NAJOSTRZEJSI jurorzy talent show: ranking!

Nie przebierają w słowach.
Nergal. Nergal. Kapif

Miejsce 5: Nergal - ostry przekaz mimo ograniczeń

Co robi w tym zestawieniu juror 'Voice of Poland', programu, który na tle innych o podobnym formacie, stawia na merytoryczne komentarze panelu jurorskiego, nie dopuszczając do tego, by publiczność bawiła się kosztem pognębionych uczestników? Nergala trzeba docenić za to, że mimo tych ograniczeń, udaje mu się zachować swój ostry styl i szczerze odpalić uczestnikowi jakimś zdecydowanym tekstem. Jego wyrazistość i zdeklarowany ateizm dodają oliwy do ognia, dzięki czemu dyskusja wokół jego uczestnictwa w programie wciąż trwa:

Jest cała masa rzemieślników (...) I Ty należysz to tej grupy. Możesz być dumny z tego, bo świetnie śpiewasz, ale ja się pytam: co z tego? - powiedział po występie Jakuba Foltaka.
A lubisz Lady Gagę? (...) Nie? No właśnie i w tym tkwi problem - do Patrycji Kawęckiej po wykonaniu przez nią piosenki Lady Gagi.
Piotr Galiński. Piotr Galiński. kapif

Miejsce 4: Piotr Galiński - mów mi Pan Konflikt

Uwagę przyciągają może nie tak same komentarze jurora pod adresem uczestników 'TzG', choć i tu zdarzają się perełki, jak niewybredne teksty skierowane zarówno do kolegów z panelu, jak i prowadzących. Podobno w którymś momencie musiała interweniować sama produkcja i przywołać do porządku nie mającego żadnych zahamowań sędziego. Piotr Galiński jednak źle się czuje bez przepychanek słownych i ponoć za kulisami 13. edycji programu już zdążył się wdać w kłótnie o swing z kolegami po fachu. Przypomnijmy sobie parę z jego ostrych wstawek:

 

Taniec był wielką wpadką - tak skomentował występ byłego męża Katarzyny Skrzyneckiej.
A do Piotra Gąsowskiego o jego partnerce Ani Głogowskiej: Nie jesteś zazdrosny, że Ci kolega panienkę magluje?
Agnieszka Chylińska Agnieszka Chylińska Kapif

Miejsce 3: Agnieszka Chylińska - rola lidera zobowiązuje

Agnieszka Chylińska zawsze była prawdziwą kobietą z jajami. Jednak od kiedy wzięła sobie do serca fakt, iż po odejściu Kuby Wojewódzkiego, została liderką panelu jurorskiego 'Mam talent', jej image nabrał dodatkowej ostrości. Jej cięty język jest skierowany głównie w stronę nieudolnych jej zdaniem uczestników show, jednak piosenkarka może się również "pochwalić" niesnaskami z Robertem Kozyrą. Aga w akcji:

Do uczestnika, który zaśpiewał piosenkę z "Władcy pierścieni": Nigdy w życiu nie powinieneś śpiewać.
Zdegustowana poziomem występów: Należałoby zmienić tytuł show na "Nie mam talentu."
Kora. Kora. KAPIF

Miejsce 2: Kora - jak dobre cierpkie wino

Co by nie mówić, Kora jest prawdziwym odkryciem programu 'Must be the music'. Można się z nią zgadzać lub nie, jednak jej cięta riposta granicząca nieraz z bezczelnością jest tym, co dodaje smaczku tej produkcji. Ma ona na swym koncie, podobnie jak Chylińska, konflikt z kolegą z programu (Adam Sztaba swego czasu sobie u niej nieźle nagrabił), ale dodatkowo nie przebiera w słowach, nie stroni od wulgaryzmów i aż cała chodzi, gdy ktoś lub coś ją odrzuca. Zobaczcie czym, m.in., zasłużyła sobie na zaszczytne drugie miejsce:

Po występie Mariusza Kałamagi: Nudne, beznadzieja, beznadzieja, beznadzieja.
Albo o uczestniku Wojtku Czarniawskim: Śpiew straszny, kompletnie pozbawiony energii.
Kuba Wojewódzki Kuba Wojewódzki FORUM

Miejsce 1: Kuba Wojewódzki - mistrz w swoim fachu

Kuba Wojewódzki wciąż zajmuje pozycję lidera w rankingu, na którą zapracował sobie nieszablonowym udziałem w kilku produkcjach o podobnym formacie. Ostatnio można było podziwiać jego kunszt  i językowe zabawy słowne w 'X-factorze', gdzie dla podkręcenia atmosfery wdał się w jawny konflikt z nie mającą zbyt wiele do powiedzenia Mają Sablewską. Choć zdaje się, że nikt nie pobije humoru słownego Kuby, to może się wkrótce okazać, że to  juror stanie się sam dla siebie zagrożeniem. W finałowych odcinkach popularnego muzycznego show przyjął bowiem rolę dobrego ojca reprezentantów, co stępiło jego dotychczas niezmiennie cięty język. Miejmy nadzieję, ze to tylko chwilowa niedyspozycja i w wiosennej odsłonie programu zobaczymy dawnego Kubę.

O występie Gienka Loski: Była to najlepsza karykatura 'Hello', jaką w życiu słyszałem. To nie jest utwór dla Ciebie. Publiczność Cię akceptuje, bo Cię nie słucha.
O 'Sweet Rebels'): Muzycznie masakra. (...) Nie wiem, kto był odpowiedzialny za ten aranż. Muzycy zespołu Boys?
Więcej o:
Komentarze (13)
NAJOSTRZEJSI jurorzy talent show: ranking!
Zaloguj się
 • angharad

  Oceniono 10 razy 4

  Z całego tego towarzystwa jedynie Nergal wie co mówi. Reszta mówi (a często plecie) co wie albo co im się wydaje.

 • miyoko

  Oceniono 8 razy 4

  I teraz wszyscy którzy uważali, że Nergal nie powinien być jurorem powinni wszystko odszczekać. Wg mnie jest On właściwą osoba na właściwym miejscu. Adam rządzi!;)

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 3 razy 3

  Najostrzejszy jest Kozyra. Tnie ripostą, że krew się leje :)

 • majaeczka

  Oceniono 5 razy 1

  @bushineko hihihihih Kuba zna sie na pier....niu o niczym i wie co robi,bo zwraca się do ludzi młodych nasz dziadzi piernik i wie,że mózgi dziatwy można zaprogramować jak sie chce,a on programuje i na dodatek mu za to nieźle płacą hiihihi,a na muzie to on się zna jak wilk na gwiazdach,odetnij z jego wypowiedzi pi......mnie o dupie Maryni zobaczysz,że zostanie ZERO hihihi

 • hurricane.girl

  0

  Co tu robi Nergal?

 • film100

  0

  co z talent szołem ma TzG

 • bushineko

  Oceniono 4 razy 0

  jagi akurat Kuby sie nie czepiaj, on siedzi w muzyce i zna się na tym, Jeżeli go nie lubisz to przynajmniej nie wygaduj takich bzdur, a podaj konkretne argumenty...a konsultowanie się z Panią Zapendowską to żadna ujma, tylko porada najlepszego fachowca....

 • omnia

  Oceniono 4 razy 0

  Przecież nie o to chodzi, aby jurorzy prześcigali się w ostrości sądów. Nie chodzi o to, aby zgnoić uczestnika, tylko dać fachową ocenę występu. Akurat ci jurorzy to fachowcy i ich opinie są zazwyczaj sensowne i merytoryczne. Zająłbym się raczej tymi, którzy znaleźli się za stolikiem sędziowskim zupełnie przypadkowo

 • bushineko

  Oceniono 3 razy -1

  oczywiście, że Kuba Wojewódzki:) zresztą Kora tez ma cięty język:P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX