zażarcie walczyła z hiszpańską rywalką, że pociągnęła ją za kostium i odsłoniła jej pierś.

fot. facebook.com\fakty tvn fot. facebook.com\fakty tvn fot. facebook.com\fakty tvn

KSzysztof

W głównym wydaniu "Faktów" także zaliczyli wpadkę. Popełniono błąd ortograficzny w imieniu ratownika, z którym przeprowadzano wywiad! Pan Krzysztof Rybarczyk został mianowany KSZYSZTOFEM!

Bitwa na głosy. Bitwa na głosy. screen TVP

Wiedza muzyczna Sonii Bohosiewicz

Sonię Bohosiewicz powinna chyba raczej bardziej poświęcić się aktorstwu, niż sędziowaniu w muzycznym talent-show. Jurorka "Bitwy na głosy" pomyliła Bregovica z Zakopower!

Ja uwielbiam piosenkę "Pójdę boso". I Bregovic powinien to zobaczyć. Zwariowałby i bierze was natychmiast - wypowiedziała się bezmyślnie aktorka

Krawczyk i Turbodorzy

Pamiętacie wywiad Roberta Puchalskiego z Top Canal z Krzysztofem Krawczykiem? Nie wiemy, kto był wówczas zabawniejszy: dziennikarz przekręcający nazwę zespołu Trubadurzy na TURBADORZY, czy zakłopotany piosenkarz. A może ze strony Puchalskiego to była jedynie modna w tym roku prowokacja?

Kasia Cichopek w Programie Tomasza Lisa Kasia Cichopek w Programie Tomasza Lisa screen z tvp.pl

Kasia Cichopek i "efekt zająca"

Kasia Cichopek dokonała w tym roku nowego naukowego odkrycia. W programie "Tomasz Lis na żywo" stwierdziła, że matkę Madzi, Katarzynę W. dopadł "efekt Zająca".

Niektórzy w wielkim stresie mają efekt zająca, czyli najpierw stają jak wryci, nie wiedzą, co mają robić, a później uciekają i działają w afekcie.

Profesor psychologii Janusz Czapiński w rozmowie z "Faktem" nie miał pojęcia, czym jest owe zjawisko i zastanawiał się, czy może Cichopek nie pomyliła czegoś z "efektem profesora Zajonca".

Więcej o:
Komentarze (21)
'Cureczka' i 'efekt zająca': 12 największych WPADEK telewizyjnych w 2012! Działo się
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avia27

  Oceniono 116 razy 98

  Plotek pisze o wpadkach telewizyjnych 2012 - ja proponuję inny temat : wpadki PLOTKA 2012. Nie będzie trudno... niemal na każdej stronie jakiś błąd. Np. tytuł "Naga pierś na Olipmoiadzie". Co to jest OLIPMOIADA? Tylko Plotek wie...

 • avia27

  Oceniono 64 razy 54

  Co to jest "WIEDZ muzyczna" Plotku? W kontekście tematu wpadek roku 2012 wygląda to ciut żenująco...

 • rubyblue

  Oceniono 52 razy 42

  Aseksualny kawałek cycka, którego i tak nie widać, parę kiecek prześwietlonych lampą błyskową, kilka przejęzyczeń i Kasia Cichopek, która użyła METAFORY - ale redakcja najwyraźniej nie wie co to jest (skąd wzięli pisownię przez wielkie "Z", jakby chodziło o jakąś osobę nazwiskiem Zając, wolę nie pytać).

  Jedyny obciach jaki tu widzę to fatalna ortografia i to jak pięknie wykiwał dziennikarzy pan z Ursynowa. Tylko, hmmm, tak jakby - obie sprawy sprowadzają się do ewidentnego debilizmu ludzi "robiących" w mediach:D Nie ma to jak kopać dołki pod samym sobą, psze państwa!...

  Rozpisałam się. Radosnych:D

 • avia27

  Oceniono 38 razy 32

  OWE to mogą być zjawiska (liczba mnoga), a jedno zjawisko - tylko OWO... Ech, Plotku, i ty śmiesz pisać o cudzych wpadkach. Co strona to byk!

 • puch.marny

  Oceniono 29 razy 25

  I tak niekwestionowanym liderem we WPADKACH jest Plotek - daje tego dowody nie tylko na Olimoiadzie.

 • karola26

  Oceniono 33 razy 23

  Obejrzalam ten program z Lisem i Cichopek i tam ani razy nie pada z jej strony stwierdzenie, ze "efekt zajaca" to termin z psychologii. Po prostu uzyla przenosni, czy jak kto woli metafory na opisanie ludzkiej reakcji (na sparalizowanie strachem), wiec akurat przyklad z Cichopek to pudlo.

 • zlosliwiec

  Oceniono 27 razy 21

  "...nie miał pojęcia, czym jest owe zjawisko..."

  OWO zjawisko, ech...

 • karola26

  Oceniono 18 razy 10

  Plotku Drogi, a coz to takiego Olipmoiada? Pzyganial kociol garnkowi...

 • amgc63

  Oceniono 37 razy 9

  Kasia Cichopek i "efekt zająca" TOP ŻENADA 2012! Nawet nie ma,co porównywać z tymi błędami w napisach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX