Nergal - od metalowca do gwiazdora

Nergal został jurorem The Voice od Poland.
Nergal Nergal AGENCJA GAZETA

Behemoth

Muzyk, autor tekstów, wokalista, osobowość telewizyjna, gwiazdor. Adam Darski pierwszą gitarę otrzymał w prezencie od rodziców na pierwszą komunię świętą! Gdy miał 14 lat, założył zespół Behemoth. Do 1993 roku, Adam występował jako Holocausto. Tego samego roku przybał pseudonim Nergal. Behemoth to najbardziej znany na świecie polskich zespół i zarazem jedyna grupa, której udało się trafić na listę "Billboardu", prestiżowego amerykańskiego magazynu muzycznego. Nergal z zespołem koncertował m.in. USA czy Japonii. Nagrali jedenaście albumów.

Historia miłości Dody i Nergala Historia miłości Dody i Nergala KAPIF.PL/KAPIF

Chłopak Dody

Nergal jeszcze dwa lata temu był bardziej znany poza granicami naszego kraju niż w Polsce. Nie bywał na salonach, nie lansował się w programach typu "Taniec z gwiazdami". Dopiero związek z Dodą uczynił z niego gwiazdę w Polsce. Nergal poznał Dodę w dwa lata temu. Byli jedną z najbardziej medialnych par w show-biznesie. Paparazzi śledzili każdy ich krok. 1 stycznia 2010 roku para zaręczyła się. Kilka miesięcy później, Nergal zachorował na białaczkę. Doda wspierała go w chorobię. Udało mu się wyjść zwycięzko w walki z białaczką. Gdy wydawało sie, że już nic nie jest w stanie zniszczyć ich związku, Nergal kilka tygodni po wyjściu ze szpitala zerwał z Dodą. Telefonicznie! Wtedy nastąpił koniec bajki pt. "Mroczny książę i różowa królowa". A szkoda...

Nergal. Nergal. AGENCJA GAZETA

Choroba

Na początku sierpnia 2010 roku u muzyka została zdiagnozowana białaczka. Wszystkie koncerty formacji Behemoth w tym trasa po Stanach Zjednoczonych zostały odwołane. Doda za pośrednictwem mediów zaczęła szukać dawcy szpiku dla ukochanego. Po kilku miesiącach poszukiwań jej starania przyniosły efekt. Znalazł się dawca. W grudniu 2010 roku Darski przeszedł operację przeszczepu szpiku. W styczniu 2011 roku po niemal półrocznym okresie leczenia muzyk opuścił szpital. Podczas akcji szpikania pomocy dla Nergala, Doda zdobyła pseudonim "Święta Doda od szpiku". Jedni się śmiali, drudzy jej dziękowali. Za jej namową gwiazdy do baza dawców szpiku kostnego zarejestrowało się około 17 tysięcy osób.

Adam Darski, lider zespołu Behemoth stanął przed sądem w Gdyni. Artystka jest oskarżony o obrazę uczuć religijnych chrześcijan. 
Adam Darski, lider zespołu Behemoth stanął przed sądem w Gdyni. Artystka jest oskarżony o obrazę uczuć religijnych chrześcijan. forum

Kontrowersje

Pogromca sekt, Ryszard Nowak w 2008 roku złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Nergala. Chodziło o zniszczenie przez Darskiego Biblii, podczas koncertu w Gdyni. Postępowanie karne zostało umorzone, ponieważ nie zgłosiły się inne osoby ( poza Nowakiem), które poczuły się urażone. W styczniu 2010, po wniosku czterech posłów Prawa i Sprawiedliwości, prokuratura w Gdyni ponownie zajęła się sprawą obrazy uczuć religijnych. W czerwcu na wniosek obrońcy Nergala - Jacka Potulskiego - sprawa została umorzona przez gdyński Sąd Rejonowy.

Kayah, Anna Dąbrowska, Adam Kayah, Anna Dąbrowska, Adam "Nergal" Darski i Andrzej Piaseczny. TVP

The Voice

Nergal zna się na muzyce, dobrze czuje się przed kamerą i jest znany. To idealny kandydat do roli jurora i trenera "The Voice od Poland". We września Nergal zadebiutuje jako trener 12-osobowego zespołu.

Więcej o:
Komentarze (24)
Nergal - od metalowca do gwiazdora
Zaloguj się
 • paparazzonoi

  Oceniono 4 razy 4

  No gwiazdorem po Dodzie Ale gwiazdą to był przed Dodą. Przynajmniej jeśli chodzi o swoją działkę. Ale Lepiej byc gwiazdą metalu niż gwiazdorem pudelka IMO.

 • zdzirson

  Oceniono 8 razy 4

  Oto typowa polska mentalność. Nie zdajecie sobie nawet w pięciu prcentach sprawy z tego, jaką gwiazdą w USA, Kanadzie, Australii jest Nergal. Ale jasne, wyzywajcie go dalej, psioczcie, w końcu czujecie się wtedy o niebo lepiej :)

 • toresiwo5

  Oceniono 5 razy 3

  ladyvvv narzeczona go opuściła??? Najpierw sprawdź informacje zanim coś napiszesz!
  To Nergal z nią zerwał przez telefon dokładnie po tym jak mu uratowała życie! Bo bez niej tak szybko dawcy by nie znalazł!

 • tarja88

  Oceniono 5 razy 3

  Dla nich wyznacznikiem tego czy ktos jest gwiazda jest ilosc publikacji o nim w FAKCIE I SUPERAKU. Ale dzieci, tam się sprzedają tylko celebryci tacy jak Doda ( to nie jest gwiazda) Nergal jest gwiazdą i legendą gatunku. To, że zna go szersze grono osób nie jest zbyt pozytywne, bo znają go z gorszej strony (tj ze strony byłej narzeczonej) Ale i tak facet zasługuje na uznanie za talent, ciężką pracę, i sukces jaki osiągnął (Behemoth to obecnie jeden z najlepszym zespolow metalowych na swiecie..) W sumie patrząc na facebooka to ze scislego metalu przegania ich tylko Opeth (600 tys fanow) i Slayer..Oni maja 400 tys fanów czyli najwiecej ze wszystkich polskich artystow..

 • shewanella

  Oceniono 5 razy 3

  Panie Darski - sprzedał się Pan, ot co. Najpierw Doda, teraz to... Pajac.

 • koja

  Oceniono 6 razy 2

  Jaka to osobowośc telewizyjna ,skoro do swojej niby twórczości wykorzystuje religię, a to chwyt najbardziej medialny. Niech stworzy coś oryginalnego bez religii. Oszołom!!!!

 • meg77

  Oceniono 2 razy 2

  @ladyvvv - żeby z gwiazdora z kolei zrobić celebrytę;-) Obecność na portalach plotkarskich - to ile razy wspomną - przekłada się wprost na wysokość kontraktów reklamowych.

 • ladyvvv

  Oceniono 2 razy 2

  AHA......po co ciągle o nim piszecie,nawet jak nie ma powodu?

 • kasia908

  Oceniono 3 razy 1

  Ale Doda go w prawdzie okłamała. Bo on kiedy wyszedł ze szpitala, Doda niby była chora. Okazało się, że balowała sobie na jakiś imprezach. Przez telefon powiedział, że uważa ten związek za skończony. A potem przyszedł do niej i pewnie wtedy zerwali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX