Dom dziecka, biedna rodzina... Te gwiazdy nie miały w życiu łatwo. Komu się nie przelewało?

Tym gwiazdom w młodości się nie przelewało: często nie miały, co jeść albo za co zapłacić rachunki. Które gwiazdy nie dorastały w luksusach?
1 Kora Kora Kora

Kora

Kora z pewnością nie miała łatwego dzieciństwa: urodziła się jako najmłodsza z pięciorga dzieci, 5 lat spędziła w sierocińcu, a rok w rodzinie zastępczej. W domu rodzinnym wokalistki nie przelewało się. Kiedy zmarł jej ojciec, utrzymaniem rodziny musiała zająć się matka, która chwytała się naprawdę różnych sposobów, by znaleźć środki do życia:

Jak jedna mała, drobna, niepozorna kobieta mogła to wszystko udźwignąć? Śmierć męża, a potem po kolei dwóch synów. Szycie szmacianych lalek, by wykarmić dwie córki - zastanawiała się Kora w wywiadzie dla "Gali".

Dziś Kora jest pełna uznania dla swojej matki, ale nie zawsze tak było:

Przykro mi teraz, że kiedyś byłam wiecznie pełna pretensji do niej. Nie umiałam zrozumieć, że to nie jej wina, że żyjemy w nędzy... - wyznała w "Gali".

koraKAPiF

2 Zbigniew Zamachowski. Zbigniew Zamachowski. KAPIF

Zbigniew Zamachowski

Zbigniew Zamachowski wychował się w małym miasteczku i na pewno nie dorastał w luksusach, ale przyjmował to jako coś oczywistego:

Wyrastałem na podwórku i pobliskiej starej cegielni. Rano wybiegałem z pajdą chleba umoczoną w wodzie z wiadra i posypaną cukrem, a wracałem wieczorem umorusany, babcia wrzucała mnie i siostrę do balii od prania i potem szedłem spać pod wielką pierzynę w kompletnej ciemności, bo wtedy jeszcze w domu nie było światła - powiedział w wywiadzie dla "Twojego Stylu".

Ciężkie warunki dorastania, sprawiły, że szybko musiał zacząć sam zarabiać, jednak dzięki temu nabrał szacunku do pieniądza:

Od 15. roku życia zarabiałem na siebie. Nie pochodzę z zamożnej rodziny, kieszonkowego nie dostawałem, bo rodziców nie było zwyczajnie stać. Jeździło się więc z kapelą po zabawach wiejskich - wyznał w rozmowie.

Zbigniew Zamachowskifot. KAPIF

3 Małgorzata Kożuchowska. Małgorzata Kożuchowska. Kapif

Małgorzata Kożuchowska

Z trudnymi czasami PRL-u, w których dorastała Małgorzata Kożuchowska, umiała sobie radzić jej mama. Półki świeciły wtedy pustkami, zdobycie ładnego stroju dla córek, było więc nie lada wyzwaniem:

Moja mama była "kobiecą" złotą rączką. Potrafiła z kawałka harcerskiego płótna wyczarować super spódnicę. Dziergała, szydełkowała, haftowała. Dla mnie i dla sióstr szyła spódniczki, płaszczyki na watolinie, z pięknymi podszewkami. Wykroje były z "Burdy". Rozkładała je na stole, brała zębaty nożyk z drewnianą rączką i krawieckie mydełko do obrysowywania szablonów - wspominała aktorka w wywiadzie dla "Twojego Stylu".

Małgorzata KożuchowskaKAPIF

4 Mila Kunis Mila Kunis EastNews

Mila Kunis

Mila Kunis wychowała się w rodzinie ubogich imigrantów z Ukrainy. Doświadczenie skrajnej biedy w dzieciństwie stało się dla aktorki motorem do działania:

Dorastałam w Los Angeles. Nie byliśmy zamożni. Nie byliśmy nawet klasą średnią. Byliśmy bardzo biedni i musiałam szybko dorosnąć i nauczyć się życia. Bo nie ma nic za darmo. O wszystko trzeba walczyć - doniósł Contactmusic.com.

Mila KunisEastNews

5

Selena Gomez

Gwiazda Diseneya, Selena Gomez, też nie miała łatwo. W pamięci młodej wokalistki zapisało się kilka przykrych wspomnień, które odzwierciedlały, z jakimi kłopotami finansowymi musiała borykać się wtedy jej rodzina:

Pamiętam co najmniej siedem przypadków, kiedy nasz samochód stanął na autostradzie, bo nie mieliśmy pieniędzy, by zatankować - powiedziała Gomez z wywiadzie dla "Elle".

Jednak matka wokalistki wiedziała, jak dysponować pieniędzmi, by Gomez wyrosła w przyszłości na utalentowaną osobę:

Oszczędzała, by zabierać mnie na koncerty. Zabierała mnie do muzeów, oceanariów, by uczyć mnie świata, pokazywać to, co prawdziwe - wyznała piękna piosenkarka.

Selena GomezAP/Evan Agostini

6 Pele Pele Fot. Odd Andersen AP

Pele

72-letni dziś Pele to jeden z najbardziej znanych piłkarzy i duma narodowa całej Brazylii! Jednak piłkarz musiał przejść długą drogę zanim zdobył sławę: jako że jego rodzina nie należała do zamożnych, Pele pracował w herbaciarni, a także na przedmieściach Bauru jako pucybut.

Pele.gazeta.pl

7 Viola Kołakowska Viola Kołakowska kapif

Viola Kołakowska

Viola Kołakowska w szczerym wywiadzie dla "Glamour" opowiedziała, że dzięki pracy modelki utrzymywała nie tylko siebie, ale i swoją rodzinę:

Nie poszłam do szkoły teatralnej, bo (...) nie było mnie na to stać. Od 16. roku życia utrzymywałam siebie i rodzinę: mamę i mojego o 20 lat młodszego przyrodniego brata - wyznała w "Glamour".

Takie życie z pewnością nie było łatwe:

Doświadczyłam tego, co jest bardzo nisko, totalnej biedy - powiedziała stylistka.

Viola Kołakowska kapif

Kołakowska nieco się zatraciła, kiedy poznała wreszcie "bogatszy" świat:

A potem poznałam ludzi niewyobrażalnie zamożnych, wpływowych, gwiazdy światowego formatu, najlepszych fotografów. (...) Taki skok od pucybuta do milionera to masakra dla psychiki, totalne obciążenie. Bo w jednej chwili myślisz, że jesteś częścią tego lepszego świata, ale mentalnie wcale nie jesteś, brak ci korzeni i niczego się tu nie da oszukać - powiedziała.

Doświadczenie biedy w dzieciństwie do dziś odbija się na podejściu Kołakowskiej do życia - wartości materialne nie mają dla niej znaczenia:

Nigdy nie dbałam o rzeczy materialne, nie mam mieszkania, samochodu - wyjaśniła.

Viola Kołakowskafot. Forum

8 Demi Moore. Demi Moore. fot. FORUM

Demi Moore

Dzieciństwo Demi Moore również nie należało do łatwych: gwiazda przyszła na świat w przyczepie campingowej w Roswell, a jej rodzice rozstali się jeszcze przed jej narodzeniem. Matce Moore trudno było wiązać koniec z końcem, ale na alkohol zawsze znajdowała się pieniądze. Aktorka uciekła z domu, gdy miała zaledwie 16 lat i zaczęła samodzielne życie: najpierw pracowała w agencji windykacyjnej, a potem jako modelka.

Actress Demi Moore arrives at the Metropolitan Museum of Art Costume Institute gala, Monday, May 2, 2011 in New York. (AP Photo/Evan Agostini)AP/AGENCJA GAZETA

9 Mariah Carey Mariah Carey EastNews

Mariah Carey

Łatwej sytuacji materialnej nie miała także Mariah Carey. Ojciec piosenkarki zmarł, gdy była mała, matka Carey musiała wtedy radzić sobie sama:

Jako mała dziewczynka przeprowadzałam się z mamą 13 razy! Moje życie od trzeciego do dwunastego roku życia to ciągła tułaczka. Jak wytłumaczyć dziecku, że mama nie ma pieniędzy, jak wytłumaczyć, że znów musi iść do nowej szkoły?! Ja tego nie rozumiałam. To było trudne dzieciństwo - powiedziała w wywiadzie dla "Vivy!".
10

Britney Spears

Kto by przypuszczał, że nawet niegdysiejsza księżniczka popu wcale nie dorastała w luksusach. Rodzinie przyszłej piosenkarki nie raz wyłączono prąd:

Ciągle przychodziły rachunki, a my nie mogliśmy ich zapłacić. Grożono nam odłączeniem prądu i wyłączono telefon. Kiedyś zepsuło nam się ogrzewanie i nie stać nas było na naprawienie go. Przez dwie zimy ogrzewaliśmy dom turystyczną butlą gazową. Zdarzało się jednak, że temperatura spadała tak, że w domu mogliśmy zobaczyć swój oddech - opisywała ekstremalne doświadczenia matka Britney, Lynne w książce napisanej wspólnie z córką "Heart to Heart".

Zdarzały się wręcz takie sytuacje, że młoda Britney Spears nie miała, co zjeść:

Wiele razy zdarzało się, że jedyną rzeczą, którą mieliśmy w lodówce, były kostki lodu - relacjonowała Lynne Spears.
11 Paulina Papierska. Paulina Papierska. Kapif

Paulina Papierska

Zwyciężczyni pierwszej edycji "Top model" opowiedziała w programie o swoim ciężkim życiu w małym miasteczku. Papierska marzyła o tym, by się z niego wyrwać, ale nie czekała na to bezczynnie:

Żeby wyjechać na wakacje, pracowałam jako sprzątaczka. Czyściłam toalety w pobliskim ośrodku rekreacyjnym. Mieszkałam z koleżanką w ciasnej klitce razem ze szczotkami. Wiesz jak to kształtuje charakter? Tata był bezrobotny, ale kiedy zobaczył ten odcinek i moje łzy, zakłuło go w sercu i dziś ma pracę. Nie wstydzę się tego, skąd jestem. Nie kryłam, jak bardzo chcę wyrwać się stamtąd - opowiedziała szczerze z wywiadzie dla "Glamour".
12 Missy Elliot na festiwalu Wireless w Londynie. Missy Elliot na festiwalu Wireless w Londynie. AP/Joel Ryan

Missy Elliot

41-letnia dziś raperka Missy Elliot wychowywała się w naprawdę trudnych warunkach i wie, co to bieda:

Pamiętam, że mieliśmy w domu myszy. Mój tata uderzał mnie w nocy gazetą, bo gdy spałam, biegały po moim ciele - powiedziała Elliot w dokumencie "Behind The Music".

Raperka nie mogła liczyć nawet na takie dogodności, jak własna łazienka:

Tam, gdzie mieszkaliśmy, nie było bieżącej wody... Nie mieliśmy łazienki - wyznała Patricia Elliot, matka Missy.

PHOTO: EAST NEWS/REX FEATURES Missy Elliot THE STUFF MAGAZINE 'PRE VMA' PARTY, NEW YORK, AMERICA - 27 AUG 2003EAST NEWS/ERIC C PENDZICH/REX FEATURES

13 Edyta Herbuś Edyta Herbuś KAPIF

Edyta Herbuś

Droga Edyty Herbuś do kariery nie była usłana różami: wyrwanie się z Kielc, samodzielne utrzymanie się w Warszawie i próby zrobienia kariery - to wszystko sprawiło, że tancerka nauczyła się doceniać pracę. Herbuś imała się wielu zajęć:

Jako tancerka oczywiście w grupie artystyczno-tanecznej. Ale też jako: choreografka, statystka, stylistka, fotomodelka i wizażystka, bo w międzyczasie odbyłam dwuletnie studium wizażu teatralno-filmowego - powiedziała w wywiadzie dla "Vivy!".

To sprawiło, że Herbuś nie była wybredna, jeśli chodzi o propozycje, ale teraz tego się nie wstydzi:

Za moją ulubioną reklamę "Stonki" opłaciłam czynsz za prawie rok z góry - wyjaśniła.
14 Jennifer Lopez Jennifer Lopez EastNews

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez dorastała w Harlemie, jednej z najbiedniejszych i najbardziej niebezpiecznych dzielnic Nowego Jorku. Mimo że teraz jest milionerką, nie odżegnuje się od swojej przeszłości. Tytuł jednego z jej singli "Jenny from the block" to właśnie nawiązanie do jej niełatwych początków. Nawet teledysk do piosenki miał odzwierciedlać jej dzieciństwo:

Chciałam, żeby zdjęcia ukazywały, jak naprawdę wyglądało moje dzieciństwo. Bronx w ogóle się nie zmienił - ma ten sam charakter, co kiedyś. Na teledysku widać najbardziej charakterystyczne sceny: mężczyzn grających w domino i dziewczynki opalające się na ulicy, bo nie chce im się jechać autobusem na plażę - wyjaśniła w jednym z wywiadów.
15 Edyta Górniak. Edyta Górniak. fot. KAPIF

Edyta Górniak

Z trudami materialnymi musiała się też zmagać Edyta Górniak. Ojciec piosenkarki, Rom z pochodzenia, opuścił rodzinę, kiedy Edyta miała 9 lat. Swego czasu w jednym z wywiadów Górniak wyznała, że był taki czas, że kiedy jej mama wychodziła z domu, ona musiała w nim zostawać, bo miały tylko jedną parę butów.

Komentarze (16)
Dom dziecka, biedna rodzina... Te gwiazdy nie miały w życiu łatwo. Komu się nie przelewało?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • czarunia

  Oceniono 92 razy 86

  to bardzo ciekawe, miec 16 lat i utrzymywac mlodszego o 20 lat brata, jak Kolakowska to potrafila?

 • gagula

  Oceniono 41 razy 39

  nie żeby coś, ale wszyscy ludzie starej daty ciężko pracowali w młodości, a nie tylko Ci sławni ...

 • amoniak2

  Oceniono 45 razy 35

  W przypadku polaków to typowe dzieciństwo z PRL-u. Każdy miał równo - czyli guzik. Trochę ich ośmieszacie tymi opowieściami.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 40 razy 28

  Kolejny raz napiszę - nic tak traumy nie leczy, jak udzielenie wywiadu "Gali", "Vivie" lub innemu "Życiu na gorąco". Urzekły mnie te historię. Tak się wzruszyłem, że zrobię przelewy na ich konta. Po złotówcę wyślę, bo mnie bawią.

 • badziewiak66

  Oceniono 39 razy 23

  Oto wyznacznik człowieka - forsa. Napiszcie lepiej , że tyle jesteś wart ile jej masz ty i twoja rodzina. Gazeta mówi Wam , że jak nie macie forsy to musieliście mieć przeje.............e. Judios nigdy nie uwierzą, że bez forsy można szczęśliwie żyć i być właśnie człowiekiem.Uważam , że przestajesz być szczęśliwy i się zatracasz kiedy podporządkowujesz wszystko dążeniu do zmiany statusu materialnego za wszelką cenę .Dawny Perfect , w jednej z piosenek nazywał ten stan s-k-u-r-w-i-e-n-i-e-m. Szczęśliwy dom to miłość i zgoda w rodzinie. Miałem dobre dzieciństwo i młodość , nie pamiętam bym czuł się biedny , choć nie mieliśmy żadnych dóbr materialnych, podróżowaliśmy wszędzie pociągami , chodziliśmy pieszo i jedliśmy jak wszyscy Polacy. W ogóle nie myślałem w takich kategoriach. Kora ma problemy psychologiczne , dostosowawcze do dzisiaj , bo nie miała szczęśliwego domu, a nie forsy.

 • espertka88

  Oceniono 33 razy 23

  I takie gwiazdy są przykładem tego,że można zaistnieć nawet bez pieniędzy ale z pasją i z marzeniami,a nie ze znajomości bogatego tatusia lub mamusi...

 • boel4

  Oceniono 11 razy 11

  Tylko 2 osobom z wymienionych w artykule mogę współczuć - Korze domu dziecka, a Demi Moor matki alkoholiczki. Większość z nas wychowała się w skromnych warunkach. Bieda i niedostatek to do niedawna była norma, takie warunki mieli prawie wszyscy. Chleb z wodą i cukrem to nic strasznego, a na wsi zamiast wody czasem chleb smarowano śmietaną.

 • tenare

  Oceniono 37 razy 11

  " Rano wybiegałem z pajdą chleba umoczoną w wodzie z wiadra i posypaną cukrem "

  Teraz Zbyszek rano puka podstarzałą lampucerę z chcicą, więc się wiele nie zmieniło.

 • czarunia

  Oceniono 9 razy 9

  USA to dla wielu totalna nedza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX