Poznajecie tego słodkiego chłopca? Dziś kończy 38 lat!

Ale ten czas leci...
Leonardo DiCaprio. Leonardo DiCaprio. fot Archiwum

Uroczy chłopiec

Ten uroczy chłopiec kończy dzisiaj 38 lat. Jest jednym z najpopularniejszych hollywoodzkich gwiazdorów. Poza karierą aktorską, spełnia się także jako producent filmowy. Plotkuje się, że rodzice nadali mu imię po jednym z najwybitniejszych artystów renesansu. Niewątpliwie, pisane mu było życie artysty. Domyślacie się już, kim jest ten uroczy blondwłosy urwis?

Kate Winslet i Leonardo DiCaprio. Kate Winslet i Leonardo DiCaprio. Mat. promocyjne

Leonardo DiCaprio kiedyś...

Jak łatwo się było domyślić, uroczym maluchem ze zdjęcia jest Leonardo DiCaprio. Aktor ma na swoim koncie mnóstwo ról filmowych, telewizyjnych i teatralnych. Jego kreacja w filmie "Co gryzie Gilberta Grape'a" została bardzo pozytywnie przyjęta przez krytyków, był nominowany do Oscara. Niewątpliwym krokiem milowym w jego karierze był angaż do superprodukcji "Titanic", w którym zagrał u boku Kate Winslet. Aktorzy do dzisiaj się przyjaźnią!

Leonardo DiCaprio. Leonardo DiCaprio. AP

Leonardo DiCaprio dzisiaj

Leonardo DiCaprio nadal może poszczycić się rolami w ciekawych produkcjach. Jedną z niezapomnianych ról z ostatniego dziesięciolecia niewątpliwie jest "Incepcja". Za rolę w tym filmie był nominowany do wielu nagród filmowych. Dwa lata wcześniej zagrał w hicie kinowym "Droga do szczęścia", za który otrzymał nominację do Złotego Globu. Po drodze pojawiły się role w genialnym "Aviatorze", "Krwawym diamencie" i "Złap mnie, jeśli potrafisz". Te wszystkie produkcje utwierdzały jego status jednego z najpopularniejszych aktorów hollywoodzkich.

Leonardo DiCaprio. Leonardo DiCaprio. Forum

Debiut

Debiutował w wieku 5 lat w serialu "Romper Room". Niestety był bardzo niegrzecznym dzieckiem, a za złe zachowanie na planie omal nie został wyrzucony z "pracy". Prawdziwą popularność zyskał dzięki roli w filmie Chłopięcy świat (1993), w którym zagrał u boku Roberta De Niro.

Leonardo DiCaprio Leonardo DiCaprio AP/Evan Agostini

Reklama

Pierwszą reklamą telewizyjną, w której wystąpił była reklama mleka.

Leonardo DiCaprio. Leonardo DiCaprio. AP

Podobieństwo do innych aktorów

Leonardo DiCaprio zdaniem producentów filmowych jest podobny do dwóch innych aktorów - Matta Damona i Michaela Pitta. Niejednokrotnie zgarniali mu sprzed nosa ciekawe propozycje zawodowe - Pitt otrzymał rolę w "Marzycielach", a Demon dostał aż dwie role, o które starał się DiCaprio - w "Utalentowanym Panu Ripley'u" i "The Good Shepherd".

Anna Jagodzińska i Leonardo DiCaprio. Anna Jagodzińska i Leonardo DiCaprio. East News

Romans z Polką

DiCaprio niewątpliwie uwielbia otaczać się pięknymi kobietami. Jedną z nich była polska modelka Ania Jagodzińska.

Leonardo DiCaprio. Leonardo DiCaprio. Screen z youtube.com

Buntownik

Gdy miał 10 lat, jego agent doradzał mu zmianę nazwiska na Lenny Williams. Aktor nie posłuchał i pozostał przy Leonardo Dicaprio. Jednym z jego idoli był James Dean. Dostał nawet propozycję roli słynnego buntownika, jednak inne obowiązki zawodowe nie pozwoliły mu na to. Rolę ostatecznie przyjął James Franco.

Leonardo DiCaprio. Leonardo DiCaprio. AP/Chris Polk

Wypadek na planie

DiCaprio stara się rezygnować z dobrodziejstwa, jakim jest kaskader w filmach akcji. Na planie "Krwawego diamentu" doznał poważnego urazu. Od razu przewieziono go do pobliskiego szpitala. Na kilka dni wstrzymano zdjęcia.

Więcej o:
Komentarze (9)
Poznajecie tego słodkiego chłopca? Dziś kończy 38 lat!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • noltee

  Oceniono 43 razy 43

  "Leonardo DiCaprio zdaniem producentów filmowych jest podobny do dwóch innych aktorów - Matta Damona i Michaela Pitta."
  Rzeczywiście, jeszcze jest b. podobny do Dannego de Vito, Whoopi Goldberg i do mojej kozy. Wszyscy są tak podobni że nie sposób ich odróżnić.

 • aldonathebest

  Oceniono 25 razy 13

  Bez klikania w debilne fotki odrazu pisze, ze to jest moj kochany Leo Di Caprio :P

 • qpdb

  Oceniono 5 razy 5

  Kiedyś był słodkim dzieciakiem, teraz jest fajnym facetem i genialnym aktorem, który nie bierze, co popadnie, tylko gra w samych dobrych filmach, chyba już nikt nie może o nim powiedzieć, że to kolejna ładna buzia i nic do zaoferowania.
  Oby tak dalej Leo!

 • cezar85

  Oceniono 5 razy -1

  boris johnson?

 • mika17

  Oceniono 8 razy -6

  Hah, myslalam, ze Figzurski, ale potem przeczytalam tekst...

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 50 razy -28

  Nie wybaczę mu roli w tym badziewiastym "Titanicu".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX