Grigorij, Karwowski, Maryna z 'Janosika'. Jak dziś wyglądają gwiazdy kultowych seriali

05.11.2012 20:14
Kiedyś pół Polski żyło rolami, które odgrywali. Teraz zamieszanie wokół tych aktorów już nieco przycichło. Co dzieje się z niegdyś popularnymi gwiazdami seriali?
1 Włodzimierz Press. Włodzimierz Press. Forum

Grigirij z "Czterech pancernych i psa": Włodzimierz Press

Włodzimierz Press, czyli Grigorij Sakaszwili z "Czterech pancernych i psa" powraca? Aktor pojawił się z żoną na rozdaniu Feliksów Warszawskich. Aktor cały czas pracuje w swoim zawodzie - pojawia się na scenach teatralnych, użycza głosu postaciom rysunkowym. Dziś ma 73 lata.

Press W?odzimierz

2 Małgorzata Niemirska. Małgorzata Niemirska. fot. screen Youtube

Lidka z "Czterech pancernych": Małgorzata Niemirska

Lidka z legendarnego serialu "Czterej pancerni i pies", czyli Małgorzata Niemirska, pojawiła się niedawno na premierze spektaklu "Merylin Mongoł" w reżyserii Bogusława Lindy. Aktorka, mimo upływu lat, nadal prezentuje się wspaniale. Małgorzata Niemirska jest przede wszystkim aktorką teatralną, możemy ją podziwiać na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. Od czasu "Czterech pancernych" zagrała w kilkunastu filmach i serialach. Na dłużej zagościła m.in. w "Samym życiu" i "Tancerzach". Niemirska to ta z prawej:

NZ.  Premiera sztuki "Merylin Mongol" w rez. Boguslawa Lindy, Teatr Ateneum, Wa-wa, 21.04.2012,  Fot.: Radoslaw NAWROCKI / FORUM

3 Witold Pyrkosz. Witold Pyrkosz. fot. screen Youtube

Jędruś Pyzdra z "Janosika": Witold Pyrkosz"

Chyba każdy pamięta dowcipnego Jędrusia Pyzdrę z "Janosika". Grający go Witold Pyrkosz na dobre dał się zapamiętać głównie z roli tego szalonego żartownisia. Aktor ma na swoim koncie wiele innych ról serialowych, a także, a może przede wszystkim - teatralnych. Dzisiaj Witolda Pyrkosza kojarzy się głównie z roli seniora rodu Mostowiaków w popularnym serialu "M jak miłość". Aktor świetnie się trzyma i ma rzesze fanów! W grudniu tego roku skończy 86 lat.

4 Ewa Lemańska. Ewa Lemańska. fot. Materiały prasowe

Maryna z "Janosika": Ewa Lemańska

Ewa Lemańska zyskała ogromną popularność dzięki roli Maryny w serialu Janosik, gdzie grała u boku Marka Perepeczki. Piękna, zmysłowa, kobieca. Mężczyźni byli w stanie bić się o seksowną aktorkę! Po zakończeniu zdjęć kariera obiecującej gwiazdy niestety stanęła w miejscu. Co robi dzisiaj?

Aktorka przez wiele lat zmagała się z rakiem piersi. Chorobę pokonała. Mieszka na Florydzie, gdzie pracuje jako pomoc lekarska. Lemańska nie miała szczęścia w miłości. Po trzech nieudanych małżeństwach, dzisiaj jest samotna. W zeszłym roku aktorka miała przykry incydent z prawem. Została zatrzymana za włamanie.

Ewa Lemańskafot. florida.arrests.org

Gwiazda na swoim profilu na Facebooku zamieściła kilka aktualnych zdjęć. Poznalibyście ją?

 

Ewa Lemańskafot. Facebook

Ewa Lemańskafot. Facebook

 


5 Emil Karewicz. Emil Karewicz. fot. Archiwum

Brunner ze "Stawki większej niż życie": Emil Karewicz

Któż nie pamiętałby Brunnera z kultowego już serialu "Stawka większa niż życie". Przystojny, acz cyniczny oficer SS utkwił w pamięci widzów. Doskonały aktor po udziale w wojennym obrazie dostawał mnóstwo propozycji zawodowych. 89-letni Karewicz w dalszym ciągu jest aktywnie występującym aktorem. Niedawno mogliśmy oglądać go w kinowym hicie "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć".

Karewicz EmilKapif

Karewicz EmilKapif

6 Katarzyna Chrzanowska. Katarzyna Chrzanowska. Screen z youtube.com

Ewa z "Adama i Ewy": Katarzyna Chrzanowska

"Adam i Ewa" to romantyczna telenowela z 2000 r. Katarzyna Chrzanowska wcieliła się w niej w rolę Ewy Werner, 36-latki w trudnym momencie życia: z jednej strony nieudane małżeństwo, a z drugiej możliwość nowego życia z przystojnym Adamem. Mnóstwo fanów śledziło losy romansu poukładanej i spokojnej urzędniczki bankowej i młodego gwiazdora reklamy. Katarzynę Chrzanowską mogliśmy oglądać także w gościnnych występach w "Samym życiu", zagrała też w "Pierwszej miłości". W 2002 r. aktorka przeżyła tragedię - jej mąż utopił się podczas wakacji w Grecji. Rok wcześniej w wypadku samochodowym zginął jej przyjaciel i serialowy Adam - Waldemar Goszcz. Dziś Katarzyna Chrzanowska ma 49 lat i mieszka we Francji, jednak często wpada do Polski.

Chrzanowska KatarzynaKAPIF.PL/KAPIF

7 Alina Janowska. Alina Janowska. Screen z youtube.com

Irena Kamińska z "Wojny domowej": Alina Janowska

W kultowym serialu z lat 60. "Wojna domowa" Alina Janowska wcieliła się w postać tolerancyjnej Ireny Kamińskiej wychowującej Anulę. Rodzice dziewczyny właśnie się rozwiedli i Anula sprawia pełne kłopoty wychowawcze.

Alina Janowska przez wiele lat była aktywna zawodowo, widzowie z pewnością pamiętają ją też z roli serialu "Złotopolscy" czy "Plebania". Dziś aktorka ma 89 lat.

01.11.2011 WARSZAWA , POWAZKI WARSZAWSKIE , AKTORKA ALINA JANOWSKA PODCZAS KWESTY W DNIU SWIETA ZMARLYCH . FOT. SLAWOMIR KAMINSKI / AGENCJA GAZETAfot. Agencja Gazeta

8

Stefan Karwowski z "Czterdziestolatka": Andrzej Kopiczyński

W latach 70. niemal cała Polska żyła przygodami "Czterdziestolatka". Chyba każdy zna też kultową już piosenkę z tego serialu - "Czterdzieści lat minęło". W tytułową rolę Stefana Karwowskiego wcielił się Andrzej Kopiczyński. Aktor z przekonująca grał inżyniera zmagającego się z kryzysem wieku średniego, którego nęci pokusa romansu, ma kompleksy z powodu utraty włosów i jako budowniczy Trasy Łazienkowskiej jest dumny z dotychczasowych osiągnięć. W postaci Karwowskiego wielu znalazło swoje własne odbicie. W latach 90. serial doczekał się kontynuacji: "Czterdziestolatek. 20 lat później".

Aktor przez wiele lat wciąż grał w filach, występował także w serialu "Lokatorzy". Dziś Andrzej Kopiczyński ma 78 lat.

Kopiczynski AndrzejKapif

9 Anna Seniuk. Anna Seniuk. Screen z youtube.com

Madzia Karwowska z "Czterdziestolatka": Anna Seniuk

W żonę czterdziestolatka wcieliła się Anna Seniuk. Nikt tak nie robił awantur, ale też nikt tak nie okazywał oddania mężowi, jak Madzia Karwowska. Aktorka do dzisiaj występuje w filmach, prowadzi także Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego. Syn Seniuk, Grzegorza Małecki także został aktorem, widzowie znają go m.in. z roli w "M jak miłość". Parę dni demu Seniuk pojawiła się na rozdaniu nagród teatralnych - Feliksów Warszawskich. Aktorka ma 70 lat.

Feliksy Warszawskie, Hotel Polonia, 29.10.2012, fot. WBF/ Piotr Podlewskiwbf

 

21.05.2012 SOPOT, SPOTKANIE Z AKTORAMI ANNA SENIUK I WOJCIECHEM PSZONIAKIEM PODCZAS FESTIWALU DWA TEATRY. FOT. DOMINIK SADOWSKI / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE:DWA TEATRY WOJCIECH PSZONIAK ANNA SENIUKFot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

10 Agnieszka Robótka-Michalska. Agnieszka Robótka-Michalska. Screen z youtube.com

Ewa Glinicka z "W labiryncie": Agnieszka Robótka-Michalska

Agnieszka Robótka-Michalska wcieliła się w rolę młodej pracownicy Instytutu Farmakologii Klinicznej w kultowym serialu "W labiryncie", emitowanym na początku lat 90. Serial cieszył się wtedy niebywałą popularnością, a telewidzowie z zapartym tchem śledzili intrygi miłosne pracowników Instytutu. Bohaterkę serialu spotkała prawdziwa tragedia: zmarł jej narzeczony, a wkrótce dowiedziała się, że nosi jego dziecko. Jednak i ją spotka w końcu szczęście: bohaterka poznaje Pawła Hanisza, w którym się zakocha i to on stanie się dla jej dziecka prawdziwym ojcem. Agnieszka Robótka-Michalska zagrała w kilku filmach i serialach, m.in. w "Samym życiu" czy "Klanie". W tym roku kończy 48 lat, jest mężatką, ma syna Antoniego.

N.z Agnieszka Robotka-Michalska w serialu Labirynt Ewa Glinicka. Nagranie programu TVN " Dzien Dobry TVN " 15.04.2007 fot. Krzysztof Jarosz/ForumFORUM/Krzysztof Jarosz

Komentarze (25)
Grigorij, Karwowski, Maryna z 'Janosika'. Jak dziś wyglądają gwiazdy kultowych seriali
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • pan.malowany

  Oceniono 219 razy 215

  "Brunner" Karewicz trzyma sie swietnie jak na swoje 89 lat.

 • noski

  Oceniono 118 razy 90

  Nie wymagam od strony Plotek.pl pięknej polszczyzny, ale poprawna by się przydała. "Chorobę pokonała, a dzisiaj przebywa na Florydzie, gdzie pracuje jako pomoc lekarska".
  Jak wpadliście na umieszczenie tego w jednym zdaniu?

 • predent

  Oceniono 78 razy 76

  Lemańska była nieziemsko piękna...Dlaczego ona nie zrobiła wielkiej kariery przynajmniej w Polsce? Kilku poza tym nieźle się trzyma. A taki Emil Karewicz jako Brunner to postać kultowa. Żeby w Polsce SS-manna lubić? To chyba jedyny oprócz oczywiście św. p. Stierlitza. Ale tamten to był SS-mann farbowany a nasz to autentyk...

 • stanislaw13

  Oceniono 71 razy 63

  Oprócz Maryny Janosikowej wszystkich widujemy dość często , więc tylko ona może nas zaskoczyć i zaciekawić . A tak swoją drogą biedna kobieta pogubiła się życiowo .

 • wessling

  Oceniono 58 razy 54

  Paradoks - wszyscy chcą żyć dłużej, ale nikt nie chce być stary.

 • kretu23

  Oceniono 45 razy 45

  Katarzyna Chrzanowska. oraz Agnieszka Robótka-Michalska to różnica pokolenia w stosunku do reszty aktorów. średni dobór postaci

 • wilda

  Oceniono 36 razy 34

  Życzę 120 lat Panu Karewiczowi.Piękny wygląd
  zawdzięcza wileńskim korzeniom.
  Oby tak dalej Ziemlaku!!!

 • cioteczna

  Oceniono 30 razy 26

  Prawie wszyscy są ciągle aktywni zawodowo i każdy wie jak teraz wyglądaja.

 • forfiter_jr

  Oceniono 26 razy 24

  "Jak dziś wyglądają gwiazdy popularnych seriali"
  Podobnie do siebie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX