Zadławienie nakrętką, przypadkowe uduszenie... Oni odeszli w dziwnych okolicznościach

Nikt nie mógł przewidzieć, że...

Olivia Goldsmith

W swojej debiutanckiej powieści "Zmowa pierwszych żon", Goldsmith z bezlitosną złośliwością opisała postać kobiety (w filmie w jej postać wcieliła się Goldie Hawn), która nie może pogodzić się z upływem czasu.

Pisarka zmarła 9 lat po wydaniu swojej pierwszej książki. Przyczyną były... powikłania po operacji plastycznej.

William Holden. William Holden. Kadr z filmu

William Holden

William był złotym chłopcem Hollywoodu lat 50. Oprócz ról w takich produkcjach jak "Sabrina" czy "Most na rzece Kwai" wsławił się również tym, że jako pierwszy w historii otrzymał milion dolarów za rolę w filmie.

Istnieją podejrzenia, że żywot zakończył uderzając głową w szafkę nocną, po uprzednim poślizgnięciu się na dywaniku, chociaż oficjalnie przyczyna śmierci aktora pozostaje nieznana.

Selena Perez Selena Perez screen z Facebook

Selena Quintanilla Perez

Ta amerykańska piosenkarka pochodzenia meksykańskiego, laureatka nagrody Grammy, była ulubienicą fanów muzyki latynoskiej na całym świecie. Kto by pomyślał, że śmierć spotka ją... właśnie z ręki fanki i, co gorsza, kierowniczki jej oficjalnego fanklubu...

Perez została zastrzelona w 1995 roku w wieku zaledwie 24 lat. Dzień urodzin piosenkarki (16 kwietnia) jest obchodzony w Teksasie jako "Dzień Seleny".

Sherwood Anderson. Sherwood Anderson. AP

Sherwood Anderson

Najbardziej znaną książką tego amerykańskiego pisarza jest zbiór opowiadań "Miasteczko Winesburg". Anderson był wielkim fanem twórczości Hemingwaya, tak jak jego idol wiele podróżował.

Śmierć dopadła go właśnie w trakcie jednej z wypraw: podczas picia martini w Panamie, Sherwoodowi wpadła do gardła wykałaczka, na którą nadziana była oliwka. Pisarz połknął ten mały kawałek drewna, który następnie poranił jego wnętrzności. Anderson zmarł na zapalenie otrzewnej.

Tennessee Williams

Kto nie słyszał o "Tramwaju zwanym pożądaniem" czy "kotce na gorącym, blaszanym dachu". Autorem obu sztuk jest właśnie Tennessee Williams, laureat Nagrody Pulitzera.

Koniec, jaki go spotkał, był ze wszech miar niezwykły: Tennessee udławił się podczas aplikowania sobie kropli do oczu... nakrętką, którą trzymał w zębach! Miał 72 lata.

Aldous Huxley Aldous Huxley Fot. AP

Aldous Huxley

Nie każdy wie, że autor "Nowego wspaniałego świata" był zwolennikiem stosowania środków psychoaktywnych, prowadził nawet własne badania nad meskaliną i LSD. Owocem fascynacji Aldousa substancjami psychotropowymi jest książka "Drzwi percepcji", w której pisarz szczegółowo opisuje swoje eksperymenty.

Dwie wyżej wymienione substancje towarzyszyły Huxleyowi także w ostatnich momentach życia: odchodząc na raka krtani, twórca poprosił żonę o podanie mu dwóch dawek LSD, w sumie 200 mikrogramów. Umierający Aldous nie był w stanie mówić, dlatego też swoją prośbę napisał na kartce.

Cher i Sonny jeszcze jako?małżeństwo. Ich burzliwy związek zakończył się rozwodem w 1975 r.  Cher i Sonny jeszcze jako?małżeństwo. Ich burzliwy związek zakończył się rozwodem w 1975 r. Fot. Camera Press/Bulls

Sonny Bono

Sonny był człowiekiem wszechstronnym: parał się śpiewem, produkcją muzyczną, aktorstwem i polityką. Przez wiele lat współpracował z Cher, by ostatecznie zostać jej mężem.

Zgodnie z oficjalną wersją, artystę zgubiło zamiłowanie do białego szaleństwa: podczas zjazdu na nartach ze zbocza w Nevadzie, Sonny wpadł na rosnące na stoku drzewo. Jeden z agentów FBI, który prowadził śledztwo w sprawie zgonu Sonny'ego, był jednak przekonany, że Bono poniósł śmierć na skutek pobicia. Wiadomo na pewno, że piosenkarz zmarł od uderzenia w głowę.

Isadora Duncan

Matka tańca współczesnego, skandalistka przełomu XIX i XX wieku. Szokowała ówczesną konserwatywną publiczność tańcząc boso, w obcisłym trykocie i z rozpuszczonymi włosami.

Isadora była bez wątpienia osobą niezwykłą, a jej zgon z pewnością nie należał do pospolitych: Duncan udusił jej własny szal, który wkręcił się w koło wyścigowego kabrioletu Amilcar.

Peg Entwistle. Peg Entwistle. Kadr z filmu

Peg Entwistle

Historia Peg stanowi materiał na dramatyczny scenariusz filmowy. Entwistle była młodą, broadwayowską aktorką, która całe życie marzyła o roli w prawdziwym filmie. Kiedy udało jej się wreszcie zaistnieć na srebrnym ekranie, traf chciał, że obraz, w którym się pojawiła spotkał się z bardzo złym przyjęciem tak krytyków, jak i widzów.

Peg nie potrafiła sobie poradzić z tak spektakularną klęską - pewnego dnia wspięła się na słynny napis - wtedy jeszcze "Hollywoodland" - i skoczyła. Zmarła na miejscu.

Czyżby historia Entwistle stanowiła inspirację dla twórców klipu do "Summertime Sadness" Lany del Rey?

Ramon Novarro. Ramon Novarro. Kadr z filmu

Ramon Novarro

W czasach swojej świetności, ten pochodzący z Meksyku aktor, stanowił poważną konkurencję dla Rudolfa Valentino. Ku rozpaczy swoich fanek, Ramon był jednak zdeklarowanym homoseksualistą. Wiedząc o tym, Valentino podarował mu wielki, sztuczny penis, który miał w przyszłości stać się narzędziem zbrodni.

Pod koniec lat 60., niemal 70-letni gwiazdor zaprosił do domu niejakich braci Ferguson. Chciał, aby uprawiali z nim seks. Mężczyźni mieli jednak swoje własne plany: pobili Navarro sztucznym penisem, którego aktor otrzymał czterdzieści lat wcześniej od Rudolfa, a następnie zaczęli przetrząsać dom w poszukiwaniu pieniędzy. W wyniku pobicia Ramon zmarł - zakrztusił się własną krwią, a Fergusonowie zbiegli, zabierając ze sobą jedynie 20 dolarów.

Więcej o:
Komentarze (19)
Zadławienie nakrętką, przypadkowe uduszenie... Oni odeszli w dziwnych okolicznościach
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • trzezwy

  Oceniono 68 razy 64

  cd... (wyciąłem śmieci)

  William Holden
  William był złotym chłopcem Hollywoodu lat 50. Oprócz ról w takich produkcjach jak "Sabrina" czy "Most na rzece Kwai" wsławił się również tym, że jako pierwszy w historii otrzymał milion dolarów za rolę w filmie.
  Istnieją podejrzenia, że żywot zakończył uderzając głową w szafkę nocną, po poślizgnięciu się na dywaniku.

  Selena Quintanilla Perez
  Ta amerykańska piosenkarka pochodzenia meksykańskiego, była ulubienicą fanów muzyki latynoskiej na całym świecie. Kto by pomyślał, że śmierć spotka ją... właśnie z ręki fanki i, co gorsza, kierowniczki jej oficjalnego fanklubu... Perez została zastrzelona w 1995 roku w wieku zaledwie 24 lat.

  Sherwood Anderson
  Najbardziej znaną książką tego amerykańskiego pisarza jest zbiór opowiadań "Miasteczko Winesburg". Podczas picia martini w Panamie, Sherwoodowi wpadła do gardła wykałaczka, na którą nadziana była oliwka. Pisarz połknął ten mały kawałek drewna, który następnie poranił jego wnętrzności. Anderson zmarł na zapalenie otrzewnej.

  Tennessee Williams
  Kto nie słyszał o "Tramwaju zwanym pożądaniem" czy "kotce na gorącym, blaszanym dachu". Autorem obu sztuk jest właśnie Tennessee Williams, laureat Nagrody Pulitzera. Koniec, jaki go spotkał, był ze wszech miar niezwykły: Tennessee udławił się podczas aplikowania sobie kropli do oczu... nakrętką, którą trzymał w zębach!

  Aldous Huxley
  Autor "Nowego wspaniałego świata" był zwolennikiem stosowania środków psychoaktywnych, prowadził nawet własne badania nad meskaliną i LSD. Owocem fascynacji Aldousa psychotropami jest książka "Drzwi percepcji", w której pisarz opisał swoje eksperymenty. Odchodząc na raka krtani, twórca poprosił żonę o podanie mu dwóch dawek LSD, w sumie 200g. Umierający Aldous nie był w stanie mówić, dlatego też swoją prośbę napisał na kartce.

  Sonny Bono
  Sonny był człowiekiem wszechstronnym: parał się śpiewem, produkcją muzyczną, aktorstwem i polityką. Przez wiele lat współpracował z Cher, by ostatecznie zostać jej mężem. Zgodnie z oficjalną wersją, artystę zgubiło zamiłowanie do białego szaleństwa: podczas zjazdu na nartach ze zbocza w Nevadzie, Sonny wpadł na rosnące na stoku drzewo. Jeden z agentów FBI, który prowadził śledztwo w sprawie zgonu Sonny'ego, był jednak przekonany, że Bono został pobity. Wiadomo na pewno, że piosenkarz zmarł od uderzenia w głowę.

  Isadora Duncan
  Matka tańca współczesnego, skandalistka przełomu XIX i XX wieku. Szokowała konserwatywną publiczność tańcząc boso, w obcisłym trykocie i z rozpuszczonymi włosami. Isadora była bez wątpienia osobą niezwykłą, a jej zgon z pewnością nie należał do pospolitych: Duncan udusił jej własny szal, który wkręcił się w koło wyścigowego kabrioletu Amilcar.

  Peg Entwistle
  Historia Peg stanowi materiał na dramatyczny scenariusz filmowy. Entwistle była młodą, broadwayowską aktorką, która całe życie marzyła o roli w prawdziwym filmie. Kiedy udało jej się wreszcie zaistnieć na srebrnym ekranie, traf chciał, że obraz, w którym się pojawiła spotkał się z bardzo złym przyjęciem tak krytyków, jak i widzów. Peg nie potrafiła sobie poradzić z tak spektakularną klęską - pewnego dnia wspięła się na słynny napis - wtedy jeszcze "Hollywoodland" - i skoczyła. Zmarła na miejscu.

  Ramon Novarro
  Ten pochodzący z Meksyku aktor, stanowił poważną konkurencję dla Rudolfa Valentino. Ku rozpaczy fanek, Ramon był jednak zdeklarowanym homoseksualistą. Wiedząc o tym, Valentino podarował mu wielki, sztuczny penis. Pod koniec lat 60., niemal 70-letni gwiazdor zaprosił do domu niejakich braci Ferguson. Chciał, aby uprawiali z nim seks. Mężczyźni mieli jednak swoje własne plany: pobili Navarro sztucznym penisem, którego aktor otrzymał czterdzieści lat wcześniej od Rudolfa, a następnie przetrząsnęli dom w poszukiwaniu pieniędzy. W wyniku pobicia Ramon zmarł - zakrztusił się własną krwią, a Fergusonowie zbiegli, zabierając ze sobą jedynie 20 dolarów.

 • mlongmanus

  Oceniono 37 razy 31

  Jak się coś przepisuje w bardzo mało zmienionej formie, ew. dosłownie, na dodatek nie podając źródła to się nazywa plagiat http://pl.wikipedia.org/wiki/Plagiat.

  Biorąc poprawkę na postawę Agory "na froncie obrony praw autorskich" to takie cuś się nazywa kradzież - tak w "Gazecie" przeczytałem ;-) lol, tutaj bazowy art. z Joe Monstera http://www.joemonster.org/art/21728/Najdziwniejsze_zgony_celebrytow

  Agorze życzę na święta więcej kreatywności i mniej obłudy, pomyślcie też o włączeniu Plotka do PIANO,
  w końcu skoro coś tworzycie to należą się Wam za to pieniądze.... lol

 • cezar85

  Oceniono 13 razy 13

  od kiedy powikłania po operacji plastycznej należą dziwnych okoliczności?

 • lenore

  Oceniono 13 razy 11

  Kiedys ogladalam film o Selenie, zdaje sie, ze J LO ja zagrala.

 • promario2

  Oceniono 12 razy 10

  Proszę nie wprowadzać czytelników w błąd - dawka LSD która przyjął A. Huxley to ok. 200 µg (mikrogram) a nie gram. Nikt na swiecie nie brał nawet grama, a rekord (wiki) wynosil 300 mg.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Dietyloamid_kwasu_lizergowego

  Poza tym on nie był żadną gwiazdą.

 • seli2

  Oceniono 8 razy 8

  szczerze to nie wiem czemu ale najbardziej to szkoda mi Peg - ''oddać życie za marzenie ''

 • foxylion

  Oceniono 14 razy 8

  Nie ma polskiej aktorki, którą ugryzła pszczoła

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 9 razy 7

  Uuu, pismaki źródła nie podały. Swoboda zareauguje, a może oleje udając, że nic się nie stało? Redachcja Plotka wpawiona w przeklejankach od innych przecież. Jak nie z deseru, to z Pudelka, teraz widzę Joe Monster.
  @mlongmanus
  Koniecznie powinni włączyć serwis do Piano - nie tylko ten zresztą. Płacić 19,90 zł za błędy językowe i merytoryczne każdy by chciał :)

 • ladyzgaga

  Oceniono 13 razy 7

  Na śmierci Williama Holdena odwzorowali śmierć Ryśka z Klanu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX