W weekend ślub roku! 100% hipokryzji? Kwaśniewska zakazuje jakichkolwiek publikacji o ceremonii. I grozi pozwami!

Ola Kwaśniewska tuż przed swoim ślubem wysłała do mediów pismo i próbuje wymusić na redakcjach, aby nie publikowały informacji o uroczystości.
Aleksandra Kwaśniewska, Kuba Badach. Aleksandra Kwaśniewska, Kuba Badach. KAPIF

Oficjalne pismo

Już jutro Aleksandra Kwaśniewska wychodzi za mąż za muzyka Jakuba Badacha. Ślub córki byłego prezydenta RP stał się wielkim wydarzeniem medialnym. Już od kilku dni prasa i internet rozpisują się o tej uroczystości. Nie przestają pojawiać się także spekulacje o szczegółach ceremonii. Wygląda jednak na to, że tuż przed wielkim dniem narzeczeni zdecydowali się wysłać pismo i uczynić wydarzenie całkowicie prywatną sprawą.

Skąd ta zmiana? W liście pełnomocnika Kwaśniewskiej i Badacha czytamy:

Nie ma żadnego związku pomiędzy wydarzeniami z życia prywatnego (...) a prowadzoną przez nich działalnością zawodową.

Przypomnijmy, że działalnością zawodową Badacha jest występowanie na scenie, a Kwaśniewskiej przeprowadzanie wywiadów z celebrytami i udzielanie się na branżowych imprezach.

Co więcej, Pani Aleksandra Kwaśniewska oraz Pan Jakub Badach nigdy publicznie nie wypowiadali się na temat łączącego ich związku ani na temat swoich planów matrymonialnych - pełnomocnicy uzasadniają.

Wyżej wymienione argumenty skłoniły przyszłą młodą parę do następujących kroków: zabraniają publikacji jakichkolwiek materiałów lub ich cytatów odnośnie swoich planów matrymonialnych (w mediach mogą się jednak pojawić te artykuły, na które oni sami wyrażą zgodę)

Nie wyrażają zgody na ujawnianie opinii publicznej - innych  oprócz przez nich samych udzielonych - informacji dotyczących uroczystości zaślubin i wesela, ich przebiegu, miejsca i czasu, przygotowań, zaproszonych gości, dotyczących ich wyglądu, nastroju, zachowań etc.

Podobne działania podejmuje się przy sprzedaży praw autorskich do dzieła... Brzmi podobnie?

Aleksandra Kwaśniewska Aleksandra Kwaśniewska kapif/ east news/ forum

Celebrytka

Prawnik Tomasz Ejtminowicz z Kancelarii Radców Prawnych Meritum w Gdyni tak skomentował całe zdarzenie:

Zarówno Aleksandra Kwaśniewska, jak i Jakub Badach są osobami powszechnie znanymi, od lat obracającymi się w sferze publicznej. Ich aktywność w dużej części koncentruje się na "bywaniu na salonach" oraz pojawianiu się w mediach. To dla mnie oczywiste, że oboje są celebrytami, którzy budują swoją popularność właśnie na zainteresowaniu mediów. Dlatego sami dobrowolnie zgodzili się na wystawienie swojego życia na widok publiczny i nie mogą mediom zakazywać czy reglamentować wedle własnego "widzimiesię" dostępu do wydarzeń, które wprost wiążą się z ich aktywnością celebrycką.

PHOTO: VIPHOTO/EAST NEWS WARSZAWA 15.03.2012 OTWARCIE CZTERDZIESTEGO SALONU KAZAR N/Z: ALEKSANDRA KWASNIEWSKAEastNews

Jednocześnie zauważa, że Kwaśniewskiej i Badachowi nie przeszkadza to, że w ogóle o nich piszemy, lecz to, że nie mają nad tym kontroli. Przywodzi to na myśl praktyki rodem z poprzedniego ustroju.

Zupełnie niezrozumiałe jest dla mnie, dlaczego zakazują publikacji tekstów i zdjęć, a jednocześnie pozostawiają sobie furtkę do wyrażania zgody na pojedyncze, ekskluzywne materiały w wybranej przez siebie prasie, bo tak odczytuję treść ich pisma. To może świadczyć wręcz o manipulowaniu mediami. Nikt nie może zakazać lub reglamentować dostępu do informacji o charakterze publicznym, tak samo jak nikt nie może sprzedać komuś działki na Księżycu - mówi nam dalej radca prawny Tomasz Ejtminowicz.
Aleksandra Kwaśniewska broni Michała Tuska Aleksandra Kwaśniewska broni Michała Tuska Fot. Artur Kubasik / AG

"Skryta" Kwaśniewska

Nie trzeba czytać na bieżąco wszystkich plotkarskich portali, żeby wiedzieć, że Ola Kwaśniewska nie należy do osób, które strzegłyby mocno swojej prywatności. Nie zajęło nam dużo czasu znalezienie intymnych informacji, podanych przez samą zainteresowaną:

Nie mam kompletnie żadnych oporów, żeby po domu chodzić nago - powiedziała w wywiadzie dla Vivy!.

Powiedziała też co nieco o macierzyństwie, lecz to nie jest przecież intymne...

Nie planuję mieć dziecka pojutrze, ale zważywszy na mój wiek, to pewnie jestem bliżej tego momentu niż dalej. Tak czy siak, w życiu prywatnym jestem dużo bardziej ukierunkowana niż w zawodowym.

Kwasniewska Jolanta Jola, Kwasniewska Ola AleksandraKapif

Do jej prywatnych spraw nie należą w takim razie także jej lęki czy przebieg ciąży jej matki:

Lęk - o dziwo, bardzo dobrze znane mi słowo. Od zawsze byłam lękliwym dzieckiem i do dziś zdarza mi się obudzić z koszmaru w środku nocy i do rana już nie zasnąć. Gapię się w sufit i czekam, aż wybije na tyle cywilizowana godzina, że będę mogła obdzwonić kontrolnie wszystkich bliskich. (...) Nie wiem, z czego to się bierze. Być może ma to związek z tym, że mama w końcówce ciąży miała bardzo poważny wypadek samochodowy. Może urodziłam się z lękiem wpisanym w genotyp? - powiedziała  w Gali.

Ani też stan zdrowia jej ojca:

Chciałabym, żeby wszyscy zrozumieli, że tata jest osobą, która nie mówi o swoich chorobach, nawet mnie i mamie. To jest typ faceta, który zawsze jest zdrowy i zawsze twierdzi, ze czuje się dobrze. Gdyby był alkoholikiem, już by nie żył - broniła ojca - Absolutnie nie konsultowałam tego z tatą i przypuszczam, że będzie na mnie zły, że to zrobiłam.

Oli i Kubie trzeba jednak przyznać, że nigdy nie pokazali się oficjalnie razem i nie mają żadnego oficjalnego wspólnego zdjęcia.

Aleksandra Kwaśniewska Aleksandra Kwaśniewska Fot. Marcin St?pie? / Agencja Gazeta

O planach matrymonialnych

Jeśli zaś chodzi o nieujawnianie planów matrymonialnych, także znalazło się kilka cytatów...

Uznałam, że krótkie potwierdzenie będzie w tym wypadku lepsze od niedomówień - mówi Ola w jednym z wywiadów o swoich zaręczynach.

Można jednak domniemywać, że to nie ona naciskała na zaręczyny.

http://www.se.pl/rozrywka/plotki/aleksandra-kwasniewska-chodze-po-domu-nago_276409.htmlMożna jednak domniemywać, że to nie ona naciskała na zaręczyny.
Nie mam specjalnej potrzeby przypieczętowania przynależności do kogoś, ale jestem wrażliwa na jego wymiar mistyczny. Śluby zawsze mnie szalenie wzruszają i niezależnie od mojej wiary, która ma lepsze i gorsze momenty, traktuję je jak zaklęcie o określonej mocy - mówi w Gali.

Takie stanowisko jest zrozumiałe. W końcu sama, przy okazji nieopowiadania o prywatnych sprawach, zdradziła w Vivie!, że ślub to nie jest jej marzenie z dzieciństwa.

Nigdy specjalnie nie marzyłam też o białej sukni. Nie bawiłam się też w dom.

PHOTO: MICHAL WARGIN / EAST NEWS 2011.09.02 WARSZAWA SEPHORA HOT TRENDS - PREZENTACJA NAJSWIEZSZYCH TRENDOW MAKIJAZU N/Z: OLA ALEKSANDRA KWASNIEWSKAFot. Eastnews

Wiemy też, że nie chce zmieniać nazwiska po ślubie:

Tak, jakbym w ciągu tej jednej godziny, kiedy przysięgam wierność po grób pewnemu facetowi, przeistaczała się z Oli w Kasię. Uważam, że jest to jednak odebranie nam ważnego elementu naszej tożsamości. (...) Nawet gdybym zmieniła nazwisko, czy to coś zmieni w moim społecznym odbiorze? Ludzie i tak będą mówili: "To córka Kwaśniewskiego" - szczerze mówi w Vivie! - Wydaje mi się, że właściwy moment na taką decyzję jest właśnie wtedy, kiedy człowiek nie zadaje już sobie pytania: po co ja to robię?

Kwasniewska Ola Aleksandrafot. KAPIF

A co do wymienionego w prawniczym piśmie "publicznego wypowiadania się o ich związku":

To nie wpisuje się w moją wizję związku, który powinien być bardzo partnerski.(...) Jestem absolutnie przyzwyczajona do tego, że mężczyzny bardzo dużo nie ma w domu, a kobieta jest w stanie sama sobie świetnie zorganizować czas -mówi w Vivie!

Kwasniewska Jolanta Jola, Kwasniewska Ola AleksandraKAPIF

Trzeba więcej argumentów? Jeśli tak, przytoczmy kilka wypowiedzi menadżerki Oli Kwaśniewskiej - Małgorzaty Herde dla portalu Lula.pl.

O ślubie:

Nie chcieli uciekać, chować się, dlatego nie wyjechali za granicę i pobiorą się właśnie w Polsce.

O sukni ślubnej:

Suknia Oli będzie absolutnie wyjątkowa, niepowtarzalna. To autorski projekt, wynik wspólnej wizji Oli i Sabriny. Będzie wspaniała i zgodna z charakterem Oli

O Jolancie Kwaśniewskiej:

Pani Jola uwielbia bowiem organizację imprez, zna się na tym jak nikt inny i jest prawą ręką Oli jeśli chodzi o dopięcie wszelkich szczegółów.
Aleksandra Kwaśniewska. Aleksandra Kwaśniewska. Agencja Gazeta

Wydarzenie publiczne

Zarówno Ola, jak i jej przyszły mąż, są osobami publicznymi. Co więcej poprzez bywanie na salonach, pokazywanie się w mediach, pieczołowicie dbali o to, aby słuch o nich nie zaginął. Nic dziwnego, że ich ślub wzbudza ogromne zainteresowanie. Uroczystość odbędzie się w sobotę, 22 września, w Katedrze Polowej Wojska Polskiego na Warszawskiej Starówce. Jak podaje "Rewia", kościół został wybrany ze względu na rodzinną tradycję - brali w nim ślub rodzice byłego prezydenta.

 Hotel Narvil kapif

Wesele odbędzie się w czterogwiazdkowym hotelu Narvil Conference & SPA w Serocku pod Warszawą. Największa sala balowa pomieści aż 1200 osób, w ogrodzie bawić się może 800. Narvil oferuje aż 328 pokoi.

Narvillkapif

Suknię ślubną panny młodej zaprojektowała Sabrina Pilewicz. Ten wybór nie był niespodzianką - Ola Kwaśniewska od lat przyjaźni się z projektantką. Ona i Edyta Herbuś chętnie noszą torebki oraz stroje projektu Pilewicz. Pojawiły się nawet wspólnie w "Dzień dobry TVN", gdzie celebrytki wychwalały pomysły i projekty Sabriny.

 

PHOTO: DIANA DOMIN/EAST NEWS WARSZAWA 24/03/2010 NAGRANIE PROGRAMU DZIEN DOBRY TVN N/Z: SABRINA PILEWICZ, EDYTA HERBUS, ALEKSANDRA KWASNIEWSKAEast News.

Sławni goście

Ola i Jakub roszczą sobie prawa do rozporządzania także wizerunkiem gości, którzy przybędą na ich ślub. Skoro zaproszenia wysłano do osób publicznych, dlaczego nagle żąda się zaprzestania publikacji na ich temat?

NZ. Jolanta Kwasniewska, Aleksander Kwasniewski  20-lat Grupy Trip, Hotel Ossa Congress & Spa, Ossa k. Rawy Mazowieckiej, 08.05.2010, Fot.: Radoslaw NAWROCKI / FORUMForum

Jak donosi Fakt.pl państwo młodzi na swoim ślubie chcieliby widzieć samych pierwszoplanowych aktorów sceny politycznej, m.in. Ryszarda Kalisza, Marka Siwca czy Wojciecha Olejniczaka. Se.pl do tej listy dodał także Małgorzatę Sekułę-Szmajdzińską, Dariusza Rosatiego, Marka Borowskiego i Włodzimierza Cimoszewicza. Zaproszenia natomiast nie otrzymał Leszek Miller, którego z Kwaśniewskim łączy "szorstka przyjaźń".

05.06.2009 WARSZAWA , UL. FOKSAL , CENTRUM MULIMEDIALNE , KONWENCJA WYBORCZA KONCZACA KAMPANIE KOALICYJNEGO KOMITETU WYBORCZEGO SLD - UP W WYBORACH DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO Z UDZIALEM BYLEGO PREZYDENTA ALEKSANDRA KWASNIEWSKIEGO , PRZEWODNICZACEGO SLD GRZEGORZA NAPIERLASKIEGO I KANDYDATA DO PE WOJCIECHA OLEJNICZAKA . Fot. Sławomir Kamiński / AG

Ślub, sławni i liczący się dla Polaków rodzice państwa młodych, sławni narzeczeni i sławni, znaczący goście - czy naprawdę potrzeba czegoś więcej do stworzenia bardziej interesującego wydarzenia?

 Aleksandra Ola Kwa?niewska, Rafa? Maserak

Najlepiej jednak zacytujmy samą przyszłą pannę młodą:

Cały czas wierzę w to, że małymi kroczkami, żmudną, codzienną pracą wydepczę sobie miejsce w ludzkich sercach - powiedziała w Vivie!
Więcej o:
Komentarze (69)
W weekend ślub roku! 100% hipokryzji? Kwaśniewska zakazuje jakichkolwiek publikacji o ceremonii. I grozi pozwami!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • daniellap

  Oceniono 54 razy 46

  ŚLUB ROKU???? Czy wy przypadkiem w tym Plotku nie straciliście kontaktu z rzeczywistością???
  Ślub roku, dobre, dawno mnie tak nic nie ubawiło.
  Prawda jest taka, że gdybyście sami o tym nie pisali i nie pompowali tego tematu, to nikt by się tym nie interesował. Większość ludzi ma to gdzieś, a ci wyskakują ze ślubem roku hahaha

 • talkme

  Oceniono 35 razy 25

  ale by Ola miała minę, gdyby w mediach nie pojawiła się ani jedna wzmianka na temat jej ślubu i ani jedno zdjęcie.. :P

 • azeta7

  Oceniono 30 razy 22

  Typowa, głupawa TELEbrytka. Najpierw robi halo koło swojej osoby, narzeczony, suknie, itd, a potem zakazuje o tym pisania. Głupawe i jak widać wiele na tych psycho-studiach się nie nauczyła!

 • meg77

  Oceniono 25 razy 19

  Taaaa, szczególnie ta dzialalność zawodowa u Kwaśniewskiej powala:-/ Jak się jest TYLKO celebrytką, bez jakiegokolwiek DOROBKU, to sorry, ale jeśli nie pisac o prywatności to o czym? Czego niby mialyby dotyczyć newsy nt. tejże celebrytki?! Musieliby o ww. milczeć, bo ileż mozna wyliczać, co która zalozyła na czwarty event w tym tygodniu?! To nie hipokryzja może, ale dziecinada - zjeść ciastko i mieć ciastko.

 • cracken001

  Oceniono 28 razy 16

  NO ZESZ QRWA MAC!!!! Sami z jakiejs CIPY robicie "kienzniczkem",a potem dziwicie sie debilizmowi tzw. "celebrytow"(czyt.PASOZYTOW)-przeciez sami ich powolujecie do istnienia!!! Tak,jak te pinde-fajne ma zatrudnienie-wywiady z 'celebrytami",i szlajanie sie po imprezach "branzowych"..a konkretn ie w JAKIEJ "branzy"???Moze porno???Znaczy-NIC GNIDA NIE UMIE!!!Oj,Kwasny Olek nie pogonil tej swojej progenitury do solidnej nauki,wiec COS musi robic.Kur a-"slub roku"-przeciez kon padlby ze smiechu gdyby to uslyszal-moze jeszcze dekady,albo cwiercwiecza?? Wychodzi za maz??A niech sobie wychodzi na zdrowie-fujara jej w szpare,i kilogram tluczonego szkla-ale zeby robic z tego sensacje??? Niedluga sie rozwioda-don't worry

 • cosma

  Oceniono 26 razy 16

  W D. mam ją i jej ślub...!!!

 • rita123

  Oceniono 17 razy 13

  media na sile wciskają ten ślub ,zainteresowanie nim marne ,,,myślę ze to dzieje w porozumieniu z nimi ,,a tu ta wypowiedz ,,zakłamanie,,juz oni nie wiedza jak ten ślub wcisnąć ,,a i tak ludzi on nie interesuje

 • mefimef

  Oceniono 16 razy 12

  Jak rozumiem z artykułu, to coś strasznego, że dwójka ludzi nie zezwala na wbijanie się w butach w ich życie kamerom, aparatom itp? To złe i okropne, że dwójka ludzi (niewazne celebrytów czy bezdomnych) chce zachować odrobinę prywatności. W ogóle powinno się ich zakuć w dyby i obrzucać zgniłymi jajami za to.. A tłumaczenie prawnika z trójmiasta jest tak debilne, że aż ręce opadają..

 • violaczarna7

  Oceniono 14 razy 10

  a o co chodzi?jaki ślub roku?czy ja chcę to wiedzieć ?nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX