Piotr Lato był jedną z gwiazd 1. edycji 'Big Brothera'. Teraz po 18 latach wraca do show-biznesu i prosi fanów o pomoc

Piotr Lato zdobył popularność dzięki udziałowi w 1. edycji 'Big Brothera'. W programie zasłynął jako chłopak z gitarą, który kochał muzykę. Teraz swoją pasję chce przekuć w sukces. Wraca do show-biznesu z materiałem na nową płytę.
Big Brother 1 Edycja Big Brother 1 Edycja JAN KUCHARZYK / EAST NEWS

Big Brother

1. edycja programu "Big Brother" na zawsze wpisała się w historię polskiej telewizji. Show, które zaczęło być emitowane w 2001 roku, od razu zdobyło ogromną popularność. Widzowie nigdy wcześniej nie mieli okazji śledzić losów kilkunastu osób, które pod czujnym okiem kamer mieszkały w jednym domu. Nic więc dziwnego, że każdy, kto wówczas zamieszkał w domu Wielkiego Brata, od razu stał się rozpoznawalny i zyskał miano prawdziwej gwiazdy. Jedną z takich osób był Piotr Lato.

Piotr Lato Big Brother
screen Instagram/513lato

Piotr Lato Piotr Lato screen Facebook.com

"Picia" z "Big Brothera"

Piotr Lato, którego nazywano "Picią", po wejściu do programu szybko zyskał sympatię nie tylko domowników, ale również i widzów. Nie rozstawał się ze swoją gitarą i w każdej możliwej chwili zachęcał uczestników do wspólnego śpiewania. Niestety, jego przygoda z "Big Brotherem" szybko się skończyła, ponieważ został wyrzucony przez Wielkiego Brata za złamanie regulaminu.

Piotr Lato Big Brother
screen Instagram/513lato

Piotr Lato Big Brother
screen Instagram/513lato

Piotr Lato Piotr Lato screen Instagram/513lato

Udział w "Idolu"

Niestety Piotrowi nie udało się wykorzystać tzw. "pięciu minut sławy" po "Big Brotherze" i zniknął z show biznesu. Dopiero po kilku latach, a dokładnie w 2005 roku, postanowił przypomnieć o sobie i wziął udział w kolejnym show, czyli w 4. edycji "Idola". Gwiazdorowi udało się dojść całkiem daleko, ponieważ występował w odcinkach live, w których to widzowie wybierali, kto przechodzi dalej. Piotr Lato zajął wówczas piąte miejsce, jednak to nie zagwarantowało mu zrobienia kariery.

Piotr Lato Piotr Lato

Występ w "The Voice of Poland"

W 2011 roku Piotr Lato znów chciał spróbować swoich sił w muzycznym show. Tym razem wybrał "The Voice of Poland". W programie wyznał, że rzucił pracę i postawił wszystko na jedną kartę, czyli na jego największą pasję, jaką jest muzyka.

Zniknąłem ze sceny, bo zacząłem pracować i normalnie żyć. Teraz rzuciłem pracę i zamierzam na tej scenie zostać trochę dłużej. Nie będę się chował. Pracowałem wcześniej jako menedżer marketingu w filmie deweloperskiej - wyznał.
Piotr Lato Piotr Lato BLAWICKI PIOTR / Piotr BLAWICKI/East News

Piotr Lato stawia na ciągły rozwój

Oprócz występów w programach typu talent show, Piotr Lato co jakiś czas pojawia się w tzw. "śniadaniówkach", aby zaprezentować nowe muzyczne dzieła.

Piotr Lato Piotr Lato screen Instagram/513lato

Wielki powrót?

Piotr od kilkunastu lat poświęca się muzyce. Cały czas tworzy i komponuje, choć do tej pory nie było o tym zbyt głośno w mediach. Teraz gwiazdor "Big Brothera" oficjalnie powraca do show-biznesu z nowym materiałem. Jak zapowiada, trwają prace nad jego debiutancką płytą.

Drogą do swojej płyty idę już 18 lat. To dłużej niż TOOL i Guns'n'Roses. Właściwie moje marzenie osiąga już pełnoletność. Moja droga była długa, ale wybrałem ścieżkę, na której marzenia dojrzewały spokojnie, a wrażenia zamieniały się w nuty, teksty, w końcu w piosenki. W bardzo naturalnym tempie. I teraz są już nagranymi utworami na cały album - powiedział Lato w filmiku, który opublikował na swoim koncie na YouTubie.
Piotr Lato Piotr Lato screen Youtube

Piotr Lato prosi o pomoc w dokończeniu płyty

Muzyk postanowił wykorzystać YouTube, aby w formie filmiku poprosić fanów o wsparcie finansowe, które pomoże mu dokończyć prace nad debiutanckim albumem.

Mój cel - wydanie własnego krążka, jest bardzo blisko i dzieli mnie od niego właściwie tylko zmiksowanie i zmasterowanie zarejestrowanego materiału. Ten ostatni kawałek drogi chcę pokonać z niewielką, jednostkową pomocą wielu ludzi. Czyli wykorzystując crowdfunding, coś jak autostop do marzeń, którego siłą są mikro-wpłaty i przekazywanie akcji dalej.

Piotr Lato Piotr Lato screen Youtube

Piotr Lato osiągnie sukces?

Mamy wielką nadzieję, że Piotrowi wreszcie uda się spełnić marzenie o wydaniu własnego krążka. Po pierwszej piosence, którą słychać w tle jego filmiku, nie mamy wątpliwości, że to, co przez 18 lat przygotowywał, przypadnie do gustu wielu osobom.

Trzymamy kciuki!

JP

Więcej o:
Komentarze (34)
Piotr Lato był jedną z gwiazd 1. edycji "Big Brothera". Teraz po 18 latach wraca do show-biznesu i prosi fanów o pomoc
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Xytras

  Oceniono 30 razy 30

  "Piotr Lato stawia na ciągły rozwój. (...) co jakiś czas pojawia się w tzw. "śniadaniówkach" "
  Gwiazda przez wielkie Gie!

 • Gość: Jędza

  Oceniono 11 razy 11

  Ale czyich fanów prosi o pomoc? Przecież nie nagrał płyty, więc nie ma jeszcze fanów? Fanów Toola i G'n'R??

 • Gość: lili

  Oceniono 13 razy 9

  3mam kciuki niech ma

 • Gość: mix

  Oceniono 10 razy 8

  Jeśli te 18 lat temu, na fali poplarności Big Brothera, w czasach, kiedy ludzie kupowali każde goovno, na czele z Ich Troje i Mandaryną, nikogo nie udało mu się przekonać do siebie, to dzisiaj nie liczyłbym na cud... Poza tym, nie wiem, czy koleś zauważył, że dziś nie wydaje się płyt, tylko wrzuca pojedyncze single do streamingu. Faktycznie, widać, że długo go nie było.

 • aria.pura

  Oceniono 13 razy 7

  W dalszym ciągu nie potrafi wydalić jednego czystego dźwięku?

 • Gość: ^~

  Oceniono 4 razy 4

  Życzę mu żeby po tylu latach w końcu spełnił swoje marzenia

 • Gość: wer

  Oceniono 5 razy 3

  Dajcie spokój, nie musicie słuchać, jak nie chcecie, a niech chłopina spełnia marzenia. Czemu mam życzyć źle obcemu człowiekowi? Niech mu się wiedzie. Wszędzie tylko zawiść i hejt.

 • Gość: ( ! )

  Oceniono 14 razy 2

  "Pracowałem wcześniej jako menedżer marketingu w filmie deweloperskiej - wyznał."

  Czy on kulwa sepleni czy błąd korekty? W sumie to drugie nie jest możliwe, przecież jesteśmy na Gazecie.pI

 • Gość: Fanka haaa

  Oceniono 6 razy 2

  Kciuki trzymam :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX