Kot vs. Karewicz, Adamczyk vs. Mikulski - który Kloss i Brunner jest lepszy?

Hans Kloss i Herman Brummer powracają po latach. I to w wielkim stylu, bo na ekrany kin. Na planie spotkali się aktorzy starszego i młodszego pokolenia. Która ekipa jest lepsza?
Hans Kloss. Hans Kloss. Screen z youtube.com

Legendarni bohaterowie

Hans Kloss i Herman Brunner to kultowe postaci polskiej telewizji. Bohaterowie wykreowani przez Stanisława Mikulskiego i Emila Karewicza od lat cieszą się ogromną sympatią widzów.

hans kloss

Dla fanów kultowego duetu mamy dobrą informację. Do kin wchodzi właśnie film Patryka Vegi "Stawka większa niż śmierć", będąca kontynuacją przygód Klossa i Brunnera. Film zapowiada się naprawdę nieźle: Po raz pierwszy zobaczymy bohaterów serialu sprzed lat w różnych etapach ich życia. Co ciekawe, w główne role wciela się aż czterech aktorów!

hans kloss, stawka większa niż śmierć, tomasz kot

Emil Karewicz, Stanisław Mikulski, Piotr Adamczyk, Tomasz Kot. Emil Karewicz, Stanisław Mikulski, Piotr Adamczyk, Tomasz Kot. Kapif

Dwa pokolenia

Na planie filmu spotkało się czterech prawdziwych mężczyzn. Jako młodsze wcielenia Klossa i Brunnera na ekranach kin możemy podziwiać Piotra Adamczyka i Tomasza Kota. Na premierze filmu cała czwórka świetnie się bawiła w swoim towarzystwie. Najwyraźniej Mikulski i Karewicz zaakceptowali aktorów młodego pokolenia jako swoich następców.

Karewicz Emil, Adamczyk Piotr, Kot Tomasz

Tomasz Kot i Stanisław Mikulski. Tomasz Kot i Stanisław Mikulski. Mat. promocyjne

Hans Kloss

Hansa Klossa zagrali Stanisław Mikulski i Tomasz Kot. Trzeba przyznać, że obaj panowie wyglądają w mundurach rewelacyjnie. Tomasz Kot ma trudne zadanie - czy zyska sobie taką sympatię widzów jak starszy kolega?

stanisław mikulski, hans kloss

tomasz kot, hans kloss

Piotr Adamczyk i Emil Karewicz. Piotr Adamczyk i Emil Karewicz. TVP, mat. promocyjne

Herman Brunner

Rola Brunnera przypadła z kolei Emilowi Karewiczowi i Piotrowi Adamczykowi. Młodszy z panów dał się przez lata poznać widzom jako pracowity i zdolny aktor, dlatego też podejrzewamy, że i z rolą kultowego Brunnera poradził sobie znakomicie. Udział w remake'u wielkiego telewizyjnego hitu musiał być dla Adamczyka sporym wyróżnieniem.

Vega Patryk, Mikulski Stanislaw, Karewicz Emil, Adamczyk Piotr

Anna Seniuk w Anna Seniuk w "Stawce większej niż życie". TVP

Piękna Elsa

W nowej wersji przygód Hansa Klossa nie mogło też zabraknąć pięknej Elsy! W rolę kobiety, która nieźle namieszała w życiu głównych bohaterów, wcielała się kiedyś Anna Seniuk. Teraz Elsę zagrała Marta Żmuda Trzebiatowska. Widok pięknej aktorki może przyprawić o zawrót głowy niejednego kinomaniaka.

marta żmuda trzebiatowska, hans kloss

Ciekawi jesteśmy, którą ekipę - starszą czy młodszą - uważacie za lepszą? Naszym zdaniem zarówno Mikulski, Karewicz i Seniuk, jak i Kot, Adamczyk i Żmuda Trzebiatowska dobrze odnaleźli się w swoich rolach. Być może jednak są wśród Was tacy, którzy uważają, że kultowym odtwórcom głównych ról w "Stawce..." po prostu nie da się przebić?

Więcej o:
Komentarze (22)
Kot vs. Karewicz, Adamczyk vs. Mikulski - który Kloss i Brunner jest lepszy?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • weronkasoffia

  Oceniono 17 razy 17

  KAREWICZ JEST NIEZASTĄPIONY SWOIM CHARAKTERYSTYCZNYM GŁOSEM I MINĄ DLA MNIE ZE STARSZEGO POKOLENIA NAJ

 • heidsieck

  Oceniono 14 razy 12

  zmieniłabym tytuł - Kot vs. Mikulski, Adamczyk vs. Karewicz, grali tych samych bohaterów, więc to chyba bardziej logiczne.

 • sansa

  Oceniono 11 razy 9

  Porównywanie tych dwóch filmów, to tak, jak porównywanie prababki z prawnuczką. Inne czasy. Inna gra, inna koncepcja, inne możliwości techniczne. Wszystko inne. Lepsze? Gorsze? INNE.

 • katarina7171

  Oceniono 8 razy 8

  a gdzie karolak i szyc ??przeciez oni sa wszedzie

 • rita.1

  Oceniono 7 razy 7

  Żadna kopia nie wygra z oryginałem.

 • dzierlatka55

  Oceniono 9 razy 5

  "Hans Kloss i Herman Brummer powracają po latach."...jaki Brummer ???? nie ma już innych aktorów ? ciągle Adamczyk,Trzebiatowska - nudne...

 • aldonathebest

  Oceniono 11 razy 5

  Oczywiście komuś wpadł do głowy durny pomysł, żeby zmasakrować najsłynniejszego, kultowego polskiego szpiega Hansa Klossa. Kot, który zazwyczaj gra komediowe postaci, pasuje do tej roli jak pięść do oka, a ślamazarny i c!pkowaty Adamczyk w roli Brummer'a pasuje jak druga pięść do drugiego oka. Nie oglądałam jeszcze filmu, ale podejrzewam, że jest to kolejna komedia, która okaże się kolejną klapą? Chyba, że się mylę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX