Niezwykłe schudnięcia zwykłych ludzi. Dla nich rok 2012 był przełomowy!

Ćwiczysz, mało jesz i wciąż nie możesz zrzucić zbędnych kilogramów? Myślisz, że nigdy nie osiągniesz wymarzonej sylwetki? Poznaj historie ludzi, którym się to udało.
Jennifer Nicole Lee Jennifer Nicole Lee screen z youtube

8 miejsce: Jennifer Nicole Lee - zrzuciła 30 kilo

Jennifer Nicole Lee jest nazywana dzisiaj "guru fitnessu", ale kiedyś ważyła 30 kilogramów więcej. Zmiana stylu życiu wymagała od niej wielkiej determinacji. Była zwykłą nastolatką, po studiach. Gdy wychodziła za mąż, ważyła 80 kilogramów. Po drugiej ciąży przytyła jeszcze dziesięć. Postanowiła to zmienić. Przeszła na dietę i zaczęła ćwiczyć. Efekty okazały się piorunujące!

Jennifer Nicole Leemateriały prasowe

Problem otyłości wśród nastolatków to w Stanach Zjednoczonych prawdziwa plaga. Części z nich nie wystarczą już ćwiczenia i opieka osobistego trenera. Jazmine Raygoza, która poddała się operacji zmniejszenia żołądka dobrze o tym wie. Dzięki zabiegowi, diecie i ciężkiej pracy zdołała schudnąć o 39 kilogramów w rok. Problem otyłości wśród nastolatków to w Stanach Zjednoczonych prawdziwa plaga. Części z nich nie wystarczą już ćwiczenia i opieka osobistego trenera. Jazmine Raygoza, która poddała się operacji zmniejszenia żołądka dobrze o tym wie. Dzięki zabiegowi, diecie i ciężkiej pracy zdołała schudnąć o 39 kilogramów w rok. REUTERS/RICK WILKING

7 miejsce: Jazmine Raygoza - zrzuciła 39 kilo

Jazmine Raygoza od dziecka zmagała się z otyłością. Jako nastolatka, gdy ważyła już ponad 100 kilogramów, postanowiła to zmienić. Zdecydowała się na operację zmniejszenia żołądka. Później zaczęła ćwiczyć i przeszła na dietę. Udało jej się schudnąć 39 kilogramów w rok.

Nyla Gibson Nyla Gibson ABC News / YouTube

6 miejsce: Nyla Gibson - zrzuciła 71 kilo

Nyla Gibson jeszcze przed trzydziestką ważyła 200 kilogramów. Czuła się dobrze w swojej skórze, chociaż babcia wciąż jej powtarzała, że nikt jej takiej nie pokocha. Pewnego dnia uświadomiła sobie, że ma znajomych, którzy mają węższą talię od obwodu jej ud i postanowiła to zmienić. Wzięła udział w programie ABC "Extreme Makeover". Dzięki pomocy specjalistów udało jej się zrzucić prawie połowę samej siebie, bo aż 71 kilogramów.

Nyla Gibsonscreen z YouTube

Hayley Peck Hayley Peck Forum

5 miejsce: Hayley Peck - zrzuciła 76 kilo

Hayley Peck już w szkole była nazywana grubaską, najwięcej przytyła jednak w ciąży. Zajadała się wtedy fast-foodami i ogromnymi ilościami słodyczy. Po urodzeniu dziecka ważyła 133 kilogramy. Zaczęło jej to przeszkadzać. Najlepszą motywacją okazała się córeczka - Peck nie chciała, by mała była wytykana w szkole palcami, jako ta, która ma otyłą mamę. Przełomowym momentem okazały się też zakupy. Okazało się, że Hayley nie może znaleźć spodni w swoim rozmiarze, nawet w... sklepie dla puszystych. Wzięła się za siebie. Próbowała wielu diet, ale nie przynosiły rezultatów. Wymyśliła więc własną:

Zaczęłam jeść owsiankę na śniadanie i kurczaka i sałatkę na obiad. Każdego dnia chodziłam także na siłownię, żeby łatwiej schudnąć - zdradziła sekrety diety.

Trafiła w dziesiątkę! Schudła aż 76 kilogramów i waży teraz zaledwie 57 kg. Ta metamorfoza całkowicie odmieniła jej życie. Dawni znajomi mają trudności by ją rozpoznać. Założyła stronę Slimspirational.co.uk, na której tworzy plany dietetyczne. Nieźle na tym zarabia.

Hayley PeckForum

Jacqui McCoy. Jacqui McCoy. ET

4 miejsce: Jacqui McCoy - zrzuciła 93 kilo

Jacqui McCoy pobiła rekord programu "Extreme Makeover: Weight Loss Edition" stacji ABC. Zrzuciła aż 93 kilogramy. Miała silną motywację: chciała zajść w ciążę. Przekonały ją nie tylko problemy zdrowotne, lecz także chęć zmiany swojego życia. Jacqui nie czuła się dobrze w swojej skórze, miała objawy depresji, wstydziła pokazywać się nago swojemu mężowi. Z pomocą ekspertów zaczęła intensywnie ćwiczyć. Dzięki zawziętości w walce z otyłością zakwalifikowała się do darmowej operacji usunięcia zbędnych fałdów skóry. W dziewięć miesięcy schudła do 67 kilogramów.

Jacqui McCoyScreen z Facebook.com

Staci Bridwell. Staci Bridwell. fot. Facebook

3 miejsce: Staci Bridwell - zrzuciła 100 kilo

Staci Bridwell to inna uczestniczka popularnego w Ameryce programu "Extreme Makeover". Przed rozpoczęciem odchudzania ważyła ponad 200 kilogramów. Motywacją do zmiany stylu życia było złe samopoczucie. Dzięki własnej determinacji i pomocy ekspertów, schudła 100 kilo w rok! By wspomagać siebie i inne kobiety, które chcą schudnąć, założyła fanpage na Facebooku.

Staci Bridwellfot. Facebook

Matthew Briggs. Matthew Briggs. Facebook

2 miejsce: Matthew Briggs - zrzucił 110 kilo

Mattew Briggs w jedzeniu szukał ukojenia bólu spowodowanego śmiercią matki. Jadł wszystko, co niezdrowe: słodycze, fast-foody, lody. Czuł się dobrze ze swoją otyłością, chociaż ważył aż 190 kilogramów. Jednak pewnego dnia nastąpił przełom. Umieścił na Facebooku swoje zdjęcie i zdziwił się, że tak źle wygląda. Pod postem pojawiło się wiele negatywnych komentarzy. Mattew postanowił zmienić swój sposób odżywiania, nie zapominał o aktywności fizycznej i zapisał się do Klubu Puszystych, gdzie otrzymywał wsparcie w chwilach załamania. Po dwóch latach odchudzania bardzo się zmienił. Dzisiaj waży 80 kilogramów, a dawni znajomi nie poznają go.

Matthew BriggsFacebook

Freddie Combs Freddie Combs screen z youtube.com

1 miejsce: Freddie Combs - zrzucił 173 kilo

Freddie Combs jeszcze w 2009 roku ważył 417 kilogramów. Powiedzenie o nim, że zmagał się z otyłością, to eufemizm. Freddie doprowadził się do takie stanu, że był bliski śmierci. Lekarze ledwo go odratowali. Dzięki wysiłkowi lekarzy i motywacji swojej żony zrzucił 173 kilogramy, lecz jego funkcjonowanie nadal odbiega od normalności. Porusza się na specjalnym wózku inwalidzkim. Poznaliśmy jego historię dzięki amerykańskiej edycji programu "X Factor", w której zachwycił wszystkich swoim głosem. Wystąpił, by dać nadzieję wszystkim tym, którzy zmagają się z otyłością:

Kiedy jest się bliskim śmierci, Twoje życie się zmienia i patrzysz na wszystko z innej perspektywy. Moim największym marzeniem, jest dać ludziom mojego rozmiaru nadzieję, że mogą zmienić swoje życie - mówił przed kamerami.

Freddie Combsscreen z youtube.com

Więcej o:
Komentarze (8)
Niezwykłe schudnięcia zwykłych ludzi. Dla nich rok 2012 był przełomowy!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • forfiter_jr

  Oceniono 20 razy 14

  Czy wyście oszaleli z tymi njusami o tyciu / chudnięciu i metamorfozach???

 • lillalulla

  Oceniono 13 razy 9

  kto tam w redakcji ułożył sobie postanowienia noworoczne i się teraz motywuje do ich realizacji tymi zdjęciami ?? przyznać się ??

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 21 razy 7

  Niezwykłe schudnięcia zwykłych ludzi. - pewnie Harry Potter przyleciał na miotle i zaczarował fotoszopa zaklęciem EXILIS [tak chyba jest 'chudy' po łacinie - w razie czego proszę mnie poprawić], ale trafił na zwoje mózgowe varga :)

 • jotembi

  Oceniono 4 razy 4

  autor tytułu ma chyba w szkole poważne problemy
  ja rozumiem że ambitnym uczniom gimnazjum specjalnej troski trzeba dawać szanse - ale czy to musi być akurat gimnazjum z zawężonym programem języka polskiego...?
  "niezwykłe schudnięcia" - cóż, oczywiście, błędu tutaj niby nie ma
  ale wyczucie języka (ojczystego!) niepokojąco zbliża się do zera

 • potpurka

  Oceniono 32 razy 2

  Pani Redaktor Naczelna znowu porusza problem grubasów. To taki temat bliski jej sercu.

 • malejka

  0

  Pani nr 4 - szok. Wielki szacunek dla niej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX