Pielęgnacja na wakacjach

Latem nie mamy czasu na przesadne dbanie o urodę. Szkoda nam go na siedzenie przed lustrem, kiedy od rana ciągnie nas do dobrej zabawy. I słusznie! Kto przy zdrowych zmysłach zrezygnowałby z porannego wypadu na basen czy wieczornego meczyku w siatę z kumplami na rzecz zabiegów upiększających? Raczej nikt. Są jednak totalnie podstawowe rytuały, które na swoim ciele przeprowadzać trzeba bez odwołania. Po to, aby we wrześniu nie dramatyzować nad brakami w urodzie z powodu letniego lenistwa i delikatnie pomóc opalonemu ciału wyglądać bosko przez całe lato. Przeczytaj, jakie jest letnie minimum w dbaniu o urodę!

Depilacja to podstawa

Nogi powinny być opalone, idealnie gładkie i lekko błyszczące. Pachy w mocno wyciętym topie również muszą być nieskazitelne. Wybierz taką formę pozbywania się niechcianych włosków, która jest dla ciebie najmniej kłopotliwa. Może gotowe plastry, depilator, albo krem do depilacji? Tego sprzętu nie może zabraknąć w letniej walizce!

Nawilżaj ciało

Skutki nadmiernego przesuszenia bardzo trudno odkręcić. Łuszcząca się skóra, przesuszone łokcie i kolana, ściągnięta buzia. Nie pozwól na to i po każdym prysznicu stosuj balsam do ciała i krem nawilżający. Powinno Ci wejść to w nawyk jak mycie zębów ;)

Jak zapuścić włosy Jak zapuścić włosy Fot. Shutterstock

Zadbaj o włosy!

Nie chcesz witać roku szkolnego z sianem na głowie? Zadbaj o włosy. Zazwyczaj zapominamy, że one też wymagają latem specjalnej ochrony. A potem okazują się przesuszone, z rozdwojonymi końcówkami i wyblakłe. Zaopatrz się koniecznie w odżywkę z filtrem UV, najlepiej taką bez spłukiwania, w spray?u żeby jej stosowanie nie było zbyt uciążliwe. I koniecznie pamiętaj o modnym kapelusiku!

Ważny demakijaż Ważny demakijaż

Demakijaż? Koniecznie!

Po letniej dyskotece nie chce Ci się zmywać makijażu? Nie żartuj. Wyobraź sobie, że to coś jak antymaseczka ? okład z kurzu, potu i resztek kosmetyków. Ble! Nie zrobisz tego swojej twarzy, prawda? Żeby zaoszczędzić trochę czasu, wybierz żel do zmywania make-upu, nie będziesz musiała bawić się w żmudne zmywanie go wacikami.

2 w 1

Stosuj kosmetyki 2 w 1 albo nawet 3 w 1. To dobry sposób na ekspresową dawkę pielęgnacji. Jeśli szampon, to z odżywką i filtrem, balsam koniecznie z drobinkami rozświetlającymi i kremem nawilżającym. Żel pod prysznic z peelingiem i pielęgnującą oliwką. Dzięki temu w czasie zwykłego prysznica załatwisz minimum pielęgnacji i nie stracisz ani minuty cennego, letniego czasu!

Więcej o: