Tomek Kowalski wygrał 4. edycję 'Must be the music'

W niedzielny wieczór emocje sięgnęły zenitu! O miano zwycięzcy 'Must be the music' walczyło 10 wykonawców, którzy dostali się do wielkiego finału!
Must be the music. Must be the music. Polsat

Szczęśliwy zwycięzca

Pierwsze miejsce zajął charyzmatyczny wokalista Tomek Kowalski, który brawurowo wykonał hit Perfectu "Niepokonani". W dogrywce Kowalski wybrał "Modlitwę" Dżemu. Tym nastrojowym wykonaniem zapewnił sobie zwycięstwo.

Must be the musicPolsat

Mimo że wokalista nie zaśpiewał własnego utworu i tak przekonał do siebie jurorów i publiczność swoimi umiejętnościami wokalnymi:

Liczę, że zaistniejesz na rynku rocka lada dzień - życzyła mu Ela Zapendowska.

Emocje były na tyle duże, że gdy Kowalski dowiedział się, że przeszedł do finału... rozpłakał się!

Jestem bardzo szczęśliwy, aż za bardzo - mówił.

Must be the musicPolsat

Wokalista tak się wzruszył, że aż zapowiedział na wizji swój ślub z narzeczoną!

Będzie wesele i to na pełnej mocy - powiedział ze śmiechem.

10 finalistów pragnęło zgarnąć główną nagrodę: Iwona Kmiecik (pianistka, wokalistka i kompozytorka), zespół Tune, Tomasz Kowalski (wokalista), Maciej Krystkowiak (gitarzysta), Bass (czyli Roksana Frankowska i Paulina Kołakowska), Piotr Kita (wokalista i pianista), Kasia Grzesiek (wokalistka), Oberschlesien, Przemek Radziszewski, Michał Łoniewski.

Iwona Kmiecik TYLKO MUZYKA. MUST BE THE MUSIC CZWARTA EDYCJA, DRUGI ODCINEK LIVE, HALA MERA, 21.10.2012 STUDIO69 - Pawe? M A Z U R E Kfot. POLSAT./Studio69/Mazurek

To już czwarta edycja muzycznego show. Zwycięzca zgarnął nagrodę, bagatela, 100 tysięcy zł, a także wystąpi na Sylwestrowej Nocy Przebojów 2012 r. w Polsacie. Tam będzie mieć okazję do sprawdzenia się na dużej scenie!

W programie, jak we wszystkich poprzednich edycjach, zasiadało 4 jurorów: kontrowersyjna i ostra w swoich ocenach Kora, zazwyczaj łagodny i łypiący okiem na każdą młodą wokalistkę Łozo, specjalistka od czystego śpiewu Elżbieta Zapendowska i znający tajniki odpowiedniego rytmu, tempa i frazowania Adam Sztaba.

Lozowski Wojciech, Jackowska Kora, Zapendowska Elzbieta, Sztaba Adamfot. KAPIF

Zwycięzcą poprzedniej edycji jest cieszący się dużą popularnością zespół Lemon, nic więc dziwnego, że wielu wykonawców mu pozazdrościło i również zapragnęło, by ich piosenki znalazły się na listach przebojów.

Must be the music. Must be the music. Polsat

Drugie miejsce

Drugie miejsce zajął grający death metal po śląsku Oberschlesien, który wykonał własny utwór o  tym samym tytule. Zespół z wokalistą obdarzonym bardzo niskim i zmysłowym głosem dosłownie deptał po piętach zwycięzcy! Różnica między finalistami była tak niewielka, że Oberschlesien również zagra na Sylwestrowej Nocy Przebojów. Zespół ma już gorącego fanka w Łozo:

Jestem fanem waszej kreatywności, za każdym razem jestem ciekawy, co się wydarzy, chętnie przyjdę na Wasz koncert - zachwalał.

Must be the musicPolsat

Zespół jest bardzo związany ze swoją ojczyzną - Śląskiem - który nazywają "Heimat". Nie dość, że śpiewają po śląsku to jeszcze traktują to jako misję:

Chcemy tą misję nieść cały czas - mówili.

Wokalista death metalowej grupy pokazał, że ma dystans do siebie - dał się namówić Paulinie Sykut i niskim zachrypniętym głosem zaśpiewał kultowy przebój disco-polo, "Jesteś szalona". Zespół ma już przygotowany cały materiał na płytę. Myślicie, że zdobycie drugiego miejsca pomoże im w jej wydaniu?

Must be the musicPolsat

Must be the music. Must be the music. Polsat

Tuż za podium

Trzecie miejsce czyli tuż za podium zajął młody wirtuoz gitar, 13-letni Maciek Krystkowiak. Brawurowo wykonał on utwór "Far froom  the sun" fińskiego zespołu Amorphis. Wszyscy jurorzy byli na tak, a Łozo bił się z myślami:

Boże, co tu zrobić, by dać mu "nie", ale jesteś za dobry, nie mogę dać Ci "nie" - powiedział filozoficznie Łozo.

W zachwytach nad młodym fanem metalu rozpływała się też Zapendowska:

Jesteś szybki, jesteś muzykalny, fantastyczny - mówiła.

Krystkowiak liznął trochę sławy i już czerpie z niej profity:

Po  występie dziewczyny zaczęły na mnie patrzeć bardzo łaskawym wzrokiem - ogłosił w programie.

 

Must be the musicPolsat

Must be the music. Must be the music. Polsat

Prowadzący

Co jeszcze działo się w finale? Prowadząca Paulina Sykut zaliczyła małą wpadkę. Kiedy rozmawiała z Iwoną Kmiecik, zarzuciła młodej wokalistce, że jest... nudna!

Wydawałoby się, że jesteś taka spokojna, nie obraź się - lekko nudna - a tu proszę, wulkan! - podsumowała młodą wokalistkę.

Iwona Kmiecik na szczęście nie potraktowała tej oceny poważnie i wybuchnęła śmiechem.

Must be the musicPolsat

W programie styliści znów zaszaleli i ubrali Maćka Rocka w futurystyczny bezrękawnik z ogromnymi poduszkami na ramionach! Finał rozpoczął zwycięzca 1 edycji, zespół Enej. Wykonali oni skoczny utwór "Tak smakuje życie" z najnowszej trzeciej już płyty "Folkhorod".

Must be the musicPolsat

Zwieńczeniem programu był występ zwycięzcy poprzedniej edycji: zespołu Lemon, który zaprosił na scenę uczestników i finalistów poprzednich edycji. Wszyscy razem wykonali utwór "All you need is love" i... zrobiło się bardzo romantycznie.

Czy Tomek Kowalski wygrał słusznie?

Więcej o:
Komentarze (16)
Tomek Kowalski wygrał 4. edycję 'Must be the music'
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • nighty_amy

  Oceniono 16 razy 14

  I tak zwycięzcy Polsatu mają o niebo lepiej niż zwycięzcy takiego np. X Factor. Miesiąc po programie stacja o nich zapomina i jeśli nie mieli już wcześniej jakiegoś zaplecza muzycznego, to na karierę nie mają szans. Gienek Loska jeszcze sobie jakoś radzi (niedawno koncertował w Irlandii) ale o pozostałych uczestnikach słuch zaginął. Polsat przynajmniej trochę się przejmuje losem swoich uczestników i nie każe im wydawać nowej płyty w miesiąc.

  To jest tak a propos przyszłego finału Mam Talent który na pewno wygra ktoś śpiewający...

 • barca007

  Oceniono 12 razy 4

  powinien wygrac Tune !!!

 • karotka88xd

  Oceniono 2 razy 2

  Moim zdaniem, śpiewał ładnie ma talent. Ale moim faworytem był Przemysław Radziszewski . Ślicznie śpiewa, w dodatku był samoukiem nie chodził do szkoły. W finale zaśpiewał pięknie ale pół opinia dzielę tak i nie jednak mi coś tam, na równo wychodziło. Ale naprawdę mnie zaskoczył. Czy nie którzy dzielą ze mną opinię?

 • critic

  Oceniono 21 razy 1

  Zwycięzca na pewno ma głos, ale jak dla mnie zginie w tłumie. Niczym oryginalnym sie nie wyróżnia. Główną nagrodę powinna zdobyć ta grupa ze śląska.

 • russel

  Oceniono 11 razy -1

  Morał z tego programu - Rammstein jest jeden! Reszta to parodie.

 • espertka88

  Oceniono 8 razy -2

  No właśnie,on ma talent,ale niczym się nie wyróżnia.Oczywiście nie jest wykluczone,że kariery nie zrobi.Musi po prostu nagrać jakiś hit tak jak np. zespół Enej który nagrał hit "Skrzydlate ręce" i od 1 edycji Must be the music są na topie.

 • kiki111

  Oceniono 14 razy -8

  Paulina Sykut super prowadziła program i pięknie wyglądała

 • ladyzgaga

  Oceniono 26 razy -8

  A gdzie jest Maciej Czaczyk, czy Lemon - poprzedni zwycięzcy Must be the music? Jedynie tym z pierwszej edycji (nie pamiętam zespołu, bo ich nie słucham) udało się przebić na polski rynek muzyczny. Trzeba przyznać, że gościu jest wspaniały, umie śpiewać, ale jestem wręcz przekonana, że kariery nie zrobi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX