Nowi jurorzy, prawdziwe talenty i duże emocje. Kolejny sezon talent shows rozpoczęty

Który z programów okazał się najbardziej interesujący?
Alan Andersz, Krystyna Mazurówna, Joanna Liszowska i Michał Malitowski. Alan Andersz, Krystyna Mazurówna, Joanna Liszowska i Michał Malitowski. Polsat

Do biegu... gotowi... start!

Wiosna to nie tylko czas słonecznej pogody, wzmożonej fali miłosnych uniesień i odzyskiwania chęci do życia. W telewizji marzec wiąże się z nową ramówką. Poszczególne stacje stają do prawdziwej walki o widza. W tym sezonie dyrektorzy programowi postawili na tzw. talent show, czyli audycje, w których mniej lub bardziej utalentowani uczestnicy, dzięki swoim zdolnościom, próbują zdobyć uznanie jurorów, publiczności i cenne nagrody. A oceniają ich nieprzypadkowi sędziowie. Mówi się nawet, że talent shows, bardziej niż wyłowieniu prawdziwych perełek wśród uczestników, sprzyjają promocji ekscentrycznych i wygadanych jurorów.

krystyna mazurówna, tylko muzyka

W tym sezonie tego typu programy przygotowali trzej najwięksi gracze w branży medialnej. Do wyścigu o najlepszą oglądalność stanął zarówno publiczny nadawca - TVP ("Bitwa na głosy"), jak i komercyjne stacje: Polsat ("Must be the music", "Tylko taniec") i TVN ("X-Factor", "You can dance"). Postanowiliśmy rozłożyć programy na czynniki pierwsze i zdecydować, który z nich zasługuje na największą uwagę.

X- Factor. X- Factor. X- Factor

Formuła

Na pierwszy ogień poszły formuły programów. Bo choć ogólne założenia talent shows są podobne, producenci każdego z nich starali się nadać audycjom indywidualny charakter.

Wśród programów, które możemy oglądać w tym sezonie, zdecydowanie wyróżnia się "Bitwa na głosy". To jedyny z aktualnie nadawanych talent shows, w którym do walki o zwycięstwo stają gwiazdy. Każda z nich ma pod swoją opieką 16-osobową drużynę ze swojego rodzinnego miasta. Zadaniem opiekunów jest przygotowanie grupy do jak najlepszego występu wokalnego. A szkoleniem talentów zajmują się naprawdę znane postaci przemysłu muzycznego: Paulina i Natalia Przybysz, Natalia Kukulska, Janusz Panasewicz, Monika Kuszyńska, Ryszard Rynkowski, Edyta Górniak, Kamil Bednarek i Mezo.

Producenci pozostałych programów postawili na sprawdzoną formułę, którą można opisać schematem: Etap castingów, ostateczne eliminacje, wybór finalistów, występy na żywo. Tak jest zarówno w programach muzycznych: "Must be the music" i "X- Factor", jak i w tanecznych show "Tylko taniec" i "You can dance".

tylko taniec

Jurorzy Jurorzy Kapif

Jurorzy

Nad składem jury producenci programów zastanawiali się bardzo długo. To właśnie charakterystyczni jurorzy w dużej mierze zapewniają produkcjom sporą oglądalność, a co za tym idzie- sukces. W kontynuacjach programów "Must be the music" i "You can dance" jury pozostało bez zmian. W produkcji Polsatu uczestników nadal oceniają Wojtek Łozowski, Adam Sztaba, Elżbieta Zapendowska i Kora. W tanecznym show TVN na fotelach jurorów utrzymali się Kinga Rusin, Agustin Egurrola i Michał Piróg.

Lublin 14/12/2010 Casting do 6 edycji programu You Can Dance. Jury ocenialo tancerzy w lubelskim Teatrze Muzycznym. n/z Augustin Egurolla, Kina Rusin i Michal Pir?g. Jacek Szydlowski/Dziennik Wschodni/ FORUM  *zgodna na publikacje on-line na okreslonych przez TVN warunkach: na prosbe producenta programu prosimy o wykorzystywanie zdjec z produkcji TVN w kontekscie programu i udzialu osoby przedstawionej na nim. Zdjecie nie moze byc wykorzystane w negatywnym kontekscie. *** Local Caption ***  *** Zgoda na publikacje ON-LINE na okreslonych przez TVN warunkach: na prosbe producenta programu prosimy o wykorzystywanie zdjec z produkcji TVN w kontekscie programu i udzialu osoby przedstawionej na nim. Zdjecie nie moze byc wykorzystane w negatywnym kontekscie. ***

W "Bitwie na głosy" postawiono na nowy skład sędziów. Ze starej ekipy ocalała jedynie Alicja Węgorzewska. Grażynę Szapołowską zastąpiła aktorka Sonia Bohosiewicz, a na miejsce Wojtka Jagielskiego zatrudniono Zbigniewa Zamachowskiego.

Bohosiewicz Sonia, Zamachowski Zbigniew, Wegorzewska Alicja

W "X- Factor" wymieniono jednego z jurorów. W tym sezonie zamiast Mai Sablewskiej, pomiędzy Kubą Wojewódzkim a Czesławem Mozilem za stołem sędziowskim zasiada Tatiana Okupnik. Naszym zdaniem, było to dobre posunięcie producentów show. Okupnik nie tylko zna się na muzyce, ale ma też medialną osobowość, dzięki czemu przyjemnie się ją ogląda. Wokalistka nie boi się pokazywać emocji, a jej krytyka jest konstruktywna i motywująca. Przynajmniej takie wrażenie odnieśliśmy po pierwszym odcinku nowego sezonu.

Wojewodzki Kuba, Okupnik Tatiana, Kuzniar Jaroslaw

Spodobało nam się też jury w nowym programie "Tylko taniec". Tutaj oceniają Joanna Liszowska, Krystyna Mazurówna, Alan Andersz i Michał Malitowski. Odnieśliśmy wrażenie, że sędziowie chcą faktycznie pomóc młodym talentom, a nie promować na wizji samych siebie. W pierwszym odcinku, który mogliśmy obejrzeć w ubiegły piątek, nie zabrakło wzruszeń. W roli jurora świetnie odnalazł się Alan Andersz. Aktor powraca do zdrowia po nieszczęśliwym wypadku i wszystko wskazuje na to, że zdoła wydobrzeć do czasu emisji odcinków na żywo.

Malitowski Micha?, Mazur?wna Krystyna, Andersz Alan, Liszowska Joanna Asia

Patricia Kazadi, Paulina Sykut i Maciej Rock. Patricia Kazadi, Paulina Sykut i Maciej Rock. Kapif

Prowadzący

Wprawdzie to jurorzy grają pierwsze skrzypce, ale prowadzący również mają duży wpływ na kształt programu. W "X- Factor" nadal rządzi Jarosław Kuźniar. To on rozmawia z uczestnikami show na tzw. backstage'u i pociesza tych, którzy nie spotkali się z przychylnością jury.

Kuzniar Jaroslaw

"You can dance" ponownie poprowadzi Patricia Kazadi. W "Must be the music" też bez zmian- prowadzącymi są nadal Paulina Sykut i Maciej Rock.

Maciej Rock,Paulina Sykut, must be the music

"Bitwą na głosy" dyryguje Hubert Urbański. A relacje zza kulis programu przygotowuje Agnieszka Szulim.

Urbanski Hubert, Szulim Agnieszka

Z kolei debiutujący na antenie program "Tylko taniec" współprowadzą Maciej Dowbor i Kasia Kępka.

kasia kępka, maciej dowbor

Must be the music, Tylko taniec. Must be the music, Tylko taniec. Kapif

Osobowości

W środę będziemy mieli okazję zobaczyć, kto postanowił spróbować swoich sił w nowej odsłonie "You can dance". Jak pokazały poprzednie edycje show, możemy się spodziewać niebanalnych osobowości.

W programach, które zadebiutowały na antenie w ubiegły weekend, pojawiło się kilka osób godnych zapamiętania. W "Tylko taniec" największe wrażenie na jurorach zrobili Katarzyna Błoch i Marek Zaborowski. Para zaprezentowała piękny taniec. A pięknej Kasi nie przeszkodziło nawet to, że porusza się na wózku inwalidzkim. Jurorzy byli bardzo wzruszeni. Andersz nie krył łez.

tylko taniec

tylko taniec

W "Must be the music" pojawiła się 9-letnia Oliwia, która dała fantastyczny, rockowy występ. Kontrowersje może wzbudzać jej stylizacja; dziewczynka zaprezentowała się w pełnym makijażu. Jej wygląd komponował się jednak świetnie z piosenką, którą zaśpiewała.

Jesteś poważną, rockandrollową dziewuchą. Ogólny wyraz był świetny - oceniła występ Zapendowska.

must be the music

W "Bitwie na głosy" największą furorę zrobiła Edyta Górniak. Nie tylko poprowadziła swoją drużynę do zwycięstwa, ale też wyglądała jak prawdziwa diwa. Górniak to gwiazda przez duże "G".

Gorniak Edyta

Z kolei w "X- Factor zachwyciła" Asteja Dec. Uczestniczka z Bielska- Białej podbiła serca jurorów.

To jest wokal na miarę finału - podsumowała jej występ Tatiana Okupnik.

Publiczność. Publiczność. Kapif

Kiedy oglądać?

Po obejrzeniu pierwszych odcinków mamy już swoich faworytów. Naszym zdaniem najlepiej wypadły programy "Tylko taniec" i "Bitwa na głosy". W show Polsatu ujęło nas sympatyczne, zróżnicowane jury i wysoki poziom uczestników. Z kolei "Bitwa na głosy" to prawdziwe widowisko sceniczne, któremu smaczku dodaje rywalizacja między popularnymi gwiazdami muzyki. Choć są i słowa krytyki...

"Bitwa..." niestety... kompletna estetyczna i artystyczna masakra- kicz, cekiny i mega obciach. Szkoda Kukulskiej na to - napisała na swoim profilu na Facebooku Karolina Korwin Piotrowska.

Z niecierpliwością czekamy na start "You can dance" i kolejne odsłony trwających już programów. Czym nas jeszcze zaskoczą?

Na koniec przypominamy rozrywkowy rozkład jazdy:

Środa:    "You can dance", TVN o godz. 21:30

Piątek:   "Tylko taniec", Polsat o godz. 20:00

Sobota:  "Bitwa na głosy", TVP o godz. 20:05

"X- Factor", TVN o godzi. 20:00

Niedziela: "Must be the music. Tylko muzyka", Polsat o godz. 20:00

Więcej o:
Komentarze (30)
Nowi jurorzy, prawdziwe talenty i duże emocje. Kolejny sezon talent shows rozpoczęty
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ale...

  Oceniono 11 razy 9

  Dlaczego nie ma opcji do głosowania."wszystkie te programy to badziew dla ćwierćinteligentów"?

 • cezar85

  Oceniono 7 razy 7

  ja tu nawet gwiazd nie widzę a wy mi tutaj o megagwiazdach pier.olicie

 • hydroxymetan

  Oceniono 6 razy 6

  To że TVN i Polsat robią sobie takie programy to ich sprawa. W końcu są telewizjami komercyjnymi i to ich sprawa. To, że TVP wchodzi z takim badziewiem do ramówki to już jest sprawa tych co płacą abonament. Nie mam zamiaru płacić TVP za kicz, skoro podobno jej celem jest rola misyjna. Amen.

 • antonow

  Oceniono 4 razy 4

  Mlodzi i utalentowani - strzezcie sie tych programow!!!!

 • poppe_lina

  Oceniono 4 razy 4

  "Nowi jurorzy, prawdziwe talenty i duże emocje" - może jednak nie nazywajmy wybitego szamba dla ćwierćinteligentów perfumerią...

 • dynia

  Oceniono 10 razy 4

  Wszystkie programy identico.żal patrzeć...

 • hydroxymetan

  Oceniono 5 razy 3

  Odnośnie głosowania to sonda przypomina pytanie: "czym wolisz dostać? Rózgą, czy kijem".

 • kerkopithekion

  Oceniono 3 razy 3

  fotoplastikon...? dziękuję, nie klikam
  ale może mi ktoś wyjaśni kto to niby są te "megagwiazdy"...?

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 11 razy 3

  Polskie wersje tych programów są zadziwiające - promuje się jurorów, a nie uczestników. Ktoś już tu pisał, że wersje zagraniczne są dużo ciekawsze i lepiej zrealizowane. Nasze stacje proponują "talent show dla ubogich".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX