Ten chłopak zrobił furorę w Internecie! Jest inżynierem z NASA i ma... irokeza! [ZDJĘCIA]

Amerykański inżynier z Mars Science Laboratory w Nasa i jego fryzura podbijają sieć.

Bobak Ferdowsi

Activity lead Bobak Ferdowsi, who cuts his hair differently for each mission, works inside the Spaceflight Operations Facility for NASA's Mars Science Laboratory Curiosity rover at Jet Propulsion Laboratory (JPL) in Pasadena, Calif. on Sunday, Aug. 5, 2012. The Curiosity robot is equipped with a nuclear-powered lab capable of vaporizing rocks and ingesting soil, measuring habitability, and potentially paving the way for human exploration. (AP Photo/Los Angeles Times, Brian van der Brug, Pool)

Po ostatniej misji Bobaka, którego pełen tytuł to "flight director on the Mars Science Laboratory Curiosity mission", oczy i obiektywy fotografów z całego świata, zostały skierowane właśnie na niego.

Bobak Ferdowsi

fot. Twitter / tweetsoutloud

Stało się to głównie za sprawą oryginalnej fryzury inżyniera. Potocznie nazywany jest teraz "chłopakiem z irokezem".

Bobak Ferdowsi

Activity lead Bobak Ferdowsi (C) wipes tears away after the successful landing of the Mars science rover Curiosity, inside the Mars Science Laboratory (MSL) Mission Support Area at the Jet Propulsion Laboratory in Pasadena, California August 5, 2012. The rover Curiosity landed on the Martian surface shortly after 10:30 p.m. Pacific time on Sunday (1:30 a.m. EDT Monday/0530 GMT) to begin a two-year mission seeking evidence the Red Planet once hosted ingredients for life, NASA said. REUTERS/Brian van der Brug/Pool (UNITED STATES - Tags: SCIENCE TECHNOLOGY)

W jednym z wywiadów Ferdowsi wytłumaczył się z nietypowej fryzury, przyznał, że podczas każdej misji inaczej obcina włosy.

Bobak Ferdowsi

fot. Twitter / tweetsoutloud

Ostatnio postawił na zabawnego irokeza i wycięte z boku gwiazdki.

Bobak Ferdowsi

fot. Facebook / George Takei

Dzięki fryzurze inżynier zyskał wielu fanów na Twitterze, doczekał się projektu koszulki ze swoją podobizną, a także kilku fan page'y.

Więcej o:
Komentarze (20)
Ten chłopak zrobił furorę w Internecie! Jest inżynierem z NASA i ma... irokeza! [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • ina.

  Oceniono 31 razy 29

  A co, chłopak z irokezem nie może być wykształconym, wartościowym człowiekiem? Nie rozumiem skąd to zdziwienie...

 • blacke

  Oceniono 23 razy 21

  Zwykle takie "internetowe kariery" robią różnego rodzaju zera pokroju Natalii S., tym razem padło na inteligentnego, wykształconego faceta na odpowiedzialnym i atrakcyjnym stanowisku, a niektórzy i tak marudzą. Dlaczego?! Przecież to jest świetny wzór do promowania!

  Stereotypowy wizerunek takiego inżyniera to image ala szalony naukowiec lub klasyczny nerd. I patrząc po kolegach Bobaka - jest w tym bardzo wiele prawdy. Na tym tle wesoły irokez jest fajnym kontrastem, który tworzy bardzo pozytywny przekaz. Z jednej strony pokazuje, że "rocket scientist" (amerykański synonim geniusza) może być "cool", z drugiej nadaje marsjańskiej misji "ludzką twarz", widzowie nie patrzą już tylko na robocika na czerwonej planecie, ale i na ludzi, którzy za tym stoją.

  Jeden z najbardziej pozytywnych "memów" ever. :)

 • ollllaaaa

  Oceniono 12 razy 8

  o kur*a jaka dupa ! *.*

 • go

  Oceniono 7 razy 7

  Do twarzy mu z tym Irokezem. Fajny facet. Tu nie chodzi o zdziwienie, ale o stereotypy, że chłopak z Irokezem to punkowiec i raczej niepoważna osoba. Widać w NASA tak nie jest :)

 • marta1908

  Oceniono 9 razy 7

  ale ciacho, podobny do cesca fabregasa

 • goldfish80

  Oceniono 4 razy 4

  bossski - mmmmmmmmmmmmm

 • goldfish80

  Oceniono 3 razy 3

  no, imię trochę nie bardzo:) ale zgadzam się z alinesis - seksowny jak... na pewno nie mój mąż:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX